Doğuma Hazırlık Gebelikte şeker yüklemesi yaptım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hiç bilmiyorum ama birden beynime fena zonkladı, 10 dakikada içsem belki bir anda ayakta duramayacak gibi olmazdım.
İnternette 75 mg. 2. saatte sınır 153 diyor araştırdım ama hemşire 145 çıkan değerime ısrarla anormal gözüyle bakıyor.
Saglik ocaginda mi yaptrdiniz? Doktrunuza da sorun mutlka bnce. Bn de 50 mg ı birden icince dilim bogazim yanmsti. Deger de yuksek ckmsti. Digeri 100luk olmasna ragmn yavaş icnce bu kadar etkilnmemstm. Degerler de norml cikti. Bnce degeriniz gayet guzel..cok ilginc..

Saglik ocaginda mi yaptrdiniz? Doktrunuza da sorun mutlka bnce. Bn de 50 mg ı birden icince dilim bogazim yanmsti. Deger de yuksek ckmsti. Digeri 100luk olmasna ragmn yavaş icnce bu kadar etkilnmemstm. Degerler de norml cikti. Bnce degeriniz gayet guzel..cok ilginc..
Aslında hastanede yaptırdım. Ama kontrolde hemşire değerleri öğrenmek isteyince söyledim. O da bayağı korkuttu sağolsun.

Banada şeker yüklemesi vaktin geldi dedi ama kanım da herhangi bisey cikmadi yaptirmasam ne olur ki aç karnına vermiştim 69 çıktı şeker biraz düşük sanırım ama çok çok abartılacak bi durum yoksa vermek istemiyorum ne yapmalıyım sizce
En doğrusunu doktorunuz bilir ama ben yaptırmamıştım kendi tercihimdi. Allah a şükür bende de bebekte de şekerle ilgili bir sıkıntı yaşanmadı.
Yaşınız kaç?
Belli bir yaştan sonra daha gerekli oluyor.

Gebelikte şeker sınırı kaç? 24. Hafta da 75 mg yükleme yapıldı
açlık 88,
1. Saat 121,
2. Saat 123 çıkmıştı.
2. Saat için biraz fazla dedi kadın doğumcu. tatlıyı zaten çok yemiyorum o problem değil ama meyve yemeyi falan da bıraktım şeker çıkacak korkusu ile. İki gündür de sanki şeker yükselmiş gibi hissediyorum. Yarın açlık tekrar baktıracağım ama acaba ben mi abartıyorum.

Ciddimi bende diyet deniyorum ama sanırım insülin verilecek bebek etkilenmişmiydi sizde karın çevresi büyük çıkınca şüphelenildi şekerden bende
İnsülin kötü birşey değil sakın takılmayın gerekiyorsa kullanmalısın tabi, benimde karın çevresi büyük çıktı bir ara ama sonra toparladı

İnsülin kötü birşey değil sakın takılmayın gerekiyorsa kullanmalısın tabi, benimde karın çevresi büyük çıktı bir ara ama sonra toparladı
İnşallah sizde sağlıkla kucağınıza alın inşallah az kalmış sanırım ben acil seklaj oldum yatıyorum bide bu risk olunca erken doğuma yol açarmı diye korkttuk hayırlısı inşallah

İnşallah sizde sağlıkla kucağınıza alın inşallah az kalmış sanırım ben acil seklaj oldum yatıyorum bide bu risk olunca erken doğuma yol açarmı diye korkttuk hayırlısı inşallah
İnşallah kısmetse çarşamba günü sezeryanım var
Bende serklajlı geçirdim gebeliğimi bu 2.gebelik ilkinde acil serklaj olmuştum bende

X