Gebelik şekeri çıkanlar varmı?

sabah

1 haşlanmış yumurta
2 kibrit kutusu peynir
5 tane zeytin
3 dilim uno light ekmek
açık limonlu çay
domates biber salatalık

2 saat sonra
2 porsiyon meyve
2 light grissini 1 bardak süt

öğlen

1 köfte kadar et
12 yk sebze yemeği
1 kase çorba ( 2 kepçe)
yerım su bardağı yoğurt
2 dilim uno light ekmek sınırsız salata

ara öğün
2 porsiyon meyve
1 kibrit kutusu beyaz peynir
2 light grissini
1 bardak ayran

akşam

1 köfte kadar et
10 yemek kaşığı sebze
1 kase çorba
sınırsız salata
2 dilim uno light ekmek sınırsız salata

ara öğün
2 porsiyon meyve
1 kase yoğurt 1 dilim ekmek[/QUOTE]

buda benim diyett listem 4 gün oldu diyete başlayalı bende merak ediyordu diyet listesi herkezde aynımı acaba diye çok iyi oldu böyle
SABAH:yarım su bardağı şekersiz süt
1 kibrit kutusu kadar peynir
4 ince dilim kepekli ekmek
domates salatalık marul vb herhangi biri

KUŞLUK:1 porsiyon meyve +1 bardak ayran

ÖĞLEN: 2köfte kadar et veya 2 yemek kaşığı çökelek
1 tabak sebze yemeyi
yarım bardak yoğurt
yağsız salata 4 dilim ekmek

İKİNDİ:1porsiyon meyve+1 barda k ayran

AKŞAM:2 köfte kadar et
1 tabak sebze yemeği
yarım bardak yoğurt
1 porsiyon meyve
yağsız salata
ince dilimdiyet ekmeyi

YATARKEN:1 porsiyon meyve yarım bardak süt sizce yeterlimi bu liste bebeyim beslenmesi için 24 haftalık hamileyim

buda benim diyett listem 4 gün oldu diyete başlayalı bende merak ediyordu diyet listesi herkezde aynımı acaba diye çok iyi oldu böyle
SABAH:yarım su bardağı şekersiz süt
1 kibrit kutusu kadar peynir
4 ince dilim kepekli ekmek
domates salatalık marul vb herhangi biri

KUŞLUK:1 porsiyon meyve +1 bardak ayran

ÖĞLEN: 2köfte kadar et veya 2 yemek kaşığı çökelek
1 tabak sebze yemeyi
yarım bardak yoğurt
yağsız salata 4 dilim ekmek

İKİNDİ:1porsiyon meyve+1 barda k ayran

AKŞAM:2 köfte kadar et
1 tabak sebze yemeği
yarım bardak yoğurt
1 porsiyon meyve
yağsız salata
ince dilimdiyet ekmeyi

YATARKEN:1 porsiyon meyve yarım bardak süt sizce yeterlimi bu liste bebeyim beslenmesi için 24 haftalık hamileyim

canım diyetisyen hazırladıysa bence bir sorun yok...
sana şeker ölçüm cihazı verdilermi???

canım diyetisyen hazırladıysa bence bir sorun yok...
sana şeker ölçüm cihazı verdilermi???

evet diyetisyen verdi bu listeyi ama normal zayıflamak isyeyenlerin listesiyle aynı galiba benim liste 1800 kalorilik ölçüm cihazı verilmedi diyeti uygula 15 gün sonra gel tekrar şekerine bakıcaz dediler sadece

evet diyetisyen verdi bu listeyi ama normal zayıflamak isyeyenlerin listesiyle aynı galiba benim liste 1800 kalorilik ölçüm cihazı verilmedi diyeti uygula 15 gün sonra gel tekrar şekerine bakıcaz dediler sadece

anladım.. bana şeker cihazı verdiler aç ve tok karnına bakıyorum...

