Gelmeyen fotograf makinesi

Ceylinimdeceylinim

Soran olursa geziyor dersiniz, hic durmadan :)
Kayıtlı Üye
28 Mart 2013
12.633
16.598
Merhabalar herkese.
3 4 ay kadar önce eski bir komşumuz fotograf makinemi istedi, önemli bir işi varmış oğlunun anneme söylemişler annem de verdi.
Ben en fazla bir haftaya gelir diye düşündüğüm için bir şey demedim ama aylardır gelmiyor makine.
3 4 kere istedim, ihtiyacım var makineye diye belirttim tamam dediler ama ses soluk yok. Bu ay fazlasıyla ihtiyacım oldu annem aradı fotograflari telefona atamadıklarını soyleyip yine ertelediler.
Bugun kadin makinenin bozuldugunu ekranin çizildiğini soylemis anneme. Herhangi bir sekilde alalim ya da yaptiralim lafi gecmemis, makine ne halde bilmiyorum.
Su an makinenin fiyati 10 bin lira civarı ve ben tekrar o fiyati vermek istemiyorum.
Makineyi alan komşumuzun durumlari cok iyi degil, esi ve oglu asgari ucretle calisiyor, borclari olduğunu falan söylemiş anneme.
Makineyi alıp yaptirabilirsem yaptırsam diyorum yapmazlarsa tekrar gidip makine yapilmiyor aynisini alin diyemem. Direkt yenisini istesem diyorum annem kıt kanaat geciniyorlar deyip vicdan yaptiriyor.
Ne yapmam lazım, nasil bir yol izlemeliyim?

Merhabalar herkese.
3 4 ay kadar önce eski bir komşumuz fotograf makinemi istedi, önemli bir işi varmış oğlunun anneme söylemişler annem de verdi.
Ben en fazla bir haftaya gelir diye düşündüğüm için bir şey demedim ama aylardır gelmiyor makine.
3 4 kere istedim, ihtiyacım var makineye diye belirttim tamam dediler ama ses soluk yok. Bu ay fazlasıyla ihtiyacım oldu annem aradı fotograflari telefona atamadıklarını soyleyip yine ertelediler.
Bugun kadin makinenin bozuldugunu ekranin çizildiğini soylemis anneme. Herhangi bir sekilde alalim ya da yaptiralim lafi gecmemis, makine ne halde bilmiyorum.
Su an makinenin fiyati 10 bin lira civarı ve ben tekrar o fiyati vermek istemiyorum.
Makineyi alan komşumuzun durumlari cok iyi degil, esi ve oglu asgari ucretle calisiyor, borclari olduğunu falan söylemiş anneme.
Makineyi alıp yaptirabilirsem yaptırsam diyorum yapmazlarsa tekrar gidip makine yapilmiyor aynisini alin diyemem. Direkt yenisini istesem diyorum annem kıt kanaat geciniyorlar deyip vicdan yaptiriyor.
Ne yapmam lazım, nasil bir yol izlemeliyim?
Makina duruyor mu acaba hala? Bence ya satılıp parası yendi ya başına bir iş geldi. Vazgeçene kadar oyalarız diyorlar.

Bu kadar pahalı bir makinayı neden vermiş ki anneniz? Ya bizim bir tanıdık da bilgisayar istemişti çocuğu uzaktan eğitime girecekti. Eşim ya bozarlarsa dedi, ben de yapacak bir şey yok onu göze alıyorum dedim. Çok az kullanılmış ve hiçbir arızası falan yoktu. Hayır demeye gönlüm razı olmadı verdik. Sonra geri getirdiler sağlam şekilde. Yani bozulsa bir bilgisayardan olurduk ama 2. bir bilgisayar olduğu için bizi etkilemezdi.
Sizin hatanız kullandığınız ve size lazım olan bir aleti vermişsiniz. Yerinizde olsam tamir etmelerini isterdim. Yenisini alamazlar ama tamir ettirebilirler.

Oğulları kardesimin yakin arkadaşı o yuzden verdi annem, zaten pek hayir diyemez.
Ekonomik krizin ortasındayız. 10bin tllık bir eşyayı kimseye vermemeniz lazım. Mümkünse bu akşam gidin isteyin gerçekten sonra çok üzülebilirsiniz :KK43: Sattılarsa bile parasını vermek zorundalar. Siz de anneniz gibi alttan almayın bu olayı

Ayy bir de satıyorlarmış valla. Cok sinirimi bozdu bu konu, istersem dünyaaa zengini olayım onun parasını da o makineyi de yedirmem.
Hani karşıdaki mahcup olur, ödeyeceğim taksit taksit size şöyle ödeyelim şöyle yapalım der, abla derim sen arada kek yap gönder kafi. Ama düşünce ya o düşünce yok kadında, Allah’ın beleşçi ölücüleri

Fotograf makinasiyla ne gibi bir önemli işi olabilir bir insanin diye dusunuyorum. 🙄
Ödev filansa 10binlik makinayla çekim zorunlulugu yoktur saniyorum.

Benim durumum olmasa başkasinin pahali eşyasini almaya ödüm kopar. Siz yaptirin taksit taksit ödesinler en azindan, öderlerseee tabi. Aslinda yenisi isterim diye tutturmak gayet hakkiniz.

X