Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kızlar kk çok güzel konuştu her soruya samimiyetle cevap verdi. dürüst samimi cesur kimseden çekinmiyor.birilerini hayal kırıklığına uğrattı:))keşke çıkmasa diyenler çok oldu.iyiki çıktı.sosyal medyadaki hakkında dolaşan asılsız haberleri akp seçmeni bire bir sordu kk cevap verdi:)adamın geçmişi temiz fikride temiz uğraşacaklar.turkiyede barışı sağlayacak beraberliği huzuru ekonomiyi eğitimi üretimi turkiyeyi iyi şeyler olacak.babala izledikten sonra kk hayran kaldım ilk defa bu kadar yakından tanıdık kendisini.çok kıymetli bir insan türü:) inşallah siyasete çoğalılar...kk hakkında çok konuşulacak adamı hazmetmiyorlar 6 masadakiker muhafazakar ve miletci partiler tarafından aday gösterildi.bence akp seçmeni de hayran kaldı:)farklı bir partiye oy kullanabilirsiniz en doğal hakkınız ama kk hakını teslim etmeyide bilin.kk seçilirse ilk defa ülke yönetiminde söz sahibi olacak.yonetenler gördük ülkenin halini ekonomisini bu akp önceki partiler içinde geçerli yönetim iyi gitmiyorsa kim olursa gidecek.sirf sevdiğimiz bağımlılık yaratığı içinde ülkeyi bir çıkmaza sürüklemek bize zarar.bir yerde nokta olmalı.

Yapi terör örgütü haline erdoğandan önce gelmişti zaten. Ablalar abiler Erdoğanla mi çıktı meydana? Darbe girişimi sizce şahsa karşi mi yapildi vatana mi? Erdoğanı alip gidecekler miydi paşa paşa?

Bakin o dönem başörtüsü yasagı vardı 28 şubat dönemini biliyorsunuz. Bilin bakalım sadece kimin dershaneleri okullari denetlenmiyordu? Gülenin Tabiiki.
E o zaman siz, iktidarın bir terör örgütü ile işbirliği içinde olduğunu kabul ediyorsunuz.
Ne olduklarını bildiğini, nelere gücü yettiğini falan filan.
Bu açıklamanızdan çıkan sonuç bu, çanak mı tuttu yani?

E o zaman siz, iktidarın bir terör örgütü ile işbirliği içinde olduğunu kabul ediyorsunuz.
Ne olduklarını bildiğini, nelere gücü yettiğini falan filan.
Bu açıklamanızdan çıkan sonuç bu, çanak mı tuttu yani?

Ben kendi fikrimi bir üstte yazdım. Doğru ya da değil.

Yahu yayında canan kaftancıoğlu söyledi bunu ben değil. Sadece düşüncelerinizi merak ettim. Tek kelime yazmamişsiniz🤭
Başka bir şey icin dedi canim iyice izlemedin galiba.asagida yorumumu yazdım zaten

esime kk ya oy ver diye israr ediyorum ve bana sunu soruyor ahmet turkun videosunu dinletiyor bana demiski kk verdigi sozde durmassa diye tehdit ediyor bu videoyu biliyosunuzdur. bu videoya karsilik kk ne demis peki ne soz vermis diyor buna net cevap varsa gidip veecegim kk ye dedi. yardiminizi rica ediyorum kafasi karisik yani esimin

Tam olarak hangi video bilmiyorum ama bahsettiğiniz hdplilere kılıçdaroğlu söz verdi, verdiği sözü unutmasın gibi olan video ise ona cevap veriyorum:

