Gebelikte kalça ağrısı

8922

Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2022
36
-51
34
Merhaba herkese suan 31 haftalık hamileyim ve 4-5 gündür sol kalçamda acayip bir ağrı başladı ve ayaga kalkınca yürüyemiyorum yatakta donemiyorum dogrulurken bir yerden asırı bir acı cekiyorum araştırdım da herkes gebelikten oldugunu ödem yaptıgını söylüyor doguma kadar sürücekmi bu insanlar dogumdan sonrada biraz rahatladıgını ama birsüre sürdügünü söylüyor bunu yaşayan var mı ne zaman gecti nasıl hafifledi lütfen yazın cok kötüyüm sakat gibi oldum

Merhaba herkese suan 31 haftalık hamileyim ve 4-5 gündür sol kalçamda acayip bir ağrı başladı ve ayaga kalkınca yürüyemiyorum yatakta donemiyorum dogrulurken bir yerden asırı bir acı cekiyorum araştırdım da herkes gebelikten oldugunu ödem yaptıgını söylüyor doguma kadar sürücekmi bu insanlar dogumdan sonrada biraz rahatladıgını ama birsüre sürdügünü söylüyor bunu yaşayan var mı ne zaman gecti nasıl hafifledi lütfen yazın cok kötüyüm sakat gibi oldum
Aynı durumu yaşadım beyin cerrahına gitmeden kadın doğumcuma danıştım gitsen de faydalı olmaz dedi, multivitamin,d vitamini, bir de magnezyum kullandım, bol süt,muz,badem ye dedi,hiç ayakta duramıyorum zannettim hep böyle kalıcam,şuan biraz daha iyiyim şükür doğumdan sonra tamamen geçicekmiş

Valla bendede var bende vitamin kullanıyorum şuan. Hatta dün kendimi fazla yordum bilmiyorum akşamdan beri üzerimden TIR geçmiş gibi bütün sırt ve kalça kaslarım ağrıyor.

Aynı durumu yaşadım beyin cerrahına gitmeden kadın doğumcuma danıştım gitsen de faydalı olmaz dedi, multivitamin,d vitamini, bir de magnezyum kullandım, bol süt,muz,badem ye dedi,hiç ayakta duramıyorum zannettim hep böyle kalıcam,şuan biraz daha iyiyim şükür doğumdan sonra tamamen geçicekmiş
Cok gecmis olsun kacıncı haftadasınız ve ne zaman hafifledi acaba bende bisürü vitamin kullanıyorum ama kalsiyuma yeni basladım

merhaba kızlar, 24 haftalık hamileyim, sol kalçamın içinde kemikten başlayıp taa sol bileğime inen bir ağrı var, 1 hafta hiç geçmedi, sonra doktorum Pilates ve yoga tavsiye etti şu instagram daki gruplara katılıyorum, işe yaradı ama masa başı işinde çalıştığım için hareket sınırlamam var, bugün tekrar etti ağrı... Vitaminlerimi felan 3.aydan itibaren düzenli kullanıyorum, ceviziydi bademiydi hepsini tüketiyorum ama doktorum bunun çocuğun pozisyonuyla ilgili olduğunu söyledi malesef geçmesini bekleyeceğiz, bazılarında doğumdan sonra geçtiğini söylüyorlar. İnşallah bizimki okadar uzun sürmez. dayanılacak gibi değil çünkü....

Merhaba kızlar, benimde 24. Haftamda sol kalçamda ağrı başladı ve giderek arttı. Şuan 25. Haftadayım ve hala yürüyemiyorum, geceleri sağa sola dönemiyorum çok fazla ağrım oluyor. Doktorum pıhtı ihtimaline karşı kalp damar cerrahına yönlendirip dopler çektirdi ama çok şükür bişey çıkmadı. Ortopediye gittim o da bişey diyemedi sadece dinleniceksin sürekli kendini yormıcaksın dedi o kadar. Ama çok korkuyorum hamileliğimin sonuna kadar sürer de geçmezse diye. Bikaç eski başlığa baktım bikaç haftada hafifleyen de var ama doğuma kadar ağrı çeken de.

Benim yan yatinca kalca yanlarim cok agriyordu doktor magnezyum kalsiyum ve d vitamink 3lusu formulu bi vitamin verdi.Ilk gunden biraz fayda etti rahat uyku cektim.

X