Gebelik boyunca kanama şikayeti olanlar

Evet sevindim güzel haberler almanıza :) 12. Haftaya kadar kritik oluyor bol bol dinlenip su için bana doktorum öyle tavsiye etmişti ben o sorunları yaşarken hiç bitmeyecekmiş gibi geliyordu ama 12 den sonra gerçekten rahatlıyormuş insan sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun inşallah :)
🙏 elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum çok pirpirikli biriyim 🙈 o iyi olsun elimden gelen her şeyi yaparım Allahım izin verdikçe 🍀 içim hep pırpır inşallah sakinleşirim ☺️

Benim 13. Haftada yoğun kanamam oldu yine’de dikkatli olmak lazım diye düşünüyorum
Kesinlikle bazılarımızda dikkat etmek gerekiyor. Ama kimisinden hiçbir şey olmuyor ev, çocuk koşturanlar maşallah onlara.. Yapı meselesi sanırım 🙈 Herkes sağlıklı olsun güzel bir hamilelik ve doğum yaşasın inşallah 🙏

Kesinlikle bazılarımızda dikkat etmek gerekiyor. Ama kimisinden hiçbir şey olmuyor ev, çocuk koşturanlar maşallah onlara.. Yapı meselesi sanırım 🙈 Herkes sağlıklı olsun güzel bir hamilelik ve doğum yaşasın inşallah 🙏
İnşallah ben kimsenin böyle kanama yaşanmasını istemem çok zor

Evet lavaboya gitmek istemiyorum hala da öyleyim daha yakın zamanda da yoğum kanama yaşadım duş almak istemiyorum yani şöyle yapıyorum sürekli dinleniyorum sadece lavabo ihtiyacı için kalkıyorum bir de yemek yemek için moral olacak şeyler izliyorum iyi olur diye bir de olacak sa her şekilde olur herşeyin hayırlısı diyorum kendi kendime öyle moral bulmaya çalışıyorum ve ben hiç yatmayı sevmeyen biriyim
Aynı şekilde ben de sevmem yatmayı, inşallah hayırlısı olur, sagolun verdiğiniz bilgiler için

Merhaba, geçen hafta hamile olduğunu öğrendim. 35 yaşındayım sol tüpüm alindi 6 ay oldu. Cuma 5mm di kesem. Pazartesi kanamam başladı hemen doktora gittim, doktor kesen duruyor 11mm olmuş ve aşağıda değil dedi.Dusuk olsa inerdi dedi. Progesteron 200 mg günde 3 kere verdi. Kanaman kahveye döner dedi. Neden olur diye sorduğumda olabilir dedi, gayet sakindi. Kanamam bitmedi kahve de geliyor kirmizi bazen köyü bazen açık. Akinti da oluyor kahve, sanki uhu olursa onun gibi değişik. Dinleniyorum, su da içiyorum, aynı şeyleri yaşayan oldu mu
Benim 5. Haftadan 11. Haftaya dek kanamam oldu 12. Haftada kesildi ve hergün pembe yada kahverengi hatta bir kez kıpkırmızı bildiğiniz adet kanaması gibi ama şuan 15. Haftadayım herşey iyileşmeye başladı oyuzden stres yapmamaya çalısın doktorun dediklerini harfiyen uygulayın ben hala progestan kullanıyorum sabah akşam fitil şeklinde ve haftada bir kez proluton iğne vurduruyorum kendinizi çok endişelendirip stres yapmamaya çalısın dinlenin doktorunuz gereklı gördüğünde size yatak istirahati vericektir zaten ufak lekelenmelerden korkmayın yogun ağrı eşliğinde adet gibi kanamalar tehlikeli demişti doktorum her durumda doktora danışmakta fayda var tabi ha bide su çok önemli bol bol su için bu dönemde şans yanınızda olsun 🙏

