galiba oğlumda alerji var...

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
kızlar oğlum ek besinlere yeni başladı. ama hazır mama, hazır yoğurt, krem şanti gibi şeyler bebeğimi alerji yapıyor sanırım. yer yemez suratı boyanmış gibi kızarıyor ve beyaz beyaz lekeler oluşuyor üstünde. sadece yüzünde oluyor bunlar. suratını kaşımaya başlıyor ve çok huysuzlanıyor. doktorunu aradık aptamil HA verin dedi mama yerine. hipoalerjik yani. alerji yapan şeyleri 1 ay sonra vermeye başlayın dedi. ne dersiniz bu duruma?

canım geçmiş olsun anne sütünden başka ilk kez bişeyler yiyorya belki ondandır..
bide bişey sorcam krem şanti mi verdin? bana msj da da yazmıştın tadına baktırdı dimi çok yemedi yani..

hakikaten canım ya
krem şanti ne alaka ??
yapma allahaşkına daha yeni 6 aylık yavruşun meyve suyu ve sebze püresi neyinize yetmiyor
acele etmeyin bu kadar
bir ömür zaten bunları yiyerek gecikecek
daha karaciğer enzimleri gelişmedi birçok şeyi sindirmeden çıkartıyorlar
niçin boşyere bünyelerini yorasınız

krem şantiyi minnacık bir nokta dudağına sürdüm o kadar. yutacak kadar bile değildi. ben de anlamadım. bugün gogly mama yaptım daha once sevmemişti belki şimdi yer diye. içine de 1 tane bebe bisküvisi koydum. tiksine tiksine yuttu azcık. derhal yüzü kıpkırmızı oldu beyazladı üstleri. 10 dakika sonra düzeliyor ama nokta nokta kırmızı izler kalıyor bazı yerlerinde

canım moralini bozmak istemem ama anlattığın kızarıklı zeynebe de oluyordu taest yaptırdık ve inek sütüne karşı alerjisi olduğunu öğrendik ilk bir yıl süt ve süt ürünleri çikolata bisküvi yemeyecek geçmezse 2 yaşına kadar dha da geçmezse ömür boyu dedi doktor ama genelde 2 yaşından sonra geçiyormuş

evet inek sütü alerjisi olabilir bence test yaptır canım
bende milupa mamayı yedirmeye çalışıken aynısı oluyordu

ben de inek sütünden olabileceğini tahmin ettim. hazır yoğurtta var inek sütü, aaaa bisküvide de mi var? desene mamaya karıştırdığım için böyle oldu? çunku daha once gogly e bisküvi koymamıştım kızarıklık olmadı.bir iki ay bişey vermeyin dedi doktor. ama yavrum kilo almıyo artık. sütüm var ama oğlum çok hareketli ve sütüm artık kilo aldırmıyor. ben ne yediricem bu çocuğa?

ya canım hazır biberon mamalarında inek sütümü var?

evet canım hammandeleri süt sütün işlenmiş hali
zararlı bakterileri çıkarıp içine vitamin koyuyorlar
inek sütü alerjisi olan bebeklerin mamalarıda farklı oyüzden
yani benim bildiğim öyle

hazır mamalrda süt var yalnız<seyreltilmiş şekilde, o sebepten direk süt vermeyip mama veriyoruz

Bence gluten alerjisi olabilir mama kutularının üzerini bir okusan 4 aydan sonra olanların çoğu gliten içeriyor bence bir tahlil yaptır benim minnoşumun dediğin şekilde kafasının içide dahil tüm vücudu oldu yaklaşık15 çeşit gıdaya test yapıldı ve komple yumurtaya alerjimiz çıktı dr um 2 yaşına kadar yumurtayı keselim proteğini başka yerlerden takviye yapalım 6 atyda birde tekrar alerji değerine bakalım dedi şimdi yumurtayı tamamen kestim bana kalırsa mamalar alerji yaptı dediğine göre gulitene alerjisi olabilir bence dr na bir danış tekrar ve test yaptır canım işe başlamadan..

sanırım milupanın bir kaç tane gulitensiz kaşık mamaları var birde onlardan dene yine öyle olacakmı bakalım

sanırım milupanın bir kaç tane gulitensiz kaşık mamaları var birde onlardan dene yine öyle olacakmı bakalım

canım peki nasıl bir test bu? biz doktoru aradık ama gelmenize gerek yok dedi. testten filan bahsetmedi. halbuki kendisi herşeyin tahlilini isteyen biri. şimdi sinir oldum adama. internette bakarken çölyak hastalığını öğrendim. Allah korusun. ben yine de götüreyim çocuğumu bi. ama neden sadece yüzü kızaıyor sence? yarın deneyeyim ya evdeki kaşık mamalarına baktım. bir tanesi gluten içermiyormuş. yarın bakacağım. çok teşekkürler canım. herzaman beni aydınlatıyorsun. bu arada benim oğlan alıştırma bardağını sevmedi sert buldu. biz de onun yumuşak kauçuk uçlusundan verdik. ondan da sadece su içiyo bir,iki yudum

