Gebeligim sonlandırıldı

Summerwinter

Kalbim pır pır 🐣🙏
Kayıtlı Üye
26 Mart 2020
3.713
3.450
🍀Bebegimin cinsiyetini öğrenmek için gittim ve kalp atışının çok düşük olduğu söylendi. Ardından farklı farklı dr lardan görüş alındı. Ve sonuç yüreğimi parca pinçik etti. Gebeliği sonlandırın bu bebek en fazla 1 2 hafta yaşar. Demesi ne kadar kolaydı. Bi kobay gibi ultrason altında sürekli incelendik melegimle bi umut güzel bi haber alırım diye. Ama nafile. Düzelmezmi? diye caresizce sorusum... 1 haftadır gözümün yaşi dinmedi. Malesef gebeliğimi sonlandirdik hemde normal doğumla, suni sanci yiye yiye..
Bebegimin kalbinde ciddi yapısal bozukluk varmış, damarların çıkışından atriumlarin yapısına kadar. Kalp o küçük bedeni icin atabilmek için iyice büyümüş ama nafile. Onun dışında her şeyi sağlamdı eli ayağı omurgası. Ah o kalp. yakti yıktı beni. Cok zordu bu surec, hala da canim yanıyor. Yarim kaldım, elim hep karnıma gidiyor..
Velhasıl annelik zormus, anne olamadım belki ama annelik yürek ağrısı imis.
Bu yürek yangısı geçer mi? Sanmıyorum. Zamanla alisacam elbet ama ilk göz ağrım yavrum cennette. Bu aklimdan bi ömür çıkmayacak.

🍀Güncelleme 08.02.21
Gebeliğim sonlandirildiktan sonra ilk adeti oldum ve korunmayı bıraktım. Nede olda hemen hamile kalmam mucize olurdu. Çünkü ilk bebeğime 6 aylık bekleyiş sonucunda kavuşmuştum. Ve mucize oldu🙏. Ben hamileydim. Tam 2 ay sonra.. ama sevincimiz bunda da kursağımızda kaldı. RABBIM daha zamanı var diyordu. Keseyi gördük ve 2 gun sonra bi anda kanama başladı. 5 +4 te. Düşük başlamıştı malesef. Doktor hiç bir ilaç vermedi bi 10 gün süren kanama ile düşük yaptım. Ama ters giden bir şeyler vardı. Hcg değerim 200 lerde kalmıştı bir türlü düşmedi.. 39. Gün adet oldum hcg 25 e düştü. Adet sonrası kontrolde rahimde parca gördüler. (Bu süreçte çok doktora gittim hiçbiri görmedi) histeroskopi ile alalım dediler. Ve bugün operasyon ile rahmine yapışmış olan parca alındı.. çok şükür iyiyim..
Dilerim bi sonraki güncellemem her şey yolunda saglikla gebeyim diye olur🙏

🍀Güncelleme 18.04.21
Bugün tam 7+1 günlük hamileyim çok şükür .. Histereskopi sonrası parçayı aldılar ve 1 hafta adet gibi kanamam olmuştu. Ardindan bi 20 gün sonra adet olmustum..Ve şükür ki son adet oldu ben hamileydim..Önce hcg artışları derken kese, ah keseden sonra hep bi korku.. Sonra şükür kalp atışı🙏.. Tam her şey yolunda derken eşimin covid olması ile başlayan karantina süreci..Çok şükür bende bisey yok şimdilik ama inşallah bebegim de iyidir.. Doktor randevusunu dört gözle bekliyorum..🧿

Son düzenleme:
Başınız sağolsun çok çok üzüldüm. Benim kızımda ağır kalp hastası doğduktan bir kaç hafta sonra tesadüfen öğrendim..
Rabbim ömür vermiş yaşıyor.
Vicdan yaptırmak istemem ama kalp atışları durana kadar bekletemezler miydi?