1800 cal. az demişti bana doktor... büyük ihtimal düşmüş olursa cal. sayısını yükseltir

benimde şekerim yüksek çıktı ve şeker ölçüm cihazı verdilr. 2 haftadır günde 4 kere ölçüm yapıyorum.tabiki diyetisyen kontrolünde sizinkilere benzer bi diyet verildi.
1.aç (50-80 arası)
2.kahvaltıdan 1 saat sonra (130-170 arası)
3.öğle yemeginden 1 saat sonra (130-170)
4.akşam yemğinden 1 saat sonra (130-170)

benim gibi ölçüm yapan arkadaşlrın kaç çıkıyor acaba ?? benimkiler normalmi?diyetimi tam uyguluyorm ama şeker aletinde 120 ve yukarısı için yüksek amblemi çıkıyor.biraz telşlıyım.bana yerdımcı olursanız sevinirim.
p.tesi doktora tekrar gideceğim ve insülin için karar vericek.
diyet ve ölçüm yapan arkadaşlar,sizin değerleriniz kaç çıkıyor ?

benimde şekerim yüksek çıktı ve şeker ölçüm cihazı verdilr. 2 haftadır günde 4 kere ölçüm yapıyorum.tabiki diyetisyen kontrolünde sizinkilere benzer bi diyet verildi.
1.aç (50-80 arası)

benim gibi ölçüm yapan arkadaşlrın kaç çıkıyor acaba ?? benimkiler normalmi?diyetimi tam uyguluyorm ama şeker aletinde 120 ve yukarısı için yüksek amblemi çıkıyor.biraz telşlıyım.bana yerdımcı olursanız sevinirim.

ac karnina en fazla 90 yemeklerden 2 saat sonra en fazla 120 dir deger..bu evrdigin degerler cok yüksek senin..

pazatesi tekrar gidicem dahiliye ve diyetisyene. sonuçlarımı göstericem bbeğim için nasıl uygunsa onu vericekler.yeterki sağlıklı olsun bebeklerimiz.
diyete tam olarak uyuyorum hatta canım ne kadar çikolata ve tatlı çekiyo patates kızartmaları çekiyor ama asla yemiyorum bebeğim için.
Allah hepimize şifa versin.

arkadaşlar bende yaklaşık 1 aydır günde 4 kez insülin kullanıyorum ve 2200 kalorilik diyet yapıyorum ama bebeğim hiç kilo almamış diyetteyken bu sorunu yaşayanlar var mı aranızda ?

1.aç (50-80 arası)

canım benim sabah aç karnına hep sınırda... endokrin doktorunun dediğine göre zaten sabahları yüksek çıkması normalmiş...
yani sabahları aç karnına bana max. 95 demişti.. hep 90- 97 arası çıkıyor...
sabah,öğleden sonra ve akşam tok karnına 1 saat sonra max 140 olması lazım;
benim sabahları 120 öğleden sonra ve akşam 100-120 arası değişiyor...
İnsülin kullanmak kötü bişey değil demişti doktorum başlarsan sakın üzülme bebğinin sağlığı herşeyden önemli demişti...
Ayrıca en başta 2 günde bir arayıp çıkan sonuçları söylüyordum.. şimdi haftada 1 e uzadı ...
Bide aklında olsun bana endokrin doktorum en başlarda eğer sabahları dahada yükselirse sadece sabahları insülinde verebilirim demişti...
Öğleden sonra ve akşam değerler düşük çıktığı için gerek yok dedi..

Tabi şimdilik iyi gidiyoruz... dün kendi kadın doğum doktoruma gittim, kızımın kilosu 1789 grm çıktı .. doktorum süper gidiyor kilosu dedi...
Bende haziranda 69 kilo, temmuzda (şekerim çıktığı ay) 71 kilo , ağustosta 69,80 kilo , dün 69,40 kilo çıktım... doktorum çok iyi gidiyorsun dedi...
Hemen ekledi iyi dedik diye sakın diyeti bozmuyoruz diye...

Eşim hemen şikayet etti;
endokrin doktorumuz gebe kişinin kesinlikle kilo vermesini istemeyiz normalde alacağı kilodan az olabilir ama düşmemesi lazım demişti.. Eşim kilo almıyor kızımda gelişemiyor diye..
doktorumum cevabı;
gebelik şekerinde 2 durum vardı ... ya bebek çok hızlı büyür erken doğum riski olur ( 5 kilo üstü çocuk olur)
yada gelişim azlığı olur... geriden gelir...
Eşinin normal seviyede kilo alması demek şekerinde yükselmesi yani bebişinizin riskinin artması demek dedi...
Eşinin yediği herşeyi bebişin alıyo merak etme dedi...

En büyük tavsiyem her gün yarım saat yürüyün dedi...
Streste yani kafaya sürekli bişileri takmakta şekeri yükseltirmiş...
insülin verirsede üzülme sakın sonuçta bebeğinin sağlıklı olması için...
Kilonu hep takip et...

