Geçmişe dönmemin ve köpek gibi pişmanım diye serzenişlerimin nedenlerini buldum.

mutluluk1982

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2015
700
335
41
(kendimede hatırlatmak içn bir an kendimle konuşurken yazmışım.. sadece sonları okuyablirsin.. bana iyi geliyor yazmak.. hatırladıkça pişmanım dediğim için kendimden utanıyorum..)
Öncelikle herkesten özür diliyorum.Sürekli aynı konu ile karşınıza çıktığım için.Şimdiden hakkınızı helal edin.Bana mesaj yazıp değerli fikirlerini tavsiyelerini veren arkadaşlarım.Değerli fikirlerinize çok ihtiyacım var.Ama unutmayın nerelerden nerelere geldim.Ha gayret diyorum.Mutlu olmak istiyorum.

Beni tanımayanlar ve ilk defa okuyanlar için anlatıyorum.

2010 yılında; 8 yıllık evliliğimi bir kız çocuğum varken bitirdim.Çok hızlı bir şekilde resmen boşandım.Mal paylaşımı ve nafaka almadan.Evliliğimizin ilk yıllarında kayınvalide ile oturmuştuk.Ben çalışırkende çocuğuma onlar baktıkları için çok iç içeydik.Severek evlenmiştik.Ama ailesi yüzünden sürekli kavgalar olurdu.O malum şahısta tam bir ana kuzusu idi.İlk yıllarda saygı sevgi bitmişti zaten.Ben de çok sinirli kırıp döken bağırıp çağıran dedikodu dırdır yapan bir tiptim.

Bunlar ilk boşanma sebeplerim: kendimi deşarz için yazım.kendime hatırlattım.okumayablirsiniz.

( gecenin bir yarısı eşimle kavga ederken ki kavga sebebi yatak konusu kayınvalidem yatak odama girdi.ve neden bağırdığımı oğluna neden eziyet ettiğimi söyledi mesela..ben yıllarca bunu dırdır yaptım.çünkü yıllar geçsede o yanlış değildi.kabul ettiremedim. yada doğum yapmışım saat 19:30 da.Eşim beni öpmedi tebrik etmedi.5 dk.çocuga bakıp kayınvalidemi dayısının kızının nişanına götürdü mesela..evde 1 hafta lovsalık dönemimde hiç yanımda olmadı.hergün ailesini düğünleri vardı oraya götürdü.. ağlamaktan sütüm kesildi mesela..ve ben yine yıllarca dırdır ettim.unutmadım.çünkü yine haklıydı.yanlış değildi bu hareketi.ilk evlendiğim dönem başbaşa bir yerlere gideriz kayınvalidem arar hastayım çabuk gelin ve biz gideriz..bunu dırdır ettim.Ben nişanlıyken benim borçlarım vardı.ve ben borçlarım bittikten sonra evlenelim diyordum ve o borcumu ödedi..yalvardı bana ben öderim problem değil bir an önce evlenelim dedi.bende borçlarımı ödedi diye fedakarlık yaptım aynı ev içine gittim.sonra üst katta taşındım.ki ben çalışıyordum.maaş kartımı evlendiğim ilk gün kendine vermiştim zaten. Borcumu ben ödedim.Ama yıllarca başıma kalktılar.Biz senin borcunu ödedik diye.bende yine dırdır ettim.ben çalıştım ödedim dedim.nankör oldum.Aileler çok farklıydı.Abileri yengeleri annesinin himayesinden çıkamazdı.Ama ben o düzeni bozdum.Markete bile anneleri ile giderler eşler evde bekler.Eşlerin ihtiyaçları olur annelerine parayı verirler onlar alır.Ben bu sebeplerden hep kavga ettim.Daha kırk günlük evliyiz.Çorap alıcam.orkid alıcam.Eşimle aynı işyerinde çalışıyoruz.Servisten indik.Yoldan eve geliyoruz.Allahtan o 20 dk.lık yolda başbaşa idik. Canım ihtiyaçlarım var markete gidelim dedim.Tamam dedi. Eve gittik. Anne dedi market ihtiyacımız varmı ? Götüreyim seni dedi.Var oğlum dedi.Pirinç şeker bitti.Gidelim. Ben orda şaşırdım kaldım.Bakıyorum.Tabi maddi anlamda da yani araba onların olduğu için evde onların .. galiba kendini mecbur hissediyordu.yada abilerinden öyle gördüğü için bilmiyorum.Bunlar hazırlandı bana da selma hadi sende gel gelmek istiyorsan dedi.. Şok oldum.Çok kızdım.Ama sesimi çıkarmadım.gittim.Çorap alıcam markette.Beğenmedim.Sonra çarşıdan alırız dedim.Kayınvalidem ben sana pazardan alırım dedi.Bende hayır ben alırım dedim.Ben gelinlerimin atletine donuna kadar ben alırım dedi.Bu nasıl bnir ahlak dedi. Kavga ettik.dır dır ettim.Eve geldik.iş boşanma noktasına geldi.bizimki hala sessiz hala susuyor ve annesi haklı.. yine suçlu ben..Annesi demesin mi BEN TABİ SİNİRLİYİM ANNEMİN EVİNE GİDİCEM BIRAK BENİ DEDİM. ‘’ BIRAK OĞLUM GİTSİN İŞİ BİTTİ ZATEN.BORCUNU ÖDEDİK GİDER DEDİ’’ BİZİM ADAM SESSİZ KALDI.. ne diyorsun anne sen.Benim karım ors…u.. 3 kuruşluk borç in bekaretini verdi.sonrada gidiyor diyemedi… evet yıllarca bunuda unutmadım.. daha neler neler.. unuturdum belki.. ama hep ailesi haklı olunca bende hep eski olayları gündeme getirdim durdum. Biz sevdik.ben doğum iznimde evde iken beni öpmeyi unutup taa servis durağından gelip beni öpüp tekrar giden adamdı.bekarken yağmurlarda sabaha kadar kapımda bekledi.. peşimi bırakmadı.. ama savunamadı.. bunlardan ilk yıllarda evlilik bitti..ev alırız. Kayınvalide eve karıştı. Ben eşimi ikna etmişim.sabaha kadar konuşmuşum.kendilerinden baya uzak bir semtte ev alıyor idik. Gittik baktık beğendik. İşe geldim.eşim altınları bozdurup ev sahibine ödeyecek.Ben arıyorum bittimi tapuyu aldın mı diye.. bana demesin mi Annemle bir eve bakıyoruz burayı aldık.Kapora verdik.gel bak dedi.. deliye döndüm.akşam oldu eve gittim.o evi gezişimi hiç unutmuyorum. Çat çat çat kapıları vurudm.uzun bir koridoru vardı.giridm çıktım.sonra yine sen kimsinde beğenmeme lüksün var denildi.. nerden geldin denildi.. benim ailem fakirdi. Ve çok sessiz.. dikkat ettiyseniz ailemle ilgili hiçbir mevzuu yok.. çünkü onlar ne gelir ne giderler..sadece ailem çok zor durumdaydı.şirketten borç almıştım babam için .. kıyamet koptu..onlardan bizene diye.. ki parayı onlar ödeyecekti.. evet geçmişe yolcuulk yapıyorum belki ama iyi.. bunları hatırladıkça kendimden nefret ediyorum.. nasıl pişmanım diye..

