gebelik dönemi mahveden eşimin ailesi

lastsroses

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2014
4
0
mrb kızlar. bana önerilerinize ihtiyacım var. 5 aylık hamileyim. eşimin ailesinden nefret ediyorum görmek istemiyorum bebeğim doğunca gelmesinler bebeğime bile dokunmasınlar istiyorum. o derece nefret ediyorum onlardan. 5 yıllık nişanlı dönemimide mahvettiler geçtiğimiz yaz evlendik hala gıcık oluyorum onlara. kayınbiraderimle kavga ettik konuşmuyorum başından beri sevmiyoruz birbirimizi zaten onla konuşmuyorum diye tavır aldılar gelip gitmeyip aramadılar gebe kaldım arayan olmadı eşimi arıyorlar. bulantı kusmam coktu kapımı acan olmadı kendi annemi getirdik başka şehirden şimdi eşimi arayıp bebeği ve cinsiyetini soruyorlar sinirden ölüyorum ya. bide bize nispet olsun diye kaynım birini bulmuş kızı eve getirp götürüyormuş onlara arabada aldılar gezip dolaşıyorlar akrabalara insanlarda bana yetiştiriyor ben önemsemiyorum ama eşim üzülüyor. eşimle hiç bir sorunumuz yok. onlardan bi haber gelince biri bi laf getirince kocamı arayıp ulaştıklarında deliriyorum eşime laf söylemeden duramıyorum başlıyoruz kavgaya :KK50::KK50:

mrb kızlar. bana önerilerinize ihtiyacım var. 5 aylık hamileyim. eşimin ailesinden nefret ediyorum görmek istemiyorum bebeğim doğunca gelmesinler bebeğime bile dokunmasınlar istiyorum. o derece nefret ediyorum onlardan. 5 yıllık nişanlı dönemimide mahvettiler geçtiğimiz yaz evlendik hala gıcık oluyorum onlara. kayınbiraderimle kavga ettik konuşmuyorum başından beri sevmiyoruz birbirimizi zaten onla konuşmuyorum diye tavır aldılar gelip gitmeyip aramadılar gebe kaldım arayan olmadı eşimi arıyorlar. bulantı kusmam coktu kapımı acan olmadı kendi annemi getirdik başka şehirden şimdi eşimi arayıp bebeği ve cinsiyetini soruyorlar sinirden ölüyorum ya. bide bize nispet olsun diye kaynım birini bulmuş kızı eve getirp götürüyormuş onlara arabada aldılar gezip dolaşıyorlar akrabalara insanlarda bana yetiştiriyor ben önemsemiyorum ama eşim üzülüyor. eşimle hiç bir sorunumuz yok. onlardan bi haber gelince biri bi laf getirince kocamı arayıp ulaştıklarında deliriyorum eşime laf söylemeden duramıyorum başlıyoruz kavgaya :KK50::KK50:
Canm bence hiç hamilelğini strese sokma bende 1 aylık hamileydim eşimin ailesi ile tartştk başka semte geldik bayramlarda gittik ama kapılar suratımıza kapandı hamileydim kimse yanmda yoktu başkaları doğurdu kayınvalidem koşarak gitti çokmüzüldm ama yapcak bişeyim yoktu şimdi kızım üç aylık ve gelmediler zaten istemiormda yavaş yavaş başkalarıyla hbr göndermeye başladılar torn hevesi sardı facede resimlerini görünce şimdide ben keyf çatıorm boşver kimsenin çalıdğı havadan oynamak zornda değilsin aynen bölede söyle de lale devri bitti bak bebeğin doğsn nasıl sırnaşcaklar ozmanda ipler sende istediğini yap bende bu stres aglamalar yüzünden bebeğim doğdu ve hep ağlıo dr dedi hamilr iken stresli olanın bebeği böle olurmş ah bin pişmanım sakın yapma canm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

umursamaz oldukça birileri onlardan bahsettikçe hetırlattıkça engel olamıyorum bende istemiyorum gelmesinler doğumada evede ama eşimi arayıp acındırıyorlar kendilerini eşim hemen morali bozuluoyr bu durum ne zaman düzlicek diyor ben düzelmesini istemiyorum ki

Niye nefret ediyorsunuz? Ne yaptilar size nisanliyken, ya da evliyken?
Esas sorunu anlatmamissiniz.

