Bebek Beslenmesi Fonksiyonel Mama Sandalyesi ; Joie Mimzy LX Ayaklı Mama Sandalyesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.393
92.182
Joie Mimzy LX Ayaklı Mama Sandalyesi : 2.199 TL

Maalesef daha 10 gün önce 1800TL'ye aldık. Hatta bugün bu ürünü tanıtırken diyecektim ki fiyat performans çok iyi ama pahalı diye de ekleyecektim ki ürünü fiyatı 2.200 TL olmuş :KK43:

Konfor

Ön tarafında yer alan tekerlekleri sayesinde evin içinde istenilen yere kolayca götürülebilir.
- Tekerler yazıldığı kadar kullanışlı değil. Boşken evet ama üzerinde bebek varken bir yelere sürüyerek hareket ettirmek çok güvenli değil.

Mama tepsisi 3 adetten oluşmakta olup en üst tabaka şeffaf tepsi bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur.
- eklenip çıkartılabilen 2 mama tepsisi var, arkadaşlar öndeki sabit tepsiyi saymış ama onu saymamalılar.

Yatış pozisyonu mevcuttur.
- mama sandalyesinde oturacak çocuk en az 5-6 ay olmalı bu sebeple bu pozisyonu bu aylarda olan çocuk için kim neden kullanır bilemiyorum?

Geriye doğru üç kademe yatabilir, ayak kısmı üç kademe ayarlanabilir.
- yine hiç kullanmadığımız bir özellik hatta böyle bir özellik olduğunu dahi bilmiyordum.

Yatış pozisyonları sayesinde bebek uzun süre oturabilir rahatlıkla uyuyabilir.
- laf olsun iye yazılmış bir madde, zaten bebek 5 ay boyunca yatmış artık dik durmak istiyor. Çok güvenli bir eylem değil!

Tek hareket ile katlanıp açılabilir, katlandığında ayakta durabilir ve çok az yer kaplar.
- en süper özelliği, kesinlikle almamda ki en büyük sebep budur.

Yedi farklı pozisyonda yükseklik ayarı yapılabilir yemek masası seviyesinde kullanılabilir.
- bunu yazan arkadaş lütfen bana 7 kademeyi bir ara gösterir misin?

Bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermeyen ultra yumuşak malzemeden üretilmiştir.
- Kesinlikle hem fikirim, yıkanabilen kumaş çok güzel.

Oturma ünitesi kolay silinebilir.
-evet bu da doğru, temizliği çok rahat ve hatları keskin olmadığı için temizlenmesi çok kolay.

Tepsisi kademeli olarak öne doğru bebeğin kilosuna göre ayarlanabilir.
- bu çok güzel bir özellik, bir nevi güvenlik kilidi gibi çalışan bir sistem ama MUTLAKA KİLİTLENDİĞİ KONTROL EDİLMELİ

Tepsisi çıkarıldığında kolay taşınması için arkaya takılabilir.
- oha böyle bir özelliği mi varmış? Deneyip foto çekip koyacağım.

Kumaşlarında ve plastiklerindeki renk uyumu sayesinde şık bir görüntüsü vardır.
- he Paris moda haftasına gideceğiz zaten

15 kg'a kadar kullanıma uygundur.
- deneyip göreceğiz ama çok sağlam duruyor.

Güvenlik

Arka ayaklar Avrupa standartlarına uygun olarak üretildiğinden devrilme tehlikesinin önüne geçmek amaçlı sabit olarak üretilmiştir.
Avrupa standartları gereği arka ayaklarının sabit olduğu için devrilme tehlikesi yoktur.
Beş noktadan bebeğinizi kavrayan emniyet kemerleri, annelere tam anlamıyla güven vermektedir.
Emniyet kemeri beş noktadan bebeği kavrar kiloya göre ayarlanabilir anneye güven verir.
Tepsinin altındaki aparat sayesinde bebek aşağıya doğru kayarak düşmez.

burada 5 madde yazmışlar ama üçüncü ve dördüncü madde aynı şeyden bahsediyor. Kesinlikle tank gibi bir sandalye. Burada yazılan her şeyin altına imzamı atarım. Yukarılarda yazdım ön tepsinin sabitlenip sabitlenmediği mutlaka kontrol edilmeli. Zira bir seferde bizim o tepsi yerine oturmamış ve ayakları ile ön tepsiyi itince bir anda sandalyenin 2 katı yükseklikte adam ortada kalıverdi. Buna azami dikkat

S: Bebeğim ne zaman ayaklı mama sandalyesi kullanmaya başlamalı?
C: Bu size ve çocuğunuza bağlı, ancak birçok çocuk 6 ile 12 ay arasında sütten kesilmeye başlayacaktır. Bu nedenle, tüm Joie mama sandalyeleri 6 ay ila 3 yaş arasındaki çocuklar için uygundur. Mimzy, doğumdan itibaren yenidoğan beslenme koltuğu olarak da kullanılabilir.