Yıllar geçti.. biz ev aldık. Tazminatımı aldım. Arsa aldık.benim maaşım yıllarca ondan fazla idi. Maaş kartımda onda idi. Üst baş almazdım.biriktirdik yıllarca. Adamda yükseldi.Fabrika müdürü oldu.İş değiştirdi. Ve o adam değişti. Aile sorunları geride kaldı. Onlar sorunmuymuş dedim. Son 3 ayda kadınlar oldu hayaatında. Aldatmalar ihanetler acılar.Konsimatrislere nişan yüzüğümü verdi gittim aldım.neler neler .En son kendi yatağımda kendi evimde Özbekli bir kadın bastım.o gün kanamam oldu.hamileymişim.kürtaj oldum.kadına bıçak çektim.gecelikle dışarı attım.sonra içeri koydum acıdım ben hastaneye gittim.kürtaj odum.sabahına intihar ettim.kurtuldum.1 ay psikiyatri bölümünde hastanede yattım.hastanaden çıktığım gün ise resmen boşandım..

Sonra boşandıktan iki ay sonra köpekler gibi yine pişman oldum. O süreçte o da birine gidip nişan takmış.. Yine iki ayı geçirmemiş.Köylü bir kıza.. o kızda bunların getirdiği eşyalaı filan beğenmemiş.. bana bak demiş.. benim dedğim oalcak.benim fikirlerimi soracaksınız bana demiş.. tabi herkes benmi.. eşya alınır. Annesiyle.. Gelinlik görümcenin gelinliği giyilecek.emir vakii.. giyermisin yok.. mobilya alıındı.annesiyle gidip beğenip alındı.. biz alındıktan sonra baktık o kadar. Bu kız bunları kabul etmemiş. Anasıda bu bize yaramaz diye nişanı atmışlar.. hazır bende deli gibi pişmanım.malk mülk almadım.rezilim.kiraan kiraya gidiyorum.psikolojim bozuk. Adam iyiydi. Bende suçluydum.. biz kayınvalide yüzünden bitti bu evlilik dedim.. adam da dırdırdan kendini dışarı attı dedim..

Bireştik.. 2 ay sonra bir tane kız çocuğumuz daha odlu.yeni ev aldık.resmi nikahı 1 yıl sonra kıydık. Resmi nikahı kıydırana kadar öldüm tabi.. ilk günlerde daha bana ben bir kıza aşık oldum dedi.. o kızdan ayırdım.. sonra başka biri.. sonra Taylandlara gezmeye gider tek başına..bayramlarda bizi boynu bükük bırakır.. sonra bir kadını kürtaj ettirdi.. yine sessiz kaldım. Sonra birini buldu elif.. gıda mühendisi .o olmadı başak biri.. seviyet..gül..perihan.. Aysun.. tabi ben bunları 1,5 yıl önce 2.kez boşanmadan iki ay önce telefonuna dinleme taktırdım. Ordan öğrendim. Dinleme sebebimde ben bu adama neler yapıyorum ama bana kötü davranıyor beni sevmiyor diyorum..gerçek nedenleri öğrendim.. hep başka kadınlar.. hep 3 kuruluk kadınlar.. tabi ben yine eski oalyları arada dırdır ediyordum. Benim kıymetimi bilsin diye eltim nişanlandığını söylemişti.. köylü çarıklı bile seni beğenmedi dedim.. yanlış yaptım belki ama kıymetini iblsin.. dedim.ben çalıştığım halde herşeyini kabullendim dedim.. bak o kız beile seni kabuletmedi..neden benim kıymetimi bilmiyor diye başa kalktım.. ve bitti.. o yine 2 ay sonra birin buldu

Bu defa evlendi.. ben yine pişmanım.. neden bilmiyorum.. çünkü hep beni seviyordu.. ayınvalidem bitirdi. O bitirmedi.. o da benim dırdırımdan gitti.. ben kadın olup yöneteblirdim dedim… intihar etmemler.. neler neler.. çok acılar çektim..bana yaşatmadıklarını ona yaşatıyor diye canım yanıyordu.balayı fotoğrafları filan..

Pişman oldu.. evlendikten 1,5 ay sonra pişman oldu.. bana ağlama resmini gönderdi.. bende pişmandım.. evliyken biz konuşmaya başladık.. döneceğim dedi.. bir yıldır çocuklarına ve bana döneceğim dedi.. bır yıldır her hafta sonu birlikte idik.. çocukları hayvanat bahçesine götürüyorduk.pikniğe gidiyorduk.. ama cinsel bir ilişkimiz asla olmadı.sadece duygusal .. mesaj atıyordu.. o kadından nefret eidyordu.. çocukları için acı çekiyordu.. geçmiş günleri hatırlatıyordu.. biz mutluyuz diyordu.. ben yine inandım bekledim.. bu arada hala bu karısınıda aldatıyordu. Arada ıbrısa ilan gidiyor ..orda yatıp kalkıyordu bana da bunu anlatuıyordu.. bak bunuda aldatıyorum diyordu.. ve kadın bırakmadı kendini.. bırakmadı.. bu da tazminat ödemek istemeid.. geri döndü.. 26.04.2016 da kadına geridöndü. Ama bir yıldır kadını bayram günü annesi evine gönderdi. Kadın geri geldi.. yine gönderdi geri geldi.. yine gönderdi.. bu defa iki ay ayrı kaldılar.. sebepler vardı.. kadın çocukları istememiş filan yada maddi olarak hesapları ayrı tutuyrmuş maaş kartını vermezmiş… sonuçta 2 ay ayrı yaşadıktan sonra bir gün içersiinde kadın evine döndü.. akşamına bitti yarın alıp mahkemeye gideceğiz diyen adam sabahına gelen kadınla yeni planlar yapmıştı bile.kadın ev borcunu ödemiş. Ki 3 evi daha var. ailesi çok zengin.. ama sürekli mal alır.. maaş karıtınıda vermiş.. problemlerini halletmişler ve barışmışlar.. bir yıldır verdğin söz nerdeydi.. ve beni suçladı.. erkek yapardı.. bekleyeydin..sabredeydin..dönerdim.. dedi..

Gitti. Ben hala kabullenemedim. Yine başladım acı çekmeye.. ama bir yıldırda zaten kadın bi gidiyor bi geliyor.. hergün ölüp bitiyoruz.. hakettim… hakettim herşeyi..

Ama biran aklıma geliyor.pişman oluyorum..bu kadar iğren pislik bir adamı kaybettiğim için üzlüyorum..PİŞMANLIK NEDENLERİM......................................................

ÖNCELİK ÇOCUKLAR İÇİN.. BABALARINDAN KOPARMAMALIYIM DİYORUM..HAKETMİYORKİ.. BIRAK ÖLSÜN..

SONRA BU KİRLİ DÜNYADA TEK BAŞIMA YAPAMAM DİYORUM..PİŞAMN OLUYORUM..

SONRA BİR YAZLIK KİRALIYORUM ADAM DUL OLDUĞUMU ÖĞRENİYOR VE BANA YAZMAYA BAŞLIYOR.. MERHABA DEMEK İSTEDİM..NASILSINIZ DİYE… SONRA VS.BUNA BENZER BİRKAÇ OLAY YAŞADIM.. DULUM VE HERKES SENİ POTONSİYEL KÖTÜ KADIN GÖZÜNDE BU YOLLUDUR DİYE DÜŞÜNÜYORLAR.. AHH KEŞKE BAŞAMASAYDIM DİYORUM.. BAŞIMDA ERKEK OLAYDI.. DİYORUM..