O röportajda belirtmiş zaten adam. Kılıçdaroğlu "adalet" sözü verdi diye. Bu ne demek şöyle söyleyeyim. Ben osman kavalanın davasını okuduğum için onu biliyorum o örneği vereceğim. Tutuklu yargılanmanın şartları vardır ki eğer masumsa boşuna hapiste kalmamış olsun. Delil karartma, kaçma vs gibi. Bu şartları osman kavala objektif şekilde içermiyor. Adamın neyle yargılandığından çok uzun süre haberi yoktu. Avukatlarının da yoktu. Böyle bir şey olamaz. Sonunda öğrenilen de şuymuş. Osman kavalanın telefonunun sinyali bir baz istasyonundayken (yani o baz istasyonunun bölgesindeymiş adam) aynı anda o baz istasyonunun etrafında yavancı bir ajan da varmış :p avrupa insan hakları da doğal olarak siz ne iş dedi bizim ülkeye. Büyük tazminatlar geliyor. Bu adamı tutmanın nedeni Cumhurbaşkanının Osman Kavala nefreti. Hukuk değil.

Aynı şeyin bir çok insan için geçerli olduğu söyleniyor. Selahattin Demirtaşın bir insan öldürdüğü, bir terör eylemi planladığı ya da terör örgütü üyesi olduğu kanıtlanamadı ki adam yok öyle bir şey diyor. Hdp nin kurulması ve aktif olup mecliste siyaset yapması herkes için en iyi seçenek. Yani bu insanlar gelsin macliste dertlerini anlatsın, siyaset yapsın. Tek bir kişi bile siyaset yerine dağa çıkmayı tercih etmesin. Selahattin de diyor ki ben dağa çıkmadım, siyaset yapıyorum. Kanıtları anladığım kadarıyla selonun "aponun heykelini dikeceğiz" şeklindeki talihsiz açıklaması. Kardeşim sadece buysa elindeki kanıt yargıla ver hükmü. Yok uzat babam uzat. Çünkü herhalde yargılasa şimdiye cezasını çekip çıkmış olacaktı bu da işlerine gelmiyor. Adam resmen siyasi rehin rehin. Hukul devletinde böyle bir şey olamaz.

Şimdi siz "ben bu adamı sevmiyorum" diye bu hukuksuzluğu desteklerseniz yarın sizin başınıza gelir. Kişiye göre hukuk demek, hukuk yok demektir. Avrupa mahkemeleri hak ihlali olduğunu kanıtladı. Delilin yoksa adam çıkar. Bu kadar basit. Haksız olarak bir çok insan fetö ile de suçlandı mesela. Çok duydum öğretmen adam, fetullahı seviyormuş ama darbe marbe haberi yok. İçeride. Kanıt manıt tabi bunlar önemli şeyler olmadığından kimsenin salladığı yok.

Birisi de demiş İmsmoğluna terörist denen şikayet edilince tazminat öder diye sevindiğimden aynı şekilde diğer taraf için de seviniyor musunuz diye :p aklımda alay ediliyor artık. Sanki iki taraf eşit. Hukuki açıdan falan her şey eşit de diğer tarafa üzüleceğim. Yahu Tayyipe "seni istemiyorum, sevmiyorum, inşallah kaybedersin" desin de biri bakalım yakalanıyor mu yakalanmıyor mu :p

Bixim derdimiz de hdplilerin derdi de tüm aklı başında, bu hükümetten nemalanmayan vicdanlı insanların da en büyük dertlerinden biri bağımsız adalet olmalı. Kk bu sözü verdi herkese. Tam bağımsız adalet.

Yani nasıl anlaşılmıyor bu hdpnin RTE yerine KK desteği ben anlamıyorum. Bağımsız yargıdan daha önemli onlar için de bir şey yok. Bizim içişleri bakanı çıktı dedi. Tayyip istedi diye kayyum atanmış yahu yuh artık. Kk söz verdi. Yargı kararı kesinleşmeden kayyum yok.

bankada parası/hesabı olmayan (anlamanız için söylüyorum) namaz bile kılmayan hatta alkol alan fetöyle uzaktan yakından ilgisi olmayan eşim sorgusuz sualsiz işinden atıldı. etrafımda bu tarz onlarca olay var lütfen bu kadar kör olmayalım sizin de başınıza gelebilir.

