Gece gece yine babam beni sinirden çatlama noktasına getirdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gardenofx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2020
1.154
935
25
Biliyorum sürekli konu açıyorum ama dayanamıyorum resmen burayı dert duvarı haline getirdim. Şimdi sinirden uyuyamıyorum babam bana saçma sapan mesajlar atmış. Babam sürekli hayatımı zehir ediyor gerçekten bıktım
Bugün ettiğim kavga dün dişimi çektirdim annem de teyzeme anlatmış teyzem
bakmaya geldi kalbimde de sıkıntı var bu aralar önce bunu konuştuk sonra implant konuşuyorduk. Babam da bunu meme implantı anlamış 🙄 lafa atladı bağırmaya başladı beni deli etme diye. dedim ne bağırıyorsun durup dururken? ne implantı ele güne karşı rezil edeceksin sürekli utandırıyorsun hayal kırıklığısın dedi. gittim babama kızdım. Neden teyzem varken bilmeden Lafa atlıyorsun dedim. Sabah oldu bu olay.

Annemle teyzemle Nişan düğün için konuştuk işte mesela saçımı kendi rengine çevirmek istiyorum böyle bunları konuştuk. Yine utanmadan dinlemiş bizi.

Akşam odama geldi ağrın var mı diye ardından neden hiç geleceğini düşünmüyorsun dedi. Gelecek kaygısı yüzünden geberme noktasına geldim bu arada. Sürekli mutsuzum evde konusu da geçiyor. İş bulamıyorum 2 aydır işsizim. Son senemde yüksek lisans yapmaya karar verdim. okurken çalışıyordum babam buna çok karşıydı okulu uzatacağım diye 1 sene erken bitirdim. Ailemle bunu konuştum babam bana ÇÖPE para atamam dedi. Yani onun için benim yüksek lisans yapmam çöpe para atmak.Devlette şansımı denedim ama kabul alamadım. kardeşim lgsden güzel bir puan aldı ve ailem kardeşinle İstanbula git dedi yüksek lisans yaparsın dediler başvurular bitmişti kabul etmedim bakıcınız değilim dedim çünkü liseli birinin sorumluğunu almak istemedim.

İşe girdim bu sefer babam neden mesleğini yapmıyorsun diye tutturdu. mesleğimle alakalı bir iş bulamadım ee işsiz işsiz oturmaktan da çok sıkıldım. Ordan da ayrılmak zorunda kaldım. Normalde niyetim yüksek lisans yaparken nişan yaparız tez dönemi de evlenirim ama hiçbiri olmadı. Sonra annem babam pişman olmuş olacaklar ki ikinci dönem başvuru yap sonra bizi suçlama dediler. Yüksek lisans lafını açmadım sadece neden yapmıyorsun diyenlere param yok dedim tekrar iş arama sürecine girdim AMA YOK.

Gelmiş geleceğini düşünmüyorsun diyor. Her gün içimi kemiriyor gelecek kaygısı. Elimde mi çok mu mutluyum sürekli üstüme geliyorsun bıktım artık dedim. daha 2 gün önce eğitim danışmanı ile konuştum taşınacağım ülkede yüksek lisans yapmak için ailem de biliyor. Bana sen orda yapacaksan destek oluruz dediler ama GÜVENMİYORUM. Sevgilimle aram iyi onun beni evlenirsek destekleyeceğini biliyorum. Annem sen babana bakma ben varım ben öderim diyor ama anneme de GÜVENMİYORUM. Kimseye sırtımı dayamak istemiyorum ama gerçekten çaresiz durumdayım. Sanki herkes hayatını rayına oturtmuş ben eksik kalmışım gibi hissediyorum.

Sevgilim de sürekli üzülme gerekirse ek iş bulurum eğitimine devam edersin diyor.

şuan farklı alanda eğitim alıyorum ve babamın arkadaşı var tanıdık. Yurtdışında yüksek lisansı bu alanda yapmak istiyorum. Babama elli kere staj için konuşmasını istedim en azından gitmeden biraz deneyim kazanırım aramadı hiç. başkası olsa iş bulmada destekler bana gelince sıfır istek.

1-2 saat olmuş mesaj atıyor senin yapman gereken tek şey ayrılmak. ona güveniyorsun hayatını çöpe atıyorsun. destek olmuyorum Aklın fikrin dış görünüşün ve sevgilin. ne düğününe gelirim ne nikahına istemeye gelirlerse vermem diye. Görüldü attım. Kocaya kaçmalı delireceğim sanırım. Her gün karı koca üzmek için sebep arıyorlar. Zaten çok hassas biriyim bu aralar. Biliyorlar sürekli üstüme üstüme geliyorlar ve çaresizim.

