Gebeliğe Hazırlık Gebe Kalmak İsteyen Arkadaşlar Buraya

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende erken diyordum ama şimdi 3.5 senelik evli olunca millet artık erkene kanmıyor 😁 hatta kesin olmuyor , gözüyle bakıyorlardır oysa ki ben daha 7 aydır istiyorum .
Olsun siz onlara kulaklarınızı tıkayın bir doktora gidip bütün vitamin hormon gibi tahlillerinize baktırdıysanız ve sorun yoksa yakın zamanda güzel haber alırsınız bu işi kafada bitirmek gerekiyor olacak mı diye düşünerek ilişkiye girmeyin 😘🙏

Rabbim.herkese yaşatsın bu duyguyu bizede amin 🤲3 yillik evliyim bendee

Bende erken diyordum ama şimdi 3.5 senelik evli olunca millet artık erkene kanmıyor 😁 hatta kesin olmuyor , gözüyle bakıyorlardır oysa ki ben daha 7 aydır istiyorum .
Olsun siz onlara kulaklarınızı tıkayın bir doktora gidip bütün vitamin hormon gibi tahlillerinize baktırdıysanız ve sorun yoksa yakın zamanda güzel haber alırsınız bu işi kafada bitirmek gerekiyor olacak mı diye düşünerek ilişkiye girmeyin 😘🙏
Aslında geçen sene Doğum kontrolü hapını Aralık’ta bırakmıştım sonra kist oluştu o temizlendi o dönem eşimde bende işsiz kaldık bir ay arayla . Nisandan beride korunmuyoruz eşim geçen ay işe girince denedik olmadı bu ayda doktor kontrolünde değerlendirdim günlerimi bakalım regl olacak gibi hissediyorum kendimi . Bir de yaşım 30 😁

Aslında geçen sene Doğum kontrolü hapını Aralık’ta bırakmıştım sonra kist oluştu o temizlendi o dönem eşimde bende işsiz kaldık bir ay arayla . Nisandan beride korunmuyoruz eşim geçen ay işe girince denedik olmadı bu ayda doktor kontrolünde değerlendirdim günlerimi bakalım regl olacak gibi hissediyorum kendimi . Bir de yaşım 30 😁
Güzel haberini bekliyorum o zaman canım :) bir de gün aşırı ilişki deneyin bende onun faydasını görmüştüm ☺️

Eki Görüntüle 2541417 buda bugün ki testim canim dun. Ve onceki gunu degerlendirdik bugun de oyle olur sanirim benim tam cikmiyo ikinci kırmızı gecen ayda bu sekilde olmustu ben catladigini filan anlamistim ama akintidan filan herkeste ayni koyulukta olmuyo galiba
Benim de hiç aynı koyulukta olmuyor testlerim hep t daha silik çıkıyor bi sıkıntı olduğu icin mi acaba

Kizlar bana yardimci ola bilirmisiz? Yumurta catlamasi olunca tüpler acik mi oluyor? Ben düşük yapdikdan sonra hic hamile kalmadim 😞

Yarın doktor kontrolüm var bazı testler yapıldı edildi. Pcos um. Hsg çektirdiğimde tüplerin tıkalı olduğunu öğrendim sol taraf işlem sırasında açıldı ama sağ taraf ne kadar uğraşılsada açılmadı. En azından bir taraf açıldı diye şükrettim. Kan testlerinde anormal bişi gözükmüyor ama genel tablo ne gösterir bilmiyorum. Yaş 34.
Çok strese yatkın bi bünyem var. Hrşeyden çabuk etkiliniyorum. Kendimi olabildiğince. Relax tutmaya çalışıyorum ama zorlanıyorum. Bu arada muz tavsiyesini hiç duymamıştım ama muz yemeyi çok seviyorum. Eşimle aramızda espri konusu hatta muz sevgim 😂
İnşallah yarın güzel şeyler duyarım umuduyla gideceğim. Hamile kalmaya çalışan ne kadar varsa tez zamanda güzel haberler alalım... dinimiz çok amin 🙏