Güzel haberlerini bekliyorum....

1.aç (50-80 arası)

lütfen tekrar endokrinoloğa gidin. açlıklarınız çok düşük, tokluklarınız çok yüksek. ben toklukta 160'ı gördüğüm an insüline başlamıştım, 10. haftaydı.28 hafta boyu vurdum, doğum sonrası ihtiyacım olmadı.

arkadaşlar bende yaklaşık 1 aydır günde 4 kez insülin kullanıyorum ve 2200 kalorilik diyet yapıyorum ama bebeğim hiç kilo almamış diyetteyken bu sorunu yaşayanlar var mı aranızda ?

Ben kilo verince endokrin doktru diyetlistemi birazdaha hafifletti... yani şöyle diyeyim günde 5 dilim kepekli ekmekti.. 8 dilime çıkardı...
istersen bi doktorunla konuş...

canım benim sabah aç karnına hep sınırda... endokrin doktorunun dediğine göre zaten sabahları yüksek çıkması normalmiş...
İnsülin kullanmak kötü bişey değil demişti doktorum başlarsan sakın üzülme bebğinin sağlığı herşeyden önemli demişti...
Ayrıca en başta 2 günde bir arayıp çıkan sonuçları söylüyordum.. şimdi haftada 1 e uzadı ...
Bide aklında olsun bana endokrin doktorum en başlarda eğer sabahları dahada yükselirse sadece sabahları insülinde verebilirim demişti...

Tabi şimdilik iyi gidiyoruz... dün kendi kadın doğum doktoruma gittim, kızımın kilosu 1789 grm çıktı .. doktorum süper gidiyor kilosu dedi...
Bende haziranda 69 kilo, temmuzda (şekerim çıktığı ay) 71 kilo , ağustosta 69,80 kilo , dün 69,40 kilo çıktım... doktorum çok iyi gidiyorsun dedi...

Eşim hemen şikayet etti;
endokrin doktorumuz gebe kişinin kesinlikle kilo vermesini istemeyiz normalde alacağı kilodan az olabilir ama düşmemesi lazım demişti.. Eşim kilo almıyor kızımda gelişemiyor diye..
doktorumum cevabı;
gebelik şekerinde 2 durum vardı ... ya bebek çok hızlı büyür erken doğum riski olur ( 5 kilo üstü çocuk olur)
Eşinin normal seviyede kilo alması demek şekerinde yükselmesi yani bebişinizin riskinin artması demek dedi...

Kilonu hep takip et...

benimde yüksekti diyetle şekerim düştü 1800 calorilik diyet uyguluyorum devam yani diyete bebeyim beslenemez diye çok korkmuştum ama güzel gelişmiş çok şükür diyete uyun günlük yarım saat yürüyüş yapın meyveleri yerken üzerine tarşınserpin bide bol su için bunlar çok faydalı allah şifa versin hepimize inş

Eşim hemen şikayet etti;
doktorumum cevabı;

Kilonu hep takip et...

Merhaba Ayca Ece
Benimde dahiliye doktorum şeker ölçüm değerlerimi iyi buldu. Ama diyetime çok sıkı bi şekilde devam etmemi söyledi. insülin vermedi. Diyetisyenimde bikaç değişiklik yapıp tekrar benzer bi diyet verdi. Ama sorun şu ki kadın doğumcum sonuçlardan hiç memnun olmadı ve tkrar dahiliyeye gönderdi. "bu değerler bebek için çok yüksek bu durumda senin aç kalman gerekiyor. " dedi. bende 27. haftamdaym bebek tam 1 kilo. bütün gelişmeleri normal dedi. bende şu ana kadar 3.5 kilo almışım.kafam çok karıştı...

lütfen tekrar endokrinoloğa gidin. açlıklarınız çok düşük, tokluklarınız çok yüksek. ben toklukta 160'ı gördüğüm an insüline başlamıştım, 10. haftaydı.28 hafta boyu vurdum, doğum sonrası ihtiyacım olmadı.

