Fiziğinizi korumak için neler yapıyorsunuz?

ArmutTatlisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
3.972
3
Güzelliğine düşkün hanımlar fiziğinizi korumak için neler yapıyorsunuz? Nelere dikkat ediyorsunuz, günlük bakımınız nedir? Neleri yer neleri yemezsiniz, vücudunuza neler sürersiniz, hangi sporu yaparsınız? Yorumlarınızı cevaplarınızı bekliyorum :1hug:

sadece bilgi almak için bakmamalıyız arkadaşlar sizlerde katkı da bulunsanız bakıp çıkmasanız nasıl olur? her topikte görüyoruz bakan ve cevaplayan kişi sayısı arasında uçurumlar var yapmayalım lütfen:enbuyukkk:

Son düzenleme:
selamlar. hemen bişiler çiziktirivereyim şuraya :1rolleyes:
21 yaşımdayım. boy kilodan başlamak gerekirse, boyum 1.68, kilom 54. ama sanırım olduğumdan zayıf gösteriyorum, annem hariç kimse inanmıyor 54 olduğuma. kaydirigubbakcemile3 İnce görünüyorum anlayacağınız; hatta bi iki kilo alsam fena olmaz diyorum =)
metabolizmam hızlı sanırım, ben çok yememe rağmen çok hızlı kilo alamam. ama tabi dikkat ettiğim şeyler de var. çok fazla ekmek yemiyorum, öğünlerimi küçük tutuyorum. az yemeye alıştıkça mide küçülüyo çünkü. a.s en önemlisi ve sağlıklısı da günde 2 lt su içmeye çalışıyorum.
bunun haricinde her gün mutlaka egzersiz yapıyorum; bitakım bacak ve kalça hareketleri ile en 20-30 mekik. çünkü azcık kilo alsam göbeğe toplanıyor benim :kedi: onu böyle engelliyorum. kalça ve bacak hareketlerini zaten kaçırmıyorum, çünkü vücudumun en beğendiğim yerleri onlar, selülit melülittir aman efenim kendini salmaktır böyle şeylerden korkuyorum a.s
günlük bakıma gelince her sabah ve akşam yüzümü nemlendirici sabunla yıkarım. önceden sivilceli bi hatundum, o zamanlardan alışkanlık oldu; sivilce tedavimden sonra sabah-akşam temizliğini bırakmadım cildimin. (sivilce sorunu olan arkadaşlar, rouctane kesin çözüm, kesinlikle öneririm.)
işte ne bilim haftada bi manikürümü yaparım, cildime gül suyuyla yaptığım kil maskesinden uygularım, saçıma zeytinyağlı maskemi koyarım. aklıma gelenler bunlar =)

ben birsey yapamıyorum bu nedenlede sürekli kilo alıp veriyorum şöyle diet yapıpta daha sonra kilosunu koruyabilen arkadaslar yazsa iyi olur bende fikir edinmiş olurum

az ve sık sık yemek diyetin en önemli noktası annem 65-68kilo civarındaydı..uzun bi hatun aslında kiloluda göstermiyo ama bi başladı diyete 50-52kilo arasında değişiyor suanda..mankenleremi özendi bilmiorum ki:) 2 önce balamıştı hala da dikkat eder hatun..

az ve sık yemenin dışında en önemli yaptıgı sey yürüyüştür..haftasonları 1saat mutlaka yürürüz mesela :)

ayrıca morbocek cim metobolizmam hızlı dmiş senin çok yememen senin için fazlasıyla yararlı...metobolizmam hızlı yiyorum kilo almıyorm diyen insanlar var gerçektende yemelerine ragmen kilo almıyorlar ama mitokondrileri erken ölcek bilmiyorlar :KK43: zorlamamak sart :)

evet ben de avantajımın farkındayım ama dediğim gibi öğünlerimi küçük tutmaya çalışıyorum hep; az yiyorum. :)

selamlar. hemen bişiler çiziktirivereyim şuraya :1rolleyes:
21 yaşımdayım. boy kilodan başlamak gerekirse, boyum 1.68, kilom 54. ama sanırım olduğumdan zayıf gösteriyorum, annem hariç kimse inanmıyor 54 olduğuma. kaydirigubbakcemile3 İnce görünüyorum anlayacağınız; hatta bi iki kilo alsam fena olmaz diyorum =)
metabolizmam hızlı sanırım, ben çok yememe rağmen çok hızlı kilo alamam. ama tabi dikkat ettiğim şeyler de var. çok fazla ekmek yemiyorum, öğünlerimi küçük tutuyorum. az yemeye alıştıkça mide küçülüyo çünkü. a.s en önemlisi ve sağlıklısı da günde 2 lt su içmeye çalışıyorum.
bunun haricinde her gün mutlaka egzersiz yapıyorum; bitakım bacak ve kalça hareketleri ile en 20-30 mekik. çünkü azcık kilo alsam göbeğe toplanıyor benim :kedi: onu böyle engelliyorum. kalça ve bacak hareketlerini zaten kaçırmıyorum, çünkü vücudumun en beğendiğim yerleri onlar, selülit melülittir aman efenim kendini salmaktır böyle şeylerden korkuyorum a.s
günlük bakıma gelince her sabah ve akşam yüzümü nemlendirici sabunla yıkarım. önceden sivilceli bi hatundum, o zamanlardan alışkanlık oldu; sivilce tedavimden sonra sabah-akşam temizliğini bırakmadım cildimin. (sivilce sorunu olan arkadaşlar, rouctane kesin çözüm, kesinlikle öneririm.)
işte ne bilim haftada bi manikürümü yaparım, cildime gül suyuyla yaptığım kil maskesinden uygularım, saçıma zeytinyağlı maskemi koyarım. aklıma gelenler bunlar =)