Sizin hamileliginizde sizinle degil, esinizle gorusmelerinin bir sebebi vardir. Siz itiyor olabilirsiniz insanlari. Yani hicbirsey aciklamamissiniz, butun bunlar sizden mi kaynakli yoksa gercekten onlar mi kotu insanlar anlasilmiyor.

Anlattiginiz seyler insani mahvedecek seyler degil zira. Bunun oncesi nedir?

Bir de ailesiyle gorustu diye esinizle kavga cikarirsaniz siz kaybedersiniz. Sizin araniz kotu bile olsa, onlar aile, sonsuza kadar aralarinda bag olacak. Bunu unutmayin.

Son düzenleme:
eşinle evli olduğun sürece ailesiyle de mecburen görüşmelerine tahammül edeceksin....
yaşadıkların hakkında bi fikrim yok haklı haksız aramıyorum zaten, ama eşinle ailesi etle tırnak gibidir...sen aileni atabilirmisin?
o da atamaz...
ömür boyu sevmesende istemesende varlıklarını kabullenmelisin...ayrıyeten sevmek zorunda değilsin, ama saygı duymak zorundasın..zıtlaşarak görüşmeyerek hayatından çıkardığını sanarsan kendini kandırırsın...
eşin onları oğulları olduğu sürece, bu gerçeği değiştiremezsin..kabulleneceksin....başka çaren yok...
onlarla irtibat halinde olduğu içn eşinle neden aranı bozuyorsun ki...ne yapsın, ailesi sonuçta sevse de sevmese de et tırnaktan ayrılmaz...
böyle tavırlarla sadece ilişkinizi bitirirsiniz...

beni maddi açıdan kullandılar oğulları işszdi ben bakıyorum diye tüm topu bana attılar bende çok sevdiğim için herşeyile ilglendim iş bulana kadar . 2 saatlik yol için arabalarını istedik vermediler. gittim araba aldım şimdi diğer oğluna araba almış. 2 oğulları arasında kocaman bir ayrım yapıyorlar. diğer oğlu it kopuk serseri bunları parmağında oynatıyor bunlar sessiz kalıyorlar benm eşim sessiz sakin cok efendi çok dürüst onun tüm yükünü ben karşılıyorum herşey bende var diye arayıp araba vermeyi bırak paran varmi diye soran olmadı zamanında. bende hep nefret ettim onlar eşimi ezdip kenara ittikçe ben nefret ettim onlardan. kardeşi bile eşimi dolandırmaya kalktı kavga ettik bende girdim araya eşime kızmadılar ben küstüm kardeşini bu evde istemiyorum dedim onlarda tavır aldı. ama eşime bişey olmamış sorun yokmuş havası çiziyorlar. yani sen kimsin havasındalar bana karsı eşimde boşver benm ne olduklarını biliyorum ama kenara da atama diodu . şimdi bebek için buu arıyorlarmış eşimde bu mesafe ne zaman kalkcak diyor. ben de onlar benim için bitti diyorum. bide akrabalarına biz nişanlıyken hep enayiye nasıl kakaladık oğlumuzu diyorlarmış

bu kadar büyük ne geçti ki aranızda çocuğunuzu göstermek istemeyecek kadar:KK53:
eşiniz kimbilir ne kadar üzülüyordur
çok mu büyük bişey oldu biraz daha ılımlı olamaz mısın?