SONRA BENİM AİLEMİ YANIMA GETİRDİM.. DÜZEN KURMYA ÇALŞIYORUM..AYNI SEMTTE..ÜÇ APARTMAN VAR.. KIZIMA BAKIYOR. ORDAKİ EVLERİNİN ALT KISMINI İRAYA VERDİK. BABAM ANNEM BOŞANMIŞ.. EVİN ÜST KATINDA BABAM OTURUYORDU.. ONUNDA BORÇARLI VAR. EVİN KİRASINI BABAM ALIYOR. BÜR SÜRÜ BORÇ VAR. BENDE AİLEMİN İRASINI ÖDÜYÜRUM.. KIZKARDEŞİM VAR.BOŞANMIŞ.. ÇOCUKLARI BABALARINDA.ŞEHİR DIŞINDA.. HER AN O DA GELEBİLİR.. ZATEN KALABALIK BİR AİLEYİZ.. DİĞER KARDEŞİM ŞEHİR DIŞINDA.. ONUNDA EŞİ ALDATIYOR..O BOŞAMIYOR.. ÇÜNKÜ İKİ KARDEŞ BOŞANMIŞ.. AİLE DURUMU ORTADA.. YANİ YÜKÜM AĞIR GELİYOR.. EVET..KEŞKE BIRAKMASAYDIM DÜZENİMİ BOZMASAYDIM.O ADAM NE BOK YERSE YESEYDİ AMA BEN KURULU DÜZENİMİ BOZMASAYDIM DİYORUM..ÇÜNKÜ MADDİ OALRAK KENDİMİ YÖNETEMİYORUM.. NAFAKA 500 TL ALIYORUM.. BENİM MAAŞ TA 3500 TL ..TABİ İKRAMİYE PUAN PARASI ORTALAMA AYDA 4000 Tl… ama 1,5 yıl oldu boşanalı… o adamdan bir de boşanırken sadece oturdupum evin %50 sini almak için iknci evlilikten sonra hesap yaptığımda %45 parasını ben vermiştim. %5 içinde kredi çektim. Kredi bitti. O dönem smmm için kursa gititm. Kendimi dışaı attım..deli gibi kıyafet aldım.çocukalrıma bana.. son dönem ailemi yanıma getirmek için çok para harcadım.kaırdeşlerim çalışıyor idi.işten çıktılar.. borçaları ödeyemediler..ben ödedim.. şimdi bide psikolojim bozuk diye bu yaz kendim için ve ailem için yazlık kirlaadım. 4250 TL ödedim. Tabi smmm için de 6000 TL dosya prası ödedim. Şimdi yine 15000 Tl borcum var.8 ay sonra bitecek.. ama ben hala borç içndeyim.ailemde işini bilmiyor sorumsuz… ben çocuklarıma bakamayacağım.. onları rezil edeceğim düşüncesiyle deli oluyorum ve pişman oluyorum… köepek gibi pişmanım diyorum… çünkü o çok cimriydi.. mal mülk alırdrı.. maaş kartım onda idi.. kendimi yönetemiyorum… ama başaracağım.. ben bu kadar oaly yaşadım sa… değmez.. çok kızıyorum kendime… ailemi dışarda bırakmam lazım.. onlar sorumsuzlar.. ayrıa kadersiz…. Annem boşanmış..kardeşim..para yok..pul yok.. sadece bir kardeşim çalııyor.biri evlenecek.. çeyiz derdi. Neyse..orasıbataklık gibi.. oraya gidersen sende batarsın.. uzak durman lazım.. ama ailen senin..

Benim bir sabah kahvaltımda kırk çeşit olurken onlarda iki çeşit bile olamıyorsa bende almıyorum.. boğazımdan geçmiyor. Kızımda orda zaten.. annem bakıyor.. diyorumki kzıımın yaşam standartını düşürdüm.. sabah sucuklar sosiler kaşarlar.. vs.. şimdi almıyorum.. içime sinmiyor.. kızkardeşim var kızımla yaşıt.. kızıma kıyafet alamıyorum..çünkü onada almam gerek diyorum..aynı ortamdalar..oda üzülüyor.. havuza gönderiyorum.sinemaya götürüyorum.. TABİ İKRAMİYE PUAN PARASI ORTALAMA AYDA 4000 Tl… ama 1,5 yıl oldu boşanalı… o adamdan bir de boşanırken sadece oturdupum evin %50 sini almak için iknci evlilikten sonra hesap yaptığımda %45 parasını ben vermiştim. %5 içinde kredi çektim. Kredi bitti. O dönem smmm için kursa gititm. Kendimi dışaı attım..deli gibi kıyafet aldım.çocukalrıma bana.. son dönem ailemi yanıma getirmek için çok para harcadım.kaırdeşlerim çalışıyor idi.işten çıktılar.. borçaları ödeyemediler..ben ödedim.. şimdi bide psikolojim bozuk diye bu yaz kendim için ve ailem için yazlık kirlaadım. 4250 TL ödedim. Tabi smmm için de 6000 TL dosya prası ödedim. Şimdi yine 15000 Tl borcum var.8 ay sonra bitecek.. ama ben hala borç içndeyim.ailemde işini bilmiyor sorumsuz… ben çocuklarıma bakamayacağım.. onları rezil edeceğim düşüncesiyle deli oluyorum ve pişman oluyorum… köepek gibi pişmanım diyorum… çünkü o çok cimriydi.. mal mülk alırdrı.. maaş kartım onda idi.. kendimi yönetemiyorum… ama başaracağım.. ben bu kadar oaly yaşadım sa… değmez.. çok kızıyorum kendime… ailemi dışarda bırakmam lazım.. onlar sorumsuzlar.. ayrıa kadersiz…. Annem boşanmış..kardeşim..para yok..pul yok.. sadece bir kardeşim çalııyor.biri evlenecek.. çeyiz derdi. Neyse..orasıbataklık gibi.. oraya gidersen sende batarsın.. uzak durman lazım.. ama ailen senin..