Son düzenleme:
Biliyorum sürekli konu açıyorum ama dayanamıyorum resmen burayı dert duvarı haline getirdim. Şimdi sinirden uyuyamıyorum babam bana saçma sapan mesajlar atmış. Babam sürekli hayatımı zehir ediyor gerçekten bıktım ya. çocukken babamı çok severdim süper insandı kendisi. Büyüdükçe tiksinmeye başladım. Korku beslemeye başladım ama zamanla aştım. Örneğin babam derslerim kötü diye kavga ederdi lisede kötü dediğim sınavdan 80 almak. Annem yokken evde tartışma patlardı ayrı yaşadığı halde geldiği 3-4 günde hayatı zehir ederdi. Ters cevap verince evden kovuyordu. tamam bay bay diyip çekip gidiyordum. düşünün liseli gerizekalı ergen sinirli bir kız evden çıkıp gidiyor. 3-4 gün sonra bulurdu barışırdık geçerdi. Sonra yine aynı şeyleri yapardı. İstediği gibi olmamı istedi ama onun kafasında kurduğu evlat profiline hiçbir zaman uyumadım.

bakmaya geldi kalbimde de sıkıntı var bu aralar önce bunu konuştuk sonra implant konuşuyorduk. Babam da bunu meme implantı anlamış 🙄 lafa atladı bağırmaya başladı beni deli etme diye. dedim ne bağırıyorsun durup dururken? ne implantı ele güne karşı rezil edeceksin sürekli utandırıyorsun hayal kırıklığısın dedi. Ne alaka diyorum annem saçmalama ne yapacak kız dişsiz mi gezecek sana ne her lafa ne atlıyorsun dedi. babam da diş mi dedi ne anladın dedim silikon taktırmak istiyorsun sandım dedi OFFF arkasından gittim babama kızdım. Neden teyzem varken bilmeden Lafa atlıyorsun dedim. Sabah oldu bu olaylar bu arada.
Annemle teyzemle Nişan düğün için konuştuk işte mesela saçımı kendi rengine çevirmek istiyorum böyle bunları konuştuk. Yine utanmadan dinlemiş bizi.
Akşam odama geldi ağrın var mı diye ardından neden hiç geleceğini düşünmüyorsun dedi. Gelecek kaygısı yüzünden geberme noktasına geldim bu arada. Sürekli mutsuzum evde konusu da geçiyor. İş bulamıyorum uzun süredir. Son senemde yüksek lisans yapmaya karar verdim. okurken çalışıyordum babam buna çok karşıydı okulu uzatacağım diye 1 sene erken bitirdim. Ailemle bunu konuştum babam bana ÇÖPE para atamam dedi. Yani onun için benim yüksek lisans yapmam çöpe para atmak.Devlette şansımı denedim ama kabul alamadım. Annem de fazla destek olmadı o ara annemle aram çok kötüydü çünkü. kardeşim lgsden güzel bir puan aldı ve ailem kardeşinle İstanbula git dedi yüksek lisans yaparsın dediler ama başvurular bitmiş. kabul etmedim bakıcınız değilim dedim çünkü liseli birinin sorumluğunu almak istemedim. İlişkim vardı bu arada ve ciddi düşündüğümü ailem biliyordu ama ayrılırlar kafasındaydılar. Onun öncesinde çok üzüldüm aileme çünkü durumları iyi ve destek olmalarını çok bekledim. param vardı biraz borsadan kazandım babaannem vermişti vs bana yeterdi yüksek lisans için. O parayı ben aileme verdim aklımı yediler çünkü. Gittik ev aldık ev üstüme sorun yok. Ama kirası yüksek lisans yapmama yetmiyor. Ve ailem destek olmayız diyince nasıl yüksek lisans yapabilirim ki? sonra işe girdim bu sefer babam neden kendi mesleğini yapmıyorsun diye tutturdu. Kendi mesleğimle alakalı bir iş bulamadım ee işsiz işsiz oturmaktan da çok sıkıldım. Ordan da ayrılmak zorunda kaldım. Bu arada kafamda evlenmek var zaten teklif aldım aileme söyledim vs. Normalde niyetim yüksek lisans yaparken nişan yaparız tez dönemi de evlenirim ama hiçbiri olmadı. Sonra annem babam pişman olmuş olacaklar ki ikinci dönem başvuru yap sonra bizi suçlama dediler. Bu arada ben hiç yüksek lisans lafını açmadım sadece neden yapmıyorsun diyenlere param yok dedim tekrar