Gebelikte kahve rengi akinti

turkann999

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2022
21
13
24
Selam arkadaslar. Benim bir sorum olucak. 8h+5g hamileyim. Hamile kaldığım donemden akıntılar artmaya başladı hep hafif sarıya benzer akıntılar olurdı. Dun bugun daha koyu daha çok kahve rengi akıntılarım var. Ama koku kaşınma yada hiç bir ağrım yok. Çok normal. Bazen sabahları midem bulanıyor oda çok hafif. Folik asit kulanıyorum. Birde doktorun yazmış olduğu duşuk engeleyici , rahim guclendirici haplar. (Azerbaycan yaşadığım için ilacın adını yazsamda turkiyede yok ondan o yuzden ne işe yaradığını yazdım) Bir az tedirgin oldum. Sizdede boyle bir durum oldumu?

Merhaba arkadaşım evet benim de hamileliğimin ilk zamanlarında aynı şekilde kahverengi akıntım olmuştu ve doğum yapana kadar kadar da az az devam etti ama ilk zamanlar yoğun olduğu ve ağrım da olduğu için doktorum Proluton depot diye bir iğne yazmıştı onu kullandım 1 ay boyunca ondan sonra tamamen kesilmedi ama epey azalmıştı. bildiğim kadarıyla gebelikte kahverengi akıntı normal kabul ediliyor. endişe edeceğin bir durum olduğunu sanmıyorum tabi ama yine de doktoruna danışmanda fayda var.

Merhaba arkadaşım evet benim de hamileliğimin ilk zamanlarında aynı şekilde kahverengi akıntım olmuştu ve doğum yapana kadar kadar da az az devam etti ama ilk zamanlar yoğun olduğu ve ağrım da olduğu için doktorum Proluton depot diye bir iğne yazmıştı onu kullandım 1 ay boyunca ondan sonra tamamen kesilmedi ama epey azalmıştı. bildiğim kadarıyla gebelikte kahverengi akıntı normal kabul ediliyor. endişe edeceğin bir durum olduğunu sanmıyorum tabi ama yine de doktoruna danışmanda fayda var.
doktoru sordum canım normal olduğunu şiddetli ağrın yoksa ve kahverengi kana donusmesiyse hic bir problem yok dedi. Ama bende oyle yoğun deil. Sadece çox ozun dilerim tuvaler kağızına sildiğimde goruyorum. Pede fılan bulaşmıyor.

canım benim iç çamaşırım bildiğin kahverengi oluyordu buna rağmen doktor önemli olmadığını söylemişti keza tüm gebeliğim boyunca da devam etti bir sıkıntı yaşamadım galiba rahimde daha önceden kalan kalıntılar akıntıyla dışarı atılıyor ondan kaynaklı diye tahmin ediyorum. endişe etme inşallah bebeğini sağlıkla kucağına al :)

canım benim iç çamaşırım bildiğin kahverengi oluyordu buna rağmen doktor önemli olmadığını söylemişti keza tüm gebeliğim boyunca da devam etti bir sıkıntı yaşamadım galiba rahimde daha önceden kalan kalıntılar akıntıyla dışarı atılıyor ondan kaynaklı diye tahmin ediyorum. endişe etme inşallah bebeğini sağlıkla kucağına al :)
Cok teşekkürler canım 😘❤️

X