Gebelikte kilo takiplerimiz ve kontrolümüz 🤰👼🏻

Merhabalar 🤩
Gebelik: 5 hafta 1 gün 🧿
Başlangıç kilo: 72.00
Güncel kilo: 72,2
Ekledim,hoşgeldiniz.Haftasonlari aç karnına bildirim yapıyoruz.3 hafta üst üste bildirim yapılmaz ise 4.hafta konuyu takip etmediginiz varsayilarak liste dışı birakiliyorsunuz.107.sayfada Gebelikte sağlıklı beslenme listeleri mevcut,sevgiler
Valla öyle hiç fırsat olmuyo girmeye, 68,5 a düşen ben kendimi aç karnına 70 görünce moralim bozuldu açıkçası sebebini de biliyorum tabi annemin yanına gelmiştim😁 onları vermem lazım.. emzir uyut altını al filan derkeeen zaman akıp gidiyor
Evet zaman hızla akiyor..Bir de artık kilo verme zamanımız geldi 😃 Ben doğum yapali 2 ay oldu bu kadar tatil yeme içme kafidir..

Ben 12 buçuk gibi ilk öğününü yiyorum yumurta peynir yoğurt bol yeşillik Rezene vs güzel dolu sağlıklı bir kahvaltı yapıyorum daha sonra 15.30 da meyve badem ceviz hurma Rezene içiyorum 18.30 da akşam yemeğimi yiyip kapatıyorum yeme işini 19.00 dan sonra soda Rezene papatya bol su tüketip sonlandırıyorum sütüm arttı bile çok şükür🙏
Maşallah cok güzel beslenme düzenin..Motivasyon oldu gerçekten sağol canım ya

😆😁 sütüm yetmiyor benim birde sütümün kalitesi çok düşük su gibi böyle bebek doymuyor maalesef o yüzden biraz yemeğe başladım öyle olunca da kilo aldım 😬🙈
Kız nerden biliyorsun sütünün kalitesinin kötü olduğunu? İlk süt su gibi olur ,3-4 dk sonra yoğunlaşır.Ben de sağıyorum bazen yarısı sekerli su oluyor.Bebege o da lazım cunkü.Kilo alımı nasıl? Bebeğe yenilen süt yapmaz ki bol sıvı tüketeceksin

Maşallah cok güzel beslenme düzenin..Motivasyon oldu gerçekten sağol canım ya
Bende akşamları yemekten sonra eşimle film izlerken cips kola kuruyemiş nerde sağlıksız aburcubur var oturup 12 ye kadar onları tüketiyorduk ve bunları tüketirken aklıma hiç su içmek gelmiyordu şimdi en geç 19.00 da masadan kalkıyorum yatana kadar da yeme işini kestiğim için bol sıvı tüketmiş oluyorum ilk birkaç gün zorlandım ama sonra midemin küçülmeye başladığını hissettim açlık krizlerim de kuru hurmayla sağlıyorum ve hem tok tutuyor hem de çok iyi bastırıyor tatlı krizlerini hurmayı kesinlikle tavsiye ederim sütümü de arttırdı ve sütü lezzetlendirdiği için bebeklerin de hoşuna gidiyormuş🥰ben kaç haftadır 60 gidiyordum biliyorsun geçtiğimiz hafta 59.1 oldum bakalım bu hafta kaç çıkıcam bence aralıklı oruçla en kısa sürede doğum öncesi kilosunun da önüne geçeriz

archimom archimom Mesela kızlar bugün buna başlayabiliriz ben bugünü tamamlayıp 30 mekik çektim haydi başlayalım biraz kilo verdikten sonra düzenli spora da başlarız kardio Leslie vs

Eklentiler

• 33287359-11EA-4C2E-B1FD-76A083C1A7AF.png
    33287359-11EA-4C2E-B1FD-76A083C1A7AF.png
    471,9 KB · Görüntüleme: 31
Ekledim,hoşgeldiniz.Haftasonlari aç karnına bildirim yapıyoruz.3 hafta üst üste bildirim yapılmaz ise 4.hafta konuyu takip etmediginiz varsayilarak liste dışı birakiliyorsunuz.107.sayfada Gebelikte sağlıklı beslenme listeleri mevcut,sevgiler

Evet zaman hızla akiyor..Bir de artık kilo verme zamanımız geldi 😃 Ben doğum yapali 2 ay oldu bu kadar tatil yeme içme kafidir..
Hoşbuldum, hamile kalmadan önce 13 kilo vermiştim. İnşallah hamilelikte bu sayfayla kontrollü kilo alırım 🤩

Evet bizde de var.Şimdilik iyiyiz gelişimi normal..1 tam 1 yarim kullanıyoruz ilacı..Sizin nasıl başladı Tsh T3 T4 nasıldı ne kadar ilaç kullanıyorsunuz? Tiroid bezi yerinde mi?
Bizim bez yerinde diye değerlerine göre yorum yapmıştı doktorumuz. Ama küçük kalmış dedi. Anne karnında başlamış son 2 hafta falan. Önce 37.5 ile başladık. Şimdi 31.25. 4.aya girecez yakında

Bizim bez yerinde diye değerlerine göre yorum yapmıştı doktorumuz. Ama küçük kalmış dedi. Anne karnında başlamış son 2 hafta falan. Önce 37.5 ile başladık. Şimdi 31.25. 4.aya girecez yakında
Bizim de yerinde ama tiroid bezi volumu alt sınırda ..Topuk kanı 11 geldi.6.gün alınan kanda 22, birkaç gün sonra 35.Sonra ilaçsız 21 e düştü.T3 T4 normal olduğu için beklemek istedi dr.Gecici olabilir dedi tsh düşüş eğiliminde olduğu için..1ay kadar beklenebilirmis.1 ay sonunda 12,75 e düştü. 5 in altına düşmemiş bu nedenle bebegin hipotiroidisi var dedi.Ilactan 3 hafta sonra 9,75 e düştü yeterince düşmemiş dedi dozu arttırdı.2 aylık oldu.Anne kanı korur diye dr mu dedi siz mi yorumladınız peki

Bizim de yerinde ama tiroid bezi volumu alt sınırda ..Topuk kanı 11 geldi.6.gün alınan kanda 22, birkaç gün sonra 35.Sonra ilaçsız 21 e düştü.T3 T4 normal olduğu için beklemek istedi dr.Gecici olabilir dedi tsh düşüş eğiliminde olduğu için..1ay kadar beklenebilirmis.1 ay sonunda 12,75 e düştü. 5 in altına düşmemiş bu nedenle bebegin hipotiroidisi var dedi.Ilactan 3 hafta sonra 9,75 e düştü yeterince düşmemiş dedi dozu arttırdı.2 aylık oldu.Anne kanı korur diye dr mu dedi siz mi yorumladınız peki
Doktor söyledi tabi. Hiç bezi olmayıp öyle doğan ve sapasağlam olan çocuklar var

Teşekkür ederim ☺️ 🙏 2 ay oldu 60 da takılmıştım ıf sayesinde dikkat etmememe rağmen hızla gidiyor çok şükür yavaş yavaş dikkat etmeye de başlayacağım inşallah ☺🥰
Bende doğumdan sonra aldıklarımı versem ne iyi olur if çok işe yarıyor birkaç tanıdığım öyle baya kilo verdi doğumdan sonra eminim işe yarar

A Anneyim20 Bu hafta bildirim yapabilecek misin canım? Tablomuza emziren anneler için sütun ekledim.. Verdiğimiz kiloları da eksi olarak yazacağım artık

X