Yukarıda aynen bundan da bahsettim. Şimdi güö ellerinde, arkada kendi partileri var diye mutlu ve rahat olanlar, devran dönme eğilimindedir unutmayın. Darbeciler de 28 şubat 1000 yıl sürecek diyordu ne oldu gördük :) bu devran dönünce sizin adalete ihtiyacınız olunca nasıl bir adalet istiyorsunuz şimdi de onu savunun. İlkeler bunu gerektirir.

Hoşgeldin🌸 kız ben ilk ban Kısa sürüyor diye biliyordum güzelce içinden geçtim yorumun bana 2 gün verdiler ilk banımı , ben uzayacak sanıyordum gitgide kibar kibar takılıyordum e 2. Kısaysa bi gevşeyeyim💆🏻‍♀️
Hoş buldum. Ay sakın gevşeme, senin ilki iki gün sürdüyse sonrakiler daha uzun sürecektir. Seçime az kaldı, banlanmamak lazım. Kazanırlarsa ülkenin çöküşünü kutlayanları buradan tebrik edebilmeliyiz. Bize 'nasılda koyduk' deyip mutlu olmalılar. 😘

Bu arada tüm bu "terörö" olayının ben iktidardan düşünce gidecek paralardan olduğuna çok eminim :) yoksa seçimden önce "halkın öncelikli problemi" ekonomi, adaletken ve terör gayet geti sıradayken tabi ki ekonomi adalet diye kazanamayacağını anlayan iktidar direkt terör dilini getirdi. Ve inanılmaz şekilde ortalamada insanlar da bunu kabul etti :KK43: iktidardan düşerlerse inanılmaz kesilecek musluk var. Bu ölümden beter olurdu tabi onlar için. Çözüm terörö ve gerçekten halk da en önemli sorunum bu dedi inanamıyorum ben hala :p şoktan yeni yeni çıkıyorum.

Ama bizim tarafımızdaki arkadaşlara yazıyorum. Lütfen dikkat edin. Pazartesi ehonomik büyük uçuşa geçiyoruz herhalde. Bunu sadece fakirleşme olarak da düşünmeyin. Aç insan tehlikeli insandır. Umarım bunda bir suçu olmayan masumların kılına zarar gelmez.

Eklemek istiyorum hudaparı da terör olarak görmüyorlar, yoksa neden mecliste olsun dimi 🤦
İktidar partisinin oylarıyla meclise sokulduklarına göre değiller demek ki anacım. Onlardan daha iyi bilecek halimiz yok ya. Bunlar terörist değilse onlar da değil. Düz mantık, ülkede sebep-sonuç, öngörü bu şekilde işliyor. Benim suçum, kararım ya da fikrim değil bu. Olanı söylüyorum

Ben Sinan Oğan'a oy vermiştim.
Şuan iki seçenekte içime sinmiyor.
Kim kazanırsa kazansın, gelecekten umutsuzum.
Umutsuz olma kardesim kime verirsen ver lütfen tart düşün sinanogan bey dün trt deydi izledinmi dune kadar trt nin önünde yalvariyodu ve o kadar beyefendi duruyorum 14 mayıs sürecinde aksam o kadar kibirliydiki benim sayemde kaldin diye bana tesekkur et diye nasil küçümsüyor du iyi düşün gelecek senin elinde

Doğru yasal değil tutukladiklarini sevgili dedeniz salivericek iste yazık günah diyor ya ha bide biz masaya oturmadık dedi ya dedeniz..hımmm peki
Hükümetin her dediğini sorgusuz sualsiz kabul ediyorsun da bununkini neden etmiyorsun pare, o da siyasetçi bu da siyasetçi, üstelik bunun 'sıfırla' diye ses kaydı falan da yok. Açık milrofonda her şeyi yan çizmeden anlatmış. Adam sskyı batırdı diyorsunuz ama yıllarca mecliste araştırma komisyonlarında çalışmış, hem de bu hükümet zamanında bile, dürüst değilse ne işi vardı oralarda, üstelik yaptıkları soruşturmalarda çatır çatır ceza yağmış, kimseyi aklamamışlar