Aynı şekilde ben de sevmem yatmayı, inşallah hayırlısı olur, sagolun verdiğiniz bilgiler için
Benim 13. Haftada yoğun kanamam oldu yine’de dikkatli olmak lazım diye düşünüyorum
Her bunye farklı tabi bazılarında son aya kadar devam edebiliyomus okadar çok şey öğreniyoruz ki bu süreçte insan şaşırıyor korkuyor bende yatmayı sevmeyen biriyim hatta kendimi az iyi hissetsem hemen kalktım ama kendimi zorlamamak sartıyla tabi lavaboya giderken çekiniyordum artık rapor verdi doktorum üç hafta yatak istirahati mecbur yattım zorunlu olmadıkca kalkmıyordum lavabo yemek yemek ihtiyacı vs gibi ama okadar zor bi süreç yaşadım ki o durumdan bu duruma gelmem bana mucize gibi geliyor çok şükür herşey düzeliyor artık daha rahat hissediyorum kendimi 😊😊 inşallah hepimizin sorunları son bulur 🙏🙏

Her bunye farklı tabi bazılarında son aya kadar devam edebiliyomus okadar çok şey öğreniyoruz ki bu süreçte insan şaşırıyor korkuyor bende yatmayı sevmeyen biriyim hatta kendimi az iyi hissetsem hemen kalktım ama kendimi zorlamamak sartıyla tabi lavaboya giderken çekiniyordum artık rapor verdi doktorum üç hafta yatak istirahati mecbur yattım zorunlu olmadıkca kalkmıyordum lavabo yemek yemek ihtiyacı vs gibi ama okadar zor bi süreç yaşadım ki o durumdan bu duruma gelmem bana mucize gibi geliyor çok şükür herşey düzeliyor artık daha rahat hissediyorum kendimi 😊😊 inşallah hepimizin sorunları son bulur 🙏🙏
Çok sagolun, Rabbım hepimizin yardımcısı olsun

15. Hafta oldu kanamalarım durdu çok şükür bebeklerden iyi haberler almaya başladık progestanı günde ikiye düşürdük proluton a hala haftada bşr kez devam perinatolog büyük kesedeki bebeğin kalp kapakçıgında sızıntı oldugunu söyledi inşallah düzelir diye umuyorum 🙏
Yaa insallah. Cok sevindim tutunacaklar annelerine guclu onlar 😊

Merhaba arkadaşlar başımdan geçen süreci aktarim size ben tüp bebek tedavisi gördüm istanbulda çok sevdiğim ve begendiğim bir doktora doktorum bir tane transfer yapalım demesine rağmen ben iki tanede ısrar ettim sonrasında dinlendim ağır işlerden kaçındım transferden sonra 7. Gün pembe lekelenmelerim oldu hafifde kramplar tutmadıgını düşündüm tabi psikolojim berbattı 8. Gun devam etti ve kanama kırmızıya dönmeye başladı bu arada doktorumu aradım hemen açtı sağolsun durumu anlattım bana kesinlikle ilaçları bırakmamamı istersem 9. Gün kan testi verebileceğimi söyledi kan testini verdim sonuç 475di iki gün sonra tekrar vermemi soyledi tabi benim o ara kanamalarım oldugu için çok korkuyodum değer düşecek diye ama 971 çıktı ikincisi daha sonrasında doktorumu arayıp durumu anlattım oda bana progestana ek olarak proluton kullanmamamı eğer hala kesilmezse üç gün sonra ikinci iğnemi yaptırmamı söyledi öylede yaptım kesildi çok şükür ama malesef sadece bir hafta kesildi sonra yeniden başladı o korkuyla kadın doguma gittim kadın dogum bana bebeğimi ve keseyi gösterdi ama kalp atışı için çok erken dedi haftaya gel bidaha bakalım o arada kanama şikayetlerim hep devam etti sürekli pembe yada kırmızı az miktarda kanamam oluyodu 5 gün sonra acile gitmek zorunda kaldım sonuçta 5 hafta 5 günlük demişti doktor acildeki doktor 2. Keseyide gördü ikiz gebeliğin var dedi büyük olanın kalp atışlarını belli belirsiz duyabiliyoruz dedi küçük olan ise çok geriden geliyordu o daha çok küçük dedi bunun sebebini bilmiyorum ama bazen olabiliyomuş bu arada birçok doktora gittim tabi doktorların hepsi farklı bişey soyluyor ve kafa karıştırıyor insanın morali iyice bozuluyor 6. Ve 8. Haftada yogun aktif kanamam oldu 6. Hafta doktora gittim çok bilgisizce ve acımasız konuştu bu kese çok küçük yaşamaz bu düşer sen naparsn yap senin elinde değil ama üzülme diğeri sağlıklı o düşsede bitane sağlıklı bebeğin var falan sağlıksız bu üzülme boşver falan uslupda bu şekilde sonra tabi iğne serum falan toparladık fakat hiç kanamam kesilmedi hep kahverengi akıntı şeklinde yada açık pembe devam etti artık alıştıgım için bu duruma çalışmaya başladım perşembe günüm biraz yoğundu ve mide bulantılarından ötürü boş mideyle biraz fazla öğürdüm cuma günü yani 8. Hafta tekrar kanamam oldu ama anlatamam adetin ilk gününde olurya yogun kırmızı ve parça parça günlük ped kullanıyorum normalde progestan aktıgı için ondan pantolonuma heryerime taştı çok korkutucuydu doktora gittim keseler yerinde korkma dedi ama kesenin biri hala çok küçük bebek büyüyor ne olucak bilmiyorum elimden geleni yapıyorum taktir Allahın bundan sonra şuan 9. Haftadayım yarın doktor randevum var sanırım hamileliğim boyunca sorun yaşıcam şuan haftada bir proluton iğne kullanıyorum ve günde 4 tane progestanı fitil şeklinde kullanıyorum hala kanama şikayetim var malesef bilmiyorum bundan sonraki süreç nasıl olucak umarım geriden gelen bebeğin kese alanı genişler ve büyük olanın da süreci sağlıklı ilerler.
Şuan ne durumdasınız merak ettim . Benim durumuma çok benziyor sizin durumunuz

