Gelinlik Sorunu

bazıları işi fırsata çeviriyor demek. halbuki bir yumak tül için zaten 2-3 bin para veriyoruz, o dantellerin parasını almasalar eminim zarar yapmazlar da işte, hazır müşteri buldu mu alabileceklerini almak için uğraşıyorlar :KK14:
Öyle demeyin ama :KK48: gelinlik dikimi çok zor olsa gerek. Hem zarar etmez tabii ki ama karı azalır diye düşünür

Hayır aslında her istediğim olmadı maalesef. Eldivenle gelinliğin rengi aynı değildi, dantel işleyelim üzerine dedim olmaz dedi, dantel eldiven veririm dedi ama dantel eldivenden benim dövmem görünecek o benim işimi zaten görmüyor. gelinliği 155 boya göre kesmedi 17 cm topuklu ayakkabıya göre sadece ön kısmını 2 cm kesti yani şu an gelinlik 170 boy için uygun. bunun dışında eldiven olayı zaten içime sinmedi, çok demode kalmadı eldiven diye bir şey, üstelik tarlatan görünüyor dedim kabul etmedi o ışıktandır falan dedi yapamam sökmem lazım dedi, olmaz 3 kat tül var onda zaten dedi ısıra edince zar zor tül etek veririm dedi.
Son olarak da teslim alabilirsin diye çağırdı, çağırdığı gün uygun değildim, sen bilirsin yarın almazsan 1 hafta beklersin dedi,
Herşeyden önce gelinliği satana kadarki tavrıyla sonraki aşamalardaki tavrı farklıydı kadının ben soğudum direkt. Şimdiye kadar sadece 1 kez prova yaptık ve gel teslim al diyor, daha tadilatı yeni olmuş gel bi bak bakalım bile demeden. Başından beri elindeki hazır gelinliği bir an önce verip daha fazla uğraşmama derdinde.
Ve elbette parasını veriyorum diye her türlü tadilatı yaptırmaya hakkım var ne demek yok. Belki vazgeçtim askıdan kol taktırıcam komple, ben bu talebimi kadına iletmeye korkuyorum mesela şu an.
Paramızla rezil mi olalım. siz gelinlikçisiniz sanırım :)

Aranızda herhangi bir sözleşme yok. Kaporayi zaten senin vazgeçme ihtimaline karşı kendini güvenceye almak için alıyor. Gelinlik hala onda. Gelinliğe sadece gupur kol yapmış. Etek boyunu 2cm ancak kesti diyorsun. Kadın bir kere senin gelinliği alana kadar satışın kapanmadiginin farkında değil bence. Ama çirkeflik yapacak orası kesin.

Bu arada hazir gelinlikte 1 prova normal olabilir. Ben diktirdim o zaman bile toplam 2 prova vardi. 3. De de gittim aldım gelinliği. Gelinliği almaya gittiğimde tekrar giydim. Bazı yerlerine yine dantel eklettim hemen orada yaptı. Sonra paket yaptılar verdiler. Bu arada eteğinde 6 kat tül vardı. Tul hayal tuldu. Çok ince yumuşak bir tuldu. Arada onun kabartmak gerekiyordu. 6 kat tül olmasına rağmen içine verdiği tarlatan da tulluydu. O yüzden o teller hiç gözükmüyordu.

Ama anlattiklarindan hızlı karar verdiğini sonrada zaman içinde bir sürü eklemeler yaptığını gördüm. O gupurler mesela pahalı. En başında onları ekletecegini söylesen kadın ona gore fiyat verecek ve belki herseye bu kadar Hayır demeyecekti. Ya da satarken senin söylediklerine göre 1 günlük is var diye düşünüyor. Fiyati ona gore belirliyor ama sonra atıyorum sana gelinliğin renginden eldiven dikmesi yarım gün. Yani bunları yeni gelinlik alacağın yerde en baştan netlestirirsen daha iyi olur.

normal şartlarda bu fiyat farkı gerektiren bir durum değil sanırım. ben gelinliği anlaşırken V yaka kısa kollu olarak anlaştım, ilk provada bu yakanın içime sinmediiğini söyledim, farklı alternatif olarak da tüden kolları olan bir alternatif verdiler ama fiyat farkı talep etmediler. sonuçta fazladan gidecek olan 10 liralık bi malzeme bunu 200 lira olarak gelinliğe yansıtsalardı ben de soğurdum. oldu olacak tarlatanın altına koydukları tül için de fiyat farkı istesinler :işsiz:

Ama gupur ve dantel fiyatları yüksek oluyor. Mesela gelinliğe kullanacağı dantel modellerini çıkarmıştı bunu kullanırsanız +250 lira bunu kullanırsan +300 lira bunu kullanirsan para almıyoruz falan diye gösteriyordu.

