Geçmeyen Göğüs Ağrısı ...Kızlar benim gibi olan var mı ?

Su nehri

Rabbim hep yanımızda ol
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2019
249
204
Kızlar kaç gündür sol memede ağrı var adetten sonra oldu doktora gitmeye korkuyom elime dokununca birşey batiyo ve yaniyo iltihap olabilir mi?

Kimsenin size garezi yoktur kanımca.Yazmamaları doktor olmamalarından kaynaklı olabilir diye düşünmekteyim.
İltihap olabilir,zararsız kist olabilir.Burdan kimse bilemez maalesef.Genel cerrahiye gidin.Sizi yaşınıza göre meme ultrasonu ya da mamagrofiye gönderirler.Doğru cevabı ancak orda alırsınız,doktor bile elle muayene ya da gözle görmekle anlamaz iyi mi kötü mü diye.Mamagrofi ya da ultrason.Geçmiş olsun.

Merhaba mutlaka bir genel cerraha ya da meme radyoloğuna gitmenizi önemle öneririm. Bazen lenf bezleri de şişip ağrı ve yanma yapabiliyor.Fakat gitmeden ne olduğunu bilemezsiniz ve içiniz içinizi yer durur onun için gidin hemen ultrasona gerekirse mamografiye yönlendirirler ihmal etmeyin lütfen.Geçmiş olsun.

Kimsenin size garezi yoktur kanımca.Yazmamaları doktor olmamalarından kaynaklı olabilir diye düşünmekteyim.
İltihap olabilir,zararsız kist olabilir.Burdan kimse bilemez maalesef.Genel cerrahiye gidin.Sizi yaşınıza göre meme ultrasonu ya da mamagrofiye gönderirler.Doğru cevabı ancak orda alırsınız,doktor bile elle muayene ya da gözle görmekle anlamaz iyi mi kötü mü diye.Mamagrofi ya da ultrason.Geçmiş olsun.
Ben kimseyi doktor olarak görmüyom ki sadece destek olmalari için yaziyom

Merhaba mutlaka bir genel cerraha ya da meme radyoloğuna gitmenizi önemle öneririm. Bazen lenf bezleri de şişip ağrı ve yanma yapabiliyor.Fakat gitmeden ne olduğunu bilemezsiniz ve içiniz içinizi yer durur onun için gidin hemen ultrasona gerekirse mamografiye yönlendirirler ihmal etmeyin lütfen.Geçmiş olsun.
Allah razi olsun randevu alip gidicem de kaynanamgilden çekiniyom bana diyolar çürüksün

Randevunu al git.Kaynanan da kafayı yemiş.İnsan vücudu bu..Kimse makine değil ki yeri geldiğinde makine bile arıza veriyor. Sen onun dediklerini duyma, büyük konuşup başına iş alacak farkında değil.Randevunu al kendine baktır,önce sağlık.Sağlık da ihmale,ertelemeye gelmez.

Allah razi olsun randevu alip gidicem de kaynanamgilden çekiniyom bana diyolar çürüksün
Kim ne derse desin aldırma sen kimseye de söylemek zorunda değilsin eşin dışında.Yaşadıklarını sen bilirsin ancak hangi devirde yaşıyoruz gerçekten.Allah yardımcın olsun kimseye aldırma ihmal etme.

Ben aynı durumdan çok sıkıntı çektim.3 Ocak ta sol mememde elleyince acı geliyor diyerek genel cerraha gittim.doktor kitle olduğunu ve ultrason çektirmenin gerekli olduğu söyledi.ultrasonu 13 Ocak tarihine verdiler.o zamana kadar artık kitle ele gelen yumurta büyüklüğünde bir hal aldı.acı devam ediyordu.o gün geldiğinde çekimdeki radyolog mastit yani meme iltihabı gibi göründüğünü söyledi.dr biteral ve sef adlı iki tane antibiyotik verdi iki antibiyotiği beraber sabah akşam kullandım.antibiyotikler bitti ama ne benim kitlem gitti ne de açım.başka bir doktora gittim o şırınga ile çekti ( Asla yaptırmayın izin vermeyin , bana sormadılar bile). Bir şırınga kan çekti , artık yumurta büyüklüğündeki şişliğim kızarmaya başladı.en sonunda Bursa da bir prof buldum ona muayene gittim.kara merhem be prednol adlı bir hap verdi.kara merhem iltihabı toparladı , yavaş yavaş deriden açılma yaparak akmaya başladı.ama acım ağrım hiç geçmedi ne dokunabiliyorum, ne de kimseye sarılamıyorum.içten sanki kesi atıyorlar gibiydi.kontrole gittiğimde tamamen çözümün ameliyat olduğunu söyledi Prof.8 şubatta ameliyat oldum .ağrım acım kalmadı çok şükür.meme romatizması belirtilerinin olduğunu söyledi Dr.patolojiye parça gitti sonuçlar geldiğinde sizlere tekrar yazarım .emziren bir anne değilim .çocuklarım 14 ve 7 yaşında yani bunlar emzirme kaynaklı değildi.dr un dediği bağışıklık sisteminin zayıflığı ve stres.şimdi bazı şeyleri daha çok anlamlandırabiliyorum.iki yoldur doktorlara sol kolumda ve sol mememde ağrı var diye hep gittim.hiç bir şey bulamadılar , hep kardiyoloji ye yönlendirdiler.meğer ben meme romatizması yaşoyormuşum.sonuçlar da inşallah olumlu gelirse bu netleşecek.Rabbim herkese sağlıklı günler yıllar nasip etsin 🙏

