Geçmeyen diş ağrısı ve kulağa vurması

Ayeaye

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2020
105
35
Merhaba 3 ay önce dolgu yaptırdım yani var olan dolguyu yeniledim altında çürük oluşmuş (2 tane diş) ama ağrım geçmedi sürekli sag tarafımda bi agri var ve bu dişler sağ en arka alttaki 2 diş ve arkasında tamamen çıkmış bir yirmilik dişim var. Onun üstündeki yirmiliği çektirdim. Ya benim sorum ben bu iki dişin önde olanının dolgusunu yenilettim agri orda yoğunlaşıyor gibiydi olmadi tekrar gittim kuafaj tedavisi yaptı yani geçici dolgu gibi bir şeymiş ağrım gecerse üstüne dolgu yapacakmış ama benim disim hala ağrıyor ve hala hassasiyet var ne soğuk ne sıcak değdiremiyorum resmen beynimde şimşek çakıyor ama bunları yaptırmadan o dolgularınn içinde çürük varken inanın ne bir ağrım vardi ne bir sey o tarafla yemek yiyordum şuan hep sağ şakağım ağrıyor başımda😔😔 üstteki yirmilik agri yapıyordur dedi bir sey olmayan dişi çekmiş oldu yani ooof off yaşayan var mı durumu yardımcı olun lutfeeennn

Not: kulağıma vuruyor bazen ağrı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-11-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pembekoala35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2016
4.913
7.790
Yillarca dis agrisi cektim bilirim nasil zordur.gecici dolguyu ne zaman yaptiniz yeni yaptiysaniz ondan agriyordur

Ayeaye

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2020
105
35
Yillarca dis agrisi cektim bilirim nasil zordur.gecici dolguyu ne zaman yaptiniz yeni yaptiysaniz ondan agriyordur
Geçen çarşamba yaptırdım 1 hafta oldu ama bana bunu yaptık agrin geçer geçmezse kanal tedavisi yapmamız gerek dedi. Ya benim anlamadığım belki başka disim ağrıyor ama ben farkedemiyorum doktorların bunu anlama gibi bir seyi yok mu

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
19.008
50.959
42
Antibiyotik tedavisi gerekir. Arayın söylesin hangisini içeceğinizi.
Eğer geçmezse kanal gerekebilir.

-Haziran-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
1.109
2.670
Merhaba 3 ay önce dolgu yaptırdım yani var olan dolguyu yeniledim altında çürük oluşmuş (2 tane diş) ama ağrım geçmedi sürekli sag tarafımda bi agri var ve bu dişler sağ en arka alttaki 2 diş ve arkasında tamamen çıkmış bir yirmilik dişim var. Onun üstündeki yirmiliği çektirdim. Ya benim sorum ben bu iki dişin önde olanının dolgusunu yenilettim agri orda yoğunlaşıyor gibiydi olmadi tekrar gittim kuafaj tedavisi yaptı yani geçici dolgu gibi bir şeymiş ağrım gecerse üstüne dolgu yapacakmış ama benim disim hala ağrıyor ve hala hassasiyet var ne soğuk ne sıcak değdiremiyorum resmen beynimde şimşek çakıyor ama bunları yaptırmadan o dolgularınn içinde çürük varken inanın ne bir ağrım vardi ne bir sey o tarafla yemek yiyordum şuan hep sağ şakağım ağrıyor başımda😔😔 üstteki yirmilik agri yapıyordur dedi bir sey olmayan dişi çekmiş oldu yani ooof off yaşayan var mı durumu yardımcı olun lutfeeennn

Not: kulağıma vuruyor bazen ağrı
muhtemelen kanal tedavisi gerekli sanırım yapılmadı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-06-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Ayeaye

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2020
105
35

Ayeaye

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2020
105
35

Ozmat

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
1
1
31
Merhaba. Nisan ayında benzer şikayetlerle kanal tedavisi bile yenilettim. 2 ay sonunda anlaşıldı ki diş ağrısı değil çene ağrısı çekiyormuşum. Gece diş sıkma probleminiz olabilir, çene ekleminize zarar vermiş olabilirsiniz. Zaman kaybetmeden iyi bir çene cerrahın görünmenizi öneririm. Hala splint kullanıyorum.

Ayeaye

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2020
105
35
Merhaba. Nisan ayında benzer şikayetlerle kanal tedavisi bile yenilettim. 2 ay sonunda anlaşıldı ki diş ağrısı değil çene ağrısı çekiyormuşum. Gece diş sıkma probleminiz olabilir, çene ekleminize zarar vermiş olabilirsiniz. Zaman kaybetmeden iyi bir çene cerrahın görünmenizi öneririm. Hala splint kullanıyorum.
Yazınız için teşekkür ederim ben 2 hafta önce kanal tedavisi yaptırdım ve Aman Allahım dedim hayat varmış ben ne çekmişim 😊 Rabbim size de şifa versin inşallah