cnm çok teşekkür ederim. ben her gün egzersiz yapamıyorum alışkanlık haline getiremedim imrendim sana:1ninca:

kipadan bir sabun aldım adı morera .sabunu girintili cıkıntılı yapmıslar selülit sabunu.ayrıca palmolive spa sıkılastırıcı dus jeli kullanıyorum.yasım yirmi ama olsun sıkı durun siz de:)yüzüme de eveline nın maskesini yapıyorum(tavsiye ederim),günlük de neutregena temizleme jeli kullanıyorum:))

az ve sık sık yemek diyetin en önemli noktası annem 65-68kilo civarındaydı..uzun bi hatun aslında kiloluda göstermiyo ama bi başladı diyete 50-52kilo arasında değişiyor suanda..mankenleremi özendi bilmiorum ki:) 2 önce balamıştı hala da dikkat eder hatun..

az ve sık yemenin dışında en önemli yaptıgı sey yürüyüştür..haftasonları 1saat mutlaka yürürüz mesela :)

ayrıca morbocek cim metobolizmam hızlı dmiş senin çok yememen senin için fazlasıyla yararlı...metobolizmam hızlı yiyorum kilo almıyorm diyen insanlar var gerçektende yemelerine ragmen kilo almıyorlar ama mitokondrileri erken ölcek bilmiyorlar :KK43: zorlamamak sart :)

Lütfen bilginiz olmadığı konularda bu şekilde yanlış yönlendirmeler yapmayın, mitokondriler çok yemekten dolayı iflas eden hücreler değildirler ve metabolizma hızının mitokondrilerle değil tamamen mitokondrilerin ürettiği enerjiyi ne hızda ve miktarda yaktığınla alakalıdır, besinler mitokondriler tarafından enerjiye çevrilir burada önemli olan bu enerji ile ne yaptığın, eğer bu enerji günlük aktivitelerini karşılıyorsa kilon aynı kalır, eğer bu enerji günlük aktivitelerini karşılayamıyor ise zayıflarsın, peki insanlar neden kilo alır, işte olay burada günlük ihtiyacın olandan fazla enerjiye sahipsen fazlalıklar yağa dönüşür ve vucut yağlanmaya başlar her 1000 kalori fazlalık size 1 kg olarak geri döner...Klasik rejimle bu yağlar yakılamaz, vucut sadece su kaybeder bu yüzdende rejim bırakıldıktan kısa bir süre sonra son sürat verilen kilolar fazlasıyla geri alınır...Ayrıca mitokondriler çok yemekten dolayı iflas eden hücreler değildirler, bir vucutta doğumdan ölüme kadar olan mitokondri sayısı aynıdır değişmez...Bu durumda morboce'e bu şekilde bilinçsizce az yemesini tavsiye etmek bu arkadaşımızn zayıflamasına ve sağlığını kaybetmesne neden olacaktır, lütfen burada bilinçsizce yorumlar yapmayın, siz ne beslenme uzmanı nede biyogenetik mühendisi değilsiniz, insanların sağlıkları ile alakalı konularda bu şekilde yanlış yorumlar yapmaya hakkınız yok!!!

evet ben de avantajımın farkındayım ama dediğim gibi öğünlerimi küçük tutmaya çalışıyorum hep; az yiyorum. :)

Kilo almadığın sürece çok yemenin bir sakıncası yok, vucudunun bu enerjiye ihtiyacı var ki kilo almıyorsun, şu anda değil ama 35 yaşından sonra dikkat et...

Hiçbişey yapmıyorum..
Sadece yiyorum..akannehir
Ama çok yürürüm belki bu yüzden fit oluyor olabilirim:sinifsinif:

sir su;
7 den sonra kesinlikle yemek yeme..yagli,abur cubur asla tuketme.ekmek mesela ben bir dilim yerim her yemekte tokluk versin diye.mideni sisirene kadar yeme.limonlu balli su ve yarim saat egzersiz..merdiven cikip inmek,yuruyus bunlari aliskanlik haline getirirsen gercekten vucudun topluyor ve daraliyorsun..aslinda bilindik seyler.....

