Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

Yok canım sordum onu alakası yok dediler.Yarin bi prof tan randevu aldık ona gideceğiz.Teshis kondu aslında ama işte aklımızda kalmasın dedik.Sebebi yok ya ailede de yok bizim tiroid hastalığı..Hiç anlamadım

Evet hipotiroid teşhisi kondu.Tsh değeri çok yüksekti.Sarilik için yattığımızda alinan kanlarda anlaşıldı.Neyse ki ilacla tedavisi mumkun ama hergun kullanmasi gerekiyor minimum 3 yaşına kadar.Omur boyu da kullanabilirmiş tiroid salgilamasi yetersiz olmaya devam ederse...Tedavi edilmezse zeka geriligi gelişim geriligi vs sonuclari oluyor Allah korusun...Sagligi en çok dileyen bendim ama yine beni buldu.. Yapacak birşey yok Allah başka acı sıkıntı vermesin buna şükür ne diyeyim
Benimde kızıma kondu şu an 70 günlük kızım. Tsh 79 çıkmıştı. Sizin durum nasıl bebekte dil büyüklüğü bındıldak büyüklüğü var mıydı

Kızlar bende katılabilir miyim.kilo ölçümünü aç karina mı yapıcaz hangi günler.bende bu iki hafta çok hızlı kilo almaya başladım az kilo alarak tamamlamak hayalim sizinle belki başarabilirim
Elbette.Haftasonu ve pazartesi bildirim yapıyoruz.ac karnına ve giysi olmadan mümkünse.Hamile kaldiginiz kilo,güncel kilo ve boy bilgisi paylasirsaniz listeye ekleyeyim.Elbette basarabilisiniz.107.sayfada sağlıklı beslenme programları mevcut.Sevgiler
Benimde kızıma kondu şu an 70 günlük kızım. Tsh 79 çıkmıştı. Sizin durum nasıl bebekte dil büyüklüğü bındıldak büyüklüğü var mıydı
Yok bizde hic klinik bulgu yok.Gobek fıtığı,kaba dil ve yuz görünümü, emmede güçlük bıngıldak büyüklüğü hicbiri yok.🤔
71.5 çıktım bu sabah
Hizli veriyorsun canım

Kizlar saglik ocaginin verdiginl monovit d3 sanci yaparmi bebegim kullandigomda cok huzursuz kivraniyor hic uyumuyor ara veronce daha sakin .onereveginiz baska d 3 vit.varmi
Evet yapıyormuş içinde zeytinyağı varmış.Ben de deneyimledim çocuk kıvranıyordu o D vitaminini keser kesmez sancısı geçti. Ocean veya wellcare kullan canım

Torvi Torvi , GonulSenligim GonulSenligim , Z zezesu , A Anneyim20 Doğum yaptık ama kilo vereceğiz bundan sonra nerde bildirimler ?😎 Devam etmiyor musunuz kilo kontrolüne
Ay canım tartılıyorum devam etmem olur mu hiç.doğuma 62 kilo ile girdim. Doğumdan sonra 58 kilo idim. Şuanki güncel kilom 55,6 kg . Zaten 53,5 ile hamile kalmıştım. Son 2 kilom kaldı. Ama bu gidişle daha aşağısına da inerim ☺

Sen kac ile doğuma girmiştin bu arada? Ben son haftalarda fena şiştimdi. 91 ile girdim, 1 haftada tam 8 kilo gitti. 83 oldum..
88 le girdim canım 80 le hamile kalmıştım yine 80 e indim.Bundan sonra ciddi diyet yapmak lazım artık.Normalde olduğum kilo 58 benim

88 le girdim canım 80 le hamile kalmıştım yine 80 e indim.Bundan sonra ciddi diyet yapmak lazım artık.Normalde olduğum kilo 58 benim
Hic sorma ya.. beni de normal kilom 60 lardaydi hep.. nasil bu hale geldim bilmiyorum 🙁

archimom archimom canım sürekli emmek istiyor çok da uyuyamıyorum yemek yiyorum ama kek börek tatlı yapan yok tahin bal filan yiyorum bakalım ne kadar gidecek toplamda ben de 55e dönmek istiyorum en fazla 50 olsam daha iyi

Sen kac ile doğuma girmiştin bu arada? Ben son haftalarda fena şiştimdi. 91 ile girdim, 1 haftada tam 8 kilo gitti. 83 oldum..
iyi kilo kaybetmişsin.Duseriz tekrar 58 lere 60 lara ya şimdi geçiş dönemi hamilelik bitimi emzirme başlangıcı bolca yiyoruz
archimom archimom canım sürekli emmek istiyor çok da uyuyamıyorum yemek yiyorum ama kek börek tatlı yapan yok tahin bal filan yiyorum bakalım ne kadar gidecek toplamda ben de 55e dönmek istiyorum en fazla 50 olsam daha iyi
Aynen ben de aynı durumdayım.Hunharca yiyorum sekerimi de ölçmüyorum

archimom archimom Canım tartıldım bu sabah tam 60 çıktım aşırı tatlıya düştüm kısabilsem daha iyi olacak aslında emzirmek gerçekten aşırı acıktırıyormuş ama ben direk tatlıya acıkıyorum resmen

Canım ben dün gittim dr 76 cıktım 1 şubatta doğum olcak nasipse archimom archimom
Aa az kalmış gerçekten de..Son heyecanlı günler 🤗🤗🤗
archimom archimom Canım tartıldım bu sabah tam 60 çıktım aşırı tatlıya düştüm kısabilsem daha iyi olacak aslında emzirmek gerçekten aşırı acıktırıyormuş ama ben direk tatlıya acıkıyorum resmen
Ya ben de ilk oğlumda 7/24 emzirmeme rağmen çok dikkat ediyordum yediklerime..Bu sefer ne mümkün :KK57: Nasıl yapıyormuşum acaba

Aa az kalmış gerçekten de..Son heyecanlı günler 🤗🤗🤗

Ya ben de ilk oğlumda 7/24 emzirmeme rağmen çok dikkat ediyordum yediklerime..Bu sefer ne mümkün :KK57: Nasıl yapıyormuşum acaba
Valla inşallah bu süreçte de hep birlikte zayıflar veririz kiloları keşke sütü etkilemeden zayıflayacağımız bi liste bulsak 🙄

Valla inşallah bu süreçte de hep birlikte zayıflar veririz kiloları keşke sütü etkilemeden zayıflayacağımız bi liste bulsak 🙄
Ben lohusa iken kilo vermiştim yine sağlıklı beslenme yapabilirsin.Hamile iken yaptığımız diyetlerle aynı

X