gebelike anksyete panik atak yaşayanlar

diyar56

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Mart 2017
206
65
gebelikte panik atak ankseyete yaşayanlar gelin sohpet edelim

Sohpet güzel şey. Ama burada sohpet edilmiyor. Sohpet değil de yardım istiyorsan o başka. Sohpet sıkıntılı. Sohpet dert değil çünkü. Sohpet başka yerde yapılıyor. Zaten sohpet ile cozulmez o sorun. Ben de yaşadım ama sohpet etmedim. Belki psikologla sohpet edersen geçer. Bebisle sohpet edersen de iyi gelir.

sohpet etmek bir nevi insanların yaşadıklarını paylaşması demek sopet i anksyete ve panik atak üzerine açtım kimler neler yaşıyor o anlamda pikolklar bile toplu sopet yani terepi yaptırıyor :)

Anksiyetenin kaynağı ne

Doğumdan mı bebeğe bakamamaktan mı ölümden mi iyi anne olamamaktan mı neden korkuyorsun

buraya yeni üye oldum hamilelik bölümüne giriş yapamadım:)

Sohpet güzel şey. Ama burada sohpet edilmiyor. Sohpet değil de yardım istiyorsan o başka. Sohpet sıkıntılı. Sohpet dert değil çünkü. Sohpet başka yerde yapılıyor. Zaten sohpet ile cozulmez o sorun. Ben de yaşadım ama sohpet etmedim. Belki psikologla sohpet edersen geçer. Bebisle sohpet edersen de iyi gelir.
bu ne sohPet bacım :KK70:

benimde dert değilmi peki
Canım hamileyken anksiyete sorunu yaşaman tabi ki dert. Hem de epey büyük bir dert. Keşke sohbet edelim havası yerine sıkıntılarını daha açık şekilde yazsan. O zaman daha çok kişi yardımcı olabilir.

Canım hamileyken anksiyete sorunu yaşaman tabi ki dert. Hem de epey büyük bir dert. Keşke sohbet edelim havası yerine sıkıntılarını daha açık şekilde yazsan. O zaman daha çok kişi yardımcı olabilir.
evet haklısınız ben öyle bir çıkmaza girdim ki nasıl başlayacağımı bilemedim

9 hafalık gebeliğim var ve çok yoğun anksyete yaşadım iki gündür daha iyiyim gebelikte anksyete yaşamış olanlar nasıl bir süreç geçirdi asıl amacım bunu öğrenmekti

9 hafalık gebeliğim var ve çok yoğun anksyete yaşadım iki gündür daha iyiyim gebelikte anksyete yaşamış olanlar nasıl bir süreç geçirdi asıl amacım bunu öğrenmekti

Anlat senin anksiyete dediğin ne

Daha önce de var mıydı böyle sorunun

Çalışıyor musun Kv ile birlikte misin ayrı mısım

Sence neden gerginsin

Anlat ki yorum yapalım

Kanaman olur gerilirsin daha önce düşüğün olur gerilirsin yakınlarında böyle bir şey görür gerilirsin

Yaşın küçük olur gerilirsin annen bir şey anlatır gerilirsin vs vs

evet daha önce vardı hamilelik daha çok tetikledi şun çalışmıyorum.kv ayrıyız ama 24 saatlik yoldan yetiyordu herşeye şimdi ise ben onun biriciğim tab bende sonra iki gelince

Hamileliğim Ankara gar saldırısıyla başlayıp darbe gecesiyle bitti. Gebelikte ve lohusalıkta anksiyete, panik atak ve hala devam eden depresyon, hepsini yaşadım ve yaşıyorum.

Sana tek tavsiyem, her ne olursa olsun pozitif düşün. Kendi kendini telkin etmeyi öğren. Dışarıdan herhangi bir ilaç takviye vs alamazsın ama durumundan doktoruna mutlaka bahset, belki sana yardımcı olabilecek bir şey önerir. Fiziksel aktivite yapmak her zaman iyi gelir. İnternetten nefes egzersizi öğren bunları uygula. Hamile yogası yapabilirsin. Yürüyüşe çık. Sağlıklı beslen. Vücudun kuvvetli olursa bu durum psikolojine olumlu yansır. Hamilelik ve bebek bakımıyla ilgili kitaplar, makaleler oku. İnsan öğrendikçe endişesi, korkuları azalır.

Her şey iyi olacak buna inanmakla başla. Bebeğinle sağlıklı ve mutlu günler diliyorum sana.

evet daha önce vardı hamilelik daha çok tetikledi şun çalışmıyorum.kv ayrıyız ama 24 saatlik yoldan yetiyordu herşeye şimdi ise ben onun biriciğim tab bende sonra iki gelince
ve sadece onınla ilgili pişman ılduğum tek şey onun söylediklerini takıp kedime yılarca işkence etişim şimdi ne derse desin zere kadar umrumda değil

[Qsağol UOTE="Coconutoil, post: 50530959, member: 770702"]Hamileliğim Ankara gar saldırısıyla başlayıp darbe gecesiyle bitti. Gebelikte ve lohusalıkta anksiyete, panik atak ve hala devam eden depresyon, hepsini yaşadım ve yaşıyorum.

Sana tek tavsiyem, her ne olursa olsun pozitif düşün. Kendi kendini telkin etmeyi öğren. Dışarıdan herhangi bir ilaç takviye vs alamazsın ama durumundan doktoruna mutlaka bahset, belki sana yardımcı olabilecek bir şey önerir. Fiziksel aktivite yapmak her zaman iyi gelir. İnternetten nefes egzersizi öğren bunları uygula. Hamile yogası yapabilirsin. Yürüyüşe çık. Sağlıklı beslen. Vücudun kuvvetli olursa bu durum psikolojine olumlu yansır. Hamilelik ve bebek bakımıyla ilgili kitaplar, makaleler oku. İnsan öğrendikçe endişesi, korkuları azalır.

Her şey iyi olacak buna inanmakla başla. Bebeğinle sağlıklı ve mutlu günler diliyorum sana.[/QUOTE]
sağol canım allah razı olsun

X