Benim bir sabah kahvaltımda kırk çeşit olurken onlarda iki çeşit bile olamıyorsa bende almıyorum.. boğazımdan geçmiyor. Kızımda orda zaten.. annem bakıyor.. diyorumki kzıımın yaşam standartını düşürdüm.. sabah sucuklar sosiler kaşarlar.. vs.. şimdi almıyorum.. içime sinmiyor.. kızkardeşim var kızımla yaşıt.. kızıma kıyafet alamıyorum..çünkü onada almam gerek diyorum..aynı ortamdalar..oda üzülüyor.. havuza gönderiyorum.sinemaya götürüyorum.. bazen onuda bazen tek.. ama içim sinmiyor.. o da gelsin diyorum.. gelmeyince bende vazgeçiyrium.. kızımı götürmüyorum.. geelim kızıma.. kızım çok mutlu.. bunları istemiyor zaten.. onlarla mutlu.. ama ben onların yaşam standartını düşürdüm diye kızıyorum.. aileminde psikolojisi bozuk. Şimdi kızım mutluyum diyor ama hep sorunlu tartşmalı maddi sıkıntıların olduğu bir aile.. ne kadar mutlu oalblirki.. anlamıyorum kızımı ama mutluyum diyor bence bilinçaltında kötü etkileniyor..

Yani bunlardan pişmanım … o adamı sabredeydim bak ein kadını bırakmadı… diyorum..hani aklı başında erkek mi var diyorum..

Geçecek biliyorum..geçecek.. o adam pisliğin teki.. ne kadar problem yaşarsam yaşayayım..ne kadar sorun çıkarsa çıksın önüme…. Değmez demi arkadaşlar… değmez… iyiki bu adamı boşadım… belki çocuklarım lüks bir hayat yaşamayacaklar.. belki çocukarım zenginlik içinde yaşamyacaklar.. boşanırken çocuklarımın rızkını düşünmeyip yılalrca mal birikimlerini o evlendiği kadına bıraktım belki… ama Rabbim var.. Geleceği o biliyor.. Herkesin rızkı var.Kimse rızkından fazlasnı eksiğini alamz. Benim ve çocuklarımın rızkında gün görmek varsa başka birinden yine olur.. ki şu dönemler bi geçse… kardeşim bi düzelse.. iş bulsa.. çocujklarını yanına alabilse… annem babamla barışsa.. erkek kardeşim de boşanmak üzere.. belki o da düzelir.. ya düzelmesin…. İsterse… ben ayrı evim…

Benim evim var.. işim var.. destek olduğum kadar oluurm..onlar hesap kitap iblmiyorlarsa banane.. herkes bedelini öder yaptıklarının…. Bananeeeeeeeeee….demeyi öğreneceğim evlatlarım için…

Dün eve gititm.. artık ailemin sorunlarınada dayanamadım.. erkek kardeşimde kavga etmiş..işyeri vardı.. işyerini kapatmış… yürütemedi.. satmış.. işçi oalak çalışıyormuş.. kadınlada kavga etmiş.. o da bize gelmiş.. bende eve geldim.. hıçkıra hıçkıra ağladım.. keşke o adamı boşamasaydınm dedim..

DÜŞÜNDÜM SABAHA KADAR.. BU KADAR TEKRAR ANLATTIM YA HERŞEYİ.. OKUMAYABLİRSİNİZ. AMA BEN HATIRLADIM.. İYİKİ BOŞAMIŞIM.. NE OLURSA OLSUN…Ama iyiki boşamışım.. kendimle gurur duyuyorum… bu kadar şeye rağmen artık iyiki boşadım ben haklıydım diyorum..denize düşen yılana sarılır ya… ben o yılana sarılmıycam… ben güçlü olucam.. hesabımı kitabımı bilicem.. şu 8 ay geçsin… borcum bitsin.. bu son borç…. Kimse içinde kuruş harcamak yok…. Banane diyeceğim….kardeşimin işyerini kapattı.. 600 tl elektrik su ben ödedim…ben kimsenin kurtarıcısı değilim.. bu arada şu son dönem ailem için yaptıklarım o adama yaptıklarımın harcadıklarımın yanında koca bir hiç…. Ama gücüm yok..

