Garip bir iş görüşmesi

bayan-suslu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2018
421
497
Merhabalar
Ben daha önce konu açmıştım. Özet geçmek gerekirse benden gizli eleman arıyorlardı. Şuan bir ses seda yok o konuda. İş arama sitesinden ilan düşmüş. Ama dün müdürün mailine yine cv gelmiş 2 tane başka yerlere de vermiş mi bulamadım neyse. Bende iş arıyordum.
Bugün bir seyahat acentasının ilanına başvurdum. 3 saat sonra geri döndüler. Normalde direk mülakata davet ederler. Kadın baya soru sordu. İş tanımlarını okudu cvmden bunları yapıyorsunuz tecrübeniz var yani. Bizde de aynılarını yapılacak bi de ik daki kadın hamileymiş izne ayrılcakmış bi yandan da ik ya da destek vercekmişiz. 2 kadın çalışıyormuş.3.yü arıyorlarmış. Maaş, mesai saatleri, neden iş aradığımı filan hepsini sordu. Garip geldi bana telefonda bunları konuşmak. Neyse cevap verdim hatta ısrarla yüzyüze konuşalım dedim. Sonunda davet etti.
Mesai saatleri 9.00-19.00 yaz dönemi dedi.
Ben yaz dönemi şuandaki işimde 8.30-18.00 çalışıyorum. Şimdi 17.00 de çıkıyorum.
Maaş asgari ücretmiş. 1 ay deneme süresi varmış. Devam edersek fiyatta anlaşıırız dedi. ( ben 2100-2300 arası düşünüyorum demiştim)
Şuanki işimde yol parası veriyorum aylık 250 tl. Burayla anlaşırsam yol param olmayacak yürüme mesafesinde. Şuan çalıştığım yer dolmuşla 40 dk.
Aslında şartlar iyi yol yok. Masrafımda yok yani.
Ama ya 1 ay sonra çıkarırlarsa diye endişe ettim.
Bakalım birazdan çıkışta görüşmeye gideceğim.
Bir de dün kurumsal bir gıda firmasına başvurmuştum. Çalışma saati sitede 8.00-18.00 yazıyor ve Cumartesi Pazartesi tatil (gerçi burası turizm bölgesi cumartesi çalışıladabilir )ve evimin hemen orda 10 dk da ordayım. :)
Napsam bilemedim. Daha ordan aramadılar tabi. Arayacaklar mı da meçhul. Beklemedeyim.
Seyahat acentasındaki kadın ya hemen başla derse. (Telefonda hemen başlatacaklarmış gibi konuştu kadın) Bir yandan da gıda firmasını da bekliyorum.
Bir yandan da orası aramazsa seyahat acentasını da kaçırmak istemiyorum. Ay napsam:işsiz:

acente şartları uygun gelırse başla bence,öteki taraf şuan muallak.
2 ay karşılıklı deneme süresidir,sözleşmeni feshedebilirsin yasal olaralk

çok karışık bir durum gerçekten
şimdi ne deseme bilemedim
bir gidin bakalım aklınız yatarsa geçersiniz

bu arada ya şuan çalıştığınız yer sizi lap diye çıkarırsa bide böyle düşünün

acente şartları uygun gelırse başla bence,öteki taraf şuan muallak.
2 ay karşılıklı deneme süresidir,sözleşmeni feshedebilirsin yasal olaralk
Evet orası muallakta gerçi daha dün başvurdum. 1 kaç güne arayabilirler. 1 ay dedi denicez dedi kadın. Benim endişem 1 ay sonra işsiz kalmak. Şuan çalışıyorum.gerçi bunlarda çıkarcak mı bilmiyorum. Her şey muallakta yani. Denemeden bilemem tabi.
çok karışık bir durum gerçekten
şimdi ne deseme bilemedim
bir gidin bakalım aklınız yatarsa geçersiniz

bu arada ya şuan çalıştığınız yer sizi lap diye çıkarırsa bide böyle düşünün
Evet lap diye çıkarabilirler. Gerçi 4 hafta ihbar sürem var. Ama burası hep elemanları lap diye çıkaran bi yer. Bende lap diye çıkcam olursa :)

Seyahat acentasında başlayın boşta kalmamış olursunuz diğer yer 1 ay sonra belki 5 ay sonra çağırcak bilemeyiz çağırırlarsa da oraya geçersiniz
Boşta değilim şuan çalışıyorum. Hali hazırda işim var. (Tabi beni çıkarma ihtimalleri de var ) ama ya işsiz kalırsam 1 ay sonra. Burdan çıktım diye de pişman olursam. Belki de çıkarmıcaklar ama memnunda değilim burdan. Bilemedim :KK43:

X