Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ben demirtaş falan övmedim. Adam bütün beraat ve takipsizliklere hatta insan hakları mahkemesinin verdiği karara rağmen içeride hukuk kuralları işlesin, cezası kesinleşsin, ortada bir ceza yoksa çıkarılması gerekir. Bu yasal bir süreç benlik bir tarafı yok. Hukuk her türlü ideoloji ve menfaatin üzerinde olmalıdır. Dünyadaki mizan hukuktur, doğru işlemelidir.
Hayatım gerçekleri soylesekte maalesef bunu övmek anlıyorlar.hukuk savunmakta onlar baska bisey anlıyor.

Doğru 14 mayısta chp vekil sayısı düştü onların ki çoğaldı chp nin hdp nin istediği oldu destek olduğu sürece bunlar olucak

O kanun bu kanun bu kural bu mahkeme.sizde ne olduğunu biliyorsunuz gala savunuyor hale avukatlık yapıyorsunuz...biriniz de cikipta demeki evet hdp vekilleri dağa destek oluyor diye bu kadar kör sağır olunmaz ...ha hdp sizin partinizdir belki ondandır bu fanatiklik bilemem o yüzden hataları doğru gibi gelip alkisliyorsunuz..
Chpnin vekilleri ittifak ortaklarına kaydı hdp ile ilgisi yok. Adamların zaten 10dan fazla millet vekili vardı mecliste, bizden almış falan değiller.

Tamam pare sen hükümetin elindeki hukuktan daha fazla biliyorsun, git yargıla hepimizi at içeri. Bak sizinkiler ülkeyi yönetip teröristleri temizleyemiyormuş, kendi ağzınla itiraf ediyorsun. Hükümetin terörist saymadığından bana ne

Bununla ilgilenmiyorlar kendilerine gelince hala başörtüsü madurları ama başkasının madur olması yalan dolanla iftiraya uğramadı umurlarinda değil

Burada gördük kimin ne kadar adil oldugunu. Başörtüsü yüzünden okulundan atilan eğitim hakkı elinden alinanlardan bahsedince-biri de ben oluyorum bunlarin- ahihihaha Bi mağduriyetiniz bitmedi iyi ekmek yediniz bundan haaa! Yazıldı. O kadar sorun arasında sizinki devede kulak hihihih yazıldı. E bunlar ne oluyor o zaman herkes kendine demekki başkası umrunda değil.

Chpnin vekilleri ittifak ortaklarına kaydı hdp ile ilgisi yok. Adamların zaten 10dan fazla millet vekili vardı mecliste, bizden almış falan değiller.

Tamam pare sen hükümetin elindeki hukuktan daha fazla biliyorsun, git yargıla hepimizi at içeri. Bak sizinkiler ülkeyi yönetip teröristleri temizleyemiyormuş, kendi ağzınla itiraf ediyorsun. Hükümetin terörist saymadığından bana ne
👏👏👏👏👏👏

Ozaman hükümete diyeceksinki eyyy hükümet şehit annelerinin acısını görmüyormusun demirtaşın cezasını hemen kesinleştir.10yıl 20yıl neyse verilsin.e hüküm giymeyince adam böyle açıklar çıkıyor ortaya
Yok ben sakine cansız dan bahsediyorum

Kk içerden çıkarıcam demedi mi nasıl yani

Demirtasi kavala ve diğerleri çıksın istiyorsanız oy verin dedi ya emirler yağdırdı..nasıl demedi
Çünkü ispatlanmış suçları yok. Demirtaşı dağda asker vururken ya da kavalayı o ajanla oturmuş konuşurken gösteren bir kanıt var mı? Olsa zaten cezalarını verip onaylarlar. Yargı sonuçlansın, ispatlansın varsa çeksinler cezalarını, kimseyi hükümsüz bir şekilde hapiste tutmaya hakları yok.

