Gebelikte kan pıhtılaşması!!!

bsrakyaaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2020
125
48
27
Merhaba hanımlar ☺
Benim 1 kimyasal gebeliğim oluşmuştu daha sonra doktorum kan pıhtılaşması olabilir diye test yaptırmamı söyledi ve yaptırdım. Doktoruma göre yoğun kan pıhtılaşma sorunum olduğunu ve gebelik boyunca iğne kullanmam gerektiğini söyledi tabi kimyasaldan 7 ay sonra gebe kaldım ve enox 6000 kullanıyorum bu arada doktorumu değiştirdim ve sonuçlarımı yeni doktoruma gösterdim oda tam tersi sende hafif derecede ve bunun için ilaç filan kullanmama gerek olmadığını iğneyi bırakmam gerektiğini söyledi ve ben şuan 8 haftalık gebeyim kafam çok karıştı benim gibi olanlar var mı acaba çok kararsızım iğneyi kullanıp kullanmamakta..

Hanımlar merhaba. Benim de babamda kan pıhtılaşması var daha önce bir düşüğüm oldu. Bununla alakalı mıydı bilmiyorum. Göe döllenmeydi bir de. Şimdi 6. Haftamdayım nasıl bir yol izlemeliyim. Korkuyorum tekrar düşük yapmaktan:KK43:

Hanımlar merhaba. Benim de babamda kan pıhtılaşması var daha önce bir düşüğüm oldu. Bununla alakalı mıydı bilmiyorum. Göe döllenmeydi bir de. Şimdi 6. Haftamdayım nasıl bir yol izlemeliyim. Korkuyorum tekrar düşük yapmaktan:KK43:
Canım bence doktoruna söyle genetik kan pıhtılaşması varsa sende kan sulandırıcı kullanman lazım ama bunu öğrenmek için test yaptırman lazım o yüzden doktoruna söyle test yapsın sana belkide sende kan pıhtılaşması yoktur

Canım bence doktoruna söyle genetik kan pıhtılaşması varsa sende kan sulandırıcı kullanman lazım ama bunu öğrenmek için test yaptırman lazım o yüzden doktoruna söyle test yapsın sana belkide sende kan pıhtılaşması yoktur
Testler çok geç çıkıyormuş galiba canım. Genetik bölümü yapıyormuş. Ben de önce yaptırmadığıma üzülüyorum ama gebelikte böyle bir sorun olduğunu buradan yeni öğrendim:KK43:

Merhaba anladıgim kadariyla sizde iğne kullaniyosunuz sanirim doktorunuz hangi ilaclari verdi ne durumdasiniz suan gebelik varmi
Merhaba canım iğneyi en son pazartesi kullandım ama doktora gittim bebek yine ölmüş 8.haftada öğrendim ama 6 da ölmüş şimdi bi profesöre kğrtaj oldum bana t rahin olduğumu doktorların deneme yanılma yoluyla bana yaklaştığını kan pıhtılaşması iğnesine bile gerek olmadığını söyledi Rabbim hepinize sağlıklı hayırlı evlatlar versin

Merhaba canım iğneyi en son pazartesi kullandım ama doktora gittim bebek yine ölmüş 8.haftada öğrendim ama 6 da ölmüş şimdi bi profesöre kğrtaj oldum bana t rahin olduğumu doktorların deneme yanılma yoluyla bana yaklaştığını kan pıhtılaşması iğnesine bile gerek olmadığını söyledi Rabbim hepinize sağlıklı hayırlı evlatlar versin

Cok üzüldum şuan benimde 2 kaybım oldu pihtilaşma bozukluğu cikti bende igneye başladim gebelik yok şuan ama önlem amacli inşallah işe yarar rabbim bundan sonra yaşatmasin ayni seyleri sağlikli evlatlar nasip etsin cumlemize cok geçmis olsun

Cok üzüldum şuan benimde 2 kaybım oldu pihtilaşma bozukluğu cikti bende igneye başladim gebelik yok şuan ama önlem amacli inşallah işe yarar rabbim bundan sonra yaşatmasin ayni seyleri sağlikli evlatlar nasip etsin cumlemize cok geçmis olsun
Amin ben de çok üzüldüm ama Rabbimin sınavına değil 11 ay oldu bir dış gebelik iki düşüğüm var doktorlara kızgınım bu geldiğim 12. Doktor ve hiçbir gittiğim doktorun muayene ücreti 250-300 den aşağı değil ama bana hep dene bir daha olmaz demelerine çok üzüldüm madem t rahim görünüyordu ameliyatı yapsalardı yine de Rabbimin sınavı diyorum buna da şükür Rabbim sizlere de hayırlı evlatlar nasip etsin

merhaba arkadaşlar temmuz ayında tüp bebek gebeliği 7.haftada kürtajla sonlandı.😔
sonrasında genetik test yaptırdık ve kan pıhtılaşmam çıktı.
şuan ikinci transferimin 11. günündeyim yarın ve pazartesi gün kan verececeğim..
adetin üçüncü günü oksapar 4000 ve aspirin 100 lük başladım.
eğer gebelik oluşursa bir hematoloji doktoru ile de devam etmek istiyorum kan değerlerimin takibi için.
hematoloji doktoruna ne zaman gitmeyelim bilginiz var mı.hcglerden sonra hemen gideyim mi kalp atışını duymayı bekleyeyim mi..

X