iş arama sürecine girdim ama bu sefer yok şu kadar sigortasız olman lazım diye saçma sapan şeylerle geldiler. Ve evde bu yüzden kafayı yiyorum gerçekten çok mutsuzum elimde değil. Bana gelmiş geleceğini düşünmüyorsun diyor. Sonra ben de sinirlendim artık daha ne yapayım elimde mi sanki ben çok mu mutluyum sürekli üstüme geliyorsun bıktım artık dedim. daha 2 gün önce ben bir eğitim danışmanı ile konuştum taşınacağım ülkede yüksek lisans yapmak için ailem de biliyor. Bana sen orda yapacaksan destek oluruz dediler ama GÜVENMİYORUM. Sevgilimle aram iyi onun beni evlenirsek destekleyeceğini biliyorum. Annem de emekli ikramiyesini bana verecek arabasını da satacak o benim arabamı kullanacak bana sen babana bakma ben varım ben öderim diyor ama anneme de GÜVENMİYORUM. Kimseye sırtımı dayamak istemiyorum ama gerçekten çaresiz durumdayım. Sanki herkes hayatını rayına oturtmuş ben eksik kalmışım gibi hissediyorum. Sevgilim de sürekli üzülme gerekirse ek iş bulurum eğitimine devam edersin diyor. Ben şuan farklı alanda eğitim alıyorum ve babamın arkadaşı var tanıdık. Babama elli kere staj için konuşmasını istedim en azından gitmeden biraz deneyim kazanırım aramadı hiç. başkası olsa iş bulmada destekler bana gelince sıfır istek. Bunları konuştuk iyiliğimi istemiyorsun sen bana bep köstek oluyorsun dedim. O bana sen benim istediğim bölümü okumadın şunu yaptın bunu yaptın sanki tek işsiz benim gibi bütün enerjimi emip gitti 10 dk bile sürmedi tartışma. Ama kanıma dokundu tüylerim diken diken oldu sinirden içimi kemirip durdum.
1-2 saat olmuş bana mesaj atıyor senin yapman gereken tek şey ayrılmak. Sen ona güveniyorsun kendi hayatını çöpe atıyorsun. Ben sana destek olmuyorum senin aklın fikrin dış görünüşün ve sevgilin. Senin ne düğününe gelirim ne nikahına istemeye gelirlerse seni vermem diye. Görüldü attım. Of yani gece gec ağlatıyor yine. Kocaya kaçmalı delireceğim sanırım. Her gün karı koca beni üzmek için sebep arıyorlar. Zaten çok hassas biriyim bu aralar. Biliyorlar sürekli üstüme üstüme geliyorlar ve Gerçekten çaresizim yani iş bulamıyorum. Bazen düşünüyorum acaba evlenmeye karar verme sebebim ailemden kurtulmak mı? Evlenmeye ikimiz karar verdik 1.5 senelik ilişkimiz 3 senedir tanıyorum neredeyse. Ama ben bir ara fazla kafayı taktım evlenmeye evlenme teklifi etmiyor diye kurulup duruyordum sevgilime. En son birlikte tatile gittik orada etti kararım kesindi evlenme teklifi etmezse ayrılacaktım konusunu açmıyordum ama gerizekalı değil anlıyordur. Bu arada seviyorum iyiyiz ama benim kafamda hep yüksek lisans yapmak kendi evimde yaşamak vardı ama olmuyor işte. Sevgilimin yanına gitmeyi düşünüyorum. farklı bir ülkeye taşındı. ailesi ayrı delirtti hem bu yüzden hem de yurtdışında yaşayan abim gelecek Aralık ayında yeğenim doğdu onu görmek istediğim için gitmiyorum. Ayrı eve çıktığım zamanlarda da babam huzur vermemişti. evime geliyordu sürekli:KK43: delireceğim sanırım .Bir de babama sorsan dünyanın en iyi babası kendisi.

İş bul çalış, para biriktir. Ya da düzgünce yükseklisans için otur devleti kazanmak için uğraş konu sahibi. Senin üzerine ev almışlardı, araba ve traktör var diyordun. Bu ne saçmalık daha nolsun. Büyük ihtimal keyfini bozmamak için uğraşmıyorsun, ailene sarıyorsun. Sana yükseklisans için parayı verseler bir bahane bulur, aileni suçlar, bitirmezsin o okulu.

Ya yetişkin gibi olgun davran, o zaman ailende sana saygı duyar.
Ya da bu şekilde şımarıklığa devam eden, ailenle kaosa devam.

