Gecmisim ailem

Manolya--

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
1.613
2.533
Iyi akşamlar.Zaman zaman geçmişe çocukluğuma giderim. Bazen duyduğum bir söz de beni geçmişe götürür.
Benim ailem normal bir aile değildi. Sevgi saygı hic göremedik. Özellikle babam tarafından bize değer verdiğini hic hissetmedik vermedi de. Çocukluğum gençliğim yasayamadigim anılarla dolu.
Bazen çok ofkeleniyorum bazen unutuyorum.
Hep kavga hakaret babm suratını asar hic konuşmaz küfreder anneme yemek yemez. 2 3 gun evde buz gibi hava..Cocuksun anlardin. Biraz büyüyünce onlar kavga eder ben odama kapanır yatakta ağlardım. Küfür hakaret duymak istemezdim.
Cocuktum belki 8 9 yaşlarında hic denize gitmemiştim. Anneme söyledim yalvar yakar. Bir saat uzaklıkta deniz bize. Başkalarından duyar heves ederdim. Gittik ailemle uzaktan baktık denize geldik. Sonra da babam bizi hiç götürmedi.
Başkaları yüzmeye vs giderdi.
Başkaları pikniğe mesire yerlerine giderdi yazın. Bir mesire yeri varmış Yaşadığımiz ilde ama biz hic gitmedik. Bir kere olsun hadi sizi gezmeye pikniğe gotureyim demedi. Annem gidelim dese ne isiniz var orda der kavga çıkarırdi.
Dışarıda ayda yılda bir kere yemek yiyelim o da yok.
Imkani vardı. Memurdu. Insan senede bikac kere goturemez mi ailesini. Fakirlikten yokluktan değildi bu yaptıkları. Cimrilikten belki
Babamin bize sevgi gösterdiğini hic hatırlamam. Her yaptığımız kötü eleştirirdi..Bir kere de ovseydi.
Takdir alır getirirdim..Bakar kenara koyardı.
Pısırık ozguvensiz olduk başka nasıl olabilirdik. Bu durumu çok asmaya çalıştım.. Bir işe başlayınca biraz biraz astım..eskisinden iyiyim ama tam değil.

Geçen yeğenim bir şey istemiş babamdan markette o da almamış. Annem bana anlatıyor. Çocuk nasıl istedi baban almadı sizden görmedi ki alışmadı ki. Doğru diyordu biz bişy istemezdik ki.
Yine yeğenim biraz hareketli. Babam da kızıyor aşırı tepki veriyor. Annem de siz büyürken sizden haberi mi vardı dedi. Doğru biz ablamla ben kendi kendimize buyuduk. Hiç isteğimiz ttaskinkigimiz gürültümuz bile olmadi.

Neyse büyüdük üni okudum isim var evlendim.
Annemle babam çok nadir gelir bize oturmaya.
Geçen bizim o tarafta işleri var ben de dedim bize gelin yemek yeriz. Neyse geldiler. Babam kalkarız birazdan fln diyor. Geleli 5 dk fln oldu. Annem bsy dedi sonra babam tersledi iyi 2 saat bekleriz burda dedi. Ya çocuğunun evine oturmaya gelmişsin bekleriz burda ne demek?
Neyse daha çok var böyle örnek.
Uzun oldu. Biraz iç dökme benimkisi. Bu aralar aşırı duygusalım.
Hamileyim kız bebek bekliyorum. Inşallah onu iyi yetiştiririz kendimde eksik olanlari belki kızımla tamamlarim.

Amaan coğumuz aynıyız. Bizim anne babalar ortada büyümüş. Aile kavramından bihaber. Evlenip çocuk sahibi olmuşlar ama biz cocuk Ken cocugun kıymeti pek yoktu ki. Yani kıymet veren veriyordu elbette ama bugunki gibi değildi. Bugun insanlar daha bilinci özenli. En kötü anne bile toplum önünde özenir gibi yapıyor. Eskiden ezmek vardı. Eti senin kemiği benim mantığı. Allahım ne sacmalık.
Neyse işte takılmayın cogumuz, aynıyız. Benim de babam benzer. Yani size nazaran bizi götürür gezdirirdi. Ama zehir zıkkım olsun derdi acık acık. Keske götüröeseydi daha iyiydi. Tatiller bayramlar gezmeler hep küfür kavga gözyası.
Yalnız değilsiniz.