Hükümetin her dediğini sorgusuz sualsiz kabul ediyorsun da bununkini neden etmiyorsun pare, o da siyasetçi bu da siyasetçi, üstelik bunun 'sıfırla' diye ses kaydı falan da yok. Açık milrofonda her şeyi yan çizmeden anlatmış. Adam sskyı batırdı diyorsunuz ama yıllarca mecliste araştırma komisyonlarında çalışmış, hem de bu hükümet zamanında bile, dürüst değilse ne işi vardı oralarda, üstelik yaptıkları soruşturmalarda çatır çatır ceza yağmış, kimseyi aklamamışlar
türbanla ilgili yapılan insanlık dışı özgürlüğe birebir uzanan ellere yönelik yazıyorum bur dönemin anasını ağlattılar dite yazıyorum..kul hakkı diyorum neden se orayı es geçip görmüyorsun
Halen ve halen demirtasi övüyor suçsuz diyorsun...dolayısıyla dedenz de zaten tertemiz..dimi Zemheri .

esime kk ya oy ver diye israr ediyorum ve bana sunu soruyor ahmet turkun videosunu dinletiyor bana demiski kk verdigi sozde durmassa diye tehdit ediyor bu videoyu biliyosunuzdur. bu videoya karsilik kk ne demis peki ne soz vermis diyor buna net cevap varsa gidip veecegim kk ye dedi. yardiminizi rica ediyorum kafasi karisik yani esimin
Selahattin demirtaş aihm mahkemesinde yargılanacak adil olarak onu söyledim dedi programda

Doğru yasal değil tutukladiklarini sevgili dedeniz salivericek iste yazık günah diyor ya ha bide biz masaya oturmadık dedi ya dedeniz..hımmm peki
Eklemeden edemeyeceğim. İçeridekiler girmedi yalnız meclise, bunlar başka insanlar. Hepsi teröristse vekil olamamalılar, daha orada yakalarından tutup içeri atılmaları lazım, atmadıklarına göre değiller. Toplama çıkarma işlemi kadar basit. Devletin dili yazıdır, lafla terörist yapamazsın, adli işlem lazım, adli kayıtlara göre öyle değiller ki vekil oldular

Hoş buldum. Ay sakın gevşeme, senin ilki iki gün sürdüyse sonrakiler daha uzun sürecektir. Seçime az kaldı, banlanmamak lazım. Kazanırlarsa ülkenin çöküşünü kutlayanları buradan tebrik edebilmeliyiz. Bize 'nasılda koyduk' deyip mutlu olmalılar. 😘
Hoş geldin 😊 Erdoğan kazansa dahi ben sağlığının iyi gittiğini düşünmüyorum son günlerdeki canlı yayınlarına bakınca kolon kanserinden fazla yıpranmış. Yürümekte zorlanıyor. Korumasının su verdiği videoda bile zihin bulanıklığı varmış gibi boş boş bakıyor. Erken seçim kararını alacak 360 mv çoğunluğunu iki ittifak da sağlamıyor. Asıl mesele ölümü halinde yani seçmenlerinin düşüneceği şey kazanacağı ya da kazanamayacağı kısmından daha çok ölürse koltuk boşluğundaki senaryo bence daha kötü.

türbanla ilgili yapılan insanlık dışı özgürlüğe birebir uzanan ellere yönelik yazıyorum bur dönemin anasını ağlattılar dite yazıyorum..kul hakkı diyorum neden se orayı es geçip görmüyorsun
Halen ve halen demirtasi övüyor suçsuz diyorsun...dolayısıyla dedenz de zaten tertemiz..dimi Zemheri .
Adam özür diliyor, helallik istiyor, sorular çalınarak hakkı yenen milyonlarca açık kapalı insan var, askeri okullardan fetö zulmüyle ayrılıp dünyanın tazminatını ödemek zorunda kalan vatan sever gençlerimiz var, kandırıldık diyeni affediyorsun da bunu neden affetmiyorsun, bunlar da kul hakkı değil miydi. Herkes ikinci bir şansı hakeder, bundan neden esirgiyorsunuz o affı

Selahattin demirtaş aihm mahkemesinde yargılanacak adil olarak onu söyledim dedi programda
zaten o mahkeme çıkaracak ki onlar zaten destek veren ...