Canım geçmiş olsun..İnek sütü alerjisi varsa keçi sütü bazlı mamalardan verebilirsin, e-bebek'te satılıyor..Hem çok daha besleyici..Bir de alerji testini sormuşsun..Kızım 4 aylıkken ishal nedeniyle yaptırdık o testi..Sadece anne sütü alıyordu ama eğer alerjisi varsa annenin aldığı inek sütü de bebeği etkileyebiliyor..Gıda alerjisi testleri Düzen Laboratuarlarında yapılıyor, İstanbul'da da vardır mutlaka..Tek tüp kanla istediğin gıdalara baktırıyorsun..Her bir test 55 tl, yumurta sarısı ve beyazı için ayrı ayrı bakıyorlar..Benim kızımda alerji çıkmadı çok şükür..Ama tıp dünyası aleji testleri konusunda ikiye bölünmüş durumda..Bizim doktorumuz tavsiye etti, ama bazı doktorlar 2 yaşından küçük bebeklere yapıllan alerji testlerine güvenilemeyeceğini söylüyor..Yine de yaptırmanı tavsiye ederim..

bugün doktora götürdüm çocuğumu. doktor test yapmadan önce bebeğimi çocuk alerjisi doktoruna götürmemizi söyledi. ve her hastanede yokmuş...

Başka bir bölüme yazdığım yazıyı sizinle de paylaşmak istedim.Umarım faydasını görürsünüz

Arkadaşlar o kadar üzülüm ki durumunuza..Ama emin olun çok kolay aslında alerji tedavileriniz..Ömür boyu çekmek zorunda değilsiniz yani..Bir arkadaş bahsetmiş biorezonans tedavisinden , beni eşimde doktor ve biorezonans uygulayıcısı.Biorezonansı 4 yıl önce duyduğumuzda ilk önce benim sigara bırakmam için seansa gittik.Sigarayı bu yöntemle bırakmamın üstünden 6 ay geçmesinden sonra cihazın etkinliğine emin olduk ve kliniğimize almaya karar verdik (benim sigarayı bırakmam o kadar imkansızdı anlayacağınız).Biorezonans sadece sigara bırakmak için kullanılan bir cihaz değil tabiki.Günümüz de tedavisi olmadığı söylenen hatta iyileşmesi imkansız denilen birçok hastalığın tedavisinde etkili sonuçları bulunuyor.ılk aklıma gelen geçen hafta tedavisini sonuçlandırdığımız bir çocuk hastamız vardı mesela.6 aylıkken inek sütüne karşı alerjik reaksiyon göstermiş ve ölümden dönmüş. Daha sonra aynı şey ikinci defa olunca bir daha inek sütünün bulunduğu hiç birşey vermemişler çocuğa. Biorezonans tedavisini hemen hemen aynı durumda olup tedavi ettiğimiz bir hastamızdan duyup bize başvurdular. Yaptığımız alerji testi sonucunda(koldan her alerjen için ayrı ayrı iğne yapılarak alerjileri tespit eden yöntemden değil bizim uyguladığımız test..Parmaktan alınan dir damla kanla binlerce çeşit alerjene bakabiliyoruz.) inek sütü dışında da alerjileri çıktı..Bu yöntemde buğday, süt ve yumurta alerjileri ana alerjen olarak kabul edilir 3 haftalık seans(haftada bir kere yaklaşk bir saat) gerektirir. Diğer bütün alerjiler bir haftalık seansla tedavi edilir.Bahsi geçen hastanın 3 haftalık süt tedavisinden sonra kliniğimizde tekrar testi yapıldı ve süt alerjisinin negatif olduğu görüldükten sonra süt içirildi. Annesinin mutluluğunu anlatamam eve gidelim süt banyosu yaptırıcam dedi:)) Düşünsenize süt, peynir yoğurt ve bunların bulunduğu hiçbirşeyi yediremiyordu çocuğuna.Çocuksa en çok dondurma yemek istiyormuş bu arada...Bu ve bunun gibi örneklerden istemediğiniz kadar paylaşabilirim sizlerle.Hatta tedavi ettiğimiz hastalarımızdan görüşmek istediğiniz olursa yardımcı olurum.

