Gebeliğe Hazırlık Gebelik belirtisi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

wickerpark

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2021
422
187
30
Merhaba, daha 1 2 aydır hamile kalmaya çalışıyoruz. ovulssyon testi kullanmaya başladım. Yumurtlama gününü değerlendirdik. Sorum şu, çok yeniyim bu işte bilmiyorum. Herhangi bir sağlık problemim de yok çok küçük. Yumurtlama gününden sonra . Bir sonraki adetime de 10 15 gün var. Klasik adet Belirtilerim olmaya da başladı diyelim. Hamile kalmadığım anlamına gelir mi. Hamilelik 2. 3. Hafta belirtileri ve adet belirtileri farkı tam olarak nedir. Benim şuanda göğüs ağrısı şişmesi hatta üstüne yatamayacak kadar ara ara gelen rahim kasık ağrıları her ay yaşadğım adet belirtilerimdir ama be olursa hamileliğe daha yakın olurum.

Merhaba, daha 1 2 aydır hamile kalmaya çalışıyoruz. ovulssyon testi kullanmaya başladım. Yumurtlama gününü değerlendirdik. Sorum şu, çok yeniyim bu işte bilmiyorum. Herhangi bir sağlık problemim de yok çok küçük. Yumurtlama gününden sonra . Bir sonraki adetime de 10 15 gün var. Klasik adet Belirtilerim olmaya da başladı diyelim. Hamile kalmadığım anlamına gelir mi. Hamilelik 2. 3. Hafta belirtileri ve adet belirtileri farkı tam olarak nedir. Benim şuanda göğüs ağrısı şişmesi hatta üstüne yatamayacak kadar ara ara gelen rahim kasık ağrıları her ay yaşadğım adet belirtilerimdir ama be olursa hamileliğe daha yakın olurum.

adetine daha 10-15 gün varsa halaa yurmutlama günündesin demektir ,

bu kadar erken strese gierersen olacagı varsa da olmaz ,

daha çok erken başlamışsın sıkıntı yapmaya

testte pık aldıktan sonra sılıklesme oldu ya ondan sonra sılıklesır o gun yumurtlama gunun. o gunu 1 saycaksın 14 15. gun adet olcaksın.. adetıne 10 15 gunkalmıs olmaz yanı netlesır yumurtlamayı bılınce.

adetine daha 10-15 gün varsa halaa yurmutlama günündesin demektir ,

bu kadar erken strese gierersen olacagı varsa da olmaz ,

daha çok erken başlamışsın sıkıntı yapmaya
Aslında sıkıntı değil de tam olarak süreci anlamaya calısyorum. Örnek vererek anlatmıştım. Şuanda adetime 2 gün var. Ben sadece adet belirtilerim klasik olarak başladığında hamile değilim diyebilir miyim. Farklılıkları nedir anlamaya çalışıyorum :)

testte pık aldıktan sonra sılıklesme oldu ya ondan sonra sılıklesır o gun yumurtlama gunun. o gunu 1 saycaksın 14 15. gun adet olcaksın.. adetıne 10 15 gunkalmıs olmaz yanı netlesır yumurtlamayı bılınce.
Evet bu testi yeni öğrendim. Takip de edebiliyorum böylece. Yumurtlama gününden 1 hafta sonra klasik adet belirtilerim başladı. İşte bu klasik belirtiler varken hamile olmadığımı diyebilir miyim farklılıkları nelerdir belirtilerin onu anlamaya çalışıyorum

Evet bu testi yeni öğrendim. Takip de edebiliyorum böylece. Yumurtlama gününden 1 hafta sonra klasik adet belirtilerim başladı. İşte bu klasik belirtiler varken hamile olmadığımı diyebilir miyim farklılıkları nelerdir belirtilerin onu anlamaya çalışıyorum
belırtıler adet gorne kadar adet belırtısı gecıkınce hamılelık belırtısı denebılıyo ancak cunku bırbırıyle aynı.. yumurtlama tarıhınden kac gun gectı? 10 11 gun olduysa ıdrar testı deneyebılırsın

