Gebeliğe Hazırlık Gebelik belirtileri neler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben dün hamile olduğumu öğrendim kızlar bir buçuk yıldır olmuyordu çok şükür nasip oldu allah isteyen herkese nasip etsin belirtilerime gelirsek göğüslerim adet öncesi hep şişerdi yine şişti ama 5 gün erken şişti öyle ucu falan acımadı sadece dolgunluk vardı kabız oldum fakat adete 1 2 gün kala.adete 1 hafta kala sancım başladı oldu olcam gibi ıslaklık hissediyodm ama akıntım bile yoktu sıfır akıntı diyebilirim. Asla baş dönmesi koku hassasiyeti mide bulantısı yaşamadm adetim bi gün geçince göğüslerim sşırı derecede sızlamaya başladı gece uykudan uyandm sanki damarlarımı çekiyolar gibi bir sızı şuandada adet sancım var hala bacağım uyuşuyo belim ağrıyo ve karnım patlayacak gibi şiş ayriyeten adet öncesi sivilcelerim bile cıktı

Cnm olmadim hala test yaptim tek cizgi cikti doktorumu aradim 7/10 nunu bekle em gec 10nu nankadarnolmazsan gel dedi ama kaset testte negatifdi don regl 31 ocak
buay 28 3 gun ordan dedi bi hafta daha bekle dedi 10nunda olmassan gel dedi bendede belirtim yok hala goguslerim hafif dolgun ama agriyok uclari karariyo sanki bide bugun farkettim
İnşallah gebesinizdir benimde 3 gün geçti ama hastalancam galiba gece çok sancım oldu dün kaset test yaptım negatif çıktı ben kendimi çok kaptırdım galiba o yüzden psikolojik gecikme yaşıyorum :KK43:

Merhaba kızlar, bu ay hiç daha önce yaşamadığım belirtiler var bel ağrım var çoğunlukla kasık ağrılarım azaldı arada oluyor, mide bulantısı bile oldu çok erken biliyorum ama dediğim gibi hiç olmayan şeyler bu ay nedense çoğu belirtileri yaşıyorum sadece gögüs hassasiyetim yok arada sancı giriyor okadar 2 gün önce gebelik testi yaptım negatif çıktı bat’a 3 gün var.
Merak ettiğim bu belirtileri yaşayan anneler oldumu.. diken üstündeyim her an adet olacakmış korkusu sarıyor 🥺
regl oldunuz mu

kızlarr cok cok selam olsun herkese.Benimde sizlere sorum olucak PCO var bende mınımal kıstler vs var doktorum duphaston verdı ve deneyın daha cok erken kendılıgınden de bebıs olabılır dedı ve bu ay yumurtladıgımı hıssettım ovulasyon testı yaptım t c den bır tık daha acıktı degerlendırdık tabı suan 4 gun gectı uzerınden ve sol yumurtalıgımda batma basladı kasık agrısı bıldıgınız beraberlıkte de yer yer sancı gıbı hıssettım gebelık testı yaptım tabı cok erken oldugu ıcın negatıftı.Bunun harıcı goguslerde hafıf hassasıyet var sızce hamılelık olabılır mı?Bunları yasayanınız var mı ?

0.100 cikip 10 gün sonra 70 küsür çıkmıştı bhcg si
Yok artık 0.100 den sonra 70.

O.100 den sonraki günlerde hamile kalmış olabilir mi ki 70 çıkmış olabilir?
Yani no.100 den sonra ilişki olmamışsa o zaman sonradan pozitife döndüğü anlaşılır.

kızlarr cok cok selam olsun herkese.Benimde sizlere sorum olucak PCO var bende mınımal kıstler vs var doktorum duphaston verdı ve deneyın daha cok erken kendılıgınden de bebıs olabılır dedı ve bu ay yumurtladıgımı hıssettım ovulasyon testı yaptım t c den bır tık daha acıktı degerlendırdık tabı suan 4 gun gectı uzerınden ve sol yumurtalıgımda batma basladı kasık agrısı bıldıgınız beraberlıkte de yer yer sancı gıbı hıssettım gebelık testı yaptım tabı cok erken oldugu ıcın negatıftı.Bunun harıcı goguslerde hafıf hassasıyet var sızce hamılelık olabılır mı?Bunları yasayanınız var mı ?
Bu Batma kazınıyor gibi bir his mi?

Ben dün hamile olduğumu öğrendim kızlar bir buçuk yıldır olmuyordu çok şükür nasip oldu allah isteyen herkese nasip etsin belirtilerime gelirsek göğüslerim adet öncesi hep şişerdi yine şişti ama 5 gün erken şişti öyle ucu falan acımadı sadece dolgunluk vardı kabız oldum fakat adete 1 2 gün kala.adete 1 hafta kala sancım başladı oldu olcam gibi ıslaklık hissediyodm ama akıntım bile yoktu sıfır akıntı diyebilirim. Asla baş dönmesi koku hassasiyeti mide bulantısı yaşamadm adetim bi gün geçince göğüslerim sşırı derecede sızlamaya başladı gece uykudan uyandm sanki damarlarımı çekiyolar gibi bir sızı şuandada adet sancım var hala bacağım uyuşuyo belim ağrıyo ve karnım patlayacak gibi şiş ayriyeten adet öncesi sivilcelerim bile cıktı
Hayırlı olsun miniğiniz.

Kasık ağrısının adet öncesi ağrıdan farkı ne?

Kuzum benimde bat gecti yapmadim daha test cildim cok guzellesti ve rahimde biseyler oluyo sol tarafinda akintinda degisiklik varmiydi bende bikacgun once su gbi homojen sulu uzayan akinti geldi ve sonrasi raki beyazi az az geliyo swndede oldumu
Sonuç ne oldu?

Merhaba 17 şubatta adet bitti sonra 22 şubatta yumurtlama döneminde korunmasız ilişki yaşadık eşimle sadece o gün beraber kalabildik ve şuan doğu görevinde sol kasıkta hafif ağrım oldu ilk zamanlar 1hafta kadar arada saniyelik sancı giriyo başka bir belirti yok ama 9 mart adet günüm hamilemiyim bilmiyorum ne yapmam gerek test ne zaman yapayım daha 1 hafta önce oldu bu olay erken mi zaten 20 gün temiz kalıyorum çok kısa sürede adetim geliyo
Sonuç ne oldu?

Bu Batma kazınıyor gibi bir his mi?
canım 3 gun surdu sonrasında hafıfleyıp gectı ama bıldıgınız hareketlerde sancı ya da beraberlıkte de sadece sol kısımda sancı olusturdu suan hıcbısı hıssetmıyrum bıde ovulasyonum hep cıft cıkıyor koyu pembeye yakın dıger cızgı pco yum ama bu denlı cıkmıyordu gebelık suan ıcın negatıf ay aklım cok karıstı :/

canım 3 gun surdu sonrasında hafıfleyıp gectı ama bıldıgınız hareketlerde sancı ya da beraberlıkte de sadece sol kısımda sancı olusturdu suan hıcbısı hıssetmıyrum bıde ovulasyonum hep cıft cıkıyor koyu pembeye yakın dıger cızgı pco yum ama bu denlı cıkmıyordu gebelık suan ıcın negatıf ay aklım cok karıstı :/
Pco isen adet sapmaları olabiliyor canım ya. Benim bir hafta gecikmeli oldu.
İnş senin olmaz.

X