Merhabalar ovulasyon testi almayı düşünüyordum ama eşim nasılsa her gün değerlendiriyoruz ne gerek var dedi mantıklı geldi de sizin düşünceleriniz nelerdir? Bir de ilişki sıklığı gün aşırı mı yoksa günübirlik mi olmalı ? Çatlatma iğnesi kullandığım dönemde doktoruma sormuştum hocam her gün ilişki olması sperm kalitesini düşürüyor mu acaba diye sık olması daha iyi demişti kafam karışık 🤕

Merhaba arkadaşlar ben de buradaki tüm arkadaşlar gibi gebe kalmak için çabalıyordum. Çok şükür Rabbim nasip etti, 6 haftalık gebeyim şuan. Bu yazıyı yazma sebebim de ben de hamile kalmaya çalışırken insanların tecrübelerini merak ediyordum. Belki benim gibi meraklı birine faydası olur bu yazımın. Öncelikle kendimi anlatayım;
14 aylık evliyim, evlendikten 3 ay sonra gebe kaldım. Fakat 3 aylıkken olumsuz sonuçlandı. Düşükten 2 ay sonra korunmayı bıraktım. Bu süre içinde ovulasyon testi ile gebe kalmaya çalıştım fakat nasip olmadı. Ovulasyon testim de bittiği için yenisini biraz kendim denedikten sonra olmazsa alırım demiştim. Korunmayı bıraktıktan 3 ay sonra gebe kaldım kimyasal gebelik oldu. Kimyasaldan sonra bir ay kendim denedim, olmadı. Doktora gitmiştim ilk düşükten sonra çabuk hamile kalmam için klomen verdi bir kaç ay kendin dene olmazsa bunı kullan dedi. Kimyasaldan sonraki ay kendim denedim olmayınca sonraki ay klomen kullandım maalesef o zaman da nasip olmadı. Klomen kullandıktan sonraki ay düzenli ilişki oldu. Ve gebe kaldım.
Size tavsiyelerimi yazmak istiyorum;
-Öncelikle gebelik istiyorsanız ve benim gibi stresli biriyseniz kafanızı meşgul edecek bir şeyler bulun. (Biraz klişe oldu ama gerçekten öyle)
-Sonra gebelik planlamadan önce bir doktora gidin bütün hormonlarınıza baktırın. (Bir problem varsa zamanında tedavi olmanız açısından çok iyi olur)
-Ovulasyon testi ile de gebe kalan çok insan var, tavsiyem herhangi bir tedaviye başlamadan önce bu testleri kullanın. (Burdan bana da gönderebilirsiniz sizin için yorumlarım)
-Yok ben ovulasyon testi kullanınca stres yapıyorum diyorsanız o zaman SIK İLİŞKİ. Adet bittikten sonra gün aşırı ilişkiye girin bu düzeni bozmayın ama.
-Ben faydasını gördüğüm için söylüyorum ilişkiden sonra belinizin altına bir yastık koyun bir saat kadar öyle uzanın ve o gece hiç kalkmayın yataktan duşunuzu da sabah alırsınız. (Tecrübeyle sabittir. Kimyasal gebelikte de bu gebeliğimde de yastık koymuştum ve hiç kalkmamıştım)
-Önemli bir bilgi daha söyleyeceğim; asla kimseye gebelik istediğinizi söylemeyin bu eşinizle sizin aranızda kalsın. Çünkü hemen hemen her gün size “hamile misin adet oldun mu” ve Sorular soruyorlar. (Sanki bir günlük bir şey ya)
-Ha bir de doktorum her sabah bir muz ye demişti ben onu başta unutmuştum yiyemedim ama faydası varmış.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aklıma geldikçe yazarım. Birinin de işine yararsa çok sevinirim. Ayrıca burda bir aile gibiyiz. Benimle dertleşebilirsiniz. (Benim içimi dökeceğim kimsem olmadığı için söylüyorum) Ovulasyon testlerinizi atabilirsiniz onları yorumlayabilirim sizin için.
Son olarak Rabbim isteyen herkese nasip etsin 🙏🙏

X