Bak canim benim esimin ailesi de seninkiler gibi ustelik benimkilere benim icin bitti deme luksum bile yok en basit soru sorsam gunlerce burnumdan getiriyor , sen bence sana laf tasiyana aa oyle mi iyi bakalim deyip konuyu degistir sende tepki almadikca laf getirende olmaZ, ustelik hamile kadina laf tasiyaninda niyeti iyi degil bence, esine de ailesi ile ilgili degil de biz bir aileyiz artik bebegimiz icin oncelikle bizi dusun lutfen artik de benim icin bitti diyerek damarlarina basma, bosver naparsa yapsinlar mazlumun ahi yerde mi kalir saniyorsun, esine de ben senin icin uzuluyorum benim yerime kim olsa boyle davranacaklardi sorun ben degilim sana davranislari de sakince kavga etme ben artik anne adayiyim benim hamileligim bebegimin psikolojisi ve karakteri icin onemli, benim icin hicbir zan caba gostermeyen kimse icin bebegimin hizurunu bozamam ayrica sende babasi olarak bozamazsin de bikac gunde nazlan biraz kapansin konu yani acamasin bi daha anam babam diye

ah canım ah benim hamileliğiminde canına okudular.17 saat uzaktan bile beni rahatsız ediyorlar.bu tarz konulara hep yazıyorum.olan sana oluyor.yaşadığım stres bana huysuz hep ağlayan bir çocuk olarak geri döndü.onların ruhu duymadı benim eşimin çocuğumun ağlamalarını...
baktım olmuyor şimdi sakince her lafı söylüyorum aramıyorum sormuyorum.o ısrarla arıyor bazen ordan bile bir şekilde ortalığı karıştırıyor ama anladım ki eşimle bizim kavga etmemiz hoşlarına gidiyor.ben bu düzeni kolay kurmadım kimseyede yedirmem artık akıllı davranıyorum.
sen de sakin ol lütfen Allahlarından bulsunlar.her hesap bir gün sahibine döner...

Çok tşkler yorumlarınız için . hep bebeğim için sakin olmaya çalışıyorum eşimin psikolojisini bozmamaya çalışıyorum ama kendilerini hatırlatmak biz burdayız demek için takla atıyorlar etrafımızdaki insanlarla

cnm insanlar baba ve annelerini seçemiyorlar eşinin ailesinin böyle olmasından eşin suçlu değil elbette ben olsam ki bende yaşadım bu sorunları 6 7 ay kayınvalidemle hiç konuşmadım ama er yada geç konuşmak zorunda kalıyorsun boşver ALLAHa havale et eşinin hatrına o sana değer veriyorsa üzülmesine izin verme anladığım kadarıyla onun tepkilerine karşılık sana tepki alınmış. Erkek evlat anneye babaya karısının değerli olduğunu hissettirince bu kaynana ve kayınbabalar daha da çok gelinlerin burnundan getiriyor. Eğer eşinin bunu haketmediğini düşünüyorsan uzatma ergeç bir gün yanyana gelirsiniz bebek doğunca emin ol çok değişirler beni dinlersen gebelik çok önemli bir süreç onlar için bebeğini eşini kendini üzmeye değmez.....

bence ne kendinizi harab edin ne de esiniz ile yersiz tartismalara girin.
Esinin burada yapabilecegi hic birsey yok, zaten sizin aranizda bu konulara istinaden bir sorun cikmiyor anladigim kadari ile.
Eger esin ile problem yasamiyorsan, gerisini bosver derim...

Ben de hamileligimin ilk zamanlarinda esimin ailesi ile cok sorunlar yasadim ve esime sadece "bu cocuk sadece senin degil, benim de cocugum ayni zamanda hamile olan benim, dogumu yapacak olanda benim, eger ailen bana ilgi gostermemeyi, arayip sormamayi tercih ediyorsa, benden de ailene karsi iyi gelin olmami bekleme" dedim ve bir daha konuyu acmadim...

