🤓Flemenkçe 💕

halloo nikii iyi gidiyor çalişmalar sadece bu sayfaya gelemiyorum zaman ayirsam iyi olacak aslında ☺️ Belcika da yaşiyorum Hollandaca ögreniyoruz.. bu ulkede 3 resmi dil var bizde hollandaca konusulan bölgedeyiz ☺️

sende durumlar nedir ? nasılsın ?
Hallooo ben Türkiyedeyim daha calismaya hic baslamadim :) erkek arkadasimdan az cok aşinayim almancaya cok benziyor ama daha kaba bence :) ara ara girerim buraya calismaniza hayran kaldım azim işte :)

Hallooo ben Türkiyedeyim daha calismaya hic baslamadim :) erkek arkadasimdan az cok aşinayim almancaya cok benziyor ama daha kaba bence :) ara ara girerim buraya calismaniza hayran kaldım azim işte :)
evet biraz benziyor ☺️ kaba kısmına birsey diyemiyorum bazen sokakta tv de cok naif konuşan insanlarda görüyorum 🤭
zo zo zo bol bol zo duyuyorum ..☺️
kızımda zo lamaya basladı 🤣 okul verimli gecıyor şükür 🤭

Bugün dil için neler yaptıkk 🧐
kızımla kütüphaneye gittik kitap teslim edip yeni kitaplar aldık ..
arabada kızım eve gelene kadar bu kitapla ilgilendi ☺️
vind ,zoek,hier ,daar,zie kelimeleri bolca kullanarak olumlu olumsuz cumleler kurduk ve beraber bu kitaptan bi oyun ürettik koud , warm diyerek cocuklugumun oyununu buraya uyarladık ..

aranılan nesnenin yanına yaklaşan kisiye warm uzaklasirsa koud diye ses verdik.☺️

ebatı baya buyük olan bu kitabı kızım baya sevdi 💗

IMG_20210417_020738.jpg IMG_20210417_021142.jpg

halloo nikii iyi gidiyor çalişmalar sadece bu sayfaya gelemiyorum zaman ayirsam iyi olacak aslında ☺️ Belcika da yaşiyorum Hollandaca ögreniyoruz.. bu ulkede 3 resmi dil var bizde hollandaca konusulan bölgedeyiz ☺️

sende durumlar nedir ? nasılsın ?
Hallooo ben Türkiyedeyim daha calismaya hic baslamadim :) erkek arkadasimdan az cok aşinayim almancaya cok benziyor ama daha kaba bence :) ara ara girerim buraya
evet biraz benziyor ☺️ kaba kısmına birsey diyemiyorum bazen sokakta tv de cok naif konuşan insanlarda görüyorum 🤭
zo zo zo bol bol zo duyuyorum ..☺️
kızımda zo lamaya basladı 🤣 okul verimli gecıyor şükür 🤭
ben hollandadayken genelde ik duyuyordum ben demekmiş 😂 cok tatlı bi dil aslında 😇

Hallooo ben Türkiyedeyim daha calismaya hic baslamadim :) erkek arkadasimdan az cok aşinayim almancaya cok benziyor ama daha kaba bence :) ara ara girerim buraya

ben hollandadayken genelde ik duyuyordum ben demekmiş 😂 cok tatlı bi dil aslında 😇
yaa evet cok tatlı 🤭 De taal is heel moeijlik

Ik zal nederlands 1.2 vandaag beginnen ✨

De les eindigt om 12.00 uur
Vandaag is inefficiënt
ik ben nu naar huis gekomen

Nederlands bilen ve sayfama ugrayan herkes tüm mesajlarimı elestirebilir duzeltebilir memnuniyet duyarim .. 😍

Bugun 1.2 nederlands kursa kaydoldum.2 kitaptan haftada 4 gun devam edicez ..haftanın 1 gunu sadece konusma gunu olacak ..

Bugun ogrendigim kelimelri biraz dinlenip deftere gecirecegim.. okuldan çıktiktan sonra gazete aldım ceviri yapa yapa gundemi takip edicem bakalim insa guzel bir hafta olur 🌺

a. Ik heb afgewassen
b. Ik heb de tafel afgeruimd
c. Ik heb afgedroogd.
d. Ik heb boodschappen gedaan
e. Ik heb iedereen drank gegeven .
f Ik heb foto s genomen
g.Ik heb vlees gebakken
h.Ik heb de tafel gedekt
i.Ik heb lekker gedronken
j.Ik heb lekker gegeten
k. Ik heb soep gekookt
l.Ik heb het tafelkleed gestreken
m.Ik heb groenten gewassen
n.Ik heb een tart meegebracht.
o. Ik heb alles terug in de kast gezet..

ohhh sadecee resimlere bakarak yazdimmm
perfectummm calismayaa devmmmm 🌺🌺🌺

Hallooo allemaalll
ik heb Nederlands 1.2 certificaaaat 🤸🏻‍♀️👏👏
ik moet in vakantie nederlands studeren 🤗

sayfama ugrayanlara bir sorum var ..

OPBELLEN ile BELLEN

arasindaki fark nedir ikiside ayni anlama geliyor gibi ..
anlayamadim .
ornek bir cumle yazabilir misiniz 🤗
opbellen .. bel op diye ayrilabilen fiil ama ne zaman bu sekilde kullanabilirim bilmiyroum 🙃

Alles goed? jaaaaa heeelll goeddd 😂😂😂😂😂
ik geloof dat het nog beter zal zijn😂😂😂😂

Ik ben heeel blijj omdat ik Nederlands studeer🎊

X