Gebeliği sonlandırmalı mıyım?

Tek sıkıntı kalpse genetik sorun olucagini sanmiyorum, kalp sıkıntısiyla doğan bebekler ameliyatla sağlığına kavuşuyor

Hanımlar bebeğime kalp sorunu teşhisi konuldu. 23. Haftaya girdik. Detaylı ultrasonda kalbinde, çift çıkışlı sağ ventrikül ve bu iki damar ters. Ayrıca kalbinde büyük bir delik var. Doktor amniyosentez önerdi haftaya onu yaptıracağız. Genetik sorun olabilir dendi.
Eğer gebeliği sonlandırmazsam bebeğim doğar doğmaz açık kalp ameliyatları olacak.
çok acılar çekecek kalp hastası olarak yaşayacak eğer yaşarsa.
Allah rızası İçin bu bir iki hafta içinde karar vermem gerek. Maf olduk eşimle ne karar veremedim ne yapayım bana yardım edin ölmek istiyorum canım çok acıyor
Benim bebegimede tga teshisi konuldu ve Rabbime dua etmekten baska birsey gelmiyor elimizden o ne takdir ederse onu yasayacagiz imtihan dünyası...Allah zorlukla.beraber bir kolayligini elbet verir sabir edin.

Tedavi şansı olur diye düşünüyorum evet çok zorlu yıpratıcı bir süreç olur ama tedavi şansı varsa sırf zorluk yaşamamak adına vazgecemezdim ben olsam. Doktor tedavisi imkansız derse o zaman düşünün ama ben sanki imkansız olarak algılamadım. Allah yardımcınız olsun zor kararlar.

Bence bu size bir sınav eğer tedavisi varsa ne kadar zorda olsa bebeğinize kavuşun belki bir mucize olur.. Allah şifa versin inşallah şimdiden

Hanımlar bebeğime kalp sorunu teşhisi konuldu. 23. Haftaya girdik. Detaylı ultrasonda kalbinde, çift çıkışlı sağ ventrikül ve bu iki damar ters. Ayrıca kalbinde büyük bir delik var. Doktor amniyosentez önerdi haftaya onu yaptıracağız. Genetik sorun olabilir dendi.
Eğer gebeliği sonlandırmazsam bebeğim doğar doğmaz açık kalp ameliyatları olacak.
Allah rızası İçin bu bir iki hafta içinde karar vermem gerek. Maf olduk eşimle ne karar veremedim ne yapayım bana yardım edin ölmek istiyorum canım çok acıyor
Canım rabbim gönlüne serinlik versin inşallah böyle düşünme belkide bir ameliyatla sağlığına kavuşur yavrun Allah yardımcın olsun

Eger bu gebeliği sonlandirirsaniz acabalarla yaşayabilirsiniz. Ameliyatla iyilesen çok bebek var. Tıp her geçen gün ilerliyor. Güzel düşünmeye çalışın stres yapıp bebeğinizi daha çok etkilemeyin derim

Eger bu gebeliği sonlandirirsaniz acabalarla yaşayabilirsiniz. Ameliyatla iyilesen çok bebek var. Tıp her geçen gün ilerliyor. Güzel düşünmeye çalışın stres yapıp bebeğinizi daha çok etkilemeyin derim
Canım kalp hastalarının çoğu genetik sıkıntılı olabiliyormuş down gibi bana amniyosentez yaptırın sonuça göre karar verin diyorlar. Genetik sıkıntı varsa üstüne kalp hastası çok ağır bir yaşam olur onun İçin

Tek sıkıntı kalpse genetik sorun olucagini sanmiyorum, kalp sıkıntısiyla doğan bebekler ameliyatla sağlığına kavuşuyor
Evet güzel mesajlar aldık. Kalp emeliyatı iyi geçenler var ama bizim risk durumu daha büyükmüş doktor öyle dedi. Gelişim geriliği olur dedi bebekte ilerde. Neyi kastetti anlamadım.

Benim bebegimede tga teshisi konuldu ve Rabbime dua etmekten baska birsey gelmiyor elimizden o ne takdir ederse onu yasayacagiz imtihan dünyası...Allah zorlukla.beraber bir kolayligini elbet verir sabir edin.
Hastalığınız ne demek oluyor bilmiyorum ama sizde mi gebesiniz. Doktorlar hep ameliyat zorlu geçer ve sonu kötü de olabilir dendi. Hem de ameliyattan sonraki hayatında gelişim geriliği ve yaşam kalitesi sorun olur dedi.
Size de bir şey dediler mi

Başka doktorlardan da görüş alın derim.sonrasında da oturun eşinizle bir karar verin. Burdaki insanlar için atıp tutması kolay. Zorluğu yaşayacak olan anne baba olarak sizlersiniz

Evet güzel mesajlar aldık. Kalp emeliyatı iyi geçenler var ama bizim risk durumu daha büyükmüş doktor öyle dedi. Gelişim geriliği olur dedi bebekte ilerde. Neyi kastetti anlamadım.
Genetik çıksın ona göre karar verin o zaman

Valla bence bu soruyu burada sormamalısınız, eşinizle oturup konuşun. Bakabilecek misiniz, şartlar en kötü olduğunda bile dik durabilir misiniz? Maddi durumunuz nasıl, tedavi için büyük paralar gerekse ne yaparsınız? Allah yardımcınız olsun
Evet çok haklısınız zaten eşimle karara varamıyorum bebeğimize kıyamıyoruz. Ama doğru bir karar vermemiz lazım. Çırpınıyoruz acımız ile. Her yerden bilgi almaya çalışıyorum 😢

Canım rabbim gönlüne serinlik versin inşallah böyle düşünme belkide bir ameliyatla sağlığına kavuşur yavrun Allah yardımcın olsun
Ameliyat ile sağlığına kavuşacak ama sonraki yaşantısı nasıl olacak bilmiyoruz. Yavrum yA ezziyet çekerse 😞 benim ile aynı ameliyatı olan bebekler ve anneleri ile görüşmeye ihtiyacım ama kimse yok ulaşamadım. Bu bir bizim başımıza gelmiş givi 😢

X