Fiziğinizi korumak için neler yapıyorsunuz?

manken gibi bir vücut'! Bunu başarmak sadece 2 ay'ımı aldı:

Yemek konusunda hiçbir zaman kendimi kısıtlamadım. Gerçi kilo sorunum olmadı ancak egzersizin güzel bir vücut için yeterli olduğunu savunabilirm.

CALLANETİCS. Beni, Mükemmel bir vücut için ameliyata gerek olamdığına inanadıran egzersiz. Nette videolarını bulabileceğiniz bu programı 3 hafta yapın. ne demek istediğimi anlayacaksınız. Kilonuz sabit ancak siz inceliyorsunuz şekilleniyorsunuz vücudunuz sıkılaşıyor. google'dan 'callanetics before after' diye arayın. bu değişimlerin hepsi gerçek. Kendimde gördüm. Siz de deneyin '!

cnm peki bu spor kas yaptırıyor mu benm en korktuğum şey o spor yapmak istiyorum ama kas olsun istemiyorum:KK50::KK50:

benim fiziğimi korumak için yaptığım şeyler:
hergün 2 saat spor(yürüyüş+plates YADA evde kondisyon bisikleti sürmek+plates)
gün içinde bol su içerim..2-3 litre
kepekli ve kızartılmış ekmek yerim..oda sadece kahvaltıda vede sadece 2 dilim
cipsin tadını unuttum,cola zaten çoook nadir içerim davette falan,kızartma ise ayda bir kendimi ödüllendirmek için
hep ara öğünüm vardır..günde 2-3 porsiyon meyvemi muhakkak yerim..özellikle elma vede kiviyi cok yerim..günde bi bardak yağsız süt içerim kemiklerim için..ileriye dönük osteoporosa karşı
akşam en geç 7de yemeğimi yerim(ondan sonrada bişey yemem..cok acıkırsam ya 1 porsıyon meeyve yerim..)..oda genellikle sebze yemeği olur...cok severim sebzeyi..ama haftada en az 1defa balık mutlaka tüketirim..vede tavuk..vede bakliyat
yeşil cay bol icerim..normal cayla aram yoktur..cayıma 3-4 yıldan beri şeker koymam..tuz fazla tüketmem..yemeklerede az koyarım...
hiç abur cubur yemiyo musun derseniz..yemez olur myum..tatlıya bayılırım valla..helede cıkolataya..haftada bi kendimi ödüllendiriirm vede bi gün yerim cıkolatamıda kekimide..ama sadece haftada bir yaniii...işte öyle..bunlr benim hergün yaptıklarım..yaşam tarzıma döndü yani..alışstım böyle beslenmeye...kaç kgsin derseniz..9 ay önce dogum yaptım..hemilelikten önce 54-55idim(boy 1.65)cok zayıftım fizigim sperdi,belim ipinceydi falan...dogumda aldım tabıkdıe 25 kg civarı..ama bu yaptıklarıma dogumdan sonrada devam ettigim için hemen hemen bütün kglarimi verdim...59um..sadece bi kac kg kaldı...göbek möbek karın kalmadı..eski halime eski kıyafetlerime kavustum..hatta eskisinden dahada güzelim(dogumdan mıdır ki.-))şimdi sadece son bi kac kıloyu veriyim diyorum..son rütuşlar...

çok güzel bir fiziğim olduğunu söyleyemem ama yaşıtım kızların çoğundan daha güzel bir vücudum olduğunu düşünüyorum en azından boy-kilo dengem benim gibi dengesiz beslenen bir kız için oldukça iyi vücudumu sıkılaştırmak için pilates yapıyorum sebze ve ete eşit derecede ağırlık vermeye çalışıyorum ve çok fazla balık yiyorum herkese de tavsiye ediyorum onun dışında her gün 1 tane muz mutlaka yiyorum çünkü cilde çok iyi geliyormuş ve enerji veriyor fazla meyve yemeyi sevmem ama tropik meyveleri gerçekten çok lezzetli buluyorum ve herkesin bildiği gibi faydaları da saymakla bitmiyor...en kötü huyum çok fazla abur cubur yemek ve kola sigara ve kahve tüketmek maalesef ama heralde yaşım genç olduğu için henüz yan etkilerini görmedim ama en kısa zamanda bu alışkanlıklarımdan kurtulmak istiyorum:KK14:çok fazla cilt bakım ürünü kullanmıyorum çünkü kullandığım zaman faydasını görmedim bana boşuna israf gibi geliyor çünkü en pahalı markaları kullandım ama özellikle dudaklarımın üstünde yer etmiş ve her ay regl dönemlerimde çıkan sivilcelere bir türlü çare bulamadım durum böyle oluncada cilt bakım ürünlerine para harcamaktan vazgeçtim ama çok fazla makyaj yaptığım içinde cildimi bir şekilde temizlemem gerekiyor bunun içinde haftada bir kez buhar banyosu yapıyorum gerçekten işe yarıyor...onun dışında her banyodan sonra cildimi nemlendirmek için vücudumu kurulamadan önce bebek yağı kullanıyorum ve cildim yumuşacık oluyor herkese tavsiye ederim:KK34:

