Gebelikte kabızlık : (

tulperde

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
6.949
13.852
Selam kızlar, gebeliğimi öğrendiğimden beri kabızlık yaşıyorum, hatta birkaç gün öncesinden bile : ( daha çok yeniyim doktora da gidemedim neler iyi gelir ki buna siz nasıl başa çıktınız kabızlıkla?

Haftan çok küçük sen kayısı hoşafı kuru erik hoşafı bol salata ye nişastası bol yiyeceklerden uzak dur sabah aç karnına ılık su iç hareket et doktoruna şöyle ilk uç ay ilaç kullanmamak en güzeli canım ama belki önerdiği bişey olur

evet canım çok tehlikeli ıkınma sakın. hele de kanaman varsa hiç ıkınma derim. akşamları yoğurt ye ya da kefir iç. sabahları da dediğim gibi kayısı ye. ertesi güne rahatlarsın.

Haftan çok küçuk senin sen kayısı hoşafı kuru erik hoşafı bol salata ye nişastası bol yiyeceklerden uzak dur sabah aç karnına ılık su iç hareket et doktoruna şöyle ilk uç ay ilaç kullanmamak en güzeli canım ama belki önerdiği bişey olur
Doktor una sor canim

Sağ olun kızlar yarın ilk randevuma gittiğimde en önce bunu soracağım zaten acayip dertliyim bu konuda bulantım bile yok bu beni mahvetti çıkaramadığım için karnım da şişlik ve ağrı yapıyo bi de

Sağ olun kızlar yarın ilk randevuma gittiğimde en önce bunu soracağım zaten acayip dertliyim bu konuda bulantım bile yok bu beni mahvetti çıkaramadığım için karnım da şişlik ve ağrı yapıyo bi de

Cok sikinti yapio seni cok ii anliyorum. Kan hapini kullanmaya basladigindada goreceksin oda cok kabiz yapıyor

Canim bende ilk gebeligimi ogrendigumden şimdiye hala da var. Aynen kızlarında dediği gibi kuru kayısı gerçekten ise yarıyo. Bende her sabah 2 tane yiyorum üstüne ılık su . Ama bulantı yapıyo bu kez midemi çok rahatsız ediyo ama yapacak bişey yok. Idare edicez doğuma kadar.

Ekmek ve haşlanmış yumurta da kabızlık yapıyomuş sanırım ama ben her kahvaltıda haşlanmış yumurta yiyorum bebeğe faydası var diye

Ekmek ve haşlanmış yumurta da kabızlık yapıyomuş sanırım ama ben her kahvaltıda haşlanmış yumurta yiyorum bebeğe faydası var diye
kaç günde bir tuvalete çıkıyorsun? üçgünde bir kez bile çıkıyorsan bu kabızlık değil canım. daha uzun süre olması gerek. benim de ara ara oluyor, bir ya da iki gün yapamadığım, kayısı yiyorum sabahları hemen düzeliyor.

3-4 günü buluyor hiç gelmese neyse de geldiği zaman çıkaramıyorum çok acı veriyor biraz açık anlattım sanırım :d

3-4 günü buluyor hiç gelmese neyse de geldiği zaman çıkaramıyorum çok acı veriyor biraz açık anlattım sanırım :d
Canım geçmiş olsun,bol bol su iç gebelikte bol su içmek önemli,en az 2 lt iç havalar daha isinmadi,sıcak havalarda en az 3 lt su içmek gerekiyor günde.suyu az içtiğin için kabiz oluyor olabilirsin.benim de cildim kurudu ellerim yüzüm.ben de iki gündür bol su içmeye başladım.

Selam kızlar, gebeliğimi öğrendiğimden beri kabızlık yaşıyorum, hatta birkaç gün öncesinden bile : ( daha çok yeniyim doktora da gidemedim neler iyi gelir ki buna siz nasıl başa çıktınız kabızlıkla?
Ah canım ah bende aynıydım sabah kahvaltıma zeytinyağı ekledim o biraz rahatlattı

Kızlar kuru kayısı da yedim ılık su da içtim günde 2 litreye yakın su içiyorum hala bana mısın demedi yok geçmiyor : (

X