Doğuma Hazırlık Geçmek bilmeyen bulantılarım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

alindalin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
2.051
1.031
35
Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve son bir haftadır bulantım o kadar yoğun ki. Sabahları bulantıyla uyanıyorum, güne öyle başlıyorum. Gün içerisinde de belki çok nadir geçiyor ama genelde hep bulantım var. Ders anlatırken midem sürekli ağzımda sanki. Bir de çalışıyorum :KK43: çok zor geçiyor. Gece uyandığımda bile sağa sola dönerken midem bulanıyor.
yediklerimi çıkarmıyorum ama sürekli bi bulantı hali.
herkesin bünyesi farklıdır tabi ki ama size neler iyi geldi tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? Bir de ne zaman bitecek bu bulantı :KK43:

Benim ilk 3 ay sabahları oluyordu özellikle bulantim. Çubuk kraker, haşlanmış patates iyi geliyordu bana.
Keşke sadece sabahları olsa. Tüm gün böyle geçiyor. Her an her şeyi çıkaracakmış gibi tetikte dolaşmak çok zor. Çubuk kraker diyince bile midem bulandı şu an. Haşlanmış patatesi deneyeceğim.

Bende öyleydim valla yataklara düştüm bulantidan halsizlik ten sonra doktorum serum yazdı beş tane bulantı önleyici ve vitaminde koyuyorlardı içine ondan sonra daha iyi olmuştum

10 . Haftamdayim . 1 gun iyiysem 3 gun kotuyum. Galiba hafifliyor geciyor derken yeniden kusuyorum. Cok zor vallahi hayattan sogudum😒

Bende ogretmenim tek iyi yani evden calisiyor olmam. Bu donem tum kadinlara izin verilmeli gercekten cok zor
Bugünkü kararla birlikte biz de evden çalışmaya döneriz inşallah. Yoksa ne yaparım bilmiyorum. Özel okulda çalışıyorum çünkü.

Moralinizi bozmak istemem asla ama 17 haftamdayım hala bulantı ve kusmalarım devam ediyor. 5. Haftanın ilk günü başladı 13. Haftaya kadar aşırı şiddetli geçti. Bulantı hapı almama rağmen aşırı kustum, çok kilo verdim. İki ay tek tencere yemek yapamadım. Canlı ders anlatırken kucağımda kova ile oturdum, biraz kusup derse devam ettim😂😂
Sonrasında azaldı bulantı hapı aldığımda kusmadan az bulantı ile idare edebildim. Bıraktım hapı iki gün önce, gene kusunca almaya devam ettim. 6 ay önce bi bebeğimi kaybettim onda da aynı böyle iki ay kusmuştum😂
Ama inanırmısın hareketlerini hissetmeye başlayınca, göbeğin çıkınca hepsini unutuyorsun💓

Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve son bir haftadır bulantım o kadar yoğun ki. Sabahları bulantıyla uyanıyorum, güne öyle başlıyorum. Gün içerisinde de belki çok nadir geçiyor ama genelde hep bulantım var. Ders anlatırken midem sürekli ağzımda sanki. Bir de çalışıyorum :KK43: çok zor geçiyor. Gece uyandığımda bile sağa sola dönerken midem bulanıyor.
herkesin bünyesi farklıdır tabi ki ama size neler iyi geldi tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı? Bir de ne zaman bitecek bu bulantı :KK43:
Benimde 6 haftalıkken başlamıştı ilk senin gibiydim sonra geceleri kusmaya başladım. Sade soda limon biraz tuz onu içiyordum anlık iyi geliyordu. Sonra egepol şükran kopala gittim bulantı için prilam verdi. Gece yatarken 2 tane alıyorum bi nebze olsun iyi geldi. Yediklerini seç yağlı baharatlı şeylerden uzak dur. Hatta ben cok kötü halde gittim serum ilaç iğne baya tedavi gördüm o gün tercihen geceyi hastanede geçirdim. Sabaha kadar 7 tane bin ml serum aldım içine vitamin ekledi. O günden sonra toparlandım. 5 buçuk aylık oldum prilama devam ediyorum. Hiperemezis olarak geçiyor hamilelik hastalığı gibi daimi bulantim vardi. Simdi azaldi ama ilacla daha rahatim herseyi yiyebiliyorum. Bide ben cok kusan biri degilim her seferinde altima kaçırıyordum zorlanmaktan bu günlere şükür. Tabi o bulantı dönemi ne yemek pişirdim ne pişeni yedim hep yemek sepetinden neyi yiyebiliyorsam onu söylüyodum. 3 ay boyle devam etti. Simdi yavaş yavaş kendim yemek yapmaya başladım. Fakat simdi de ayaklarim cok ağrıyor uzun sure ayakta kalmak beni yoruyor onu da buzlu soguk suyun icinde bekletiyorum. Bulanti dönemi neler yedim ilk cubuk kraker her gün 3 tane soda ayran gevrek tost ayva leblebi bisküvi grissini tarzi seyler salatalik sonra meyve yerdim portakal suyu cok iyi geldi. Hep kuru seyler yedim mecburen. Arada pide pizza günü geciriyordum. Fakat aksam 8 den sonra hicbisey yiyemiyordum cunku benim bulantim gece başlıyordu eger o saatten sonra bisey yersem öğürmekten boğazım parcalaniyodu. Simdi iyiyim cok 3 ay süründükten sonra artik bulanti gecmeyince bağıra bagira agliyodum. Allah herkese sifa versin. Ama prilam iyiki var 4 aylığa yakinken azaldi zaten doktorum da oyle demisti 4 aylik olunca azalacak diye. Ama o ilk zamanlar hic gecmicek sanmistim hep yatakdayim dolabi gormekten bile midem bulaniyodu. Yatakdan carsaflardan esimden bile irite oluyordum. Suan 5 buçuk aylik oldum bakalim 6 dan sonra mide yanmas falan oluyormus olsun o 3 ay kadar kötü olamaz herhalde

Son düzenleme:
17 hafta cektim bulantıdan. sadece kizarmis ekmek lor peynir ve patatesle beslendim. 17 .haftada bi anda kesildi ama o süreçte 3 kg vermiştim.

7aylik hamileyim hâla bulanti var kusma var gecmedi neler denemedim ki neler gecmeyince isde mecbur cekiyoz prilam kullaniyom hâla gece yatmadan azda olsa yediriyor o ilac yoksa hep yatiyom yiyemiyom

Benim de 8-13. Haftalar arası bulantım vardı, bazı günler tüm gün oluyordu. Canım sadece biber salçalı veya ketçaplı makarna, ayva, çubuk kraker, yağsız peynir ekmek gibi kuru şeyler çekiyordu. Sulu yemeği düşünmek bile fena yapıyordu beni. Ayvayı deneyin mutlaka 1 saat falan iyi idare ediyor mideyi. Çok zorlanıyorsanız doktorunuza ilaç yazdırın.

X