Gardrops Uygulaması

fataldanger

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
4.464
1.060
Arkadaşlar biliyor musunuz bilmiyorum, internette Gardrops diye bir uygulama var. Böyle ya hiç giymediğiniz, ya az giydiğiniz veya giydiğiniz giysilerinizi satabiliyorsunuz. Ben bir elbise koydum, baya almak isteyen çıktı ama dolandırılma riski olabilir mi diye korktuğum için hiçbirisine dönüş yapmadım henüz. Sistem şöyle işliyormuş. Ben karşı tarafa ibanımı veriyorum, o parayı ibanıma yatırınca site üzerinden bana bildirim geliyor ve ben de ürünü kargoya veriyorum. Site hakkında hiçbir bilgim ve tecrübem olmadığı için ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Diyelim ki karşı taraf beni dolandırdı, hakkımı arayabileceğim bir site midir acaba? Uygulamanın sayfasında herhangi bir iletişim adresine veya telefona rastlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben uygulamayı kullanıyorum arada.
Yanlız siz karşı tarafa ıban vermiyorsunuz, siteye veriyorsunuz , site kaydediyor.

Satacağınız ürünlerin ölçülerini ve bedenlerini tam ve eksiksiz yazın .
Geri iade de kabul etmeyin bunu da belirtin yoksa kargo ücreti sizden kesilir.

Arkadaşlar biliyor musunuz bilmiyorum, internette Gardrops diye bir uygulama var. Böyle ya hiç giymediğiniz, ya az giydiğiniz veya giydiğiniz giysilerinizi satabiliyorsunuz. Ben bir elbise koydum, baya almak isteyen çıktı ama dolandırılma riski olabilir mi diye korktuğum için hiçbirisine dönüş yapmadım henüz. Sistem şöyle işliyormuş. Ben karşı tarafa ibanımı veriyorum, o parayı ibanıma yatırınca site üzerinden bana bildirim geliyor ve ben de ürünü kargoya veriyorum. Site hakkında hiçbir bilgim ve tecrübem olmadığı için ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Diyelim ki karşı taraf beni dolandırdı, hakkımı arayabileceğim bir site midir acaba? Uygulamanın sayfasında herhangi bir iletişim adresine veya telefona rastlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Endişe etmenize gerek yok özellikle satıcıysanız. Satın alma işlemini kişi gerçekleştirdikten sonra hesabınızda para bekliyor. Teslim edilip alan kişi tarafından onaylanınca hesaba geçiyor siz de ibanınızı hesabınıza kaydedip para çek kısmından çekiyorsunuz. 1-3 iş gününü buluyor yatması. Alan kişi onaylamazsa dahi teslim edildikten 3 gün sonra otomatik onaylanıyor diye biliyorum. Ben çok satış yaptım hiçbir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar.

Ben gardops üyesiyim hiç ürün almadım ama kullanmadığım ürünleri satmak için kullanıyorum.Uygulamada destek merkezi diye bir bölüm var.Sorularınızın yanıtlarına o bölümden ulaşabilirsiniz.

Ben diğer uygulamayı kullanıyordum ama bu saatten sonra çöp satmam. İade süreçlerini satıcı açısından çok sıkıntıya sokmuşlar urun bir süre karşı tarafta kalıyor ve sonra kabul edilebiliyor. Son satisim yalan beyan ve farklı fotoğraf ile iadesi kabul edildi. Ya letgoya koyar elden satarım yada hediye ederim attığım taş bari değer. Nette biraz dolaştım özellikle abiyeler kullanılıp geri gonderiliyormus. Bu program daha iyi komisyon ve alıcıdan hizmet bedeli kesilmemesi avantaj. Fakat bizim yozlasan toplum ile ne kdr sürdürülebilir olur bilemiyorum.

Bu arada son olaya kadar son olayda haftada 3 4satisim oldu toplamda 50 kusur urun sattim herkes çok memnunum
Incik cincik kirilacak urunleri bile sorunsuz gonderdim
Ama bir 2. Dolandırıcı ile uğraşamam.