Âdil derken neye göre bir şehit çocuğunun gözyaşı kadar adil bir şey olamaz yada babası şehit olduğununda anne karnında bir bebek kadar kimse masum olamaz ne adili ya ne adili

Buna inanıp secim boyunca demirtasi avukatlığını yapanlar vicdanlarini sorgulasınlar...ciğerleri yanan anneleri görsünler babasız kalan evlatları çocuğuyla karnında bebeğiyle kalan kadınları bir dinlesinler görsünler...

Insan hakları mahkemesi yargılayacakmış..ya Allahım yargısı...

Hoş geldin 😊 Erdoğan kazansa dahi ben sağlığının iyi gittiğini düşünmüyorum son günlerdeki canlı yayınlarına bakınca kolon kanserinden fazla yıpranmış. Yürümekte zorlanıyor. Korumasının su verdiği videoda bile zihin bulanıklığı varmış gibi boş boş bakıyor. Erken seçim kararını alacak 360 mv çoğunluğunu iki ittifak da sağlamıyor. Asıl mesele ölümü halinde yani seçmenlerinin düşüneceği şey kazanacağı ya da kazanamayacağı kısmından daha çok ölürse koltuk boşluğundaki senaryo bence daha kötü.
O zaman ayvayı yedik işte, ortakları hüdapar ve yeniden refah partileri, mhpyi saymıyorum zira bahçeli ondan da beter. Humeyninin gelişinden hızlı olur bizdeki değişim

Tam olarak hangi video bilmiyorum ama bahsettiğiniz hdplilere kılıçdaroğlu söz verdi, verdiği sözü unutmasın gibi olan video ise ona cevap veriyorum:

O röportajda belirtmiş zaten adam. Kılıçdaroğlu "adalet" sözü verdi diye. Bu ne demek şöyle söyleyeyim. Ben osman kavalanın davasını okuduğum için onu biliyorum o örneği vereceğim. Tutuklu yargılanmanın şartları vardır ki eğer masumsa boşuna hapiste kalmamış olsun. Delil karartma, kaçma vs gibi. Bu şartları osman kavala objektif şekilde içermiyor. Adamın neyle yargılandığından çok uzun süre haberi yoktu. Avukatlarının da yoktu. Böyle bir şey olamaz. Sonunda öğrenilen de şuymuş. Osman kavalanın telefonunun sinyali bir baz istasyonundayken (yani o baz istasyonunun bölgesindeymiş adam) aynı anda o baz istasyonunun etrafında yavancı bir ajan da varmış :p avrupa insan hakları da doğal olarak siz ne iş dedi bizim ülkeye. Büyük tazminatlar geliyor. Bu adamı tutmanın nedeni Cumhurbaşkanının Osman Kavala nefreti. Hukuk değil.

Aynı şeyin bir çok insan için geçerli olduğu söyleniyor. Selahattin Demirtaşın bir insan öldürdüğü, bir terör eylemi planladığı ya da terör örgütü üyesi olduğu kanıtlanamadı ki adam yok öyle bir şey diyor. Hdp nin kurulması ve aktif olup mecliste siyaset yapması herkes için en iyi seçenek. Yani bu insanlar gelsin macliste dertlerini anlatsın, siyaset yapsın. Tek bir kişi bile siyaset yerine dağa çıkmayı tercih etmesin. Selahattin de diyor ki ben dağa çıkmadım, siyaset yapıyorum. Kanıtları anladığım kadarıyla selonun "aponun heykelini dikeceğiz" şeklindeki talihsiz açıklaması. Kardeşim sadece buysa elindeki kanıt yargıla ver hükmü. Yok uzat babam uzat. Çünkü herhalde yargılasa şimdiye cezasını çekip çıkmış olacaktı bu da işlerine gelmiyor. Adam resmen siyasi rehin rehin. Hukul devletinde böyle bir şey olamaz.

