Gelecekleri var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kitapkolik77

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2019
8
-1
Merhabalar. 25 yıldır ailecek görüştüğümüz çocukluk arkadaşım K, yakın zaman aralıklarla son 3 görüşmemizde kuzeni F' yi de yanında getiriyor. F ile çocukken hep karşılaşır oynardık, çocukken bize de gelirdi. Fakat seneler sonra ilk kez görüyoruz birbirimizi. İlk görüşmemizde 4 arkadaş vakit geçirdik. Hoş çocukmuş hiç çocukluğundaki gibi şımarık değil diye düşündüm. Ona karşı bi kıpırtı oldu. 2. görüşmemizde aynı şekilde güzel vakit geçirdik güldük eğlendik. Kendisinde gözlemlediğim biraz utangaç duran fakat konuştuğu zaman tam konuşan, nokta atışı espriler yapıp güldüren birisi. İlk 2 görüşmemizde 4 kişi takıldık. Son görüşmemizde ortak arkadaşlarımızın da olduğu 7 arkadaş hep beraber vakit geçirdik. Çocukluk arkadaşım K, "Biz de F' ye 2 hafta önce kız istedik" dedi. Bozuntuya vermedim hepimiz çok şaşırdık ve tebrik ettik. Teşekkür etti. "Ya hiç sormayın bi anda oldu ben de anlamadım galeyana geldik hakkımızda hayırlısı bakalım" dedi. "Elimde yüzük bile yok kız tarafında istemede sadece kıza takılırmış. Ayrıca nişan yapılır iki taraf yüzük takarmış nasıl bir adet anlamadık" diye açıklama yaptı. K' da "zaten her şey oldu bittiye geldi ağlanacak halimize güldük" dedi ve yaşadıkları aksaklıklardan, komik olaylardan bahsettiler. İsteme fotolarını gösterdi. Ocak 2019'dan beri birliktelermiş. Onu da getirseydin dedik. Yanınıza gelmeden önce onu işe bıraktım dedi. K' da "zaten gelinimiz biraz kıskanç" dedi.
İlk görüştüğümüz gün F telefonuyla ilgilenmedi. 2. görüşmemizde saatte bir telefonla konuşmak için yanımızdan ayrılmıştı. Son görüşmemizde sözlüsü tarafından sürekli mesaj ve 5-10 dk aralıkla aramayla tabiri caizse taciz edildi. Çocuğa ne rahat yemek yedirdi, ne rahat oyun oynattırdı, ne de rahatça muhabbet ettirdi. Haliyle F artık dayanamadı bazen telefonu çaldı durdu bazen yalan söylemedi fakat kıza eksik bilgi verdi. O kadar çok aradı ki kız aradığı zaman yanımızdan ayrılmayı bıraktı. Hatta bi aradığında yanlışlıkla hoparlör açıldı F alo demeden kız sert bir tonda "nerdesin" diye sordu. Haliyle herkes gerildi. İçimizden biri dayanamadı "F sözlünü biraz önce işe bırakmamış mıydın? Rahat bir şirkette çalışıyor herhalde o da gelebilirdi" dedi.
Yine de helal olsun diyelim hakkında ufacık kötü söz söylemedi fakat gün boyu ortamda utancından yerin dibine girdi.. Dağıldığımız zaman arkadaş "Bu ilişki uzun sürmez kız F yi kukla gibi parmağında oynatıyor. İsteme olayı da kızın ısrarıyla olmuştur" dedi. Diğer arkadaş "Belli olmaz bu işler baksana kız hakkında olumsuz bir şey söylemedi" dedi. Ben yorum yapmamayı tercih ettim. Fakat ben dahil herkes F' nin halinden memnun mu yoksa şikayetçi mi olduğunu çözemedik.
Ben F' den baya hoşlandım fakat hayatında biri olup olmadığını bilmiyordum. Ne K ne de F ilk 2 görüşmemizde bir şey söylemedi. İlk başta sosyal medyadan eklesem mi diye düşünmüştüm. Tabiki hayatında biri olduğunu öğrenince bu düşüncemden vazgeçtim. K dışında F ile hiçbir şekilde iletişim kanalımız yok. Aynı ortamda bulunmamız dışında kendisiyle iletişim kurma gibi bir düşüncem kesinlikle yok. 2 yıldır hayatımda kimse olmadığı için belki de hoşuma giden düzgün biri karşıma çıkınca bi elektriklenme oldu bilmiyorum. Eğer kızla mutluysa mutlu olsun kimsenin mutluluğunda gözüm yok. Merak ettiğim F halinden memnun mu ve bu kızla gelecekleri var mı? Yanlış anlaşılmaya müsait bir durum olduğu için konuyu biraz açtım. Kesinlikle art niyetli olmadığımı belirtmek isterim. Yine benim atladığım, sizin merak ettiğiniz bir şey varsa detay verebilirim. Tecrübelerinizi, görüşlerinizi ve durum analizlerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler. 😊

Neden merak ediyorsunuz? Zaten 1 senedir birliktelermiş ve bir şekilde iş ciddiye binmiş. Yani ben olsam sözlümden elektirik alan bir hanımefendinin bir ortamda bizim ilişkimizin olurunu tartışmasını, merak etmesini istemem. Belki kız bu elektiriği aldığı için sözlüsüne o ortamda rahat vermedi.

