Gebelikte Rahim icinde Kanama alanının olması** ve iki Kese birisi boş birisinde bebek olması***

Burcu su 0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2021
12
5
24
Merhaba canım,
Öncelikle çok geçmiş olsun, ilacı sürekli kullanmayı soruyorsanız hiç bir silinti olmaz, ben en yüksek doz olan günde 100 mg kalçadan progestan iğne oluyordum, fitil iğnenin yanında daha az kalıyor ve hiç bir zararı yok. Hatta 12. Haftaya kadar bebeğin tutunmasinda faydası bile oluyormuş. Kanama alanın inşallah bir önce geçer benimkisi 12. Haftaya kadar devam etmişti şimdi hiç bir şey kalmadı canını sıkma bebek büyüdükçe kanama alanı yok oluyor. Beni hastaneye hiç yatırmadilar ve lekelenmem değil baya adet gibi kanamam oluyordu kanama alanımda kesenin iki katıydı ve her yerini sarmıştı. Moralini yüksek tut Allah'ın izniyle hiç bir şey olmaz 🙏🙏
Amin Çok teşekkür ederim moralim biraz yerine geldi içim içimi yiyor kaç gündür çok fazla düşünüyorum bişey olucak mi diye lekelenme devam edince korkum kat ve kat artıyo Rabb'im sağlıcakla kucağıma almayı nasip etsin tüm bekleyenlerinde

ilaydaylm2

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
307
122
26
Merhaba canım,
Bende de Gebeliğimi öğrendiğim andan itibaren kesenin etrafında kanama alanı vardı ve çok büyüktü sürekli kanama veya lekelenmem oluyordu, düşük tehlikesi atlattım 1 ay hiç WC ve yemek dışında yerimden kalkmadim, hergun kalçadan progestan iki ampül iğne oluyordum, ancak öyle kanamam olmuyordu. Çok şükür şuan 14. Haftamdayim ve 12. Haftadan beri hiç kanamam veya lekelenmem olmadı ne iğne ne de başka bir ilaç kullanıyorum sadece vitamin. Bu yaşadıkların çok zor bir süreç ve çok yıpratıcı sana tavsiyem moralini yüksek tut ve doktorun dediklerine uy, 12. Haftadan sonra plesanta progestan üretmeye başladığı için kanamam duruyor ve bebek büyüdükçe kanama alanına baskı yaparak yok ediyor. Az kalmış12. Haftana dayan sonu güzel olacak inşallah 🙏🙏🙏
merhaba şu an nasılsınız 12. haftadan sonra durdu mu tamamen :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-05-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Srtgsprngs

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
79
21
merhaba şu an nasılsınız 12. haftadan sonra durdu mu tamamen :)
Merhaba, aslinda suanda tam emin degilim bu sali doktor randevum var o soyleyecek onemli birsey degil deyip gecistirmislerdi beni o zaman bakalim suan nasil bende cok merak ediyorum Allahim ins isteyen herkese size bize her isteyene kucagina almayi nasip eder🙏🏻🙏🏻🙏🏻 sali gununden sonra yazisiriz yine tam soylemek istemiyor sanirim doktorlar bende direk sormadim aslinda ama bu sefer direk soracagim doktor randevulari 2 dk oldugu icin o heyecanla unutuyorum hep sorularimi

ilaydaylm2

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
307
122
26
Merhaba, aslinda suanda tam emin degilim bu sali doktor randevum var o soyleyecek onemli birsey degil deyip gecistirmislerdi beni o zaman bakalim suan nasil bende cok merak ediyorum Allahim ins isteyen herkese size bize her isteyene kucagina almayi nasip eder🙏🏻🙏🏻🙏🏻 sali gununden sonra yazisiriz yine tam soylemek istemiyor sanirim doktorlar bende direk sormadim aslinda ama bu sefer direk soracagim doktor randevulari 2 dk oldugu icin o heyecanla unutuyorum hep sorularimi
kanama geçti mi peki? bi kağıda yazın ben öyle yapıyorum :) mutlaka haber verin bende merak ediyorum inşallah iyi haberleri alırız bebişinin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-05-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın