gebe kalmak için hergun mu 2 gunde bir mi ilişkiye girmek lazim

tosbik240

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2018
18
7
29
selam arkadaslar....
adetim yenice bitti hatta dun gece bi deneme yaptik. simdiii.. size bi soru sorcam. 28 indr basliyor yumurtalamayvakti ve 5 inde yumyrtlama gunum. adetim cok duzenli. 3 yillik evliyim. son 1 yildir bebek dusunuyoruz olmuyor diyede dr a gittik. esimde sknti cikmadi. bende de 1 subat da rahim filmi cektirdik temizledjk falan. simdi bu ay artik hamilehkalmak istiyorum. rabbim izin verirse.
soru şu, hamile kalmak icin iki gunde bir bi iliskiye girmeliyim yoksa yumurtlama ya kadar hergun mu girmeliyim. hamile kalanlar nasil yaptiniz? hamile kalmaya calisanlar nasil bi yol izliyosunz? yorum yapin lutfen

yani sey demi. bugun pazar. pazartesipbisipyapmicaz sali yapcaz carsamba bos persembe yapcazydogru mu anladim

Yumurtlama gününüzü tespit ettiyseniz misal 3 gün üst üste olması daha mantıklı, şansınızı arttırırsınız :KK66:
Genelde yumurtlama gününü bilmeyenlere hergün zor olmasın diye bir de eşinin durumu belli olmayanlar için sperm kalitesi açısından daha garanti diye iki günde bir öneriliyor.
Yumurtlama gününüzü neye dayanarak tahmin ediyorsunuz?

takvimim diye bi uygulama var ona gore
Bu durumda siz de yumurtlama gününü tam bilmeyenler grubuna giriyorsunuz:) O uygulamalar istatistiksel olarak ortalamyı gösteriyor. Örneğin forumda yumurtlaması ortalamadan birkaç gün geç olan arkadaşlar var. Nerden biliyorlar derseniz, ovulasyon testleri, ateş takibi ya da doktorla yumurta takibi gibi yöntemler var.

hayirlisiyla hamile kalirsin inşallah canim ovulasyon testleri satiliyor ben onlardan alip yumurtlama günümü takip etmistim benimde duzenliydi adetim seninde madem duzenli oldugun ilk günden itibaren say 12.gun 13.gun 14.gun 15.gun ovulasyon testini yap yumurtlamanin olacagi gun cizgi giderek koyulasiyor o gunlerde sans cok yuksek oluyor, sperm kalitesi acisindan iki güne bir deniyorduk biz hani gorev bilinciyle oldugu icin zor oluyordu ama simdi nerde o gunler diyorsun 35haftalik gebeyim:) bebegin seçecek gelecegi zamani biliyorum cok zor ama stres yapmamaya calis olacak mi yine mi olmadı yerine esinle geçirdiğin zamanların tadini cikar:)

selam arkadaslar....
adetim yenice bitti hatta dun gece bi deneme yaptik. simdiii.. size bi soru sorcam. 28 indr basliyor yumurtalamayvakti ve 5 inde yumyrtlama gunum. adetim cok duzenli. 3 yillik evliyim. son 1 yildir bebek dusunuyoruz olmuyor diyede dr a gittik. esimde sknti cikmadi. bende de 1 subat da rahim filmi cektirdik temizledjk falan. simdi bu ay artik hamilehkalmak istiyorum. rabbim izin verirse.
soru şu, hamile kalmak icin iki gunde bir bi iliskiye girmeliyim yoksa yumurtlama ya kadar hergun mu girmeliyim. hamile kalanlar nasil yaptiniz? hamile kalmaya calisanlar nasil bi yol izliyosunz? yorum yapin lutfen
Bu öyle bir iş ki ayda bi kere bile yapmış olsan hamile kalabiliyorsun :) kafana takıp görevmiş gibi davranma akışına bırak

Konu açım ama köşe yazmadı. Ben çok merak ediyorum. Aralık 5 te 5 haftalık düşük yaptım.kürtaj olmadım kanamayla atıldı. İlk adetimi ocakta beklediğim tarihte oldum. İkinci adetim 11 gün gecikti. Hamilelik için ümitlendim fakat 11 gün sonunda adet oldum. Düşükten sonraki 3. Adetim mart 20 de olacak. Hamilelik çok istiyorum sizce bu ay olur mu. Hiç korunmadık düşükten sonra.. adet takvimine göre yumurtlama dönemim iki gün sonra başlıyormuş. Sizce ne yapmalıyım önerisi olan ya da düşükten iki ay sonra hamile kalan var mı.

X