Doktor hep diyordu.. neden pişmanımın gerçek sebebini bulmamız geerkiyor diyordu.. sevgi değildi bu diyordu.. evet.. bu sebepler pişman olmamı sağladı.. ama HERŞEYE RAĞMEN PİŞMAN DEĞİLİM..BUNLAR DÜZELECEK..ADAM OLACAĞIM.. ÇOCUKLARIMA BAKABİLECEK GÜÇTEYİM.AYAKTA DURABİLECEK GÜÇTEYİM.SABIR ZAMAN VE DUA…İSYAN ETME YETERKİ.. DEĞİLMİ? MUTSUZLUĞUMUN SEBEBİ İSYANLARIM..ALLAHIM DİYRUMM NEDEN HEPSİ BENİM AİLEMİN BAŞINDA… AMA GEÇECEK..HERŞEYİN BİR SONU VAR.. HER KARANLIĞIN BİR AYDINLIĞI VAR..AYDINLIK GÜNLER ÇOK YAKIN.. YETERKİ KARANLIK GÜNLERİ ÖZLETECEK KADAR ACI YAŞATMASIN ALLAHIM..

sudamlası ile ne kadar benzersiniz.
maaşın var mesleğin var.
bu karamsarlık niye.
elin ayağın tutarken .çocuklarını emanet edebileceğin bir ailen varken bu isyan niye.
eski eşin adam bile değilmiş ki babalık yapsın.
arkadaşım çok karışık durumdasın ama kendin karıştırıyosun kendini.
mutluluğu huzuru geçmişte bıraktım sanıyosun oysaki bataklıktan rezil bir hayattan çıkmışssın sen.
ne diyeyim insanın algılaması bir kere bozuldu mu böyle herşeyi yanlış anlamlandırabiliyor demek ki hayatta.
sen şu halinle rezil bir hayattan çıkmış çocuklarına bakan çalışan bir kadınsın.
eski eşini değil düşünmek adını bile anmaman lazımdı

sudamlası ile ne kadar benzersiniz.
maaşın var mesleğin var.
bu karamsarlık niye.
elin ayağın tutarken .çocuklarını emanet edebileceğin bir ailen varken bu isyan niye.
eski eşin adam bile değilmiş ki babalık yapsın.
arkadaşım çok karışık durumdasın ama kendin karıştırıyosun kendini.
mutluluğu huzuru geçmişte bıraktım sanıyosun oysaki bataklıktan rezil bir hayattan çıkmışssın sen.
ne diyeyim insanın algılaması bir kere bozuldu mu böyle herşeyi yanlış anlamlandırabiliyor demek ki hayatta.
sen şu halinle rezil bir hayattan çıkmış çocuklarına bakan çalışan bir kadınsın.
eski eşini değil düşünmek adını bile anmaman lazımdı

:) aynen, ben de bi an su damlası başka nickle geldi sandım. kızım var vs deyince anladım.

Kusura bakma ama ben kızıyorum böyle kadınlara.Bir insana bağımlı yaşamak nedir.Adam yapmadığını bırakmamış,yok ben dırdır ettim.Napacaktın susup oturacakmıydın.Ailenle maddi sıkıntı çekmektense,benliğini gururunu onurunu kaybetmeye razımısın o adamla.Bir de intihar etmek nedir.Bu adamdan başka birşey yok mu dünyada.İki tane evladın var.Başımda bir erkek olsun ne demek.İlla başını bekleyen erkek müsvettesi olması mı lazım.

Dul olmuşsun olmamışsın farketmiyor.Erkek milleti bekarada evliyede yılışıyor.Çocukların taciz edildiği bir dünyadayız.

Her hata her pişmanlık insana ders vermeli ve yolunu ona göre çizmeli.İyi bir gelirin var.Bir ödeme planı çıkarırsın.Ailenin durumu kötüyse belirli ölçüde yardım edersin.Şu kadarını karşılayabilirim dersin.Herkes başının çaresine bakmalı.Herkes çalışmalı.Senin de iki tane evladın var.Babaları sorumsuz karaktersiz.Onlara iyi bir gelecek sağlamalı eğitimlerini vermelisin.

Allah sağlıktan etmesin,dermansız dert vermesin.Bir psikoloğa gidip,bol bol dualar edip,kendine güzel uğraşlar bulu ve hayatına sınır çekip,geçmişi değil yazıya dökmek,kafandan bile atarak yeni bir hayat kurabilirsin.Kendin için evlatların için bunu yapabilirsin.

