Gebeliğe Hazırlık Gebelik kaybı, PCOS ve Ovulasyon testi ile yumurta takibi...💕👦👧🙏...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Saçma bi şekilde sormuşum pardon kuzum 🙈😁😁 ortalama kaç günde bir adet oluyosun ?
Haklısın kuzum ne zaman canımız isterse akışına bırakalım 😁😁😁😁
Walla bnm adetim inanilmaz duzemsiz onceden 32 45 arasi oluodu arada bi 60 gune cikiodu simdi 3 aydir 17.gun ve 21 . Gun adet oluom asilamadan sonra 48.gun adet oldum sonra gunum kisaldi artik gunum gecti ay cok heycanli fln olayi olmuo ya erken ya gec hic duzeni yok 18.gunumdeyim su an bakalim nolcak 😂😂😂

Walla bnm adetim inanilmaz duzemsiz onceden 32 45 arasi oluodu arada bi 60 gune cikiodu simdi 3 aydir 17.gun ve 21 . Gun adet oluom asilamadan sonra 48.gun adet oldum sonra gunum kisaldi artik gunum gecti ay cok heycanli fln olayi olmuo ya erken ya gec hic duzeni yok 18.gunumdeyim su an bakalim nolcak 😂😂😂
Amaaan oldum olacam adet ne zaman gelicek diye bekledikçe iyice çıldırıyor 😁😁 Clife düzenliyormuş regli, kaliteli yumurtlanıyormuş bakalım bize etki edicekmi 🤗🤗

Amaaan oldum olacam adet ne zaman gelicek diye bekledikçe iyice çıldırıyor 😁😁 Clife düzenliyormuş regli, kaliteli yumurtlanıyormuş bakalım bize etki edicekmi 🤗🤗
Insallah ii seyler olur bu ay ya 🤲 he iste oyuzden bn gunumu bilmiom heycan olmuo annem dioki kizim sen 3 6 aylikden ögrenecen bu gidisle dio cidden öle 😂😂😂

Ben ilk gebeliğimi 1000 değerle öğrenmiştim 🙈🙈 Bugünki ovulasyonun nasıl çıktı ??
Du atayim ama silik yine ne yazikki hic kopkoyu olmadi .s masallah ne guzl keske sonu kotu olmasaymis .s

Eklentiler

• 20200422_201608.jpg
    20200422_201608.jpg
    83,4 KB · Görüntüleme: 40
3 buçuk yıllık evliyim 1 kürtaj 1 düşük 1 aşılama benim de. pcosum
pıhtılaşma var 2 gende çok da önemli genler değilmiş ama iğne kullanacakmşım ben de.
ben hiç ovulasyon testi kullanmadım. ilki kendiliğnden oldu ikincisi klomen ve çatlatma iğnesiyle oldu.
inşallah bi gün biz de sağlıkla yavrularımıza kavuşuruz
Merhaba acba hangi değerlerinizde pıhtılaşma gözüktü bide heterozigot yada homozigottu mu Benmde 3 düştüğüm oldu daha doğrusu 1 kürtaj 2 kimyasal bendede pco var ve c667t ve PAI HETEROZİGOT CIKTI acaba sizin hangi değerleriniz de cıktı