babam küçükken çikolata aldığında kardeşime verirdim ..sakın babama söyleme üzülmesin yedim sansın derdim..
ama ben ağzıma süremiyorum ..eşim çikolata hastası krizi tutuyor arada acaba gizli gizli adet mi görüyor..çikolata sağlığın düşmanıdır..adet dönemlerinde önerdiğim şey şudur...şekeri ağzınızın tadına göre olacak şekilde kayısı ve elma kompostosu içmeniz tatlı krizini keser çikolataya ihtiyac olmaz...eşim evlendiğimizde sarelle almıştı kahvaltılık için garibim işte... bir sene dolapta durdu sayılır...en sonunda kendi yedi ...

inanılmaz geliyor, çok şanslısın:KK61:

boyum 1.65 kilom 56.5 civarı.
aralıkta 59 hatta 60'ı gördüm. oo zamana kadar hep kılo fln almıyorum bütün kıyafetlerım oluo diye kendımı kandırdım.ancak tam 1 yıl önceki kilo aldım artık diye fıtness centera gidip kilo yag oranımı ölçtürdgm fişi buldum bi gün. o zaman kilom 53müş!! 53!! o zaman kılo vermeyı düşünmüştm,ama şimdi 60'ı zorlarken kendimi kandırdığımı fark ettim ve yıllardır diyet spor nedir bilmeyen bu bünyeyi artık kontrol altına almak gerektiğini anladım.

o zamandan beri burda denegeli beslenerek kilo verme konusu altında arkdaslarımın desteği ile 3 kiloya yakın verdim.kendime bir yürüyüş bantı aldım. akşamları deniz yıldızı die bi dizi var konu fln cok basit o yüzden onu yürüme dizim die adlandırdım. o ne zaman baslasa çıkıorum yürüme bandına bitene kdr 1 saat yürüyorum.(bu ara saglık problemerınden yapamıorum)

aslında şişman denecek birisi değilim ama çok gevsek bı vucudum var bu nedenle spor çok önemli. pilates seti ve dvdler almak planım sıradaki.

yeme alışkanlıklarıma gelince, üniversiteye kadar çok saglıklı beslenırdım.elimde olmadan içimden gelerek.tek yedıgım aburcubur çıkolata idi.abartmazdım bi de. sürekli sebze yerdım, çünkü et yiyemiyordum.yakın bi erkek arkdsım vardı lisede bana sorardı sen hiç makarna fln yemiyor musun karnın dümdüz diye.
amaaaaaaaaaaa ne zaman ki üniye gittim dengem bozuldu. ilk yıl teyzemlerde kaldım.aileden gelen alışkanlıklar bozuldu.onlar mesela çok geç akşam yemegı yıyorlardı. evde çok erkek oldugu için daha agır yaglı seyler yapıyorlardı.sebze yemegı fln kimse yemiyordu. bi de bunun üstüne evde yalnz kaldığımda tv karşısında aburcubur yemek gibi bir hobi edindim bakkaldan 40-50 tlılık kek, çikolata biskuvı, dondurma, şeker, cıps vs alıp hepsini ardarda yiyordum kızlar. benim tanıdıgım kızlar ayy baydı die bi biskremı bitiremzken ben onun en az 10 katını yemeye başladım ve ardarda. bunu niye bu kadar uzun anlattın diyebılırsınız sebebı şu: sağlığımı bozdum.1senede. tüm bu anlattıgımı 1 sene sürdürdüm. ve sonra çarpıntılar. aç kalınca sinirlenmeler başladı. vücudumun karbonhıdrat dengesını bozdum.vucudumda asırı ınsulın salgılanmaya basladı. "reaktif hıpoglısemım" var artık.
yani yemek alışkanlığı çok önemli bhu yaptıklarımdan extreemm kilolar almadım birden şişmanlamadım ama sağlığım bozuldu.
şimdi bir paket biskremi bitiremıyorum,hemen basım dönmeye başlıyor, insülinim hemen artıyor, şekerim düşüyor.
yaşı genç olanlar vardır, genç kızı olanlar vardır bunu anlatın.ben sağlıkçıyım eczacıyım ve hergecen gün nesiller sağlıksızlasıyor. hazır besinlerden, karbonhıdrat yogunluklu beslenmeden.