Şuan ne durumdasınız merak ettim . Benim durumuma çok benziyor sizin durumunuz
Mesajınızı çok geç gördüm kusura bakmayın şuan herşey normale döndü çok şükür 🙏😊 17. Haftamda yine adet benzeri yoğun kanama yaşadım ama busefer birkaçgün sürdü iğneyi bırakmıştık doktorumla nedeni ona bağlıyorum çünkü kiçeride kanama alanı bulamıyorlar kanamanın nedeninide bulamadı doktorlar şuan 19+5 im haftaya perinatolog randevum var herşey dahada netleşicek siz dikkatli olun ve doktorunuzla sürekli irtibatta olmanızı tavsıye ederim inşallah sizin durumunuzda düzelir biran önce sağlıkla sıhhatle mutlu dönemlere geçersiniz 🙏😊😊

Mesajınızı çok geç gördüm kusura bakmayın şuan herşey normale döndü çok şükür 🙏😊 17. Haftamda yine adet benzeri yoğun kanama yaşadım ama busefer birkaçgün sürdü iğneyi bırakmıştık doktorumla nedeni ona bağlıyorum çünkü kiçeride kanama alanı bulamıyorlar kanamanın nedeninide bulamadı doktorlar şuan 19+5 im haftaya perinatolog randevum var herşey dahada netleşicek siz dikkatli olun ve doktorunuzla sürekli irtibatta olmanızı tavsıye ederim inşallah sizin durumunuzda düzelir biran önce sağlıkla sıhhatle mutlu dönemlere geçersiniz 🙏😊😊
Ben kanama olunca korktum acile gittim doktor dinlen demişti bana dinlemedim onu.
Maalesef iki bebeğimi de kaybettim düşük yaptım. Doktor kanamaya bağlı düşük yatsan belki düşmezdi dedi 😓

Ben kanama olunca korktum acile gittim doktor dinlen demişti bana dinlemedim onu.
Maalesef iki bebeğimi de kaybettim düşük yaptım. Doktor kanamaya bağlı düşük yatsan belki düşmezdi dedi 😓
Yaaa çok üzüldüm :KK43:( kendinizi suçlamayın sakın elinizde olan birşey değil sonuçta Bundan sonrasında istediğiniz tüm güzellikler sizinle olsun 🙏🙏

X