kısa özet geçeyim ablacım sen insan mısın insansan neden kendine saygın yok herif seni aldatmış sende ikinci evliliğiyle karısını aldattığı diğer kadınlar kervanına girmişsin daha da bu adam için acı çekiyorsun bence ahlaki açıdan belki hayatında başka adamlar olmayabilir ama evli olan senin için yabancı sadece çocuklarının babası sıfatındaki adamla bir yıl görüşerek karısını aldatmasına vesile olmuşsun..diğer kadınlar için kullandığın bir tabir var ..ama o kadınlar uucuz değil..ucuz olsaydılar bak sende o sıraya girmişsin..demek ki neymiş kocanın mayası zaten bozukmuş..neden bozuk mayayla inatla ekmek yapmaya çalışırsın ki..bak önüne çok mu çirkinsin sakat mısın kimse yüzüne mi bakmaz nedir yani mayasız birinin peşinden koşmak..

aha hatalıysam da suçlusu sensin 3 cilt lik roman silsilesi yazsaydın bari :KK66:

çoğu kısmını okudum.
azıcık kendinize saygınız olsun..
neden ısrarla pişman oluyorsunuz.
yatakta kadınla yakalamışsınız, yetmemiş 5 10 tane sevgilisnin adını saymışsınız, yetmemiş adam nişanlanmış, yetmemiş başka insanları kürtaj ettirmiş bla bla bla..
yahu canınızdan kızınızda dahamı kıymetli..
siz kendinize değer vermiyorsunuz elin adamı neden versin..

edit:
artık pişman olmanıza gerek yok. 2.kere bu kararı verevildiğinize göre maaşsınızla hayatınıza çok rahat devam edebilirsiniz..
çocuklarınız içinde güçlü bir anne olur. babadan çekmişler maden, huzurlu bir yuvada büyünler.
ALLAH yardımcınız olsun..

Son düzenleme:
:) aynen, ben de bi an su damlası başka nickle geldi sandım. kızım var vs deyince anladım.
çok benziyolar.
adamlar adam olsa içim yanmaz.
ikisi de kusura bakmasın.
ikisinin eşi de rezilin önde gideni.
hani ağladıkları adam değse haklılar dicem.
Allah akıl fikir versin cidden ikisine de.

baştan sona okudum. bi an korktum sonu kötü bitecek die. dünya kirli diosunuz başımda erkek olsun diosunuz ve o dediğiniz erkeğe bakın. dünyanın bütün pisliklerini önünüze sermiş zaten. neyse. son paragraftaki düşüncenize devam edin. en güzelini yapmışşsınız keşke ikinciyi bile evlenmeseydiniz. maaşınız cok iyi. çocuklarınıza her halükarda iyi bi gelecek sağlarsınz maddı olarak. ama aile ortamınız çok sorunlu ben olsam çocuklarımı o ortamdan uzak tutarım sürekli sorunlar.. ki onların sağlıklı bir ortamda büyümesi maddiyattan daha önemli..

senin konuları okurken resmen cinnet geçiriyorum.
senin gibi bir annem olsun istemezdim.
çocuklarına çok acıyorum senin.
sen de acı lütfen kendine gel. ne kocaymış arkadaş. işin gücün koca. ben snein gibi koca delisi bir kadın daha görmedim.
sen hastane de yatarak tedavi ol kesinlikle.
sonra çocuklarını al ailenden uzaklaş. bakıcı çok rahat bulursun maaşınla.
çocuklarınla birlikte gül gibi yaşar gidersin.

ben 2. kere evlenip boşandığını bilmiyordum bak onu da öğrenmiş oldum:):)
ne yaşamış olursan ol,bu kararı hem de 2. kere verebildiğin için kutluyorum seni..gerçekten bak...sen sandığın kadar güçsüz değilsin,hep diyorum kendi gücün farkına var diye..neyse ki sonr paragrafında matıklısın hala...en azından özlüyorum dönmek istiyorum demiyorsun:):)
önce kendin iyileşeceksin sonra da kızlaırnı iyileştireceksin..onların da mutlu huzrulu olmak hakkı..ve bu mutluluk paradan geçmiyor.sağlıklı bir anneden geçiyor..
azimlisin çalıştın sınavı kazandın bak i,hem de bu kadar problem arasında..
herşey daha güzel olacak inan bana..

