Geç döllenme yaşayanlar hamile olduğunu ne zaman öğrendi?🙌🏻

Meraba hanımlar ben düzenleyici hap kullandım 3 ay sonra adetlerim 27 28 29 günde oldu 3 ay boyunca son adetim 30 şubat bugün 28. Gün erken gebelik testi yaptım ama cımmadı adet belirtilerimde war pazartesiye kadar gelmesin diye dua ediyrum pazartesi test yapcam gelmezse olsa cıkmazmıydı adetten 2 gün önce erken gebelik testinde morelşm cok bozuldu ya düzenli ilşkide oldu bu ay ama yumurtlama testini ilk defa bu ay yaptım ama emin degilim anlayamadım yumurtlama oldumu olmadımı hamilelik ihtimalim yokmu 😓😓😓😓😓😓

Kızlar selam. 5 aydır evliyim ve Allah nasip ederse çocuk sahibi olmak istiyoruz. adetim 30-35 gün arasında oluyor. Bu ay ilk defa ovulasyon testi yaptım adetimin 18.günü çift çizgiyi yakaladım ve o günü değerlendirdik. Geçen ay 6 Ocak’ta regl olmuştum bu ay daha olmadım. Bazı belirtilerim var geceleri midem bulanıyor,baş dönmesi oluyor ara ara, sık idrara çıkıyorum gibi gibi psikolojikte olabilir ama bilmiyorum ki 😔 iki gündür üst üste test yapıyorum hep negatif. Geç döllenme olabilir diye düşündüm bende. Aynı şeyleri yaşayan arkadaşlar siz ne zaman öğrendiniz.? Geç döllenmede gebelik kaçıncı haftada anlaşılır?
Bende bekliyorum bakalim adetim 6 gün gecti 2 test yaptım negatif çıktı yarın bi doktora gidicem hala adet olmadım inşallah hamileyizdir

Bende bekliyorum bakalim adetim 6 gün gecti 2 test yaptım negatif çıktı yarın bi doktora gidicem hala adet olmadım inşallah hamileyizdir
Canım merhaba, benim reglim 10 gün gecikti idrar testleri hep negatif çıktı sonra kan testi yaptırdım ve maalesef negatif çıktı zaten ertesi gün adet oldum. O ay soğan suyu içmiştim o geciktirmiş olabilir ya da ben çok kafaya taktım hamileliği o da geciktirmiş olabilir bilmiyorum. Ama yılmak yok çalışmalara devam :) İnşallah sen hamilesindir 🙏🏻 Sonucu bana da yaz mutlaka

Canım merhaba, benim reglim 10 gün gecikti idrar testleri hep negatif çıktı sonra kan testi yaptırdım ve maalesef negatif çıktı zaten ertesi gün adet oldum. O ay soğan suyu içmiştim o geciktirmiş olabilir ya da ben çok kafaya taktım hamileliği o da geciktirmiş olabilir bilmiyorum. Ama yılmak yok çalışmalara devam :) İnşallah sen hamilesindir 🙏🏻 Sonucu bana da yaz mutlaka
Canım merhaba bende hayit otu suyu hazırlamıştım gecikme ondan olabilir belki 3 aydir korunmasız deniyoruz daha yeni evliyim ama moral olarak her ay çöküyorum inşallah güzel haberler alırız herkesin gönlüne göre versin rabbim

Canım merhaba bende hayit otu suyu hazırlamıştım gecikme ondan olabilir belki 3 aydir korunmasız deniyoruz daha yeni evliyim ama moral olarak her ay çöküyorum inşallah güzel haberler alırız herkesin gönlüne göre versin rabbim
Bende yeni evliyim 6 ay oldu baştan beri çocuk istediğimiz için hiç korunmadık ama olmadı. Her ay o çöküntüleri bende yaşadım sürekli hamilelikle ilgili şeyler okuyup kendimde belirti aradım, 10 gün gecikmem olunca bu sefer oldu diyip durdum ama maalesef olmadı. Ondan sonrada kendimi strese sokmamam gerektiğini fark ettim ben burda kıçımı da yırtsam benim istememle değil Allah’ın izniyle olacak bunu kabullendim ve zamana bıraktım. Hamilelikle ilgili şeyler okumayı bıraktım, yumurtlama dönemini hesaplamayı bıraktım, stres yapmıyorum artık. Sana tavsiyem elinden geldiğince düşünme. Zamana bırak. Kafan rahat olsun. En kısa zamanda hayırlı evlatlar nasip olsun ikimize de ☺️💐