Son düzenleme:
sir su;
7 den sonra kesinlikle yemek yeme..yagli,abur cubur asla tuketme.ekmek mesela ben bir dilim yerdim her yemekte tokluk ersin diye.mideni sisirene kadar yeme.limonlu balli su ve yarim saat egzersiz..merdiven cikip inmek,yuruyus bunlari aliskanlik haline getirirsen gercekten vucudun topluyor ve daraliyorsun..aslinda bilindik seyler.....

Bilindik ama çok işe yarayan şeyler...Ben birde keten tohumu tozu ile yeşil çay öneriyorum...

az yiyorum ama sık yiyorum öğün atlamıyorum ama kendime göre ara öğünler oluşturuyorum sanırım bu fiziği korumak için önemli bi etken kaydirigubbakcemile2

Bende daima zayıftım, çocukken kafama çok takardım zayıflığımı ama büyüyüp genç kız olduğumda etrafımdaki yağlı şişman insanları gördüğümde aslında bunun benim için büyük şans olduğunu anladım.İstediğim herşeyi yiyebiliyorum bunun bana kilo olarak geri dönüşü yok fakat yinede acayip abur cuburlar yerine sağlıklı şeyler yemeyi tercih ediyorum, haftada 2 kere balık olmazsa olmazım, diğer günlerde günde bir porsiyon kaliteli protein tüketiyorum, sebze yemekleri ile et-kıymayı bir arada kullanmam, önce bir porsiyon sebze yemeği yer daha sonra et ürünlerine geçerim.Seçtiğim et türleri benim için önemli, özellikle yağı alnımış az yağlı et tercih ederim, hamur işleri ve hamurlu tatlılarla aram yoktur, genelde sütlü tatlıları tercih ederim...Kahve ve çaydan pek hazetmem bunun yerine taze sıkılmış meyve suları ve yeşilçay içmeyi tercih ediyorum, tabiiki arada herkes gibi hamburger krizimin tuttuğu oluyor, bu konuda sınırlamam yok ama pek sağlıklı bir seçim olduğunu düşünmüyorum, evde kızarttığım patatesleri tercih ederim...Her gün yoga yapıyorum, haftada 2 kerede 45 dakikalık plates egzersizi yapıyorum...

çok hareketliyim
doğuştan çikolata unlu mamuller tatlı gibi vs.şeyler asla yiyemedim şimdide ağzıma sürmem 34 yaşındayım ama 53 kiloyum birazda genetik annem benden zayıf yaşımız ilerledikçe zayıf kalan bir bünyemiz var bizim sülalecek genetik çok önemli diyorum...
ha gece canım yemek çektiyse de yerim ama yaptğım şu ise işe yarıyor sanırım
akşam 6 dan sonra meyve yerim yemek yemem

yaptığım sporlar
yürüyüş ( her hafta sonu), tenis (antrenörüm amcam) , yüzme (yüzücüyüm) ve 1 yıldız dalıcıyım yaz kış dalış yapıyoruz eşimle
sabah akşam duştan sonra kremlenmeden üstüme bişey giymem cildime çok önem veririm düzgün beslenme ve yeterince vitamin vs.aldığınızda cildinizde güzel olur zaten...

çok hareketliyim
doğuştan çikolata unlu mamuller tatlı gibi vs.şeyler asla yiyemedim şimdide ağzıma sürmem 34 yaşındayım ama 53 kiloyum birazda genetik annem benden zayıf yaşımız ilerledikçe zayıf kalan bir bünyemiz var bizim sülalecek genetik çok önemli diyorum...
ha gece canım yemek çektiyse de yerim ama yaptğım şu ise işe yarıyor sanırım
akşam 6 dan sonra meyve yerim yemek yemem

süper ya, zaten şekerin insanı yaşlandırdığı ispatlanmış bi gerçek, bende bırakmayı düşünüyorum tamamen, içinde şeker olan hiçbişey yemek istemiyorum

süper ya, zaten şekerin insanı yaşlandırdığı ispatlanmış bi gerçek, bende bırakmayı düşünüyorum tamamen, içinde şeker olan hiçbişey yemek istemiyorum

babam küçükken çikolata aldığında kardeşime verirdim ..sakın babama söyleme üzülmesin yedim sansın derdim..
ama ben ağzıma süremiyorum ..eşim çikolata hastası krizi tutuyor arada acaba gizli gizli adet mi görüyor..çikolata sağlığın düşmanıdır..adet dönemlerinde önerdiğim şey şudur...şekeri ağzınızın tadına göre olacak şekilde kayısı ve elma kompostosu içmeniz tatlı krizini keser çikolataya ihtiyac olmaz...eşim evlendiğimizde sarelle almıştı kahvaltılık için garibim işte... bir sene dolapta durdu sayılır...en sonunda kendi yedi ...

X