S: Ayaklı mama sandalyesinin minderi yıkanabilir mi?
C: Joie ayaklı mama sandalyesinin minderleri silinebilir kumaşla kaplıdır. Bunlar çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır, ancak dip köşe temizlik yapmak için çıkarılırlar. Mimzy 2in1 ve Mimzy Spin 3in1’de makinede yıkanabilen ek bebek taşıyıcıları bulunur.

S: Joie ayaklı mama sandalyeleri masada kullanılabilir mi?
C: Evet! Yüksekliği ayarlanabilir ayaklı mama sandalyelerimiz (Mimzy, Mimzy 2in1, Mimzy Spin 3in1 ve Multiply 6in1), masanızın yüksekliğine uyum sağlayabildikleri ve bebeğinizi yemeğe dahil etmek için hemen yukarı çekebilecekleri için özellikle kullanışlıdır.

DDaha detaylı incelemek için tıklayın

Joie Ayaklı Mama Sandalyesi.jpg

Joie Mimzy Ayaklı Mama Sandalyesi.jpg

Joie Mimzy LX Ayaklı Mama Sandalyesi.jpg

Son düzenleme:
Fisher price kullanıyorum ben de ama şu an bakıyorum da o kadar ağır ve yer kaplıyor ki Pilsanin mama sandalyesi mis gibi bence hem yer kaplamiyor hem hafif çok para vermeye gerek yok 🤗🤗

Bunlar bana hantal geldiği için düz, basit bir model almıştım. Baby Plus’tı markası. Altında ikinci bir masası daha var sonradan aktivite masası olarak kullanılsın diye.

Ben kullanıyorum ilk kızıma 390 falan almıştım galiba indirimle 17 yılında, şimdi Şubat doğumlu oğlumda kullanıyorum taş gibi . İki tane daha büyütür 🥰

Ben Chicco Polly Start 2 kullaniyorum. Abim sagolsun. Yoksa hayatta o parayi mama sandalyesine vermezdim. 🤪

Ozellikler hemen hemen benzer. Suna cevap vermek istedim.

mama sandalyesinde oturacak çocuk en az 5-6 ay olmalı bu sebeple bu pozisyonu bu aylarda olan çocuk için kim neden kullanır bilemiyorum?

Mutfakta is yaparken ana kucagi vb ile yere koyup takip etmektense 2-3 aydan itibaren ana kucagi gibi kullandim. Yeri geldi reflu yatagiyla uyumlu aci vererek ayarlayip uyudugu dahi oldu.

Bir de her bebek mama sandalyesini hemen kabullenmiyor. Asina olmasi icin 6 aydan once de hasir nesir olmasi tavsiye ediliyor.

25 gun sonra 2 yasina girecek. Yeri geldi evin icinde o odadan bu odaya oyun oynarken araba gibi surdugumuz de oldu. Masa hala canavar gibi. 👍🏻

İkea antilop en rahatı çocuk üstündeyken bile istediğin yere taşı mis gibi 😁

Ben hıc mama sandalyesı kullanmadım
Bime her geldiğinde almak ıstedım amma gereksız bulduğum için almadım
Ama bakalım yazlıga denk getırrısem alırım bı tane bımden 😅

ben hiç mama sandalyesi kullanmadım :KK70: ama bu fiyatı görünce iyi ki kullanmamışım diyorum :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Aaaa ne iyi kuzu neden peki 😌
Ay konudan bağımsız akvaryum harika kocaman, faaliyete geçirin onu ❤️❤️❤️
Aynisı bendede varr kızzz 🥰

Joie Mimzy LX Ayaklı Mama Sandalyesi : 2.199 TL

Maalesef daha 10 gün önce 1800TL'ye aldık. Hatta bugün bu ürünü tanıtırken diyecektim ki fiyat performans çok iyi ama pahalı diye de ekleyecektim ki ürünü fiyatı 2.200 TL olmuş :KK43:

Konfor

Ön tarafında yer alan tekerlekleri sayesinde evin içinde istenilen yere kolayca götürülebilir.
- Tekerler yazıldığı kadar kullanışlı değil. Boşken evet ama üzerinde bebek varken bir yelere sürüyerek hareket ettirmek çok güvenli değil.

Mama tepsisi 3 adetten oluşmakta olup en üst tabaka şeffaf tepsi bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur.
- eklenip çıkartılabilen 2 mama tepsisi var, arkadaşlar öndeki sabit tepsiyi saymış ama onu saymamalılar.

Yatış pozisyonu mevcuttur.
- mama sandalyesinde oturacak çocuk en az 5-6 ay olmalı bu sebeple bu pozisyonu bu aylarda olan çocuk için kim neden kullanır bilemiyorum?