F belasını bulmuş bide siz üstüne eklenmeyin...birazda dedikodu gibi olmuş ,düşünün koskoca adam siz sadece bürüzleri görüyorsunuz,yanınıza getirip sarmaş dolaş olcak halleri yok...Bence hiiiiç kendinize pay çıkartmayın...Ne hali varsa görsün..

Merhabalar. 25 yıldır ailecek görüştüğümüz çocukluk arkadaşım K, yakın zaman aralıklarla son 3 görüşmemizde kuzeni F' yi de yanında getiriyor. F ile çocukken hep karşılaşır oynardık, çocukken bize de gelirdi. Fakat seneler sonra ilk kez görüyoruz birbirimizi. İlk görüşmemizde 4 arkadaş vakit geçirdik. Hoş çocukmuş hiç çocukluğundaki gibi şımarık değil diye düşündüm. Ona karşı bi kıpırtı oldu. 2. görüşmemizde aynı şekilde güzel vakit geçirdik güldük eğlendik. Kendisinde gözlemlediğim biraz utangaç duran fakat konuştuğu zaman tam konuşan, nokta atışı espriler yapıp güldüren birisi. İlk 2 görüşmemizde 4 kişi takıldık. Son görüşmemizde ortak arkadaşlarımızın da olduğu 7 arkadaş hep beraber vakit geçirdik. Çocukluk arkadaşım K, "Biz de F' ye 2 hafta önce kız istedik" dedi. Bozuntuya vermedim hepimiz çok şaşırdık ve tebrik ettik. Teşekkür etti. "Ya hiç sormayın bi anda oldu ben de anlamadım galeyana geldik hakkımızda hayırlısı bakalım" dedi. "Elimde yüzük bile yok kız tarafında istemede sadece kıza takılırmış. Ayrıca nişan yapılır iki taraf yüzük takarmış nasıl bir adet anlamadık" diye açıklama yaptı. K' da "zaten her şey oldu bittiye geldi ağlanacak halimize güldük" dedi ve yaşadıkları aksaklıklardan, komik olaylardan bahsettiler. İsteme fotolarını gösterdi. Ocak 2019'dan beri birliktelermiş. Onu da getirseydin dedik. Yanınıza gelmeden önce onu işe bıraktım dedi. K' da "zaten gelinimiz biraz kıskanç" dedi.
İlk görüştüğümüz gün F telefonuyla ilgilenmedi. 2. görüşmemizde saatte bir telefonla konuşmak için yanımızdan ayrılmıştı. Son görüşmemizde sözlüsü tarafından sürekli mesaj ve 5-10 dk aralıkla aramayla tabiri caizse taciz edildi. Çocuğa ne rahat yemek yedirdi, ne rahat oyun oynattırdı, ne de rahatça muhabbet ettirdi. Haliyle F artık dayanamadı bazen telefonu çaldı durdu bazen yalan söylemedi fakat kıza eksik bilgi verdi. O kadar çok aradı ki kız aradığı zaman yanımızdan ayrılmayı bıraktı. Hatta bi aradığında yanlışlıkla hoparlör açıldı F alo demeden kız sert bir tonda "nerdesin" diye sordu. Haliyle herkes gerildi. İçimizden biri dayanamadı "F sözlünü biraz önce işe bırakmamış mıydın? Rahat bir şirkette çalışıyor herhalde o da gelebilirdi" dedi.
Yine de helal olsun diyelim hakkında ufacık kötü söz söylemedi fakat gün boyu ortamda utancından yerin dibine girdi.. Dağıldığımız zaman arkadaş "Bu ilişki uzun sürmez kız F yi kukla gibi parmağında oynatıyor. İsteme olayı da kızın ısrarıyla olmuştur" dedi. Diğer arkadaş "Belli olmaz bu işler baksana kız hakkında olumsuz bir şey söylemedi" dedi. Ben yorum yapmamayı tercih ettim. Fakat ben dahil herkes F' nin halinden memnun mu yoksa şikayetçi mi olduğunu çözemedik.
Ben F' den baya hoşlandım fakat hayatında biri olup olmadığını bilmiyordum. Ne K ne de F ilk 2 görüşmemizde bir şey söylemedi. İlk başta sosyal medyadan eklesem mi diye düşünmüştüm. Tabiki hayatında biri olduğunu öğrenince bu düşüncemden vazgeçtim. K dışında F ile hiçbir şekilde iletişim kanalımız yok. Aynı ortamda bulunmamız dışında kendisiyle iletişim kurma gibi bir düşüncem kesinlikle yok. 2 yıldır hayatımda kimse olmadığı için belki de hoşuma giden düzgün biri karşıma çıkınca bi elektriklenme oldu bilmiyorum. Eğer kızla mutluysa mutlu olsun kimsenin mutluluğunda gözüm yok. Merak ettiğim F halinden memnun mu ve bu kızla gelecekleri var mı? Yanlış anlaşılmaya müsait bir durum olduğu için konuyu biraz açtım. Kesinlikle art niyetli olmadığımı belirtmek isterim. Yine benim atladığım, sizin merak ettiğiniz bir şey varsa detay verebilirim. Tecrübelerinizi, görüşlerinizi ve durum analizlerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler. 😊
Kızı da amma gömmüşsünüz. Yazdığınız gibi olsalar hatta F mutsuz bile olsa sizi ilgilendirmez ki. Kocaman adamı kimse 1 yıl zorla sevgili yapıp sonra da sözleyemez.
Ayrıca evet kız çok kıskanç olabilir ama belki de F den kaynaklanıyordur. Belki bişeyini yakalamıştır. Kimsenin içini bilemezsiniz.