Çok uzun okurken ben bunaldım.
Sizin hayatınız, yaşınızı bilmiyorum ama bir şeylere adım atmak için hala geç değil.
Psikolojik olarak, imkan var ise, destek almalısınız, fazla negatif enerjisiniz var.
23 yaşındayım. Zaten destek alıyorum bu aralar ilaç bırakıyorum üstüne. Ailem benim ruhumu emmiş durumda çünkü.

İş bul çalış, para biriktir. Ya da düzgünce yükseklisans için otur devleti kazanmak için uğraş konu sahibi. Senin üzerine ev almışlardı, araba ve traktör var diyordun. Bu ne saçmalık daha nolsun. Büyük ihtimal keyfini bozmamak için uğraşmıyorsun, ailene sarıyorsun. Sana yükseklisans için parayı verseler bir bahane bulur, aileni suçlar, bitirmezsin o okulu.

Ya yetişkin gibi olgun davran, o zaman ailende sana saygı duyar.
Ya da bu şekilde şımarıklığa devam eden, ailenle kaosa devam.
Ben zaten çalışıyordum. İşten ayrıldım çünkü saçma sapan davranan birisi vardı açıklama istersen danışmanlık verdiğim bir adam vardı. Bu adam sürekli bana yok kahve içelim yok yemeğe gidelim diyip duruyordu sadece o değil çok fazla böyle adamla muhattap olmam gerektiği için ayrıldım. Ben ailem bana destek olmuyor demedim. Babamın bana geleceğini düşünmüyorsun dememe laf atıyorum. Durup dururken düğününe gelmem etmem diyerek saçma sapan konuşuyor sebepsiz yere. Çok mu keyfim var bozmamak için uğraşayım? ben ailemle muhattap olmamak için lisans eğitimi alırken çalıştım. Ayrıca yazmışım okulu 3 senede bitirdim yüksek lisansı neden bitirmeyeyim? iş bulamıyorum ne yapayım aramıyorum mu sanıyorsun. Zaten yeterince olgun davranıyorum bana dediler yüksek lisans paranı vermeyiz tamam dedim. Ondan sonra kendileri dert ediyorlar durumumu.

23 yaşındayım. Zaten destek alıyorum bu aralar ilaç bırakıyorum üstüne. Ailem benim ruhumu emmiş durumda çünkü.
Gerginliğiniz bana geçti resmen. Tek başına halledemiyorsanız destek falan alın,hobi,yoga yönelin bir şeylere.Kendi düzeninize geçene kadar yapılacak çok bir şey yok gibi.

Biliyorum sürekli konu açıyorum ama dayanamıyorum resmen burayı dert duvarı haline getirdim. Şimdi sinirden uyuyamıyorum babam bana saçma sapan mesajlar atmış. Babam sürekli hayatımı zehir ediyor gerçekten bıktım ya. çocukken babamı çok severdim süper insandı kendisi. Büyüdükçe tiksinmeye başladım. Korku beslemeye başladım ama zamanla aştım. Örneğin babam derslerim kötü diye kavga ederdi lisede kötü dediğim sınavdan 80 almak. Annem yokken evde tartışma patlardı ayrı yaşadığı halde geldiği 3-4 günde hayatı zehir ederdi. Ters cevap verince evden kovuyordu. tamam bay bay diyip çekip gidiyordum. düşünün liseli gerizekalı ergen sinirli bir kız evden çıkıp gidiyor. 3-4 gün sonra bulurdu barışırdık geçerdi. Sonra yine aynı şeyleri yapardı. İstediği gibi olmamı istedi ama onun kafasında kurduğu evlat profiline hiçbir zaman uyumadım.