Şimdi siz "ben bu adamı sevmiyorum" diye bu hukuksuzluğu desteklerseniz yarın sizin başınıza gelir. Kişiye göre hukuk demek, hukuk yok demektir. Avrupa mahkemeleri hak ihlali olduğunu kanıtladı. Delilin yoksa adam çıkar. Bu kadar basit. Haksız olarak bir çok insan fetö ile de suçlandı mesela. Çok duydum öğretmen adam, fetullahı seviyormuş ama darbe marbe haberi yok. İçeride. Kanıt manıt tabi bunlar önemli şeyler olmadığından kimsenin salladığı yok.

Birisi de demiş İmsmoğluna terörist denen şikayet edilince tazminat öder diye sevindiğimden aynı şekilde diğer taraf için de seviniyor musunuz diye :p aklımda alay ediliyor artık. Sanki iki taraf eşit. Hukuki açıdan falan her şey eşit de diğer tarafa üzüleceğim. Yahu Tayyipe "seni istemiyorum, sevmiyorum, inşallah kaybedersin" desin de biri bakalım yakalanıyor mu yakalanmıyor mu :p

Bixim derdimiz de hdplilerin derdi de tüm aklı başında, bu hükümetten nemalanmayan vicdanlı insanların da en büyük dertlerinden biri bağımsız adalet olmalı. Kk bu sözü verdi herkese. Tam bağımsız adalet.

Yani nasıl anlaşılmıyor bu hdpnin RTE yerine KK desteği ben anlamıyorum. Bağımsız yargıdan daha önemli onlar için de bir şey yok. Bizim içişleri bakanı çıktı dedi. Tayyip istedi diye kayyum atanmış yahu yuh artık. Kk söz verdi. Yargı kararı kesinleşmeden kayyum yok.

Yukarıda aynen bundan da bahsettim. Şimdi güö ellerinde, arkada kendi partileri var diye mutlu ve rahat olanlar, devran dönme eğilimindedir unutmayın. Darbeciler de 28 şubat 1000 yıl sürecek diyordu ne oldu gördük :) bu devran dönünce sizin adalete ihtiyacınız olunca nasıl bir adalet istiyorsunuz şimdi de onu savunun. İlkeler bunu gerektirir.
Özet bu iste kimse anlamıyor butun heryerde takmışlar hdp lı vekile ne söz verdi diye kk 100 kere soyledi selo ile ilgili diye bu hep den hersey beklenir nerden bileyim akp yle gizlice konuşmadığını

Tabiiki gözümle herkesi görmem imkansiz kurunun yanında yaşta yanmiştir.
Ne yaşı arkadaş orman yandı yaş maş kalmadı 🤣🤣🤣🤣
Ya bu kadar da olur mu
4. Evre kanser hastası kadını sırf inattan içerde tuttular
Kermese mantı yapan kadını tutukladılar
Askeri akademi öğrencileri 18 19 yaşındaki çocuklara ömür boyu verdiler
Milletin servetine çöktüler
Keşke türban konusundaki hassasiyetiniz ve samimiyetiniz tüm haksızlıklar için olsa

Günaydın arkadaşlar.ellerinize sağlık olabildiğince anlatmaya çalışmışsınız.ama önceki sayfalarda zaten defalarca anlatılmış.Bende anlatmaya çalıştım ama bu tek taraflı soru cevaba döndü.bende sordum neden erdoğan.bizim göremediğimiz ne var diye ama cevap alamadım.ve şunu anladım sanırım arkadaşlar verilen başörtüsü serbestliğinden dolayı erdoğana bir vefa hissediyorlar.oyüzden ne yazsanızda boş.

X