Gebeliğe Hazırlık Gebelik kaybı, PCOS ve Ovulasyon testi ile yumurta takibi...💕👦👧🙏...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar arkadaşlar.. Benim 3.5 yıldır süren gebe kalma isteğimi, yaşadığım 2 kaybımı anlatmaya, burada aynı kaderi paylaşan arkadaşlarımla dertleşip rahatlatmaya çok ihtiyacım var.. Bu sıkıntıları herkesle paylaşamıyosun. Kadınlar kulübü arkadaşlıkları çok güzel gerçekkten, birkaç yıldır haberleştiğimiz arkadaşlarım var mesela. Onların kiminin bebişleri oldu, kimi hala benim gibi mücadelede...
3.5 yıla 1 tüp bebek, 1 kürtaj ve 1 düşük sığdırdım. O kadar zzor zamanlar yaşadım ki.. İllaki daha zor süreçlerden geçmiş arkadaşlar vardır. Rabbim hepimize sabır ve güç versin, mücadelemizin sonu bebikolarımızla bahar bahçelerinde gezinmek olsun inşallah 🙏👧👦💐🌻🌼
Gelelim serüvenime.. Biz 1.5 yıl korunduk, aman düğün borçlarımızı ödeyelim, aman ev alalım derken 1.5 yılı geride bırakmıştık. Sonra tamam artık bir bebeğimiz olsun dedik ama tabiki bizim hesabımız tutmadı. 1 yıla kadar hiçbir doktor ekstra bişey yapmıyor. Pcos olduğumu gördükleri halde. 1 yıl sonunda gittiğimiz doktor tüp bebek dedi kafadan.. Eşimin spermlerinde de problem çıkınca bu yolu seçtik. Alelacele pat bi baktım yumurta toplama için anestezi alıyorum. Tabiki yanlış seçim olan merkezde negatif gördük ve bu beni çok yıprattı... Sonra üzerinden baya geçince 2.tedavi için Ankara'da çok önerilen bi doktora gittik. Rapor çıkardık, iğneleri aldık, reglim bi türlü gelmiyor. Doktoruna mesaj attım yinede test yap gebelik yoksa tarlusal al dedi. Ben kaç bin kez yaptığım gebelik testini çıkardım yaptım bide ne göreyimmm t çizgisi damlatır damlatmaz belirdi. Tabi biz havalara uçtuk falan. Bu arada kız kardeşim benden birkaç gün önce gebe olduğunu öğrendi. O keseyi görmek, kalbinin atışı muhteşemdi. 11.haftada 2 ki test için konuşmaya doktorumuza gittik 1 hafta öncesinde nasıl heycanlıyız. Kardeşim önce muayene oldu bebik kıpır kıpır onun videolarını çektik falan sıra bana geldi, doktorun suratı değişti, hiç konuşmuyo ben anladım bişey mi oldu dedim. Çok üzgünüm dedi. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Kalbi durmuş çiçeğimin ertesi gün sabah kürtaj oldum. Uç ay korunduk. Korunmayı bıraktığımız ay tekrar gebe olduğumu öğrendim. Onu da 6.haftada kendiliğinden düşürdüm. Testler yaptırdık bende pıhtılaşma problemi varmış. İnşallah sağlıkla bundan sonra ilk gebeliğimde doğuma kadar iğne kullanacağım.. Yine bi süre ara verdik. Çünkü dinlenmek istiyodum ve kayınvalidem rahatsızlandı, sürekli eşimin memleketi ve evimiz arasında mekik dokuduk(800 km mesafe) ve maalesef kayınvalidemi kaybettik. Eşim uzunca bi süre toparlayamadı kendini...
Artık bu ay yoğunlaşalım tekrar dedik.. Ovulasyon testi aldım. Glifor ve inofolic combi kullanıyorum. Sizde benimle ovulasyon takibi ile bat beklemek ister misiniz ? Yada bu yolda neler yaşadığınızı paylaşmak ister misiniz ? Herkesin sağlıklı bir gebelik dönemi ardından sağlıkla, bebeğini kucağına alması dileğiyle...🙏👦👧💕💐
Cok etkilendim yazdiklarinizdan rabbim yardimciniz olsun allah rahmet eylesin .bnde 2 yildir ugrasiom hic bisi olmadi sorunumuz olmadigi halde cocugumuz olmuo bu ay c life ve ovulasyon testi deniorum ilk kez umarim mutlulugu bizde yakalariz yawrularimiz olur 🙁🤲