Ben de zamanında bir abiye diktirecektim terzi dantel modeli seçmem için beni kumasciya göndermişti taa 8 yıl önceki olay sadece omzuna ekleyecetik 40cm mi ne oyle birsry alacaktım. 250 lira mi ne fiyat vermişlerdi. Fransız danteli bu demişti adam.

Konu sahibi istedğiniz gelinliği buldunuz mu? Merak ettim son durumunuzu :KK19:

Merhaba,

Evet çok güzel bir dar kesim uzun kollu dantelli bir gelinliğim oldu, dün ilk provama gittim, tadilatlarına baktık ettik, duvağımı seçtim ve şunu söyleyebilirim gerçekten hizmet farkı diye bir şey var. 10 tane gelinlik denedim, üzerine 2 tane de kız önerdi istediğim tarzı anladım, giydirdi çıkardı, ay bu çok güzel oldu bu tam senlik gibi yorumlar hiç yapmadı, alsınlar gitsinler gibi bir yaklaşımla hiç karşılaşmadım. Her denediğimde aynı özen. en sonunda eleye eleye beğendiğimizi aldık.
Benim ilk gittiğim gelinlikçide dar kesim demiştim istiyorum, istediğim modeli de gösterdiğimde bu balık denmişti ama balık değildi, bu süreçte şunu öğrendim balık, yarım balık ve dar kesim diye ayrımları var.
Ve bir gelinlikçi bunu bilmiyorsa bu sorun, bilip de söylemiyorsa daha büyük bir sorun.
Zira bana denettiği gelinlik tam balık ve bana büyük bir bedene ait bir model olduğu için üzerimde çok çirkin durmuştu.
Üstelik kalıbı da tabut gibi asla oturulmuyordu. Ama aldığım gelinliğin harika bir kalıbı var. çok rahat hareket ediliyor ve tam bedenime uygun olduğu için benim oyumda bir insanda da dar kesim gelinliğin çok hoş ve asil durduğunu görmüş olduk.

İçime çok sindi, aklımda hiçbir soru işareti kalmadı, terzi de çok güzel ilgilenip yönlendirdi beni kullanımı konusunda.
Çok mutluyum o yüzden :)

Merhaba,

Evet çok güzel bir dar kesim uzun kollu dantelli bir gelinliğim oldu, dün ilk provama gittim, tadilatlarına baktık ettik, duvağımı seçtim ve şunu söyleyebilirim gerçekten hizmet farkı diye bir şey var. 10 tane gelinlik denedim, üzerine 2 tane de kız önerdi istediğim tarzı anladım, giydirdi çıkardı, ay bu çok güzel oldu bu tam senlik gibi yorumlar hiç yapmadı, alsınlar gitsinler gibi bir yaklaşımla hiç karşılaşmadım. Her denediğimde aynı özen. en sonunda eleye eleye beğendiğimizi aldık.
Benim ilk gittiğim gelinlikçide dar kesim demiştim istiyorum, istediğim modeli de gösterdiğimde bu balık denmişti ama balık değildi, bu süreçte şunu öğrendim balık, yarım balık ve dar kesim diye ayrımları var.
Ve bir gelinlikçi bunu bilmiyorsa bu sorun, bilip de söylemiyorsa daha büyük bir sorun.
Zira bana denettiği gelinlik tam balık ve bana büyük bir bedene ait bir model olduğu için üzerimde çok çirkin durmuştu.
Üstelik kalıbı da tabut gibi asla oturulmuyordu. Ama aldığım gelinliğin harika bir kalıbı var. çok rahat hareket ediliyor ve tam bedenime uygun olduğu için benim oyumda bir insanda da dar kesim gelinliğin çok hoş ve asil durduğunu görmüş olduk.

İçime çok sindi, aklımda hiçbir soru işareti kalmadı, terzi de çok güzel ilgilenip yönlendirdi beni kullanımı konusunda.
Çok mutluyum o yüzden :)

Çok sevindim. Eminim o gün çok güzel olacaksınız :) Şimdiden mutluluklar.

Çok sevindim içinize sinen bir gelinlik giyeceğiniz için, ne kadar mutlusunuz ki uzun uzun anlatmışsınız :KK49:
İnşallah bundan sonraki süreçler de bu şekilde geçer ve çok mutlu bir gün yaşarsınız :) sizin adınıza çok sevindim. Şimdiden ömür boyu mutluluklar :KK19:

X