Merhabalar arkadaşlar.. Benim 3.5 yıldır süren gebe kalma isteğimi, yaşadığım 2 kaybımı anlatmaya, burada aynı kaderi paylaşan arkadaşlarımla dertleşip rahatlatmaya çok ihtiyacım var.. Bu sıkıntıları herkesle paylaşamıyosun. Kadınlar kulübü arkadaşlıkları çok güzel gerçekkten, birkaç yıldır haberleştiğimiz arkadaşlarım var mesela. Onların kiminin bebişleri oldu, kimi hala benim gibi mücadelede...
3.5 yıla 1 tüp bebek, 1 kürtaj ve 1 düşük sığdırdım. O kadar zzor zamanlar yaşadım ki.. İllaki daha zor süreçlerden geçmiş arkadaşlar vardır. Rabbim hepimize sabır ve güç versin, mücadelemizin sonu bebikolarımızla bahar bahçelerinde gezinmek olsun inşallah 🙏👧👦💐🌻🌼
Gelelim serüvenime.. Biz 1.5 yıl korunduk, aman düğün borçlarımızı ödeyelim, aman ev alalım derken 1.5 yılı geride bırakmıştık. Sonra tamam artık bir bebeğimiz olsun dedik ama tabiki bizim hesabımız tutmadı. 1 yıla kadar hiçbir doktor ekstra bişey yapmıyor. Pcos olduğumu gördükleri halde. 1 yıl sonunda gittiğimiz doktor tüp bebek dedi kafadan.. Eşimin spermlerinde de problem çıkınca bu yolu seçtik. Alelacele pat bi baktım yumurta toplama için anestezi alıyorum. Tabiki yanlış seçim olan merkezde negatif gördük ve bu beni çok yıprattı... Sonra üzerinden baya geçince 2.tedavi için Ankara'da çok önerilen bi doktora gittik. Rapor çıkardık, iğneleri aldık, reglim bi türlü gelmiyor. Doktoruna mesaj attım yinede test yap gebelik yoksa tarlusal al dedi. Ben kaç bin kez yaptığım gebelik testini çıkardım yaptım bide ne göreyimmm t çizgisi damlatır damlatmaz belirdi. Tabi biz havalara uçtuk falan. Bu arada kız kardeşim benden birkaç gün önce gebe olduğunu öğrendi. O keseyi görmek, kalbinin atışı muhteşemdi. 11.haftada 2 ki test için konuşmaya doktorumuza gittik 1 hafta öncesinde nasıl heycanlıyız. Kardeşim önce muayene oldu bebik kıpır kıpır onun videolarını çektik falan sıra bana geldi, doktorun suratı değişti, hiç konuşmuyo ben anladım bişey mi oldu dedim. Çok üzgünüm dedi. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Kalbi durmuş çiçeğimin ertesi gün sabah kürtaj oldum. Uç ay korunduk. Korunmayı bıraktığımız ay tekrar gebe olduğumu öğrendim. Onu da 6.haftada kendiliğinden düşürdüm. Testler yaptırdık bende pıhtılaşma problemi varmış. İnşallah sağlıkla bundan sonra ilk gebeliğimde doğuma kadar iğne kullanacağım.. Yine bi süre ara verdik. Çünkü dinlenmek istiyodum ve kayınvalidem rahatsızlandı, sürekli eşimin memleketi ve evimiz arasında mekik dokuduk(800 km mesafe) ve maalesef kayınvalidemi kaybettik. Eşim uzunca bi süre toparlayamadı kendini...
Artık bu ay yoğunlaşalım tekrar dedik.. Ovulasyon testi aldım. Glifor ve inofolic combi kullanıyorum. Sizde benimle ovulasyon takibi ile bat beklemek ister misiniz ? Yada bu yolda neler yaşadığınızı paylaşmak ister misiniz ? Herkesin sağlıklı bir gebelik dönemi ardından sağlıkla, bebeğini kucağına alması dileğiyle...🙏👦👧💕💐
Merhaba🙋‍♀️ Benim de bir kaybım var, aynı acıyı yaşayan ve özellikle çocuğu olmayan insanlarla konuşmak bana da çok iyi geliyor. Şu anda bebek istiyoruz inşallah hep beraber pozitifi göreceğimiz günler de gelir 🤲 Bende mthfr c677t heterozigot mutasyon var diğer genlerim normal o yüzden tek başına zararı yok dedi doktorum, pai genine bakılmadı ama doktorlar gerek yok düşükle ilişkisi kanıtlanmamış dedi...Folik asit ve b12 takviyesi dışında birsey gerekmez dediler onu kullanıyorum.3 ay once kurtaj olmak zorunda kaldım once gelişimi yavaş gitti sonra da durdu.Kalp atışını görmüştük ama duyamamıştık.Erken haftalardaki gebeliklerin %20sinin düşükle sonuclandigini ve bunun ilk gebeliklerde 1/3 oraninda goruldugunu soylediler. Bir kayip icin arastirmaya gerek yok dediler ama ben yine de test yaptirmistim.Sana iğneyi gebelik oluşunca mı verecekler yoksa keseyi görünce mi?