Merhaba tokluğum bazen 1. saatte 190 a çıktı 2. saatte 150 ye falan düşüyodu. ama 2 haftada 2 veya 3 kere bu kadar yüksek çıktı hemde diyetimi bozmamıştım .. onun dışında gnelde 1. saatte 140 tan yüksek ama 2. saatte düşüyor. 100-110 gibi oluyor.
ne yapacağımı ne yiyeceğimi şaşırmış durumdayım..

inşalla doğumdan sonra geçer. az önce 1 dilim kek yedim napiyim misafirlikteydim önüme koydular mis gibi keki canım çekti yedim. yerken vicdan azabıda çektim ama yedim. 2saat sonra ölçtüm ve şekerim 208 olmuş :KK59: Allahım ne sinir bişey bu istediğim şeyi yiememek kadar kötü bişey yokmuş :KK59: tek umudum sağlıkla bebeğimi doğurup bu şekerinde geçmesi. ve benimde obur gibi herşeyi yiyebilmem. :KK50:

Merhaba tokluğum bazen 1. saatte 190 a çıktı 2. saatte 150 ye falan düşüyodu. ama 2 haftada 2 veya 3 kere bu kadar yüksek çıktı hemde diyetimi bozmamıştım .. onun dışında gnelde 1. saatte 140 tan yüksek ama 2. saatte düşüyor. 100-110 gibi oluyor.
ne yapacağımı ne yiyeceğimi şaşırmış durumdayım..
diyetle değil insülinle inecek ,ben sabah akşam 1000 mg glifor içtiğim halde diyet yetmemişti. yüksek şeker çok büyük risk olur,insülinle inecek muhtemelen.

inşalla doğumdan sonra geçer. az önce 1 dilim kek yedim napiyim misafirlikteydim önüme koydular mis gibi keki canım çekti yedim. yerken vicdan azabıda çektim ama yedim. 2saat sonra ölçtüm ve şekerim 208 olmuş :KK59: Allahım ne sinir bişey bu istediğim şeyi yiememek kadar kötü bişey yokmuş :KK59: tek umudum sağlıkla bebeğimi doğurup bu şekerinde geçmesi. ve benimde obur gibi herşeyi yiyebilmem. :KK50:
en şeker şey karnında senin.onu düşün,tut kendini. ben doğumdan sonra kurtuldum şekerden,iğneden,insüinden...darısı başınıza!

benimde şekerim yüksekti 15 gün diyet yaptım tekrar şeker yüklendi aynı diyete devam ediyorum diyetisyene uğramalımıyıdım sizce arkadaşlar dahiliyedeki dr diyete devam diyince uğramamıştım tekrar gitsemmi acaba birde ayaklarım şişiyor yedikten sonra sizdede oluyormu

benimde şekerim yüksekti 15 gün diyet yaptım tekrar şeker yüklendi aynı diyete devam ediyorum diyetisyene uğramalımıyıdım sizce arkadaşlar dahiliyedeki dr diyete devam diyince uğramamıştım tekrar gitsemmi acaba birde ayaklarım şişiyor yedikten sonra sizdede oluyormu
dahiliyeye değil endekrinolojiye gidin, diyetisyene de uğrayın elbette,zaten benimki çağırıyordu 3 hafta sonra görüşelim deyip tartıyordu filan. ben gebeliği 7.5 kg vererek tamamladım,şişmedim hiç. tuzlu yemem zaten belki ondan, çok su içtim bu da engeller şişmeyi bir de ben 36 hafta çalıştım, tüm gün ayaktaydım hareket iyidir:) yorulmadım mı?çoookkk!canım çıktı resmen ama şekerin ilacı hareket,yürüyüş!eğer insülin verirse de korkmayın. halk arasında dönüşü yok diye biliniyor ki yanlış bilgi.ben günde dört kez yapıyordum, doğum yaptığım gün şekerim normale indi.gerek kalmadı,bıraktırdı dr.ben diyeti hiç bozmadım ama. ufak kaçamaklarım da şöyle oldu, bir top dobdurma yedim yarım saat yürüdüm. bunu ara öğünde yaptım ama,ara öğün yerine yani.ve hep şunu dedim:bu baklava(ya da canım ne istediyse işte)doğumdan sonra yenecek:)zaten artık alışmışım,istesem de beyaz ekmek yiyemiyorum tadı yavan geliyor.:)

en şeker şey karnında senin.onu düşün,tut kendini. ben doğumdan sonra kurtuldum şekerden,iğneden,insüinden...darısı başınıza!

aminnn inşallah bende doğum yapar yapmaz kurtulurum şekerden. sağlık çok önemliymiş bunu anladım. yemek yemek güzel şeymiş bunu anladım.

X