bakmaya geldi kalbimde de sıkıntı var bu aralar önce bunu konuştuk sonra implant konuşuyorduk. Babam da bunu meme implantı anlamış 🙄 lafa atladı bağırmaya başladı beni deli etme diye. dedim ne bağırıyorsun durup dururken? ne implantı ele güne karşı rezil edeceksin sürekli utandırıyorsun hayal kırıklığısın dedi. Ne alaka diyorum annem saçmalama ne yapacak kız dişsiz mi gezecek sana ne her lafa ne atlıyorsun dedi. babam da diş mi dedi ne anladın dedim silikon taktırmak istiyorsun sandım dedi OFFF arkasından gittim babama kızdım. Neden teyzem varken bilmeden Lafa atlıyorsun dedim. Sabah oldu bu olaylar bu arada.
Akşam odama geldi ağrın var mı diye ardından neden hiç geleceğini düşünmüyorsun dedi. Gelecek kaygısı yüzünden geberme noktasına geldim bu arada. Sürekli mutsuzum evde konusu da geçiyor. İş bulamıyorum uzun süredir. Son senemde yüksek lisans yapmaya karar verdim. okurken çalışıyordum babam buna çok karşıydı okulu uzatacağım diye 1 sene erken bitirdim. Ailemle bunu konuştum babam bana ÇÖPE para atamam dedi. Yani onun için benim yüksek lisans yapmam çöpe para atmak.Devlette şansımı denedim ama kabul alamadım. Annem de fazla destek olmadı o ara annemle aram çok kötüydü çünkü. kardeşim lgsden güzel bir puan aldı ve ailem kardeşinle İstanbula git dedi yüksek lisans yaparsın dediler ama başvurular bitmiş. kabul etmedim bakıcınız değilim dedim çünkü liseli birinin sorumluğunu almak istemedim. İlişkim vardı bu arada ve ciddi düşündüğümü ailem biliyordu ama ayrılırlar kafasındaydılar. üzüldüm aileme durumları iyi ve destek olmalarını çok bekledim. param vardı biraz borsadan kazandım babaannem vermişti vs yeterdi yüksek lisans için. O parayı aileme verdim aklımı yediler çünkü. Gittik ev aldık ev üstüme sorun yok. Ama kirası yüksek lisans yapmama yetmiyor. Ve ailem destek olmayız diyince nasıl yüksek lisans yapabilirim ki? sonra işe girdim bu sefer babam neden mesleğini yapmıyorsun diye tutturdu. mesleğimle alakalı bir iş bulamadım ee işsiz işsiz oturmaktan da çok sıkıldım. Ordan da ayrılmak zorunda kaldım. Normalde niyetim yüksek lisans yaparken nişan yaparız tez dönemi de evlenirim ama hiçbiri olmadı. Sonra annem babam pişman olmuş olacaklar ki ikinci dönem başvuru yap sonra bizi suçlama dediler. Yüksek lisans lafını açmadım sadece neden yapmıyorsun diyenlere param yok dedim tekrar iş arama sürecine girdim AMA YOK. gelmiş geleceğini düşünmüyorsun diyor. Elimde mi çok mu mutluyum sürekli üstüme geliyorsun bıktım artık dedim. daha 2 gün önce eğitim danışmanı ile konuştum taşınacağım ülkede yüksek lisans yapmak için ailem de biliyor. Bana sen orda yapacaksan destek oluruz dediler ama GÜVENMİYORUM. Sevgilimle aram iyi onun beni evlenirsek destekleyeceğini biliyorum. Annem sen babana bakma ben varım ben öderim diyor ama anneme de GÜVENMİYORUM. Kimseye sırtımı dayamak istemiyorum ama gerçekten çaresiz durumdayım. Sanki herkes hayatını rayına oturtmuş ben eksik kalmışım gibi hissediyorum. Sevgilim de sürekli üzülme gerekirse ek iş bulurum eğitimine devam edersin diyor. Ben şuan farklı alanda eğitim alıyorum ve babamın arkadaşı var tanıdık. Babama elli kere staj için konuşmasını istedim en azından gitmeden biraz deneyim kazanırım aramadı hiç. başkası olsa iş bulmada destekler bana gelince sıfır istek. istediğim bölümü okumadın şunu yaptın bunu yaptın sanki tek işsiz benim gibi bütün enerjimi emip gitti 10 dk bile sürmedi tartışma. Ama kanıma dokundu tüylerim diken diken oldu sinirden içimi kemirip durdum.
1-2 saat olmuş mesaj atıyor senin yapman gereken tek şey ayrılmak. ona güveniyorsun hayatını çöpe atıyorsun. destek olmuyorum Aklın fikrin dış görünüşün ve sevgilin. ne düğününe gelirim ne nikahına istemeye gelirlerse vermem diye. Görüldü attım. Kocaya kaçmalı delireceğim sanırım. Her gün karı koca üzmek için sebep arıyorlar. Zaten çok hassas biriyim bu aralar. Biliyorlar sürekli üstüme üstüme geliyorlar ve çaresizim.
Özür dilerim ama babanızın implantı silikon sanma kısmında çok güldüm :KK70: Açıkçası ailevi sorunlarda şunu yap denilmiyor. Kavga ve şiddetin olduğu bir evlilikte boşanmaktan başka çare nasıl olmuyorsa sizin ailevi probleminizde de öyle. Kendi hayatınızı kurup, çalışmaktan başka çareniz yok. Anne baba yı kötü de olsalar silemiyorsun. Arkadaşı, eşini sil at ama ailenle en fazla mesafe koyabiliyorsun bu durumda. Silsen, onlarla hiç konuşmasan bu seferde bi hasret duygusu, pişmanlık beliriyor içinde. O yüzden en sağlıklısı hedefiniz ne ise ona yoğun bir şekilde umursamadan çalışmanız. En kötü herhangi bi işte geçici süre çalışmanız.

