Gebelikte iştahsızlık

Sidraa

Şüphesz insanğlu yasklndğı şey üzerine hırslı olur
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
1.753
2.938
Merhaba kızlar. 21 haftalık gebeyim ciddi anlamda iştahsızım gebeliğimin başından beri iştahsızım hiç kilo alamadım. 10-12 yaşındaki bir çocuk gibi yiyorum bu haftalarda iştahımın çok iyi olması lazım günde sadece 2 öğün yiyebiliyorum o da az az ve ara öğün atıstırmalarım hiç yok.
Lütfen bir öneriniz var mı ne yapmam lazım ne kadar zorlasamda başedemiyorum yiyemeyince de mide bulantım oluyor bulantı da olunca hiç yiyemiyorum bebeğim gelişmeyecek diye de korkuyorum lütfen fikri tavsiyesi olan yardımcı olabilir mi.

Son düzenleme:
Arkadaslar önerisi olan yok mu...

Bu durumu yaşayanlar yok mu acaba

Bebeğin kilosu normalse kendinizi strese sokmayın sevdiğiniz şeyleri yemeğe çalışın gebelikte yürüş iyi gelir sonra baya acıkıyo insan birde öyle deneyin

Bebeğin kilosu normalse kendinizi strese sokmayın sevdiğiniz şeyleri yemeğe çalışın gebelikte yürüş iyi gelir sonra baya acıkıyo insan birde öyle deneyin
Ben kaç sefer doktora bebeğin gelişimi kilosu nasıl sordum doktorun biri bebeğin kilosu falan olmaz dedi kestirip attı.
İşte iştahsızlık olduğu için az yiyorum hemde çok az hemen tok oluyorum.
Teşekkür ederim söyledijlerinizi uygulayacagım

Ben kaç sefer doktora bebeğin gelişimi kilosu nasıl sordum doktorun biri bebeğin kilosu falan olmaz dedi kestirip attı.
İşte iştahsızlık olduğu için az yiyorum hemde çok az hemen tok oluyorum.
Teşekkür ederim söyledijlerinizi uygulayacagım
Bi sıkıntı olsaydı dr söylerdi inşallah yoktur stres yapayın bebek etkilenmesin açık hava sizi acıktırır 😍

Bebeğin kilosu değilde gramı olur :-) gelişen bir canlı var içinizde eğerki kemik vvs bir sıkıntı yoksa dert etmeyin. doktorunuz sizi azarlayan biriyse değiştirmenizi öneririm. Benim çok bulantım var, kullandığım bulantı ilacı iştah yapıyor başka bulantı ilaçları yapmadı mesela. Belki sizin de kullandığınız ilaçlardan, takviyelerden birisi iştahı kapatıyordur. Ki bir arkadaşım gebeliği boyunca ancak 3-5 kilo aldı hiç iştahı yoktu bebeği de çok sağlıklı doğdu. Kendinize bunu dert etmeyin.

Bebeğin kilosu değilde gramı olur :-) gelişen bir canlı var içinizde eğerki kemik vvs bir sıkıntı yoksa dert etmeyin. doktorunuz sizi azarlayan biriyse değiştirmenizi öneririm. Benim çok bulantım var, kullandığım bulantı ilacı iştah yapıyor başka bulantı ilaçları yapmadı mesela. Belki sizin de kullandığınız ilaçlardan, takviyelerden birisi iştahı kapatıyordur. Ki bir arkadaşım gebeliği boyunca ancak 3-5 kilo aldı hiç iştahı yoktu bebeği de çok sağlıklı doğdu. Kendinize bunu dert etmeyin.
İşte doktor hiçbir şekilde bsy demedi konusmama bile izin vermiyor adam korona var diyor haklı ama yani mecbur gidiyoruz basımızı dısarı çıkarmıyoruz bizde değiştirdim ben onu. Bulantı içimde prilam dr kullanıyorum. Birde omega3 kullanıyorum.
İnsaAllah bebeğim sağlıklı olsun da varsın kilo almiyim çok sağolun teşekkür ederim🥰

X