Gaz yuzunden emzirememek...

Suan çok moralim bozuk evet cok küçük emziģi bıraktirmak cok zor denedim ama dayanamiyorum onunla o kadar mutlu ki . Beni emmiyor ve suan agliyorum ac oldugu icin uyumuyorda . Canim sikkin saat 11 den beri agliyorum . Cok yoruldum pes etmek istemiyorum . Biberonu biraktim . Az once mama vermek zorunda kaldim uyumadigi icin ac oldugu icin . Mama olmasaydi sabaha kadar oturacakti benimle . Esimin bugun covid olduguju ogrendik baska oda da mama verde uyusun ne kadar abartiyorsun dedi bende verdim .Salliyorum suan emzikle kendi kendine uyuyordu aslinda kolaylik ama emmemesi beni yaşlandirdi . Humana cay almistim 4 tane bebegim emsin diye sutum olsun diye ama onun yuzunden azaldi sutum ne kadar sagsamda icsemde
zor zamandan geciyorsunuz. esinize de cok geçmiş olsun. cocuklar kucukken anne icin hep gonulde bir yük oluyor. hersey ne kadar iyi olursa olsun yetersiz hissediyordum. kendinizi uzmeyin. hepimiz geciyoruz o yollardan.

emmemesi ile ilgili internette pek cok kaynak vardir okuyabileceginiz. su an sizi yanlis yonlendormek istemiyorum. tek soylemek istedigim kendinize cok yuklenmeyin. bol bol okuyun ve size uygun gelen bilgileri uygulayin. mama zehir degil, mutsuz olmaktansa ara sira mama vermekten imtina etmeyin. anne sütünü en cok arttiran şey mutluluk.

Canım bozma moralini suyu arttır en az4 litre iç. Ve emmedigi zamanlar sağ. Bi de neyle sağıyosun ben ilk bas sagmayi bilmiyormusum 2 3 dakika sağıyordum sonra süreyi uzattım 15 dakika sagdim daha verimli süt aldım. Artirabilirsin sutunu kendine güven ve inan.
Bende çok üzgünüm gecenin 4 u şuan süt sağarak yaziyorum. Yine akşam 9 dan beri içmedi ac ama yinede beni emmiyor. Geçicidir diye kendi mi telkin etmeye calisiyorum:KK43:
Allah yardımcımız olsun insallah gercekten ne zormus ya belkide bebislerimiz buyuyunce anne ne bu kadar aglayip uzdun kendini ee mama verseydin ya dicekler . Ama bu an o kadar kiymetli ki hem emzirmek hem onun sagligi icin . Bende gece 4 gibi uyudum . Esimde dun covit olmus ogrendik simdi neler olacak bakaim hepsi oes pese . Allah ikimizede yardim etsin. Bikkinlik geliyor insana gercekten

zor zamandan geciyorsunuz. esinize de cok geçmiş olsun. cocuklar kucukken anne icin hep gonulde bir yük oluyor. hersey ne kadar iyi olursa olsun yetersiz hissediyordum. kendinizi uzmeyin. hepimiz geciyoruz o yollardan.

emmemesi ile ilgili internette pek cok kaynak vardir okuyabileceginiz. su an sizi yanlis yonlendormek istemiyorum. tek soylemek istedigim kendinize cok yuklenmeyin. bol bol okuyun ve size uygun gelen bilgileri uygulayin. mama zehir degil, mutsuz olmaktansa ara sira mama vermekten imtina etmeyin. anne sütünü en cok arttiran şey mutluluk.
Haklisın zaten dun gece mama verdim mama almamistim sagip veriyorum diye ama gece sutum bittigi icin sagip veremedim azalmos uzun suredir vermedigim mamayi icirdim korkarak zamani gecmistir diye . Mama alacam bu durumlar icin . Tesekkur ederim motive icin 💕

