Gebelikte sgklı annelere izin konusu

zuzucuum

Ve insanlar,tercihleri ile kaderlerini imzalarlar.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2018
1.990
1.860
Kızlar merhaba sgklı olarak özel sektörde çalışıyorum doktorum bugün 32. Hafta gel iznini başlatalım dedi bende işlerimi toparlama aşamasındayım 34. Hafta izne çıkmak istiyorum dedim o zaman 32. Hafta gel çalışabilir raporu vereyim sonra değiştiririz dedi şimdi bizim toplam kaç hafta iznimiz oluyor 8mi? Yani doğumdan önce ve sonra 4 hafta mı oluyor o konuyu tam anlayamadım muhasebe birimimizde yakınlarda doğum yapan mükellefimiz yok pek bilmiyoruz dedi 😕🤦🏻‍♀️Yardımcı olabilecek birileri var mı aydınlatsa beni🥺

Kamudaki gibiyse bizim toplam 16 haftamız var doğum öncesi, sonrasi toplam yani.

Kamudaki gibiyse bizim toplam 16 haftamız var doğum öncesi, sonrasi toplam yani.
Cevabınız için teşekkür ederim. İnternette araştırınca özel sektörü de 16 hafta görüyorum ama 2020 de doğum yapan arkadaşım 8 hafta kullanmış kafam karışıyor bu 16 hafta yeni mi oldu bilemiyorum 😕

Bende 32. haftada çalışabilir raporu alacağım. 2 haftalık yıllık iznim var onları kullanıp 34. haftada başlatmak istiyorum bende doğum iznimi. Bende özelde çalışıyorum doğum izni 16 hafta bizede.

Merhaba doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra 8 hafta toplam 16 hafta izin kullanıyorsunuz
doğumdan önce kullanmadığınız izinler doğum sonrasına ekleniyor.

Doğumdan sonra izniniz bittiğinde bebeğiniz 1 yaşına gelene kadar süt izni hakkınız var günde 45 dk ama bazı işletmeler 2 saat verebiliyor çalıştığınız yere bağlı .

Ayrıca doğumdan sonraki izniniz bittiğinde 6 ay ücretsiz izin kullanma hakkınız var

Bende 32. haftada çalışabilir raporu alacağım. 2 haftalık yıllık iznim var onları kullanıp 34. haftada başlatmak istiyorum bende doğum iznimi. Bende özelde çalışıyorum doğum izni 16 hafta bizede.
Çok sevindim aynı durumda olduğumuz için bende 32 de çalışabilir raporu alıp 34 de raporu değiştireceğim 16 hafta çok iyiymiş eskiden 8 di galiba Baya az kime neye yetecek🤷🏻‍♀️

Doğum ücreti felan alınıyor toplu siz hiç araştırdınız Mı

Onu duymamıştım, ben doğum izni süresince sgk dan maaşımızın bir kısmını alabiliyoruz diye duymuştum. Toplu doğum ücreti nedir? Işveren mi veriyor sgk mı?
Yok aynı şeyden bahsediyoruz aslında ben ismini tam söyleyememişim onu isterseniz ay ay da alabilirsiniz toplu da o yüzden toplu yazmıştım arkadaşım ay ay istemişti ona o şekilde yattı

Yok aynı şeyden bahsediyoruz aslında ben ismini tam söyleyememişim onu isterseniz ay ay da alabilirsiniz toplu da o yüzden toplu yazmıştım arkadaşım ay ay istemişti ona o şekilde yattı
Tamam anladım şimdi 😊 Ben ay ay yatmasını isterim, toplu olunca çabuk harcanır bence.

Merhaba is yerinizle konusun onaylamalari gerekiyor o zmn ay ay alirsiniz

Birde dogum izni kaydirilamaz yillik izinle cakistirmayin 2 hafta kaybiniz olabilir onu ayri hesaplayin
Doğum izni yıllık iznim bitince başlayacak. Yıllık izin bitince doktordan çalışamaz raporu alacağım, çalışamaz raporu alınca başlar doğum izni öyle değil mi? O zaman da bir kayıp olmaz.

Doğum izni yıllık iznim bitince başlayacak. Yıllık izin bitince doktordan çalışamaz raporu alacağım, çalışamaz raporu alınca başlar doğum izni öyle değil mi? O zaman da bir kayıp olmaz.

Pardon 37 gibi dusundum
O zmn söyle de yapamazmisiniz?
35 e kdr calisip 37de zorunlu izne ayrilip baslatamazmisiniz?

Benim dedigim dogum izninin mecburi basladigi tarihler icindi o zmn ne izin ne rapor gecerli degil ama 32 37 arasi sizi ki olabilir diye dusunuyorum.

Pardon 37 gibi dusundum
O zmn söyle de yapamazmisiniz?
35 e kdr calisip 37de zorunlu izne ayrilip baslatamazmisiniz?

Benim dedigim dogum izninin mecburi basladigi tarihler icindi o zmn ne izin ne rapor gecerli degil ama 32 37 arasi sizi ki olabilir diye dusunuyorum.
Ben kotayla çalışıyorum, satış yapıyorum. O kotaya ulaşamazsam maaşımı düşük alıyorum. 35e kadar çalışırsam mesela o zaman kasım ayında 1 hafta çalışıyorum o 1 haftada da kotamı doldurmam imkansız, o yüzden de kasımı hiç karıştırmayacağım 😅

Çok sevindim aynı durumda olduğumuz için bende 32 de çalışabilir raporu alıp 34 de raporu değiştireceğim 16 hafta çok iyiymiş eskiden 8 di galiba Baya az kime neye yetecek🤷🏻‍♀️
Merhaba
bende 32 de çalışır raporu alsam, 34 bitince çalışamaz raporu alsam, doğumdan sonra kalan14 hafta mı raporlu oluyorum?

Merhaba
bende 32 de çalışır raporu alsam, 34 bitince çalışamaz raporu alsam, doğumdan sonra kalan14 hafta mı raporlu oluyorum?
Toplam iznimiz 16 hafta 34 de çalışamaz alırsanız 38 de doğurduğunuzu düşünürsek geriye kalan 12 hafta raporlu olmuş olursunuz

Kamuda öğretmenler Covid 19 düzenlemesiyle 24+0 ve 32+0 arası idari izne ayrılabiliyorlar. Ondan sonra da 16 haftalık doğum izni var. Yani devlette öğretmen 24+0 dan itibaren ayrılıyor.

Kamuda öğretmenler Covid 19 düzenlemesiyle 24+0 ve 32+0 arası idari izne ayrılabiliyorlar. Ondan sonra da 16 haftalık doğum izni var. Yani devlette öğretmen 24+0 dan itibaren ayrılıyor.
Evet kamu için bilgi çok fazla ama özel sektör için bu kadar detaylı bilgi bulamamıştım o yüzden buraya yazdım neyse ki sorularım çözüme ulaştı 🤗❤️

X