Cok etkilendim yazdiklarinizdan rabbim yardimciniz olsun allah rahmet eylesin .bnde 2 yildir ugrasiom hic bisi olmadi sorunumuz olmadigi halde cocugumuz olmuo bu ay c life ve ovulasyon testi deniorum ilk kez umarim mutlulugu bizde yakalariz yawrularimiz olur 🙁🤲
Amin canım benim Allah razı olsun. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun sağlıkla tutunsun gelişsin sağlıkla doğsun yavrularımız inşallah 🙏👧👦💕 Aaa clife bende kullanıyorum bu ay. Ovulasyonla da takip ediyorum bakalım pcos olduğum için bi düzenin olmadığı için ovulasyonla bakıyorum yumurtlamaya... Kaçıncı gündesin ovulasyon testinde kuzum?

Amin canım benim Allah razı olsun. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun sağlıkla tutunsun gelişsin sağlıkla doğsun yavrularımız inşallah 🙏👧👦💕 Aaa clife bende kullanıyorum bu ay. Ovulasyonla da takip ediyorum bakalım pcos olduğum için bi düzenin olmadığı için ovulasyonla bakıyorum yumurtlamaya... Kaçıncı gündesin ovulasyon testinde kuzum?
Amin cnm bnm 12 . Gun ama bn hic anlamiorum bu testleri pik ne zmn oluo nasil oluo olmusmuyum bilemedim cunku bi silik bi koyu bi hic yok kafam karisio .s ögrenemedim 😂😂

Eklentiler

• 20200420_155823.jpg
    20200420_155823.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 51
Bnde bklicem umarim kirmizilari gormem supriz olur bu ay hepimizin🤲
İnşallah canım benim amiiinnn 🙏🙏 Bende bu ay ovulasyonla ilk kez bu kadar sıkı takip yapıyorum bakalım. İnşallah önce ovulasyon sonrada gebelik testlerimizde pozitifi paylaşırız buradaaan 🙏🙏😍😍👦👧💕

Iste test bu yaptiktan bi 5 dk snra cektim ayni sanirim silik bole kop koyu hic gormedim ya
Bazen dalgalanmalar oluyor hormonlarda. Yapmaya devam et bence canım son 6. Gün koyulaşma var gibi görünüyor kuzum. Bakalım yarın nasıl olacak. Bende birazdan yapıcam bakalım eşim nöbete gitti şimdi geçe kaldı testin bugün😊... O evdeyken yapmıyom yumurtlama günlerini de söylemiyom stres olmasın diye 😁😁😁

Bazen dalgalanmalar oluyor hormonlarda. Yapmaya devam et bence canım son 6. Gün koyulaşma var gibi görünüyor kuzum. Bakalım yarın nasıl olacak. Bende birazdan yapıcam bakalım eşim nöbete gitti şimdi geçe kaldı testin bugün😊... O evdeyken yapmıyom yumurtlama günlerini de söylemiyom stres olmasın diye 😁😁😁
Walla bn hic anlamadim bu testleri hic koyu olmuo olcak gibi oluo geri siliklesio umarim bu ay guzl seyler olur ya 🤲 hepimiz icin insalkah stres yapiosa soleme bncede daha ii olur sende gorew gibi dusunme

Walla bn hic anlamadim bu testleri hic koyu olmuo olcak gibi oluo geri siliklesio umarim bu ay guzl seyler olur ya 🤲 hepimiz icin insalkah stres yapiosa soleme bncede daha ii olur sende gorew gibi dusunme
Ortalama ne kadar sürede adet oluyosun?
Valla kuzum o stres olmasın diye kendimi sıkıyorum galiba🙈 Bi orta yolu bulamadık 😁😁😁😁

X