Evet hoşlanmış olabilirsiniz ilk etapta ama hayatında birini olduğunu öğrendiğiniz anda bu ilgi bitmeli. Onların ilişkileri yalnızca onları ilgilendirir. Tabiri caizse aç kurt gibi beklemenin alemi yok.
O kız istediği kadar baskıcı olsun kendi içlerindeki iletişim. O kızın yerine kendinizi koyun.

Bu sizi ilgilendirmemeli geleceği var ya da yok önemli olan şuan hayatında birisi olduğu gerçeği üstelik niyetleri ciddi ki istemişler kizi
Sevmezse katlanmazdı zaten bu duruma degil mi

Düşünceleriniz, söyledikleriniz beni cok rahatsız etti. Sonucta sözlü birisi. O kızın yerine koyuyorumda kendimi gerçekten kötü hissederdim. Belki sizinle buluştuğunu bildiği icin huzursuz ve o yüzden devamlı taciz eder gibi arıyor, çünkü malum 'kadinlar hisseder'.

Sanki ayrılsalarda ben birlikte olsam dediginizi duyar gibiyim. Ayrıca ister her dakika arar, ister aramaz bu sizi hic ilgilendirmez. Cocuk sevmeseydi istemeye gitmezlerdi. Evlenmeye adim atmak oyle tek tarafın zorlamasıyla olmaz.

Ne cirkin ne itici bi uslup bu boyle.. koca koca adamlar oturmus mahalle teyzeleri gibi ortamda olmayan bir kadinin dedikodusunu yapiyorlar. Yok bu is uzun surmezmis de , yok kiz sözlenmeye zorlamis da , laflarin varosluguna bak hele
Size ne arkadaşım evlenecek barklanacak insanlarin iliskiyi yaşayış biciminden ? Kedinin cigeri gözlediği gibi ayrilsalar da ben kapsam havasinda olan bi kadinin varlığını hissettiği icin surekli ariyor olabilir mi ?
Benim nisanlimin benim olmadigim yerde tanimadigim kadinlarla muhabbet etmesini tolere ederken bi de dedikodumun yapildigini hissedersem yuz defa ararim yuz defa da acar , o ortamdakilere b.k yemek duser

Aslında başlık farklı olmalıydı sizce ayrılır benim olur mu olmalıydı. Geleceklerinin olup olmadığını pek düşünüyorsunuz gibime gelmedi. Evli ve sevgilisi olan adamları bir bırakın artık. Evlenecek sonra yine kavga ediyorlar yok kız küsmüş gitmis yazacaksın SANANE !!!!!
Herşeye burnunuzu sokmayın insanların özel hayatını da burda paylaşmaya hakkınız yok çocuk belli ki seviyor ve memnun. Kızda sürekli aramakta haklıymış hissetmiş demekki avını bekleyen avcıyı!!

Nedense hep boyle mutsuz gibi gorunen adamlar bizlerin yaninda mutsuzdur. Gerek kuzenlerimden gerek senin durumuna bende dustugum icin yazayim dedim. Bigun bir arkadasimiz boyle anlatiyor surekli sikayet ediyor o nisanli ben nisanli baskalariyla. Tabiki normal arkadasiz bisey yok benden asla. Adam herkese sikayet ediyor. Iste benimki cok kiskanc zorla yuzugu takti valla sonumjz hayirlimi bilmem. Iste tescilli gibi nisanlim olsaydi bir dk bekletmezdim hemen evlenirdim.iste bizimki gecimsisz soyle boyle. Bir ara ortamdaki arkadaslar bu cocuk yokken dedilerki bu cockk salak nisanlisida cok guzel ne sikayet eder. Cocugn sosyal mdya hesabi yok kizin var.bi bakayim dedim aksam. Bu sikayet eden cocuk resimlerde videolarda kiza resmen yapismis. Ask dolu sozler soyluyo videolarda. Ilani asklar hergun cicekler. Ya i demem o ki bu tipler cok tehlikeli bence sen uzak dur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X