Iyi akşamlar.Zaman zaman geçmişe çocukluğuma giderim. Bazen duyduğum bir söz de beni geçmişe götürür.
Benim ailem normal bir aile değildi. Sevgi saygı hic göremedik. Özellikle babam tarafından bize değer verdiğini hic hissetmedik vermedi de. Çocukluğum gençliğim yasayamadigim anılarla dolu.
Hep kavga hakaret babm suratını asar hic konuşmaz küfreder anneme yemek yemez. 2 3 gun evde buz gibi hava..Cocuksun anlardin. Biraz büyüyünce onlar kavga eder ben odama kapanır yatakta ağlardım. Küfür hakaret duymak istemezdim.
Cocuktum belki 8 9 yaşlarında hic denize gitmemiştim. Anneme söyledim yalvar yakar. Bir saat uzaklıkta deniz bize. Başkalarından duyar heves ederdim. Gittik ailemle uzaktan baktık denize geldik. Sonra da babam bizi hiç götürmedi.
Başkaları pikniğe mesire yerlerine giderdi yazın. Bir mesire yeri varmış Yaşadığımiz ilde ama biz hic gitmedik. Bir kere olsun hadi sizi gezmeye pikniğe gotureyim demedi. Annem gidelim dese ne isiniz var orda der kavga çıkarırdi.
Imkani vardı. Memurdu. Insan senede bikac kere goturemez mi ailesini. Fakirlikten yokluktan değildi bu yaptıkları. Cimrilikten belki
Babamin bize sevgi gösterdiğini hic hatırlamam. Her yaptığımız kötü eleştirirdi..Bir kere de ovseydi.
Pısırık ozguvensiz olduk başka nasıl olabilirdik. Bu durumu çok asmaya çalıştım.. Bir işe başlayınca biraz biraz astım..eskisinden iyiyim ama tam değil.

Geçen yeğenim bir şey istemiş babamdan markette o da almamış. Annem bana anlatıyor. Çocuk nasıl istedi baban almadı sizden görmedi ki alışmadı ki. Doğru diyordu biz bişy istemezdik ki.
Yine yeğenim biraz hareketli. Babam da kızıyor aşırı tepki veriyor. Annem de siz büyürken sizden haberi mi vardı dedi. Doğru biz ablamla ben kendi kendimize buyuduk. Hiç isteğimiz ttaskinkigimiz gürültümuz bile olmadi.

Geçen bizim o tarafta işleri var ben de dedim bize gelin yemek yeriz. Neyse geldiler. Babam kalkarız birazdan fln diyor. Geleli 5 dk fln oldu. Annem bsy dedi sonra babam tersledi iyi 2 saat bekleriz burda dedi. Ya çocuğunun evine oturmaya gelmişsin bekleriz burda ne demek?
Hamileyim kız bebek bekliyorum. Inşallah onu iyi yetiştiririz kendimde eksik olanlari belki kızımla tamamlarim.
Boşver babanı. Evlenmişsin kendi yuvanı kurmuşsun. Ve birde bebiş bekliyorsun :) senin düşüneceğin kişi sadece bebişin ve kendi sağlığın olmalı. Umarım çok iyi bir anne olursunuz

Boşver babanı. Evlenmişsin kendi yuvanı kurmuşsun. Ve birde bebiş bekliyorsun :) senin düşüneceğin kişi sadece bebişin ve kendi sağlığın olmalı. Umarım çok iyi bir anne olursunuz
Boşvermek istiyorum. Ama onları ziyarete gidiyoruz annemi tersliyor tuhaf konuşuyor yanimda buna da üzülüyorum. Eşim fln da oluyor. Esim onun sözlerini duyacak diye cekiniyorum bazen

Bir keresinde sofra kuruldu yemek yiyeceğiz. Herkese corba fln var..Babam oturmadı sofraya suratini asti kenarda durdu. kaldı tabağı öyle. Sonra ordan kalktık eşim sürekli bsy mi oldu niye baban yemek yemedi dedi. Ben de bilmiyorum fln dedim.

Bir keresinde sofra kuruldu yemek yiyeceğiz. Herkese corba fln var..Babam oturmadı sofraya suratini asti kenarda durdu. kaldı tabağı öyle. Sonra ordan kalktık eşim sürekli bsy mi oldu niye baban yemek yemedi dedi. Ben de bilmiyorum fln dedim.