Merhaba🙋‍♀️ Benim de bir kaybım var, aynı acıyı yaşayan ve özellikle çocuğu olmayan insanlarla konuşmak bana da çok iyi geliyor. Şu anda bebek istiyoruz inşallah hep beraber pozitifi göreceğimiz günler de gelir 🤲 Bende mthfr c677t heterozigot mutasyon var diğer genlerim normal o yüzden tek başına zararı yok dedi doktorum, pai genine bakılmadı ama doktorlar gerek yok düşükle ilişkisi kanıtlanmamış dedi...Folik asit ve b12 takviyesi dışında birsey gerekmez dediler onu kullanıyorum.3 ay once kurtaj olmak zorunda kaldım once gelişimi yavaş gitti sonra da durdu.Kalp atışını görmüştük ama duyamamıştık.Erken haftalardaki gebeliklerin %20sinin düşükle sonuclandigini ve bunun ilk gebeliklerde 1/3 oraninda goruldugunu soylediler. Bir kayip icin arastirmaya gerek yok dediler ama ben yine de test yaptirmistim.Sana iğneyi gebelik oluşunca mı verecekler yoksa keseyi görünce mi?
Öncelikle topiğime hoşgeldin kuzum 🤗 Kaybın için çok üzüldüm. Güzel duana kocaman amin hep birlikte baharı yaşayalım yuvamızda bebiş sesleriyle inşallahh🙏🙏👧👦💕
Benim pai heterozigot c677 homozigot ve 2 kez düşük yaptığım için hamileliğimi öğrenince iğneye başlayacağımızı söyledi doktor...
Senin için iğne konusunda ne dedi doktorun? Aslında benim genlere de doktor tamda bundan diyemeyiz diyor ama 2 düşüğün varsa ve rahmin normal tüplerde sorun yok polip yok mıyım yok o zaman pıhtılaşma faktörünü kabul edip öne alırız o yönden yoğunlaşırız dedi...

Benm insülin değerim 6.8 cıktı acaba bendede var mı insülin direnci
Tatlım hoşgeldin topiğime 🤗 Arkadaş da cevap verecektir ama bende yazayım. Direnç için sadece insülin değeri yeterli değil. Glukoz( akş ) değerinin de bilinip ona göre hesaplama yapılmalı..

Öncelikle topiğime hoşgeldin kuzum 🤗 Kaybın için çok üzüldüm. Güzel duana kocaman amin hep birlikte baharı yaşayalım yuvamızda bebiş sesleriyle inşallahh🙏🙏👧👦💕
Benim pai heterozigot c677 homozigot ve 2 kez düşük yaptığım için hamileliğimi öğrenince iğneye başlayacağımızı söyledi doktor...
Senin için iğne konusunda ne dedi doktorun? Aslında benim genlere de doktor tamda bundan diyemeyiz diyor ama 2 düşüğün varsa ve rahmin normal tüplerde sorun yok polip yok mıyım yok o zaman pıhtılaşma faktörünü kabul edip öne alırız o yönden yoğunlaşırız dedi...
Tek düşüğü anlamli kabul etmiyoruz dedi canım, ama eğer zararı yoksa ben gebelik oluştuğunda iğne istemeyi düşünüyorum, annemin de 3 düşük öyküsü var, ablamin tek gebeligi oldu onu da saglikla kucağına aldi, doktorumla henuz bu kadar ayrintili konuşmadık gebelik olunca tekrar konuşacağız ama ben de igneden yanayim, bircok durumda kullaniliyormus zaten, simdilik vitamin kullanıyorum, 2 ay korunman yeterli dedi kendimi de anca hazır hissediyorum bu ay korunmuyorum birkac gun once yumurtlama gunumdu, cok bekletmesin bizi bebişler 🤲

Tek düşüğü anlamli kabul etmiyoruz dedi canım, ama eğer zararı yoksa ben gebelik oluştuğunda iğne istemeyi düşünüyorum, annemin de 3 düşük öyküsü var, ablamin tek gebeligi oldu onu da saglikla kucağına aldi, doktorumla henuz bu kadar ayrintili konuşmadık gebelik olunca tekrar konuşacağız ama ben de igneden yanayim, bircok durumda kullaniliyormus zaten, simdilik vitamin kullanıyorum, 2 ay korunman yeterli dedi kendimi de anca hazır hissediyorum bu ay korunmuyorum birkac gun once yumurtlama gunumdu, cok bekletmesin bizi bebişler 🤲
Vitamin ne kullanıyosun kuzum ? Doktor bana pıhtılaşma sorunu olanlar folic asıtı metil formda olanlardan kullanmalı demişti. Bebiş gelince elenatal markalı olana geçicem inşallah 🙏🙏 Bide b12 önemli tabiki...

X