Daha öncede yazmıştım size.Gidin erkek arkadaşınızın yanına.İş bulun,evlenin.Gerekirse satın bir kısım mülklerinizi eğitiminizi tamamlayın.Sizin aileniz çok sorunlu.

Gerginliğiniz bana geçti resmen. Tek başına halledemiyorsanız destek falan alın,hobi,yoga yönelin bir şeylere.Kendi düzeninize geçene kadar yapılacak çok bir şey yok gibi.
Aileme bunu yansıtmıyorum onlar bana sarmadığı sürece muhattap olmuyorum konuşmuyoruz bu konuları hiç. Ama benim elimde olmayan sebeplerden beni suçluyor sanki ben suçluyum. Saç kıran olacak seviyeye geldim stressten ailem az çok biliyo onlarla muhattap olmamak için odamdan çıkmıyorum odama gelip bana diyor ki geleceğini düşünmüyorsun. Kendi düzenime geçmem için destek olmuyorlar. evlenmeye karar veriyorum düğünüme gelmiyorum diyor. iş buluyorum işime bahane. E ben ne yapayım bilmiyorum artık

Hayatınız belirsizliklerle dolu görünüyor. Muhtemelen babanizda o yuzden size sarıyor.

Bolumunuz ne bilmiyorum ama eger sosyal bilimler enstitusunde yuksek yapacaksaniz meslege atildiktan sonra baslayin derim. 2018 haziran ayinda mezun oldum, 2018 ekim ayinda yuksek lisansa başladım. Calisan insanlarin uretkenlikleri daha fazlaydi, benimkiler daha teoride kaliyordu. Şimdiki aklim olsaydi meslekte tecrube kazandikran sonra yuksege baslardim.

diger belirsizlikler ise iş ve evlilik. Birsuru sey yapmak istiyorsunuz ama ne zaman yapacağınız belirsiz.

Aslinda sizin ihtiyaciniz olan sey işe girip ailenizle evlerinizi ayirmaniz.

Özür dilerim ama babanızın implantı silikon sanma kısmında çok güldüm :KK70: Açıkçası ailevi sorunlarda şunu yap denilmiyor. Kavga ve şiddetin olduğu bir evlilikte boşanmaktan başka çare nasıl olmuyorsa sizin ailevi probleminizde de öyle. Kendi hayatınızı kurup, çalışmaktan başka çareniz yok. Anne baba yı kötü de olsalar silemiyorsun. Arkadaşı, eşini sil at ama ailenle en fazla mesafe koyabiliyorsun bu durumda. Silsen, onlarla hiç konuşmasan bu seferde bi hasret duygusu, pişmanlık beliriyor içinde. O yüzden en sağlıklısı hedefiniz ne ise ona yoğun bir şekilde umursamadan çalışmanız. En kötü herhangi bi işte geçici süre çalışmanız.
Hayır gerçekten sinir bozucu orda gelip bana saldırmaya dövecek gibi konuşmasa ben de gülerim. Zaten dişim yüzünden bile hayatı bana zehir etti sanki elimde olan bir şey gibi. 3 kere kanal tedavisi oldu dişim en sonuncuyu da sevgilim yaptı. Hiç ağrı sızı yok ama kist oluşmuş doktor çekilmesi lazım kemiğe gelmiş dedi çektirdim. Bir dişi becerememiş dişsiz kaldın bu yaşta kendi dişin gitti diye sevgilimi kötüledi durdu. Üstelik hadi diyelim mememi yaptırma kararı aldım babama laf mı düşer ya insan kızının memesinin lafını eder mi. Gerçekten babamın mahrem algısı yok.
Yüksek lisans için destek olmam dedi tamam dedim. iş buluyorum işime bahane. evlenme kararı alıyorum saçma sapan tripler. Kocana güveniyorsun ama dönüp dolaşacağın yer benim evim diye bana beddua ediyor. artık onlara cevap bile vermiyorum çoğu şeyde. vermedikçe kuduruyor