13 gün falan oldu. Test almadım moralim bozulmasın diye. Adetim gecikirse yapayım diyorum :)
belırtıler adet gorne kadar adet belırtısı gecıkınce hamılelık belırtısı denebılıyo ancak cunku bırbırıyle aynı.. yumurtlama tarıhınden kac gun gectı? 10 11 gun olduysa ıdrar testı deneyebılırsın
13 gün falan oldu. Test almadım adetim gecikirse yapayım diyorum moralim bozulmasın gereksiz yere :)

13 gün falan oldu. Test almadım moralim bozulmasın diye. Adetim gecikirse yapayım diyorum :)

13 gün falan oldu. Test almadım adetim gecikirse yapayım diyorum moralim bozulmasın gereksiz yere :)
:)) hakkında hayırlısı olsun:)) varsa kesın cıkar zaten ama beklemek de senın secenegın:)

ustte yazdım ya sana :)) yumurtlamadan sonra gecen sure sabıttır . adet dongun uzunmus demekkı eskıden bu ay erken yumurtlama olmus hamılelık yoksa erken adet olcaksın demek
Valla erken yumurtlama olmuş da olabilir. Uygulamalardaki gösterdiği günden 3 gün önce yumurtlama oldu niye bilmiyorum :)

ben de bu konularda henüz çok acemiyim. geçenlerde adetim daha gecikmeden kanamam olduğu için doktora gitmiştim. oradaki hemşire “daha hamile değilsin ki düşük olsun” tarzında alaycı bir tavırla cevap vermişti soruma. yani adetin gecikmeden hamile kalamıyormuşsun sanırım ben bunu anladım:KK70: şimdi adetim beş gün gecikti, eğer hamileysem oradaki hemşireyle ufak bir meselemiz olacak:KK70:

ben de bu konularda henüz çok acemiyim. geçenlerde adetim daha gecikmeden kanamam olduğu için doktora gitmiştim. oradaki hemşire “daha hamile değilsin ki düşük olsun” tarzında alaycı bir tavırla cevap vermişti soruma. yani adetin gecikmeden hamile kalamıyormuşsun sanırım ben bunu anladım:KK70: şimdi adetim beş gün gecikti, eğer hamileysem oradaki hemşireyle ufak bir meselemiz olacak:KK70:
Bes gun geciktiyse test yapsan cok rahat anlarsın zaten

Bes gun geciktiyse test yapsan cok rahat anlarsın zaten
öyle evet ama kpss’ye hazırlanıyorum sınava 20 gün kala çok mu stres yaptım acaba o yüzden mi gecikti diye düşünüyorum. bir iki gün daha bekleyeceğim test yapmak için…

öyle evet ama kpss’ye hazırlanıyorum sınava 20 gün kala çok mu stres yaptım acaba o yüzden mi gecikti diye düşünüyorum. bir iki gün daha bekleyeceğim test yapmak için…
ve hiç adet belirtisi de yok bu arada. ne şişlik ne karın ağrısı. gebelikte mutlaka adet belirtisi olur gibi şeyler söyleyenler de var. kafam karışık biraz.

Benim adet belirtilerim ve gebelik belirttiklerim arasındaki tek fark adet olmam gereken gün yaşadığım kısa süreli baş dönmesi olmuştu. Bunun dışında ayırt etmek güç, göğüs hassasiyeti, regl olacakmış gibi hafif sancı ya da kramp, sivilceler, hepsi vardı… “40 yaşında ve hamile” diye konum var benim, aslında detaylı anlatmıştım, göz atarsınız. Allah en kısa zamanda nasip etsin inşallah kucağınız sağlıkla evlatla dolsun.