Bende yeni evliyim 6 ay oldu baştan beri çocuk istediğimiz için hiç korunmadık ama olmadı. Her ay o çöküntüleri bende yaşadım sürekli hamilelikle ilgili şeyler okuyup kendimde belirti aradım, 10 gün gecikmem olunca bu sefer oldu diyip durdum ama maalesef olmadı. Ondan sonrada kendimi strese sokmamam gerektiğini fark ettim ben burda kıçımı da yırtsam benim istememle değil Allah’ın izniyle olacak bunu kabullendim ve zamana bıraktım. Hamilelikle ilgili şeyler okumayı bıraktım, yumurtlama dönemini hesaplamayı bıraktım, stres yapmıyorum artık. Sana tavsiyem elinden geldiğince düşünme. Zamana bırak. Kafan rahat olsun. En kısa zamanda hayırlı evlatlar nasip olsun ikimize de ☺️💐
Amin inşallah şuan bende ayni durumdayım insan moralmen çöküyor ummadığımiz anda gebelik gerçekleşir umarım Allah hayırlısını nasip eylesin ❤

hanımlar normalde adetim 6-7 gün sürer bu ay sadece 3 gün kanamam oldu ilk gün kahverengi iki gün kırmızı ve sonrasında kesildi bi daha da gelmedi neden olabilir bilen var mı?

hanımlar normalde adetim 6-7 gün sürer bu ay sadece 3 gün kanamam oldu ilk gün kahverengi iki gün kırmızı ve sonrasında kesildi bi daha da gelmedi neden olabilir bilen var mı?

bende de şöyle bir durum oldu:
1 senelik korunmasız ilişkiden sonra gebelik olmayınca doktora gittik bir sorun yok biraz daha deneyin dedi. 4-5 ay kadar sonra artık tüp bebek isteği ile gittik hoca önce kadın-erkek değerlere baktı normal, sora rahim-tüp filmi istedi. orad bir tüpümün tamamen tıkalı olduğu diğerinin de tıkalıya çok yakın olduğunu yaş da 40 olunca tüp bebek kesin çözüm şeklinde söyledi. biz de ilk denememizde tuttu fakat 6. haftada gelişimi durdu ve sonra kendiliğinden düştü. düşükten sonra kanamam kesik kesik ama uzun sürdü (20-25 gün kadardı galiba) akabinde kesilmeden hemen adet kanamasına döndü ve o da 5-6 gün sürdü ve en sonunda bitti.
arkasından 1 ay tamamlanmadan yani üçüncü haftada yeni adetimi oldum ama hem çok kısa sürdü hem de zırt dye bitti. normalde başında kahverengi ve sonunda kahverengi dönemi olur bunda öyle olmadı zart diye başladı ve tüm reglimde sadece 4 ped kullandım diyeyim hemen bitti. bittikten sonra da tüp bebekten tecrübe ettiğim tüm belirtileri (kasıkta çekme, bulantı, uykululuk, bacağa vuran ağrı.. gibi gibi) yaşadım. dünden önceki gün de çok az bir kahverengiye dönük akıntı oldu. ben de son reglimden önce herhalde yumurtladım diye düşünüyorum sonuçta bin tane hormon hapı aldım dengem bozuldu. bir de bir kere tutunma olduğu için belki o ilk embriyo rahmi/tübü/yumurtalığı vs yenilemiş olabilir diye ümit ediyorum. bir hafta önce bu belirtilerle hemen kan testi yaptırmıştım tabi erken oldu aslında 1.5 gibi bişi çıktı betahcg. bir sonraki reglime de aslında 20 günüm filan var o kadar beklemek istemiyorum.
çok uzattım kusura bakmayın ama kimseye de söyleyemiyorum sonuçta herkes tekrar noldu noldu diye sorsun istemiyorum. merakım çok. sizce hamile kalmış olabilir miyim? mantıklı geliyor mu, böyle bir deneyimi olan var mı? adetten hemen öncesi yumurtlama ile hamile kalan oldu mu? onlar hamilelik belirtilerini ne zaman hissetmeye başladılar, test için bir sonraki adetin atlanmasını beklediler mi? sonuçta yumurta dölendikten sonra 12 gün içinde yerleşiyor ve betahcg üretmeye başlıyor.

Yani işte adetim hemen öncesi yumurtlama olduysa ve döllendiyse o zaman rahim astarını dökerken bir yandan da embriyo oluşup döne döne ancak rahme iniyor. O sırada da regl kesiliyor... Gibi bir teorim var. Sizde sonuç ne oldu? Test yaptırdınız mı?

Yani işte adetim hemen öncesi yumurtlama olduysa ve döllendiyse o zaman rahim astarını dökerken bir yandan da embriyo oluşup döne döne ancak rahme iniyor. O sırada da regl kesiliyor... Gibi bir teorim var. Sizde sonuç ne oldu? Test yaptırdınız mı?
evet hamile değilim yeniden tedaviye başladık 🤷🏻‍♀️

X