Ben zaten çalışıyordum. İşten ayrıldım çünkü saçma sapan davranan birisi vardı açıklama istersen danışmanlık verdiğim bir adam vardı. Bu adam sürekli bana yok kahve içelim yok yemeğe gidelim diyip duruyordu sadece o değil çok fazla böyle adamla muhattap olmam gerektiği için ayrıldım. Ben ailem bana destek olmuyor demedim. Babamın bana geleceğini düşünmüyorsun dememe laf atıyorum. Durup dururken düğününe gelmem etmem diyerek saçma sapan konuşuyor sebepsiz yere. Çok mu keyfim var bozmamak için uğraşayım? ben ailemle muhattap olmamak için lisans eğitimi alırken çalıştım. Ayrıca yazmışım okulu 3 senede bitirdim yüksek lisansı neden bitirmeyeyim? iş bulamıyorum ne yapayım aramıyorum mu sanıyorsun. Zaten yeterince olgun davranıyorum bana dediler yüksek lisans paranı vermeyiz tamam dedim. Ondan sonra kendileri dert ediyorlar durumumu.

Bana niye bahanelerini sayıyorsun konu sahibi. benim senin yazdıklarından anladığım konfor alanından yani ailenin yarattığı alandan çıkamayan birisin. Bu alandan çıkman illa evden çıkıp gitmek değildir. Satış danışmanlığı yaparsın part time, günlerini ailenle böyle iç içe geçirmezsin, hem sana saygı duyarlar, hem paranı biriktirirsin.

Tr'de olmaz, yurtdışını araştırırsın, yurtdışı burslarını kazanmak için uğraşırsın, özel okullarla pazarlık yaparsın burs için. Psikoloji yükseklisansı neredeyse her okulda var türkiye'de. Arabanı sat, bir alt modeli satın al, yükseklisans için kullan parayı. Klinik psikoloji 90-150 bin lira arasında istanbul'da. Zaten klinik psikoloji yükseklisansını yapmadan, psikolog olarak çalışamazsın. Formasyon da almamışsın. İmkansız senin bu yükseklisans işlerini halledememen.

Daha öncede yazmıştım size.Gidin erkek arkadaşınızın yanına.İş bulun,evlenin.Gerekirse satın bir kısım mülklerinizi eğitiminizi tamamlayın.Sizin aileniz çok sorunlu.
Evi kendime garanti olarak görüyorum malesef en azından durduğu yerde değerleniyor ayda 5 bin kira alıyorum. Şimdi gidip yüksek lisans yapsam ya hiçbir şey olmazsa boşuna elimdekinden olmuş olurum çok korkuyorum. zaten evleneceğim diye erteliyorum biraz ama hayat bu belli olmaz ayrılık olsa benim arkamda ailem yok herhalde. böyle desem ne nankör olurum aileme karşı onlara göre onlar çok iyiler. Gerçekten sustukça tepeme biniyorlar

Aileme bunu yansıtmıyorum onlar bana sarmadığı sürece muhattap olmuyorum konuşmuyoruz bu konuları hiç. Ama benim elimde olmayan sebeplerden beni suçluyor sanki ben suçluyum. Saç kıran olacak seviyeye geldim stressten ailem az çok biliyo onlarla muhattap olmamak için odamdan çıkmıyorum odama gelip bana diyor ki geleceğini düşünmüyorsun. Kendi düzenime geçmem için destek olmuyorlar. evlenmeye karar veriyorum düğünüme gelmiyorum diyor. iş buluyorum işime bahane. E ben ne yapayım bilmiyorum artık
Dibi görmeden çıkılmıyor maalesef. Hele ki aile ise mevzu. Ailesiyle sınanan biri olarak yazıyorum bunları. Bizim bağlarımızda sorun yoktu,yok. Daha farklı sorunlar vardı. Yaprak dökümü misali devrilmeyeceğim dedikçe biraz daha eğildim biraz daha derken çöktüm dedim, tamam buraya kadar.

Sonra çıkmaya başladım. Hala her şey çok yolunda değil ama kabullendim. Bi noktası var onun işte. Gözyaşının,öfkenin,neden-nasıl sorgulamalarının akış içinde bittiği, seninde bittim gücüm yok dediğin o dip. Dibi görmeden olmuyor.

Sonrası zaten kabullendiğin için,değiştiremeyeceğini idrak ettiğin için ve sızlanmanın bi b.ka yaramayacağını öğrendiğin için akışına bırakmayı öğreniyorsun.