Sabırla okudum. (önceki konularını bilmiyorum, denk gelmemişim)
Sana diyeceklerim şunlar:
1- eğer psikolojik destek almayı bıraktıysan bırakma, tekrar devam etmeni tavsiye ederim çünkü çok ağır travmalar yaşamışsın ve ayakta durmaya çalışıyorsun. Psikolojik anlamda kendini rahatlatma çabasındasın. Muhakkak bir destek al! Devam ediyorsan da sakın bırakma!
2- Kızın senin yaşadıklarından ne kadar etkilendi bunu bilemem. Fakat bilinçaltında inan onunda babasına ve senin yaşadıklarına, sana yaşatılanlara dair bir iz kalacaktır. Güvensiz bir hayat yaşamaması adına, ona elinden geldiğince psikolojik anlamda destek sağla. Gerekirse pedagog yardımı al.
3- Senin şu anda almış olduğun maaş neredeyse eşim ile birlikte aldığımız maaş toplamı gibi birşey (tabii iki maaş daha yüksek oluyor bu mebladan ama nerdeyseee... ) o yüzden hayli hayli geçinirsin, fakat başka bir aileye bakabilme gibi bir durumun olmaz. Maddi anlamda yetemezsin. manevi destek ayrı bir unsur tabii ki.
4- ailen hakikaten kader anlamında zor bir noktada, fakat alan Allah verirde... O yüzden ailenin de sana çocuk anlamında desteği güzel birşey. İnan bana dünyanın yarısı maddi problemler, açlık, yetersizlik ile savaşıyor, senin kızın da ancak bu şekilde maddi anlamda tutarlı olabilmeyi, paranın herşeyi satın almayacağını öğrenir bu şekilde. Mutluyum diyorsa belki gerçekten mutlu olabilir, çünkü para = mutluluk değildir!
5- sakın pişmanlık duyma. kendisine saygı duyulmayan devamlı aldatılan bir eş olmak değil ki evlilik. Senin yaşadıklarının 1 tanesini yaşasaydım o an bırakırdım eşimi. Bu nasıl bir kepazelik anlamış değilim. iyi insanlar da var bu dünyada inan. Senin yaşadıkların sadece kötü rastladıkların, hayatın kötü yanı. Kızının bunları yaşamasına müsade etmediğin için kendinde kuvveti bulmalısın. Bütün bu kargaşa ve hengame içerisinde maddi imkanların olsa dahi sen o çocuğu nasıl bir psikoloji içerisinde büyütecektin bir düşün?
6 - asla o adama dönme bir daha. 2 defa yapılan hata olabilir, 3. sü senin aptallığın olacaktır. Ailenin de tabii bu durumda pasif kalması kötü olmuş. Fakat herşey maddiyat değil hayatta, maneviyat en değerli olanı. Kendi değerini bilmelisin bu hayatta. En önemlisi evladının değerini bilmelisin.

Banlanıcam ama böyle salak kadınlar oldukça heriflerin sırtı yere gelmez.

İki laftan biri evliliğim kaynana yüzünden bitti, ee herif başkasına aşık oldum diyip basıp gitmiş onu da mı kaynana yaptı? Adamı milletin kucağından toplayıp toplayıp getirmişsiniz üstüne çocuk yapmışsınız , bu çocuklar büyüyünce bu ne aptallık demicekler mi? Kızınıza yazık değil mi? Bir adam için çocuğunuzu heba etmeye değer mi

İlk olarak lütfen yazdığınızı tekrar okuyun, bir yerden kopyala yapıştır mı yaptınız bilmiyorum ama koca bşr paragraf iki kez yazılmış.

İkinci olarak kocanız azmış kudurmuş parayı bulunca, siz de koca koca diye tutturmuşsunuz ama sonradan tedaviye başladınız diye anladım inşallah öyledir

Üçüncüsü ben iki kızı olup da eski kocasını kendine döndüren bir kadının hikayesini okumuştum burda ama eşinin evlendiği diğer kadının ağzından, nedense bu hikayenin aynı hikaye olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
sen de acı lütfen kendine gel. ne kocaymış arkadaş. işin gücün koca. ben snein gibi koca delisi bir kadın daha görmedim.

+1
Çocuklara yazık yahu.
Mayası bozuk ne b.k yediği belli olmayan baba, kafasız bir anne....

Allah yardımcınız olsun ama sizin çok ciddi anlamda destek almaya devam etmeniz lazım
Ailenizin sorumsuzluğu üzerinize yıkılmış... Eğer akıllı insanlarsa konuşun onlarlada
Eşinize diyecek kelime bulamıyorum.
Kendinize azıcık saygınız varsa geçmişi düşünmeyip önünüze evlatlarınıza bakın derim
Çünkü çok pis bir insanmış. Buna rağmen affetmişsiniz demek ki iyi düşünememişsiniz...
Önemli olan şimdiki durumunuz , üstesinden tabiki geleceksiniz.
Başaracak ve mutlu olacaksınız inşaallah

valla çok şaşırtıcı gerçekten.
insan böyle bi manyaktan kurtuldum diye zil takar oynar.
konu sahibi gitmiş bi daha evlenmiş.
korkarım 3. ye tekrar dönecek adama.

Bu ne yahu gerçek mi bunlar anlayamadım. Nişan yüzüğünüzü başkasına vermiş, defalarca aldatmış, sizden ayrılınca hemen evlenmiş, üstüne o kadar aldatmaya çocuk yapmışsınız bu adamdan. Evlendiği halde görüşmüşsünüz sonra yine aldatmış ay başım döndü. Bu kadar mı gurursuz bir insansınız siz. Ayrıca telefona dinleme taktırmak bu kadar kolay mı. Valla inandırıcı da gelmediniz yani valla iğrendim okurken hiç mi kendinize saygınız yok sizin adamın aldatmadığı kadın kalmamış halka seviyordu diyorsunuz. Allah aşkına bir kendi hayatınıza bakın yaa. Ne kadar laçka olmuş bir şey böyle çocuğunuza böyle mi örnek olacaksınız valla acıdım o çocuğa ne yaptığını bilmeyen ebeveynler.

X