Bebegimin cinsiyetini öğrenmek için gittim ve kalp atışının çok düşük olduğu söylendi. Ardından farklı farklı dr lardan görüş alındı. Ve sonuç yüreğimi parca pinçik etti. Gebeliği sonlandırın bu bebek en fazla 1 2 hafta yaşar. Demesi ne kadar kolaydı. Bi kobay gibi ultrason altında sürekli incelendik melegimle bi umut güzel bi haber alırım diye. Ama nafile. Düzelmezmi? diye caresizce sorusum... 1 haftadır gözümün yaşi dinmedi. Malesef gebeliğimi sonlandirdik hemde normal doğumla, suni sanci yiye yiye..
Bebegimin kalbinde ciddi yapısal bozukluk varmış, damarların çıkışından atriumlarin yapısına kadar. Kalp o küçük bedeni icin atabilmek için iyice büyümüş ama nafile. Onun dışında her şeyi sağlamdı eli ayağı omurgası. Ah o kalp. yakti yıktı beni. Cok zordu bu surec, hala da canim yanıyor. Yarim kaldım, elim hep karnıma gidiyor..
Bu yürek yangısı geçer mi? Sanmıyorum. Zamanla alisacam elbet ama ilk göz ağrım yavrum cennette. Bu aklimdan bi ömür çıkmayacak.
Ben hamileliğimde bu yoğun bi kanama yaşadım hastaneye yattım kanamam durmadı eve gitmek istediğimi söyledim. Uzun bi yas sürecinden sonra çaresizlik insana kabulleniş getiriyor. İki hafta içinde kaşlarım ve saçlarımda beyazlar oluştu sonra bişey oldu ve teslim oldum kabullendim . Veren de alan da en hayırlısını bilir dedim.
Hayatımın en zorlu dönemiydi Allah sabır versin anne olmak için illa anne demesine gerek yok o içine düştü mü anne oluyosun ve sonra sen hep annesin. Bi şiir okumuştum acı geçiyor acı elbet geçiyor ama acı çekmiş olmak gecmiyo. Benim evladım sağlıkla doğdu inşallah Rabbim sana da hayırlı sağlıklı evlatlar versin . Kucaklarimjzi boş bırakmasın verdiğinde kıymet bilmez etmesin

Başınız sağolsun çok çok üzüldüm. Benim kızımda ağır kalp hastası doğduktan bir kaç hafta sonra tesadüfen öğrendim..
Rabbim ömür vermiş yaşıyor.
Vicdan yaptırmak istemem ama kalp atışları durana kadar bekletemezler miydi?
Kalp atışı 87 idi ilk öğrendiğimde, ertesi gün 60 lara akşamında 40 a düştü. Ertesi gün 30 larda idi. Bebeklerde 140 civarı olmalı imis. Farkl i farklı dr lardan görüş aldim, olurda biri olumlu bir şey söyler die. Hepsi aynı cümleleri kurdu. Anne karnında ölür ve farkında olmazsın.. en fazla 1 2 hafta.. zor bi karardı benim içinde...

Ben hamileliğimde bu yoğun bi kanama yaşadım hastaneye yattım kanamam durmadı eve gitmek istediğimi söyledim. Uzun bi yas sürecinden sonra çaresizlik insana kabulleniş getiriyor. İki hafta içinde kaşlarım ve saçlarımda beyazlar oluştu sonra bişey oldu ve teslim oldum kabullendim . Veren de alan da en hayırlısını bilir dedim.
Hayatımın en zorlu dönemiydi Allah sabır versin anne olmak için illa anne demesine gerek yok o içine düştü mü anne oluyosun ve sonra sen hep annesin. Bi şiir okumuştum acı geçiyor acı elbet geçiyor ama acı çekmiş olmak gecmiyo. Benim evladım sağlıkla doğdu inşallah Rabbim sana da hayırlı sağlıklı evlatlar versin . Kucaklarimjzi boş bırakmasın verdiğinde kıymet bilmez etmesin

Amin🙏 Allah'ım banada benimle aynı durumda olanlarada sabir versin, dilerim en kisa zamanda saglikli evlatlar nasip olur.

Bende 24 gün once kızımın suyu bitmesi sonucu kaybettim.. Benim meleğimin de kalbi cok hastaymis.. Cennette şefaatçi olucak ins bize meleklerimiz tek avuntum bu bneim. Sende öyle düşün zamanla geçmiyo malesef her anin onunla hep onu düşünüyosun..

Bebegimin cinsiyetini öğrenmek için gittim ve kalp atışının çok düşük olduğu söylendi. Ardından farklı farklı dr lardan görüş alındı. Ve sonuç yüreğimi parca pinçik etti. Gebeliği sonlandırın bu bebek en fazla 1 2 hafta yaşar. Demesi ne kadar kolaydı. Bi kobay gibi ultrason altında sürekli incelendik melegimle bi umut güzel bi haber alırım diye. Ama nafile. Düzelmezmi? diye caresizce sorusum... 1 haftadır gözümün yaşi dinmedi. Malesef gebeliğimi sonlandirdik hemde normal doğumla, suni sanci yiye yiye..
Çok üzüldümm, çokkk..
Başınız sağolsun, Rabbim acınızı dindirsin. Bende yavrumu kaybettim. Oğlumu, meleğimi.
Geçer deyip sizi kandıramam, geçmiyor.. Ama zamanla alışıyorsunuz zor oluyor ama alışıyorsunuz. Alışmak zorundasınız.
Onlar bizi bekliyor, er ya da geç kavuşacağız :KK200:

Kalp atışı 87 idi ilk öğrendiğimde, ertesi gün 60 lara akşamında 40 a düştü. Ertesi gün 30 larda idi. Bebeklerde 140 civarı olmalı imis. Farkl i farklı dr lardan görüş aldim, olurda biri olumlu bir şey söyler die. Hepsi aynı cümleleri kurdu. Anne karnında ölür ve farkında olmazsın.. en fazla 1 2 hafta.. zor bi karardı benim içinde...
Çok geçmiş olsun canım çok zor bende 10 gün önce kaybettim bebegimi Allahım birdaha hiç birimize yaşatmasın çok büyük bir acı 😔

Bende 24 gün once kızımın suyu bitmesi sonucu kaybettim.. Benim meleğimin de kalbi cok hastaymis.. Cennette şefaatçi olucak ins bize meleklerimiz tek avuntum bu bneim. Sende öyle düşün zamanla geçmiyo malesef her anin onunla hep onu düşünüyosun..
Sizin kaç haftalıkti? Allahım yüreğimize sabır versin. Onun cennete olduğunu bilmek rahatlatıyor.. Allah büyük 🙏

Çok üzüldümm, çokkk..
Başınız sağolsun, Rabbim acınızı dindirsin. Bende yavrumu kaybettim. Oğlumu, meleğimi.
Geçer deyip sizi kandıramam, geçmiyor.. Ama zamanla alışıyorsunuz zor oluyor ama alışıyorsunuz. Alışmak zorundasınız.
Onlar bizi bekliyor, er ya da geç kavuşacağız :KK200:
Benimde meleğim erkekti. Her şeyi oluşmustu ne tuhaf minicik ama eli ayagi..Allah acimizi dindirsin en hayırlı vakitte sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏

sizi ancak yaşayan bilir, ne kadar da güzel anlatmışsınız,üzülmeyin ne olurr allah elbet bize de tekrardan verir:KK43:

Çok geçmiş olsun canım çok zor bende 10 gün önce kaybettim bebegimi Allahım birdaha hiç birimize yaşatmasın çok büyük bir acı 😔
Sizin kac haftalikti ve neden kaybettiniz yavrunuzu. Ne kadar cok var dimi bebeğini kaybeden bizim gibi. Insan başına gelmeden bu kadar çok dikkat etmiyormuş.. Allah im bizlere sabir versin saglikli evlatlar versin insallah 🙏

Benimde meleğim erkekti. Her şeyi oluşmustu ne tuhaf minicik ama eli ayagi..Allah acimizi dindirsin en hayırlı vakitte sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🙏
Amin arkadaşım inşallah benim 1 sene oldu, hiç unutmuuorum unutamıyorum unutursam hakszilk edermisim gibi geliyor
Alışmaya çalışıyorum Rabbim hayırlı sağlıklı nasip etsin

Ben de cinsiyet öğrenmeye gittiğimde bebegimde kalp anomalisi oldugunu gördüler hipoplastik sol kalp sendromu. Aynen senin gibi onlarca doktorda ultrasonda incelendik melegimle heyete çıkartıldık her doktor tahliye yapilmali yaşamla bağdaşmıyor dedi.. Ben de ciğerim söküle söküle kopmak zorunda kaldim evladimdan. Bugun tam 2 ay oldu. Geçmiş yazilarimdan da okuyabilirsin. Bu yangin cok fena yandı kavruldu icim kizimi cok ama cok özlüyorum

Sizin kac haftalikti ve neden kaybettiniz yavrunuzu. Ne kadar cok var dimi bebeğini kaybeden bizim gibi. Insan başına gelmeden bu kadar çok dikkat etmiyormuş.. Allah im bizlere sabir versin saglikli evlatlar versin insallah 🙏
Benim 2 kaybım cnm 13 haftada kaybettim kalp atışı durdu kürtaj ile alamadılar rahimde perde varmış yeni fark edildi sezeryan ile aldılar evet çok fazla rabbim kimseye yaşatmasın 😔

Sizin kaç haftalıkti? Allahım yüreğimize sabır versin. Onun cennete olduğunu bilmek rahatlatıyor.. Allah büyük 🙏
15 haftalık ta kalmış cnm normalde 17 olması gerekiyordu.. Durmuş gelişimi kizimin.. Aynen öyle.. Bugünlerde yağmur yağıyor yaşadığım yere hep meleğim aklimda acaba napıyo dur diye kokluyorum yağmur kokusunu kizimin kokusu diye hic kokusunu alamadim ki minicikti daha😑

X