Merhaba aramıza hoşgeldiniz☺️Aslında çokta farklı değil gebelik belirtisi adetten,çünkü zaten adet olacağımız zamanlarda salgılanan hormonlar daha doğrusu rahim için yapılan hazırlıklar yıne devam ediyor.Rahim kan topluyor yani duvarı kalınlaşıyor bebek için.Sonra yumurta adet başlangıcından ortalama 15. günde oluyor rahim hazır tabi bu arada,sperm yumurtay ile buluşması bir insanın 14 km yol yapması ile eşdeğer oluyormuş o kadar emek veriyor yani☺️Sonra tüplerde buluşup dönlenirse sorun olmazsa bölünerek büyüyor ve bu süreç belkide bir günü yada ıkı günü buluyor.Sonra Rahime doğru tekrar yolculuk devam ediyor oradada rahme tutunma çabası falan derken vücut yeni yeni daha hormon salgılıyor.yani yumurtlamadan belkide bi hafta sonra gebelik hormonu salgılanıyor Buda adetten bir hafta önce daha yeni başlamış oluyor.Demem o ki aslında adet süreci aynı devam ediyor belirtiler falan en son eğer yumurta rahme tutunursa farklı hormonlardan dolayı çok hassas bünyelerde daha erken belirti oluyor.Çok araştırıyorum uzun yazdım ama kusura bakmayın…sevgiler

Merhaba kızlar ben sitede yeniyim. Gebe olma ihtimalinden şüpheleniyorum. Son adet tarihim 22 Temmuzdu, tahmini ovülasyon dönemim 4-5 Ağustos gibi ve o tarihleri değerlendirdim. Yumurtlama döneminden beri sürekli adet olacak gibi hissediyorum. Kasık ağrılarım var arada bıçak saplanır gibi oluyor ve sanki ateş basıyor kasıklarımı. Beyaz ve krem kıvamında kokusuz akıntım oluyor. 15 Ağustosta iç çamaşırımda kahverengi çizgi şeklinde leke gördüm adet olacağım diye düşündüm sonrasında hiçbir şey gelmedi, sadece beyaz akıntım devam etti. Bugün 19 Ağustos ve beklenen adet tarihim.. bu hafta da adet olmazsam evde test yapmayı planlıyorum. Sizce de bunlar hamilelik belirtisi olabilir mi ?

Merhaba kızlar ben sitede yeniyim. Gebe olma ihtimalinden şüpheleniyorum. Son adet tarihim 22 Temmuzdu, tahmini ovülasyon dönemim 4-5 Ağustos gibi ve o tarihleri değerlendirdim. Yumurtlama döneminden beri sürekli adet olacak gibi hissediyorum. Kasık ağrılarım var arada bıçak saplanır gibi oluyor ve sanki ateş basıyor kasıklarımı. Beyaz ve krem kıvamında kokusuz akıntım oluyor. 15 Ağustosta iç çamaşırımda kahverengi çizgi şeklinde leke gördüm adet olacağım diye düşündüm sonrasında hiçbir şey gelmedi, sadece beyaz akıntım devam etti. Bugün 19 Ağustos ve beklenen adet tarihim.. bu hafta da adet olmazsam evde test yapmayı planlıyorum. Sizce de bunlar hamilelik belirtisi olabilir mi ?
Merhaba, ben de aynı her ay adet belirtisi ve hamilelik belirtisini karıştıranlardandım. Herkesin kendine has belirtileri oluyor. Bu ay yeni hamile olduğumu öğrendim. Ben adete 1 gün kala ovülasyon testini yaptım. Yumurtlama ihtimali düşük olduğu İçin çift çizgi çıkma olasılığı yok çıkıyorsa yüksek ihtimal hamilesin. O şekilde öğrendim. Ama benim klasik adet belirtim göğüs şişmesi, sızlama, kasık vajina bölgelerinde zaman zaman ağrı normalde. Hepsini bu ay da yaşadım hatta adet olcam dedim. Ama hamile kaldığımı öğrendim. Yerleşme kanaması hiç dikkat etmedim yaz ayları olduğu İçin akıntı vs herkeste olabiliyor.

X