Ben diğer uygulamayı kullanıyordum ama bu saatten sonra çöp satmam. İade süreçlerini satıcı açısından çok sıkıntıya sokmuşlar urun bir süre karşı tarafta kalıyor ve sonra kabul edilebiliyor. Son satisim yalan beyan ve farklı fotoğraf ile iadesi kabul edildi. Ya letgoya koyar elden satarım yada hediye ederim attığım taş bari değer. Nette biraz dolaştım özellikle abiyeler kullanılıp geri gonderiliyormus. Bu program daha iyi komisyon ve alıcıdan hizmet bedeli kesilmemesi avantaj. Fakat bizim yozlasan toplum ile ne kdr sürdürülebilir olur bilemiyorum.
Diğer uygulama dediğiniz hangisi?

İban bilgilerinizi siteye kaydediyorsunuz.
Alıcı ürünün ödemesini yapıyor ama para hesaba düşmüyor. Siz ürün satıldıktan sonra kargoya veriyorsunuz, kargonz alıcıya ulaştıktan sonra para hesabınıza düşüyor.

Güvenilir bir uygulama dolap, gardrops vs ..
Ben kullanıyorum, şimdiye kadar 3800 liralık ürün sattım :)

Eksik yazmışım bana farklı ürün iade geldi daha doğrusu eksik geldi içinden işine yarar kısmı almis ve geri gönderdi fotoğraflarım net urun sağlam ama sadece beyan ile eksik olduğu iddia edildi ve kabul edildi.
Başıma gelene kdr anlamıyordum son 2 3 ayda çok satış yaptım artık sadece hediye ederim

Eksik yazmışım bana farklı ürün iade geldi daha doğrusu eksik geldi içinden işine yarar kısmı almis ve geri gönderdi fotoğraflarım net urun sağlam ama sadece beyan ile eksik olduğu iddia edildi ve kabul edildi.
Başıma gelene kdr anlamıyordum son 2 3 ayda çok satış yaptım artık sadece hediye ederim
Bu bahsettiğiniz "dolap" uygulaması değil mi

Peki Gardrops'ta sizce ürün sattığım kişi elbiseyi özel bir gün için bir kerelik giyip de "olmadı" veya "beğenmedim" diyerek iade etmeye çalışmak gibi bir kurnazlık yapabilir mi?

Dolap bunu kabul ediyor hatta genelde elbiseyi yırtıp yakıp kesip göndermişler instagramda görebilirsiniz insanlar çığlık çığlığa.
Ama gardrops hakkında bilmiyorum sayfalarına bakın
Ztn olay bunun yayılması ve toplumda çok görülüyor olması.
Seri numarası farklı elektronik aleti bile değiştirmişler bu kdr çirkin olaylar varsa 2.el satis benim hayatımdan çıkmıştır..

Dolap bunu kabul ediyor hatta genelde elbiseyi yırtıp yakıp kesip göndermişler instagramda görebilirsiniz insanlar çığlık çığlığa.
Ama gardrops hakkında bilmiyorum sayfalarına bakın
Ztn olay bunun yayılması ve toplumda çok görülüyor olması.
Seri numarası farklı elektronik aleti bile değiştirmişler bu kdr çirkin olaylar varsa 2.el satis benim hayatımdan çıkmıştır..
Peki Gardrops'ta birisi sattığım elbiseyi alıp da olmadı diyerek iade ederse ve elbisede kusurlar oluşmuş olduğunu görürsem (yırtılma, dikiş açılması, leke vs.) hakkımı arayabileceğim bir mecra var mı?

Peki Gardrops'ta birisi sattığım elbiseyi alıp da olmadı diyerek iade ederse ve elbisede kusurlar oluşmuş olduğunu görürsem (yırtılma, dikiş açılması, leke vs.) hakkımı arayabileceğim bir mecra var mı?

Hayır yok nasıl olsun ki? Defalarca yaşanmış birsey bu, insanlar bilgisayar, telefon, akıllı saat çaldirmis elbisenin peşine kim düşer?

X