Ben bu konuda acik olurum. Biri huysuz ise huysuz derim. Biri bos yerden trip atiyorsa onu da söylerim. Insanlarin özelini dökmeye gerek yok. Hepimizin ailesinde ters davranan veya aksi insanlar var. Bunda utanacak birsey yok. Esinize böyle oldugunu, sizinle alakasi olmadigini söyleyin, babaniz da ne yaparsa yapsin. Bazi insanlar neden anne/baba olur hic bilmiyorum.

Boşvermek istiyorum. Ama onları ziyarete gidiyoruz annemi tersliyor tuhaf konuşuyor yanimda buna da üzülüyorum. Eşim fln da oluyor. Esim onun sözlerini duyacak diye cekiniyorum bazen
Boşver takma, sen aileni ve anneni düşün. Üzme kendini. Eşinede hiçbirşey anlatmak zorunda değilsin. Huyu öyle diyip geçersin :)

Daha fazla yazın yazdıkça rahatlayın lütfen içinizi dökün

Hepimizin bir çok travması var .Sizinki boyleymış .Kotuluklerı dusunup bebegınızıde uzmeyın.

Zaman geçmiş ama acısı gecmemis işte, içinizde kalmış
Elbette ailenizi eşinize sikayet etmeyin ama gerekirse destek alin
Hepimizin benzer yasanmisliklari vardir aynısı olmasa da.
Bazen kendi travmalarimizi kendimiz tamir etmek zorundayız eger aşamıyorsak destek almalıyız. Hamilelik sizdeki çocukluk travmalarini tetiklemis belli ki. Uzulmeyin desek de oyle kolay degil tahmin edebiliyorum. Ama eşinizden cekinmek yerine babam yaslaninca huysuzlasti diyin ya da yaşlılık işte diyip geçiştirin korkmayin o zaman esiniz sizin ondan bir seyler sakladiginizi düşünür

Bi çocuğun doğmasına vesile olan herkes anne baba olamıyor malesef. Sizin babanızda olamamış benim gözümde. Bunları yaşadığınız için çok üzgünüm, içinizin burukluğuna da. Umarım bi gün aşabilirsiniz. Kızınıza harika bir anne olacağınıza hiç şüphem yok sevgi dolu bir ailede büyür bi ömür inşallah 💕

Mesela ben de memur babanin kiziydim ama biz de disarida yemege cikmazdik ayda bir market alisverisine giderdik arada da kıyafet alışverişine ama öyle şunu isterim gibi durumlar bizde de olmadi
Ben hiç yazin tatile gittiğimizi bilmem yani bunlar eksiklik mi diye düşündüğümde açıkçası degil disarida yiyesim.mi geldi cikar yerim nolacak ki
Siz de esinizle yemege cikarsiniz (pandemiden sonra). Alirsiniz evladinizi cay demler kek börek yapıp piknige gidersiniz yani geçmişe care yok siz de yapamadiklarinizi kendi cekirdek ailenizle yasarsiniz lütfen bunlari düşünüp kendinizi harap etmeyin bebeginiz hisseder

Benimde babam oyleydi tek fark sizinki kadar gaddar degildi cocuklarinamelekti anneme yapmadgni birakmazdi bagirirdi cagiriridii terslerdi annem perdeyi acamazdi kadini yedi bitirdi.bizimkinin duzgun iside yoktu.ama bizi denize oiknige dugune goturururdu tabi sinirli oldugu icin burnmzdan getiriridi. Liseyi bir bitirdim kiz basima ya allah. Hemen bir ise girdim once evimizi yaptrdim krediyle. Cok guzel oldu. Laf etmeye kalkti ben odeyecegim dedim susturdum.3 sene kredi odedim.kendi sacimk boyamaya basladim yuru anne kuafore saclarimizi boyatacagiz dedi annen boyatamaz dedi o gun annemi rofleyle eve soktum. Eteken pantolana dondurdum.o bisey soyledikce ben sakaya vurarak sen heralde asirlardan kaldin yasin genc ama çoktun bence kendine bir bak baba. Millet aya sen yaya.diye diye bunu hep gömdüm.her hafta annemi kardesimi ablami sinemaya avmlere kuaforlere. Buda evde tek. Artik yavastan yillar gectikce alisti o siniri azaldi. Annemi ailesine asla gondermezdi gpndereceksin dedim ben evlendim nasil sana geliyosam onunda babasi oda gidip gorecek karisma 50 yasindan sonra kim senin karina bakacak ya kendinemi guvenmiyosun dedim. Oyle boyle Rabbime sukurler olsun annemizi kurtardik.simdi tatillere gidiyolar ikisi. Torun seviyolar. Sizde babaniza bize yaptin bari yegenime yapma bizdeki travmalr olusmasinnn babacim de. Bazemsaka yaparak bazen ciddi soyle. Insllah duzelir baba olayi cok onemli. Allah basimizdan eksik etmesin. Inanin ona bisey olsa siz yine aglar kosarsiniz