Bahsetmeden geçemiyeceğim ,yorumlar arasında bir arkadaşın bu yöntemi uygulatan arkadaşlarının şarlatanlıktan başka birşey değil diye bir yorumu olmuş...Bu noktada kullanılan cihaz aynı olsada uygulayıcısının bu konudaki tecrübesi ve bilgi kapasitesi çok önemli..Benim eşim bu cihazla ağırlıklı olarak alerji tedavisi, zayıflama ve sigara tedavisi uygularken ıstanbul daki bir başka biorezonas uygulayıcısı bel fıtığı, kanser, beyin tümörleri üzerinde ağırlıklı olarak kullanıyor.Bu tarz hastalarımızı bizde o kişiye yönlerdirmeyi yada onun bilgileri ışığında tedavisini uygulamayı tercih ediyoruz....

Bu konuyla ilgili bütün bilgilerimi sizlerle paylaşmak ,yardımcı olmak isterim..

Başka bir bölüme yazdığım yazıyı sizinle de paylaşmak istedim.Umarım faydasını görürsünüz

Arkadaşlar o kadar üzülüm ki durumunuza..Ama emin olun çok kolay aslında alerji tedavileriniz..Ömür boyu çekmek zorunda değilsiniz yani..Bir arkadaş bahsetmiş biorezonans tedavisinden , beni eşimde doktor ve biorezonans uygulayıcısı.Biorezonansı 4 yıl önce duyduğumuzda ilk önce benim sigara bırakmam için seansa gittik.Sigarayı bu yöntemle bırakmamın üstünden 6 ay geçmesinden sonra cihazın etkinliğine emin olduk ve kliniğimize almaya karar verdik (benim sigarayı bırakmam o kadar imkansızdı anlayacağınız).Biorezonans sadece sigara bırakmak için kullanılan bir cihaz değil tabiki.Günümüz de tedavisi olmadığı söylenen hatta iyileşmesi imkansız denilen birçok hastalığın tedavisinde etkili sonuçları bulunuyor.ılk aklıma gelen geçen hafta tedavisini sonuçlandırdığımız bir çocuk hastamız vardı mesela.6 aylıkken inek sütüne karşı alerjik reaksiyon göstermiş ve ölümden dönmüş. Daha sonra aynı şey ikinci defa olunca bir daha inek sütünün bulunduğu hiç birşey vermemişler çocuğa. Biorezonans tedavisini hemen hemen aynı durumda olup tedavi ettiğimiz bir hastamızdan duyup bize başvurdular. Yaptığımız alerji testi sonucunda(koldan her alerjen için ayrı ayrı iğne yapılarak alerjileri tespit eden yöntemden değil bizim uyguladığımız test..Parmaktan alınan dir damla kanla binlerce çeşit alerjene bakabiliyoruz.) inek sütü dışında da alerjileri çıktı..Bu yöntemde buğday, süt ve yumurta alerjileri ana alerjen olarak kabul edilir 3 haftalık seans(haftada bir kere yaklaşk bir saat) gerektirir. Diğer bütün alerjiler bir haftalık seansla tedavi edilir.Bahsi geçen hastanın 3 haftalık süt tedavisinden sonra kliniğimizde tekrar testi yapıldı ve süt alerjisinin negatif olduğu görüldükten sonra süt içirildi. Annesinin mutluluğunu anlatamam eve gidelim süt banyosu yaptırıcam dedi:)) Düşünsenize süt, peynir yoğurt ve bunların bulunduğu hiçbirşeyi yediremiyordu çocuğuna.Çocuksa en çok dondurma yemek istiyormuş bu arada...Bu ve bunun gibi örneklerden istemediğiniz kadar paylaşabilirim sizlerle.Hatta tedavi ettiğimiz hastalarımızdan görüşmek istediğiniz olursa yardımcı olurum.

Bahsetmeden geçemiyeceğim ,yorumlar arasında bir arkadaşın bu yöntemi uygulatan arkadaşlarının şarlatanlıktan başka birşey değil diye bir yorumu olmuş...Bu noktada kullanılan cihaz aynı olsada uygulayıcısının bu konudaki tecrübesi ve bilgi kapasitesi çok önemli..Benim eşim bu cihazla ağırlıklı olarak alerji tedavisi, zayıflama ve sigara tedavisi uygularken ıstanbul daki bir başka biorezonas uygulayıcısı bel fıtığı, kanser, beyin tümörleri üzerinde ağırlıklı olarak kullanıyor.Bu tarz hastalarımızı bizde o kişiye yönlerdirmeyi yada onun bilgileri ışığında tedavisini uygulamayı tercih ediyoruz....

Bu konuyla ilgili bütün bilgilerimi sizlerle paylaşmak ,yardımcı olmak isterim..

kesinlikle şarlatanlık falan değil..ben de tedavi öncesi akupuntur ve biorezonans tedavileri sayesinde bebeklerime kavuştum...

X