Geçinemeyenler kulübü

koca koca marketlerin non food bolumleri ne olavak 😳
Olmayacak.
Ben mü yanlış biliyorum, esnafı desteklemek amaçlo avm, market vb her şeye yasal düzenleme geldi.
5 km mesafede tek avm, marketler kapıdan kapıya 200 metre mesafe, market içlerinde elektronik, giyim, kırtasiye, züccaciye falan filan yasak.
İnternet sitelerinde satabilecekler galiba, ondan emin değilim.

beni alabilirsin 🤦ama benimki de nazli ve sendromlu ona göre 😁
Bulaşık makinesini ben dizecektim diye ağlayan yada ellerini kopurtup suya tutan tutunca da köpük kayboldu diye ağlayan dünya tatlısı bi evladım olsun ister miyim isterim evet ama aylık psikiyatri masraflarımm çıkacak bu kezde:halay:

Olmayacak.
Ben mü yanlış biliyorum, esnafı desteklemek amaçlo avm, market vb her şeye yasal düzenleme geldi.
5 km mesafede tek avm, marketler kapıdan kapıya 200 metre mesafe, market içlerinde elektronik, giyim, kırtasiye, züccaciye falan filan yasak.
İnternet sitelerinde satabilecekler galiba, ondan emin değilim.
herkes kendi işini yapsin dedi yani.
mantikli olmuş.
marketler icin 200 mt cok az

Bu ankaparkin giris kapisi bilmem kac otobus ediyormus sok olmuştum 90 li sayilardan bahsediyordu mamsur yavaş
Doğrudur, eder.
Devasa bir alandan bahsediyoruz, bir semt adeta.
Öyle koca bir alana tüm ülkeye yetecek kadar eğlence alanı yapıldı.
Yani tamam dünyada örnekleri var ama disneylandler yanlarındaki stüdyolarla bu kadar büyük.
Ayrıca yerel halk ya da yerel turistle ayakta kalması imkansız.
Ütopyaydı, öyle de kaldı işte.
Olan 750 milyon dolar görünen ama 1 milyar dolayı bulan bizim paramıza oldu.

Yaaa ben 2 senedir doğum ve cocuklarla gecen zamandan takip edemedim.koronadan sonra hemen gelmek istiyordum. Biz cocukken tatilya vardi istanbulda. Simdi benzer şekilde bir yer var adini unuttum. Ankapark bana o gunleri hatirlatiyordu.

apartmanda dün kardeş kardeşi bıçaklamış ama hafifmiş durumu.ne günlere kaldık yahuu.adli vakalar patlama yaptı pandemi de
allah sonumuzu hayir etsin 🤦
bende 1 saat once bir ark konustum esi mobilyaciydi yani mutfak dolaplari banyo dolaplari falan yapiyordu, ayni zamanda cam balkon vs yani ver bir evi komple yapsin ciksin tarzi calisiyordu adam ve isleri cok iyiydi.
kapatmış dukkani gecen hafta 🤦

Yaaa ben 2 senedir doğum ve cocuklarla gecen zamandan takip edemedim.koronadan sonra hemen gelmek istiyordum. Biz cocukken tatilya vardi istanbulda. Simdi benzer şekilde bir yer var adini unuttum. Ankapark bana o gunleri hatirlatiyordu.
Çok o tatta bir yer değil.
Land of legends çok kaliteli ve evet dünya standartlarında bir yer ama ankapark öyle değildi.
Her şey o kadar çok ki, tüm oyuncakları kullanmak 3 sene sürer.
Bu avm içinde oyun alanlarında olan jetonlu atarilerle dolu 6 7 çadırı var mesela.
Yürümek işkence, bağlantılı yollar yok.
Her şey yetersiz, 2 kere gittik biz.
Cüneyt Arkın filmlerindeki o dövüş sanatı kadar absürt yani.

Doğrudur, eder.
Devasa bir alandan bahsediyoruz, bir semt adeta.
Öyle koca bir alana tüm ülkeye yetecek kadar eğlence alanı yapıldı.
Yani tamam dünyada örnekleri var ama disneylandler yanlarındaki stüdyolarla bu kadar büyük.
Ayrıca yerel halk ya da yerel turistle ayakta kalması imkansız.
Ütopyaydı, öyle de kaldı işte.
Olan 750 milyon dolar görünen ama 1 milyar dolayı bulan bizim paramıza oldu.
antalyadaki su Disneylandimsi the land of legends kingdom geldi aklıma bı an .