Şimdi duygusalsiniz hormonlar felan.
Bosverin ama kendi yuvanıza odaklanın..
Benimki de aynıydı.
Eksiği yok fazlası var.
Hala huysuz.
Eşimle gidince de yapar.
Ne yapayım adam böyle derim geçerim banane kendi utansın. Niye ben utanıyorum kocaman adamın adabı bilmemesinden.
Bir ara abarttilar hatta.
Eşimle her gittiğimde bir kavga bağırış.
Arada küfür de sallar.
Annem de tersine konuşur vs.
Kardeşime dedim bir daha böyle yaparlarsa gelmeyiz.
Ben gelsem bile enisten adım atmaz daha çünkü hiç hoşlanmıyor böyle şeylerden.
Anneme babama söyle ona göre dedim.
Ondan sonra dikkat ettiler.
Şurada sorsanız mutlu çocukluk geçirmiş birkaç kişi ancak çıkar.
Takılmayın yani.
Yavrunuz sağlıkla gelsin.
Göz aydınlığınız olsun.:KK68:

Haklısınız böyle düşünmek de. Ailenizle yani babanızla bir araya daha az getirin eşinizi. Kendinizi de üzmeyin sadece koruyun. Eşler bazen kız babalarını örnek alıyorlar saçma bir şekilde

Babanız değişmez kimbilir o da babasından öyle görmüştür belki bazı insanlar böyle.
Hepimizin çocukluğu pek içaçıcı değil. Ben babamı 4 yasında kaybettim annem kv kp görümce yanına gelmiş .. buyukbabam aksi bi adamın tekşydi küçüğüm annem banannem halam gözümün önünde dövülürdü ağlardım hep.. ders çalışmaya korkar sobanın arkasında gizli gizli çalışırdım.. buyukbabam kendi oğluna babama da huzur vermemiş hiç bizi severdi abimle beni yalan yok ama korkardım kendisinden.. sonra kurban bayramına 1 hafta kala evde kıyamet koptu abim askerden yeni gelmiş buyukbabam bizi evden kovdu:) ananemin evine 1 gun kaldık sonra ev tuttuk fln . Kışın ortasında bomboş evde kucucuk katalitik soba ile ısınmaya çalışmak buz gibi 4_5 kişi bir yatakta yatardık ayaklarım ısınmazdı bee 🙄 sonuc ne oldu yasım 34 yeni evlendim evlenene kdr hala abi yenge 3lusunun haksızlıklarıyla sinsiliklerle iftiralarla boğuştum evlendim kurtuldum ..

Demem o ki tek değilsin düşünme artık .. önüne bak

Ben sizi tebrik ediyorum
Bu tarz babayı kimse normalde evine davet etmez
Ve siz yinede gayet güzel ağırlamışsiniz

Bir de olaya şöyle bakın en azindan esinizi tolere etmeniz daha kolay olur
Evliliginize daha sıkı tutunabilrisiniz
Bende sürekli esimi babamla kıyasliyorum gıcık oluyorum 🤣

Sanki ben yazmışım gibi hissettim yazdıklarınızı.Ben henüz evli değilim ama babam aynen böyle ve benim de evlendiğimde eşim sorarsa baban niye böyle davranıyor diye diyecek cevabım yok ve kaygılıyım hakikaten.Bunları yaşadığınız için çok üzgünüm.Umarım eşiniz babanızın karakterini sizin fazlaca izah etmenize gerek kalmadan anlar da sizin anlatmanıza gerek kalmaz .Benim de hep düşündüğüm şeyler bunlar.Çünkü eşlerin bir gün bir tartışmada bu yararlardan vurabileceğini söylüyor bir çok kişi ve ben de izah etmeyeceğimi düşünüyorum evlenince eşime babamın bu tavırlarını.Allah ım inşallah eşinizin size daha çok sarılmasını yaralarınızı sarmasını birlikte şifalanmanızı ve huzur bulmanızı nasip eder.Bol bol dua edin ne olur.Sevgiler

X