Burada gördük kimin ne kadar adil oldugunu. Başörtüsü yüzünden okulundan atilan eğitim hakkı elinden alinanlardan bahsedince-biri de ben oluyorum bunlarin- ahihihaha Bi mağduriyetiniz bitmedi iyi ekmek yediniz bundan haaa! Yazıldı. O kadar sorun arasında sizinki devede kulak hihihih yazıldı. E bunlar ne oluyor o zaman herkes kendine demekki başkası umrunda değil.
Canim 2023 yılındayız gecti canim bu olaylar eskidendi eskiden işitip ısıtıp çıkarıyorsunuz herkes özgür benim bir sürü başörtülü arkadasim var cokta seviyorumChp li niye destekliyorlar acaba helâlleşti adam ak partili arkadaşlarımda var başörtülü onlar neden eskiye takılmıyor çünkü helâlleşti adam.

Ama ne yazsak hep bu konuyu öne sürüyorsunuz.ozaman chp yoktu kk yoktu biz çok gençtik.adam özürdiledi sorumlusu olmadığı halde.biz haklısınız dedik.ve şunuda ekleyeyim o dönemler sizin hakkınızıda hep solcular savundu protestolarda göz altına alındılar.böyle haksızlıkları yarıştırmaya kalkarsak oooo taaa katliamlara kadar gidelim sonra ortalık karman çorman olsun

Tam olarak hangi video bilmiyorum ama bahsettiğiniz hdplilere kılıçdaroğlu söz verdi, verdiği sözü unutmasın gibi olan video ise ona cevap veriyorum:

O röportajda belirtmiş zaten adam. Kılıçdaroğlu "adalet" sözü verdi diye. Bu ne demek şöyle söyleyeyim. Ben osman kavalanın davasını okuduğum için onu biliyorum o örneği vereceğim. Tutuklu yargılanmanın şartları vardır ki eğer masumsa boşuna hapiste kalmamış olsun. Delil karartma, kaçma vs gibi. Bu şartları osman kavala objektif şekilde içermiyor. Adamın neyle yargılandığından çok uzun süre haberi yoktu. Avukatlarının da yoktu. Böyle bir şey olamaz. Sonunda öğrenilen de şuymuş. Osman kavalanın telefonunun sinyali bir baz istasyonundayken (yani o baz istasyonunun bölgesindeymiş adam) aynı anda o baz istasyonunun etrafında yavancı bir ajan da varmış :p avrupa insan hakları da doğal olarak siz ne iş dedi bizim ülkeye. Büyük tazminatlar geliyor. Bu adamı tutmanın nedeni Cumhurbaşkanının Osman Kavala nefreti. Hukuk değil.

Aynı şeyin bir çok insan için geçerli olduğu söyleniyor. Selahattin Demirtaşın bir insan öldürdüğü, bir terör eylemi planladığı ya da terör örgütü üyesi olduğu kanıtlanamadı ki adam yok öyle bir şey diyor. Hdp nin kurulması ve aktif olup mecliste siyaset yapması herkes için en iyi seçenek. Yani bu insanlar gelsin macliste dertlerini anlatsın, siyaset yapsın. Tek bir kişi bile siyaset yerine dağa çıkmayı tercih etmesin. Selahattin de diyor ki ben dağa çıkmadım, siyaset yapıyorum. Kanıtları anladığım kadarıyla selonun "aponun heykelini dikeceğiz" şeklindeki talihsiz açıklaması. Kardeşim sadece buysa elindeki kanıt yargıla ver hükmü. Yok uzat babam uzat. Çünkü herhalde yargılasa şimdiye cezasını çekip çıkmış olacaktı bu da işlerine gelmiyor. Adam resmen siyasi rehin rehin. Hukul devletinde böyle bir şey olamaz.

Şimdi siz "ben bu adamı sevmiyorum" diye bu hukuksuzluğu desteklerseniz yarın sizin başınıza gelir. Kişiye göre hukuk demek, hukuk yok demektir. Avrupa mahkemeleri hak ihlali olduğunu kanıtladı. Delilin yoksa adam çıkar. Bu kadar basit. Haksız olarak bir çok insan fetö ile de suçlandı mesela. Çok duydum öğretmen adam, fetullahı seviyormuş ama darbe marbe haberi yok. İçeride. Kanıt manıt tabi bunlar önemli şeyler olmadığından kimsenin salladığı yok.