neyse kızlar fiziği korumaktan çok saglıgı koruma tavsıyesı oldu ama inanın kimse bnm gbi olsun istemem.:26:

artık saglıgıma ve spora önem veriyorum.vucudunuz size cevap veriri yeter ki onu dinleyın.

benim 4 kasık kuralım var evde ne pişerse yerim ama her birinden 4kasık örneğin: salata 4kasık corba 4kasık ana yemek 4kasık ilk zamanlar zor geliyor az yiyip kalkmak ama zamanla alısıyor insan ve öğün aralarında meyve yiyorum çok içim gecersede 4 kasık yogurt :KK1::KK1:

hiçbişey yapmıyorum fizik yapısı kişinin elinde değildir sadece kilo kişinin kendi elindedir hep bi oranda tutarım kilomu fiziğimide çok beğenirler

boyum 165 kilom 48. saçım,cildim çok kuru. bebe yağı vazelin(kakao yağlı olanı:) ) vucut losyonu ne bulursam kullanırım. spor yapamıyorum üşengecim biraz =) yediklerime dikkat etmeye çalısırım. yeşil çay içerim. kahveyi şekersiz içerim. saçım platin,sürekli bakım kremi sürerim uçlara. çok açık tenliyim yaz kış güneş koruyucu kullanırım. kilo aldıgımı hissettiğim zamanlar fast food u azaltıp yeşil çaya ağırlık veririm. çorba ve salatadan asla vazgeçmem. tam tahıllı ekmek yediğim zamanlarda 43 kiloya kadar düştüğümü bilirim..

benim fiziğimi korumak için yaptığım şeyler:
hergün 2 saat spor(yürüyüş+plates YADA evde kondisyon bisikleti sürmek+plates)
gün içinde bol su içerim..2-3 litre
kepekli ve kızartılmış ekmek yerim..oda sadece kahvaltıda vede sadece 2 dilim
cipsin tadını unuttum,cola zaten çoook nadir içerim davette falan,kızartma ise ayda bir kendimi ödüllendirmek için
hep ara öğünüm vardır..günde 2-3 porsiyon meyvemi muhakkak yerim..özellikle elma vede kiviyi cok yerim..günde bi bardak yağsız süt içerim kemiklerim için..ileriye dönük osteoporosa karşı
akşam en geç 7de yemeğimi yerim(ondan sonrada bişey yemem..cok acıkırsam ya 1 porsıyon meeyve yerim..)..oda genellikle sebze yemeği olur...cok severim sebzeyi..ama haftada en az 1defa balık mutlaka tüketirim..vede tavuk..vede bakliyat
yeşil cay bol icerim..normal cayla aram yoktur..cayıma 3-4 yıldan beri şeker koymam..tuz fazla tüketmem..yemeklerede az koyarım...
hiç abur cubur yemiyo musun derseniz..yemez olur myum..tatlıya bayılırım valla..helede cıkolataya..haftada bi kendimi ödüllendiriirm vede bi gün yerim cıkolatamıda kekimide..ama sadece haftada bir yaniii...işte öyle..bunlr benim hergün yaptıklarım..yaşam tarzıma döndü yani..alışstım böyle beslenmeye...kaç kgsin derseniz..9 ay önce dogum yaptım..hemilelikten önce 54-55idim(boy 1.65)cok zayıftım fizigim sperdi,belim ipinceydi falan...dogumda aldım tabıkdıe 25 kg civarı..ama bu yaptıklarıma dogumdan sonrada devam ettigim için hemen hemen bütün kglarimi verdim...59um..sadece bi kac kg kaldı...göbek möbek karın kalmadı..eski halime eski kıyafetlerime kavustum..hatta eskisinden dahada güzelim(dogumdan mıdır ki.-))şimdi sadece son bi kac kıloyu veriyim diyorum..son rütuşlar...

hamilelikte ve bu kadar çok kilo alıp vermişsin çatlakların oldumu? yada olmaması için ne yaptın?

X