Merhaba. Sonucunuz ne oldu acaba? Benim de göğüslerinde sızı ve ağrı oluyor ara sıra. Sağ göğsümde fibroadenom var ama sol göğsüm temiz,1 ay olmadı daha ultrason çekileli. Kitle olmayan sol göğsüm ağrıyor şu anda.

Merhaba. Sonucunuz ne oldu acaba? Benim de göğüslerinde sızı ve ağrı oluyor ara sıra. Sağ göğsümde fibroadenom var ama sol göğsüm temiz,1 ay olmadı daha ultrason çekileli. Kitle olmayan sol göğsüm ağrıyor şu anda.
Benimde yaklaşık 7 aydir gecmeyen göğüs ağrım var genel cerrah meme cerrahisi 3 kere ultrason çektirdim kardiyoloji göğüs cerrahisi hiç birşey çıkmadı ama ağrım geçmiyor koltuk altı lenf bezlerim şiş çıkti enfeksiyondan dediler antibiyotik kullanıyorum ama ağrım geçmiyor

Benimde yaklaşık 7 aydir gecmeyen göğüs ağrım var genel cerrah meme cerrahisi 3 kere ultrason çektirdim kardiyoloji göğüs cerrahisi hiç birşey çıkmadı ama ağrım geçmiyor koltuk altı lenf bezlerim şiş çıkti enfeksiyondan dediler antibiyotik kullanıyorum ama ağrım geçmiyor

Çok geçmiş olsun bende de aynı sorun var, doku iltihabı denildi, antibiyotik kullandım ağrılarım tam olarak geçmedi ve koltuk altı lenf bezlerim 4 aydır şiş ve ağrıyorlar, koltuk altı lenf bezlerimin şişliği geçmediği için memelerden mr’ a girdim kist bile çıkmadı ve hâlâ ne olduğu maalesef bulunamadı, bu haftasonu lenflerden tekrar ultrason MR ına gireceğim lenf boyutlara tekrar bakılacak.

Çok geçmiş olsun bende de aynı sorun var, doku iltihabı denildi, antibiyotik kullandım ağrılarım tam olarak geçmedi ve koltuk altı lenf bezlerim 4 aydır şiş ve ağrıyorlar, koltuk altı lenf bezlerimin şişliği geçmediği için memelerden mr’ a girdim kist bile çıkmadı ve hâlâ ne olduğu maalesef bulunamadı, bu haftasonu lenflerden tekrar ultrason MR ına gireceğim lenf boyutlara tekrar bakılacak.
Ben kendim enfeksiyon hastalıklarina gittim, meme ultrasonunda birşey çıkmayınca koltuk altı lenf bezlerine bakılmasını istedim benimde şiş çıktı antibiyotik verdi 2 hafta kullandım ama ağrılarım benimde geçmedi. Bi kaç gün içinde kontrole gidicem. Gerçekten çok bunaldım 😭

Ben kendim enfeksiyon hastalıklarina gittim, meme ultrasonunda birşey çıkmayınca koltuk altı lenf bezlerine bakılmasını istedim benimde şiş çıktı antibiyotik verdi 2 hafta kullandım ama ağrılarım benimde geçmedi. Bi kaç gün içinde kontrole gidicem. Gerçekten çok bunaldım 😭

Sizi çok iyi anlıyorum, lenf bezi şişlikleri olarak burada ki başlıklara bir göz atarsanız çoğu kişi lenf bezleri ile uğraşmış, şişlikler yıllarca da sürebilirmiş, bunu bana genel cerrah doktorum da söyledi, kötü bir şey olmadığı müddetçe şiş ve ağrı olsada çok önemli değil artık.

Sizi çok iyi anlıyorum, lenf bezi şişlikleri olarak burada ki başlıklara bir göz atarsanız çoğu kişi lenf bezleri ile uğraşmış, şişlikler yıllarca da sürebilirmiş, bunu bana genel cerrah doktorum da söyledi, kötü bir şey olmadığı müddetçe şiş ve ağrı olsada çok önemli değil artık

Sizi çok iyi anlıyorum, lenf bezi şişlikleri olarak burada ki başlıklara bir göz atarsanız çoğu kişi lenf bezleri ile uğraşmış, şişlikler yıllarca da sürebilirmiş, bunu bana genel cerrah doktorum da söyledi, kötü bir şey olmadığı müddetçe şiş ve ağrı olsada çok önemli değil artık.
Teşekkür ederim bakicam

Bende suan sizin dediginiz agrilara muzdaribim ne yaptiniz

X