Yani diyeceğim sen o dibi görür müsün bilmem(umarım görmezsin)ama zor zamanlar güçlü insanlar yetiştirir buna inanıyorum. Acı pişiriyor. Biraz daha büyümen gerek belki. Sabırlı ol ve hayatının dümenine geçene kadar çalış.Her anlamda.🙏

Evi kendime garanti olarak görüyorum malesef en azından durduğu yerde değerleniyor ayda 5 bin kira alıyorum. Şimdi gidip yüksek lisans yapsam ya hiçbir şey olmazsa boşuna elimdekinden olmuş olurum çok korkuyorum. zaten evleneceğim diye erteliyorum biraz ama hayat bu belli olmaz ayrılık olsa benim arkamda ailem yok herhalde. böyle desem ne nankör olurum aileme karşı onlara göre onlar çok iyiler. Gerçekten sustukça tepeme biniyorlar
Belki yurtdışında hem part time çalışıp hem de yüksek lisansınızı yapabilirsiniz.Araştırsanız.

Bana niye bahanelerini sayıyorsun konu sahibi. benim senin yazdıklarından anladığım konfor alanından yani ailenin yarattığı alandan çıkamayan birisin. Bu alandan çıkman illa evden çıkıp gitmek değildir. Satış danışmanlığı yaparsın part time, günlerini ailenle böyle iç içe geçirmezsin, hem sana saygı duyarlar, hem paranı biriktirirsin.

Tr'de olmaz, yurtdışını araştırırsın, yurtdışı burslarını kazanmak için uğraşırsın, özel okullarla pazarlık yaparsın burs için. Psikoloji yükseklisansı neredeyse her okulda var türkiye'de. Arabanı sat, bir alt modeli satın al, yükseklisans için kullan parayı. Klinik psikoloji 90-150 bin lira arasında istanbul'da. Zaten klinik psikoloji yükseklisansını yapmadan, psikolog olarak çalışamazsın. Formasyon da almamışsın. İmkansız senin bu yükseklisans işlerini halledememen.
Ben zaten ailemin evine yeni geldim. Aile evine gelme sebebim yine onlardı. Sadece yüksek lisans parasıyla bitmiyor. Zaten kaç yıldır çalışıyorum ailem bana saygı duymuyor satış danışmanlığı yapsam mı saygı duyacaklar? Ben sana diyorum ki iş bulamıyorum. İş görüşmesine gidiyorum bana desifi şey şu 3 ay işsiz olman lazım 6 ay işsiz olman lazım. Aralıkta işten ayrıldım.
Araba üstüme değil satamam. zaten ben hep arabaya güveniyordum ama satmıyorlar. Zaten şimdi gelmişler bana yap diyorlar ama ben evlenme kararı almışım ee aileme güvenip nasıl gidip yüksek lisans yapayım ya İstanbulda kiralar ne derece. Bana yurt çıkmıyor çıksa düşünmem zaten. benim hevesimi kırdılar Yuksek lisans için şimdi gelmiş bana herkes okul derdinde sen evlilik diyorsun diyor hakkı var gibi. İş arıyorum babama diyorum yardım et bir sürü tanıdığı var yanaşmıyor. Tamam arayacağım diyor aramıyor. İş bulmak çok kolay sanki

Şimdi kayınvalide sorunlarınıza babanız da eklendi.Bu kadar kaos içinde daha çok stres olursunuz.
aslında aile sorunlarıma kv sorunu eklendi diyebilirim ama düşününce kv melek kalıyor. En azından beni kırdı diye defalarca dert edindi gönlümü almaya çalıştı hep. Ailemden bunu hiç görmüş değilim. Ben normalde çok neşeliyimdir üstüne. İnsanlar bana eskiden gözlerinin içi gülüyor ne güzel enerjin var derdi durup dururken şimdi yaşayan ölü gibiyim. zevk alıyorlar sanırım beni bu hale sokunca. Olmuş bitmiş 2 saat sonra hiçbir şey yokken düğününe gelmeyeceğim diyor. Durup dururken saçma sapan sıkıntılar çıkarıp duruyorlar özelikle babam. O da emekli işi gücü yok bana sardı. Durup dururken pat canımı sıkıp duruyor.

Belki yurtdışında hem part time çalışıp hem de yüksek lisansınızı yapabilirsiniz.Araştırsanız.
gidince bakacağım zaten. Sevgilim destek olurum diyor ama kendi anam babam böyle olunca ona da güvenmiyorum. Ailemin benim arkamda olduğunu biliyorum bu arada örneğin kavga etsem giderler öderler yüksek lisansımı o zaman ama ben artık çok yoruldum bu nedenle bir kere istediğim şeyi söylüyorum karşı çıkarlarsa tamam diyorum. iş bulsam Yuksek lisans umrumda bile değil şuan ama bulamıyorum 2 ayda ruhum çürüdü üstüne babaannem de var. gidip gidip babama beni şikayet ediyor eminim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X