Oraya gitmek lazım aslında
Bambaşka bi dünya yada bana hitap ediyor

Çocuklara verebileceğim en unutulmaz an, disneyland.
Bunun için de hiçbir zaman abartılı, orada burada kiralanan mekanlarda doğumgünleri olmayacak, biriktireceğiz.
Öyle oyuncaklara da para dökmeyeceğiz.
8 9 yaşlarına geldiklerinde götüreceğim, gönül ister amerika ama günümüz kurlarında pek mümkün değil, ancak parise😂

Bunun için de hiçbir zaman abartılı, orada burada kiralanan mekanlarda doğumgünleri olmayacak, biriktireceğiz.
8 9 yaşlarına geldiklerinde götüreceğim, gönül ister amerika ama günümüz kurlarında pek mümkün değil, ancak parise😂
Ayyy aynen. Ben de bebemi götürücem. Daha ne 1 yaşındayken de otursun pasta yesin eşşşek sıpası

Merhaba
Aslında pariste çok uygun değil:110:

nasıl olur acaba turla ben de istiyorum çünkü

sanki ilk gidilen yere turla gitmek daha mantıklı geliyor zaman kaybı olmuyor dıye ama yinede aklı takılıyor insanın

Merhaba
Aslında pariste çok uygun değil:110:

nasıl olur acaba turla ben de istiyorum çünkü

sanki ilk gidilen yere turla gitmek daha mantıklı geliyor zaman kaybı olmuyor dıye ama yinede aklı takılıyor insanın
abd uçak biletleri ve ulaşım, Paris’in 5 katı kadar bir şeye tekabül ediyor.
Eğer tek amaç disneyland ise Paris’te, tura gerek yok derim.
İçindeki otelde konaklamak, çocuklar için daha iyi olur çünkü hem stüdyolar hem parkur aynı gün bitirilemez.
2 gün orada kalıp, 2 gece şehir merkezinde kalsanız bence yeterli.
Ya da 3 gün disney otel, akşamları şehre ulaşıp gezmek vs.
Merkezde taksi ucuz aslında, biz tura dünya para bayıldık adam başı, taksiyle istediğimiz noktaya gitseydik sanırım bir tatil bütçesi daha kalırdı.
Disneyland ve diğer turistik bölgelerde de hızlı geçiş bileti kesinlikle edinilmeli, turla ya da bireysel gidilse bile farketmez.
Hayat kurtarır o bilet, biz bazı oyuncaklar için 30 40 dk beklemiştik ya da eiffel için de ama fast pass kartlarla hop, geçişler size açılıyor.
Film stüdyoları tarafına geçemedik bile, akşam kapanış gösterisi ve aralardaki geçit törenlerini izleyeceğiz diye de zaman kaybettik.

abd uçak biletleri ve ulaşım, Paris’in 5 katı kadar bir şeye tekabül ediyor.
Eğer tek amaç disneyland ise Paris’te, tura gerek yok derim.
İçindeki otelde konaklamak, çocuklar için daha iyi olur çünkü hem stüdyolar hem parkur aynı gün bitirilemez.
2 gün orada kalıp, 2 gece şehir merkezinde kalsanız bence yeterli.
Ya da 3 gün disney otel, akşamları şehre ulaşıp gezmek vs.
Merkezde taksi ucuz aslında, biz tura dünya para bayıldık adam başı, taksiyle istediğimiz noktaya gitseydik sanırım bir tatil bütçesi daha kalırdı.
Disneyland ve diğer turistik bölgelerde de hızlı geçiş bileti kesinlikle edinilmeli, turla ya da bireysel gidilse bile farketmez.
Hayat kurtarır o bilet, biz bazı oyuncaklar için 30 40 dk beklemiştik ya da eiffel için de ama fast pass kartlarla hop, geçişler size açılıyor.
Film stüdyoları tarafına geçemedik bile, akşam kapanış gösterisi ve aralardaki geçit törenlerini izleyeceğiz diye de zaman kaybettik.
Harıkasınız tam aradığım cevaplar

Tek çocuk büyükte sayılır oğlum rahat gezeriz diye düşünüyorum uyum sağlar bize

geçiş biletini aklıma kazıdım tesekkür ederim:KK200:

X