Aradan zaman gecti hersey degisti... Simdi cok alakadarlar, daha onceki davranislarindan da pismanlar.
Bende arada sogukluk olmasindan yana olmadigim icin, elimden geldigince duzgun davraniyorum ama mesafeliyim hala.

Kisaca diyecegim, hamileliginin tadini cikartmaya bak ve esin ile aranda olan huzuru bozma.
Kafanda buyutme sakin, insan hamile iken hormonlar sayesinde dengesi yeterince bozuluyor.
Daha fazla bozma bence, unutma ki bebegin icin en zararli sey stress, sinir, uzuntu...

Ilgilenmiyorlarsa bosver, bu onlarin kaybi oyle dusun...

Diger yandan "gelmesinler - gitmesinler - gormesinler" diye kendini doldurusa getirme.
Sonucta o insanlar senin esinin annesi-babasi, ne kadar istemesende gun geldiginde torunlarini gorecekler.
Bu konuda yapabilecek pek birseyin yok, eger esin ile huzurlu bir evliligin olsun istiyorsan evladina ve esine odaklan.
Gerisini bosver gitsin zaten... :KK34:

merhaba kızlar
eşimin ailesiyle 5 dk mesfaede otruyorz bu sebeple 2 güne bir birlikteyiz bazı zmnlar bi akşam onlar bzde bi akşam biz onlarda...
2 yıllık evliyim başka bir şehrden geldim kimsem yok hala ne bi komşu ne de bi arkadaşım yok. eşimin akrabaları dahi hayırlı olsuna hoşgeldine gelmedi
çok garipsedim şu şehre alışmam için kimse destek olmadı :KK43: tek arkadşım herşeyim eşim oldu hala öyle eşimi çok seviyorm o da beni zaten severek evlendik
eşimin morfoloji sorunu yüzünden normal yollardan gebe kalamıyordum tüm dr lar tüp bebeğe yönlendirdi. hiç bir sorunum yokken bir sürü ilaçlara maruz kalarak tüp bebeğe başladık hamdolsun şuan hamileyim.
eşimin ailesine o kadr ricalar ettim ki lütfen tedavimizden kimsenn haberi olmaın dedim tüp bebekte transfer aşaması bekleme aşaması o kdar zor ki bişeyler netleşene kadar kimseye söylemek istemiyordk eşimle

ama kayınvalidem en sevmediğim bi akrabasına söylemiş herşeyi.. sonra kayınvalidemin günü vardı sen gelme istersen dedi yok banada değişklik olur diyerek gittim pasta falan da yaptım... o sevmediğim kadın da ordaydı kulağma eğildi hayırlı olsun dedi neyse söylemiş kaynanam diyerek ses etmedim
sonra 3 saat kadar sonra o kadın dayanamayarak size bi rüya anlatayım dinleyin diye herkese pat diye anlatıvrdi rüyada benm kucağımda bebk varmş falan filan millet hayır olsun falan derken hayır hayır gerçek kız hamile ya diye bana döndü söylesene diye..
herkes şokk ben de tabi söylemez diye beklerken şoklardayım.. herrşey kaynanamın yüznden.
eşim duyunca kızdı bnde dedim niye böle yaptnz falan diye ama hala dıdısının dıdısı duymuş o arıyo bu arıyo sinirlendim azıcık saygı duyun kararlarımza dedim yarın bende annemleri arım de herkese söylesinler ben salakmışm dedm hala kaynvaldm ne var ne susacam diyo bi de surat asıyolar. eşim de görüyoe ama bişy diyemiyor bana sen üzülme diyor..bunu da çok yeni yaşadım bunun gibi bi sürü şey oldu bebek dışında ama nedense hepsi bu dönemde patlak veriyor çok uzun oldu ama kızlar sıkıntıdan ağmz içi yara olmş geceleri uyuyamıyorm bunları kimseye anlatamıyorm

X