Birisi de demiş İmsmoğluna terörist denen şikayet edilince tazminat öder diye sevindiğimden aynı şekilde diğer taraf için de seviniyor musunuz diye :p aklımda alay ediliyor artık. Sanki iki taraf eşit. Hukuki açıdan falan her şey eşit de diğer tarafa üzüleceğim. Yahu Tayyipe "seni istemiyorum, sevmiyorum, inşallah kaybedersin" desin de biri bakalım yakalanıyor mu yakalanmıyor mu :p

Bixim derdimiz de hdplilerin derdi de tüm aklı başında, bu hükümetten nemalanmayan vicdanlı insanların da en büyük dertlerinden biri bağımsız adalet olmalı. Kk bu sözü verdi herkese. Tam bağımsız adalet.

Yani nasıl anlaşılmıyor bu hdpnin RTE yerine KK desteği ben anlamıyorum. Bağımsız yargıdan daha önemli onlar için de bir şey yok. Bizim içişleri bakanı çıktı dedi. Tayyip istedi diye kayyum atanmış yahu yuh artık. Kk söz verdi. Yargı kararı kesinleşmeden kayyum yok.

Yukarıda aynen bundan da bahsettim. Şimdi güö ellerinde, arkada kendi partileri var diye mutlu ve rahat olanlar, devran dönme eğilimindedir unutmayın. Darbeciler de 28 şubat 1000 yıl sürecek diyordu ne oldu gördük :) bu devran dönünce sizin adalete ihtiyacınız olunca nasıl bir adalet istiyorsunuz şimdi de onu savunun. İlkeler bunu gerektirir.
ahmet turkun kk sozunde durmassa hesabını sorariz degisim kacinilmazdir demisti... tamam esime anlatayim bakayim cok cok saol

Canim 2023 yılındayız gecti canim bu olaylar eskidendi eskiden işitip ısıtıp çıkarıyorsunuz herkes özgür benim bir sürü başörtülü arkadasim var cokta seviyorumChp li niye destekliyorlar acaba helâlleşti adam ak partili arkadaşlarımda var başörtülü onlar neden eskiye takılmıyor çünkü helâlleşti adam.

Çok minnoş ya helalleşmek iki taraflı olur? Hakkim asla helal değil. Zehir zıkkım olsun. Gençliğimi geri getirsin belki o zaman.

Adam özür diliyor, helallik istiyor, sorular çalınarak hakkı yenen milyonlarca açık kapalı insan var, askeri okullardan fetö zulmüyle ayrılıp dünyanın tazminatını ödemek zorunda kalan vatan sever gençlerimiz var, kandırıldık diyeni affediyorsun da bunu neden affetmiyorsun, bunlar da kul hakkı değil miydi. Herkes ikinci bir şansı hakeder, bundan neden esirgiyorsunuz o affı
:KK9: :KK9: :KK9:

E idam yok. Diğerini yıllardır besliyoruz zaten. Ellerinden öpmek gerek kim vurduya götürenin.
Herkesi aynı yerden bakmaya zorlayamayız. Apo yakalandığı süreçte türkiyede idam vardı, apoyu alma konusunda anlaşma sağlanır sağlanmaz idam paldır küldür kaldırıldı ve işin başında bahçeli vardı. Hatta biz yok canım bahçeli onu asmadan rahat etmez diye konuşurduk aramızda ama hepimizi yanılttı. Onu beslememizin sorumlusu hala hükümette yani. Araştır bak göreceksin

Benim arkadasim ev arkadasim o yıllarda üniversiteye örtüsünü çıkarıp petun takip giriyordu üzülüyordu evet zamanında bunlar oldu.arkadasim suan iyi yerlerde kinmi tuttu insanlara . Ornek ben polis okulunda okuyordum başörtü meselesinden dolayı bazı olaylar okuldan çıkarıldim cok üzüldüm dogru kin tutmadım yıllar geçti devran değişti

X