Gelinler hep kayınvalideyi eleştirir ama ben de bizim gelini anlayamıyorum

siz bastan zaten geline tepkili yaklasmissiniz yok babasi soyle abisi boyle gece yarilarina kadar geziyor felan filan onun yerinde sende olabilirdin yani ailesinin sucunu kiz cekmek zorundami...
negatif yaklasmissinizki karsidakide size negatif davraniyor..
ne ekersen onu bicersin misali..

bende düğünü zamanı kardeşimle benzer konularda sorun yaşamıştık çok darılmıştım ama sizin gibi tebrikte ettim takısınıda gelinimize taktım.düğün sırasında yanlarına gidip bi ihtiyaçları istekelri varmı diede sordum düğünde en çok oynayan bendim.bi sürü alışverip yapıp süslenip püslenen düğünün en şık ıda bendim.sebebpmi o benim canım kardeşim.düğünde doğumda ölümde hayatta bi kere.ne oldu buzlar eridi.gelinimiz daha dün aradı abla bize gelin oturalım die.yani aramız herikisiylede maşallahh diyimm çook iyiz.

Son düzenleme:
görümcem bileziği iğneyle damada taksaydı bende yüzüne bakmazdım...

ne komik bir davranış olmuş...

o adap bilmiyordu da siz de mi bilmiyorsunuz?

çok merak ettim abiniz iki çocuğunun annesine bu kadar iyi davranmışmı

hayır illa müsamaha gösterecek çocuklarının annesine gösterseymiş

Bazen bazı olaylar bizim geleceğimizle ilgili işaretler verir ama biz kadınlar ya duygusal olduğumuzdan yada aşktan gözümüz kör olduğundan bazı şeyleri göremeyiz görmemezlikten gelir ilerde düzeleceğini umut ederiz.Çok çok özür dileyerek neden kendinize gururunuza namusunuza laf söylecek insanlarla beraberizsiniz neden ? bu insanlar şimdiden göstermişler kendilerini bunların düzelmesi imkansız evlendikten sonra bu tür insanları çekerek hem gençliğinize hemde ailenize yazık edersiniz

Nişanlımın yapabileceği hiç bir şey kalmadı şimdi ise onların yanında değil benm yanımda ilerisini bir ALLAH bilir..Ama önyargılar hiç değişmeyecektir insanlar birbirine yaklaşırken 3. kişi karıştırmamaları lazım aralarına samimi bir ilişkiden öte bir şey oluyor herkes için..

takı konusunda hatalı davranmışsın ama diğer hususlarda anlattıklarına göre gelin ve ailesi çok alıngan davranmışlar herşeyi sorun etmişler adeta küsmek için yer aramışlar.inşallah aranız düzelir canım

ValLa kimse kusura bakmasin abin ailesini ezip ailesini kaale alip saygi duymayan bir kadini yuceltiyorsa ne abinin hatri icin ne de millet icin icimden gelmeyeni yapmaman gayt normal. Abin arada kalan kalp kirmayan adam olsaydi gidip takardin ama degcek insan yok ortada hic suclu hissetme. Kimsenin anneyi uzmeye hakk yok sen annene kiyamiyorsun adin gorumce oluyor yok ya elin kizi gelcek vercek gazi anne uzulcek aglucak sende seyret en tepkinde cok haklisiniz

Canim
Abini ozledigin icin buralara yazdigin belli
Hatasizsin diyemem ama kimse dort dortluk degil zaten
Gelininiz ailesionden belli ki usul adap gormemis
Tabi ki arastirip soracaksiniz ki arastirdiginizda da cirkin seylerle karsilasmissiniz ve abini uyarmaniz cok normal

Is abinde biter biliyor musun
Ailesiyle esi arasinda denge kurmasi gereken o

Kizin tanismak istememesini normal karsiliyorum
Ben de 4sene gezdim ama ailesiyle isler ciddilesince tanistim

Dugunde tebrik etmemeniz butun kirginliginiz ve hakliliginizi bir yana atip sizi suclu durumuna dusurmus
Gelininiz bunu koz olarak kullaniyordur muhtemelen

Bence kesinlikle abinle arani boyle birakma
Buyukluk sende kalsinat bir mesaj ya da mail

Kirildigimiz seyler oldu ama dugunde sizi kirdiysam gercekten cok uzgunum
Siz artik bir ailesiniz kimse birsey diyemez
Biz de aileniz ve seninle de gelinimizle de guzle gunler gorelim istiyoruz
Gel konusup haledelim ne annem uzulsun ne esinle aranda huzursuzluk olsun
Senin arada kalmana kiyamiyorum ve ozluyorum de bakalim dayanabilecek mi

Sanmiyoprum ki iyi niyetle ve yapici yaklastigin halde sirt cevirsin
Ceviriyorsa zaten gercekten insanliginda sorun vardir bence
Gurur yapma nolur. Ben boyle aile baglari kopuvereiyor ya cok uzuluyorum
Sen buyukluk yap sonra gelin konusur durursa abinin gozleri acilir

Arkadaslara katılıyorum .. Dengeyı kuracak olan abın .. Ama oda becerememıs .. Hayırlısı olsun

bu gelin-k.v. ya da kız tarafı-erkek tarafı geleneği olsa gerek, toplumumuzda yer etmiş. vazgeçemiyoruz demek ki, seni beni yokmuş!!!

bizim gelini anlatayım:KK14:
kendilerince,onlardan iyi insan yoktur,onlardan fedakar insan da yoktur.herşeyin en iyisini bilirler.en çok onların derdi vardır.onların sıkıntısı da çoktur.en ufak sorunları abartılıp dağ gib yaparlar.ionların hastalıkları da çok önemlidir.onlardan başkasının hiçbir şeyi önemli değildir.hep pohpohlayacaksın.el-aman diyeceksin.sürekli arayıp,soracaksın.her bakımdan onlara muhtaç olup, belirteceksin.hep sensin diyeceksin,sürekli davet edeceksin:KK33:
bu şekilde davranırsan bizim gelinden iyisi yoktur:KK34:

Son düzenleme:
Bu yaşıma geldim,anladımki gerçek olan tek bişey var oda mağduru oynayan herzaman kazanıyo!

istersen sonuna kadar haklı ol sesin çok çıkıyosa suçlusun.

düğüne kadar gidip bileziği abinizin yakasına takmanız ve resim çekilmemeniz kesinlikle hata olmuş. şimdi naparsanız yapın mağdur olan taraf gelininiz zulm eden kötü olan taraf sizsiniz.

kardeş olarak bazı şeyleri görüp susmak çok zordur elbet ama herkes gerekeni söyledikten sonra abiniz hala kör körüne bu yola girip karar verdiyse bu insanın hayatına çokta müdahale etmemek gerekir. çocuk deil sonuçta dimi.

bu tip kişilere karşı herzaman güleryüzlü ve politik davranmak gerekir. üzerinize düşeni yapıp köşenize çekiliceksiniz. herkes böyle davransa konuşucağı bişey kalmaz abinizde gerçekleri daha net görür. gerçek duygularla başbaşa kalır. boşuna gündem mevzu yaratmanın anlamı yok.

aksini yaparsanız emin olun,o gelin mağdur ve mazlum olan taraf sizde kötü görümcesiniz..

bu kadar çirkefliğede pes doğrusu.. ama maalesef en arada kalanlar erkekler oluyor neden damat kaynata kavgası çekememezliği duymayız yada nebilim damat gelinin abisi-kardeşi kavgası pek duyulmaz hani vardır tabiki ama bi kaynana gelin yada gelin görümce veya elti kavgaları kadar fazla değildir kesinlikle diye düşünüyorum.. ah biz kadınlar diyorum :KK70: bazı şeylerde konuşmadıkça karşılıklı böyle uzayıp gidiyor engüzeli birbirinizi anlamanız için oturup konuşmak sen surat yaparsan o surat yaparsa tek mutsuz abin olur burada o kocasının hatrı için sende abinin hatrı için oturup konuşun olaylar böyle surat yapara çözülemez canım...

X