Allah yardımcımız olsun insallah gercekten ne zormus ya belkide bebislerimiz buyuyunce anne ne bu kadar aglayip uzdun kendini ee mama verseydin ya dicekler . Ama bu an o kadar kiymetli ki hem emzirmek hem onun sagligi icin . Bende gece 4 gibi uyudum . Esimde dun covit olmus ogrendik simdi neler olacak bakaim hepsi oes pese . Allah ikimizede yardim etsin. Bikkinlik geliyor insana gercekten
Geçmiş olsun evet emzirmek kadar güzel bisey yok. Bak ben bugün ne yaptım ten tene teması denedim soydum girdik battaniyenin altına biraz sonra tutup emmeye başladı tutması bile güzel bisey. Biraz öncede emzirmeyi denedim yine biraz emdi. Bu ten temasını hergün yapmayı düşünüyorum biraz ise yaradı sende durumlar nasıl?

Geçmiş olsun evet emzirmek kadar güzel bisey yok. Bak ben bugün ne yaptım ten tene teması denedim soydum girdik battaniyenin altına biraz sonra tutup emmeye başladı tutması bile güzel bisey. Biraz öncede emzirmeyi denedim yine biraz emdi. Bu ten temasını hergün yapmayı düşünüyorum biraz ise yaradı sende durumlar nasıl?
Bana bebek vurdu tenime dokunmak istemedi meme emecegini dusunup :) oynadim sarildim . Benimki sarilmayi kucakta durmayi sevmiyor . 2 dk sonra sikildi agladi
. Sagiyorum teklif ediyorum

Herkese merhaba çok moralim bozuk. Beceriksiz bi anneyim sanırım. 2 kızım var. Ilk kızım erken doğdu emmeyi bilmiyordu sagip az çok vermeye çalıştım ama yetmiyordu mama destekli gittik ama emzirmeye çalışmaktan hiç vazgeçmedim. 1 ayın sonunda memeyi tuttu dünyalar benim oldu tabi. Ama sutum yetmediği için mama veriyordum( 2 hafta boyunca kilo almadı) biberona alıştı emmeyi bıraktı yine sagip vermeye devam ettim az çok ne çıkarsa sonra tecrubesizlik deyin ne derseniz deyin sık sagmadigim için zamanla sutum azaldi ve bende sagmayi biraktim:KK43: 3 aylik olana kadar anne sutu az da olsa almış oldu.

Bu kızımda kendimi sartlamistim emzirecektim sonuna kadar. Çok şükür kızım emdi sutum de yetiyordu herşey güzel hoş derken 3 aylik olunca gaz sancılarımız başladı. Kesinlikle meme istemiyor kendini geri atıyor bacaklarını kendine çekiyor ağlıyordu. 2 saat 3, 4 , 5... saat ac durduğu oluyordu tabi ben bu sürede hep uğraşıyorum emzirmek için uyutup öyle veriyorum öyle bile ağlıyor almak istemiyor.
Tabi halimi siz düşünün sacimi başımı yoluyordum artık. Bi de buyuk kızım 1.sınıfa gidiyor onun ödevleri okumalari onlarla uğraşıyordum. Mecbur sagip vermeye başladım ama hep uğrastim şuan 4 ay 1 haftalık oldu hala gazi var gece uykuluyken emzirebiliyordum gündüz gozunu acinca imkani yok memeyi almıyordu.

Mübarek gaz bi türlü bitmedi..
2 gecedir emziremiyorum artık alıyorum yine ağlıyor bacaklarını çeke ceke. Sanırım yavaş yavaş bırakıyor beni :KK43: ve bu benim çok agrima gidiyor çok üzülüyorum 2 yavrumu da emziremedim. Oysa hayallerim vardı 1 yaşında, yürümeye başladığında hep emzirecektim diğer kızımdan icimde kaldı ama bunda da olmucak galiba hala pes etmiş değilim umudum var ama bu gaz bitene kadar kızım memeyi de unutacak galiba hatta unuttu sayılır. Napayım ben kızlar? 5 6 aylıkken emzirmeye döndürdüler varmı aranizda?:KK43:
Sagliklilar çok şükür ama keşke emzirebilse bütün anneler ..
Kimyon çayı verebilirsiniz bebeğe ve kendinizde içerseniz gaz biraz daha iyi o
lur

X