Geriye doğru üç kademe yatabilir, ayak kısmı üç kademe ayarlanabilir.
- yine hiç kullanmadığımız bir özellik hatta böyle bir özellik olduğunu dahi bilmiyordum.

Yatış pozisyonları sayesinde bebek uzun süre oturabilir rahatlıkla uyuyabilir.
- laf olsun iye yazılmış bir madde, zaten bebek 5 ay boyunca yatmış artık dik durmak istiyor. Çok güvenli bir eylem değil!

Tek hareket ile katlanıp açılabilir, katlandığında ayakta durabilir ve çok az yer kaplar.
- en süper özelliği, kesinlikle almamda ki en büyük sebep budur.

Yedi farklı pozisyonda yükseklik ayarı yapılabilir yemek masası seviyesinde kullanılabilir.
- bunu yazan arkadaş lütfen bana 7 kademeyi bir ara gösterir misin?

Bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermeyen ultra yumuşak malzemeden üretilmiştir.
- Kesinlikle hem fikirim, yıkanabilen kumaş çok güzel.

Oturma ünitesi kolay silinebilir.
-evet bu da doğru, temizliği çok rahat ve hatları keskin olmadığı için temizlenmesi çok kolay.

Tepsisi kademeli olarak öne doğru bebeğin kilosuna göre ayarlanabilir.
- bu çok güzel bir özellik, bir nevi güvenlik kilidi gibi çalışan bir sistem ama MUTLAKA KİLİTLENDİĞİ KONTROL EDİLMELİ

Tepsisi çıkarıldığında kolay taşınması için arkaya takılabilir.
- oha böyle bir özelliği mi varmış? Deneyip foto çekip koyacağım.

Kumaşlarında ve plastiklerindeki renk uyumu sayesinde şık bir görüntüsü vardır.
- he Paris moda haftasına gideceğiz zaten

15 kg'a kadar kullanıma uygundur.
- deneyip göreceğiz ama çok sağlam duruyor.

Güvenlik

Arka ayaklar Avrupa standartlarına uygun olarak üretildiğinden devrilme tehlikesinin önüne geçmek amaçlı sabit olarak üretilmiştir.
Avrupa standartları gereği arka ayaklarının sabit olduğu için devrilme tehlikesi yoktur.
Beş noktadan bebeğinizi kavrayan emniyet kemerleri, annelere tam anlamıyla güven vermektedir.
Emniyet kemeri beş noktadan bebeği kavrar kiloya göre ayarlanabilir anneye güven verir.
Tepsinin altındaki aparat sayesinde bebek aşağıya doğru kayarak düşmez.

burada 5 madde yazmışlar ama üçüncü ve dördüncü madde aynı şeyden bahsediyor. Kesinlikle tank gibi bir sandalye. Burada yazılan her şeyin altına imzamı atarım. Yukarılarda yazdım ön tepsinin sabitlenip sabitlenmediği mutlaka kontrol edilmeli. Zira bir seferde bizim o tepsi yerine oturmamış ve ayakları ile ön tepsiyi itince bir anda sandalyenin 2 katı yükseklikte adam ortada kalıverdi. Buna azami dikkat

S: Bebeğim ne zaman ayaklı mama sandalyesi kullanmaya başlamalı?
C: Bu size ve çocuğunuza bağlı, ancak birçok çocuk 6 ile 12 ay arasında sütten kesilmeye başlayacaktır. Bu nedenle, tüm Joie mama sandalyeleri 6 ay ila 3 yaş arasındaki çocuklar için uygundur. Mimzy, doğumdan itibaren yenidoğan beslenme koltuğu olarak da kullanılabilir.

S: Ayaklı mama sandalyesinin minderi yıkanabilir mi?
C: Joie ayaklı mama sandalyesinin minderleri silinebilir kumaşla kaplıdır. Bunlar çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır, ancak dip köşe temizlik yapmak için çıkarılırlar. Mimzy 2in1 ve Mimzy Spin 3in1’de makinede yıkanabilen ek bebek taşıyıcıları bulunur.

S: Joie ayaklı mama sandalyeleri masada kullanılabilir mi?
C: Evet! Yüksekliği ayarlanabilir ayaklı mama sandalyelerimiz (Mimzy, Mimzy 2in1, Mimzy Spin 3in1 ve Multiply 6in1), masanızın yüksekliğine uyum sağlayabildikleri ve bebeğinizi yemeğe dahil etmek için hemen yukarı çekebilecekleri için özellikle kullanışlıdır.

Bende buna benzer e bebekten fonksiyonel almak istiyordum fiyatı 1300 dü ama şimdi zam zamına 1600 olmuş nasil uzüldüm heves etmiştim esim diyo gene alırız ama bana çok fena ucuk geldii 😒
Baby plus aynisının pembesi yatırıyor bide baya cok beğendim hem kizım için rahat olması için değerr

X