Gene Ev Sahibi Meselesi ,kızlar fikir verin

konrat biteli 4 ay oldu ve kirasını almaya devam etti 1 yılımız dolduğunda satmak istedi satılmayınca sustu kirasını almaya devam etti illa satıcam çıkın deseydi o zaman salgından önce çıkardım adam kiradan olmamak için bizi bu duruma düşürdü .en yakın akrabalarımızı bile eve almazken hiç tanımadığım insanlar gelip evin her tarafını inceliyorlar evde 2 çocuk var.ev sahibinden daha fazla mağdurum bence
Ama ev satışı 1 2 yıl sürebiliyor ha deyince satamiyorsun ki. Kolay mı ev satmak konut satışları yüzde 60 düştü. 2 yıl neden kira gelirinden olsun bu çok ciddi bir miktar. Siz de satış niyeti olduğunu biliyordunuz başka ev bulsaydiniz o zaman

benimde yakındığın zaten bu salgın sürecinde olmamız . evi elleye elleye dolaştılar parkeleri ellediler kalitesi iyi mi diye:) bunlar almasa bir daha başkalarını getiricek .kışın bebeğim küçük diye taşınmamiştim kesinlikle hata yaptım.
yarında gelip baksınlar inşallah alırlarda sürekli farkli kişiler gelip gitmez
O kadar sıkıntı yapmayın , eşyadan virüs bulaşması çok nadir birseymis insandan insana bulasiyo aslen.. ama içiniz rahat olması için onlar eve girmeden önce hemen kullanılmamış ameliyat eldiveni verin , onların getirdgi değil yani siz verin ki başka şeye dokunmadan direk temiz eldiveni giysinler

Kontratınız yoksa (bitmişse ve yenilenmemişse) hiçbir hak iddia edemezsiniz. Hatta polis çağırıp evimi işgal ediyorlar diye bile sizi atabilir. Korona’da haklar kiracıdan yana diyorsunuz ama bu haklar yasal olarak kontratı bulunan kiracılardan yana... Ayrıca ev sahibinin evi satmak amacıyla kiracıya haber verdikten sonra evi gezdirme hakkı da mevcut. Siz sadece maske galoş ve eldiven ile girmelerini hiçbir yere dokunmamalarını rica edebilirsiniz. Başka bir konunuzda yazmışsınız zaten ev sahibini oyalamıssınız resmen vs. ben sizi haksız buldum. Zira hak iddia edebilecek konumda değilsiniz. Evde oturacaksanız kontrat yapsaydınız yahut biteni uzatsaydınız. Konuya tek taraflı bakıyorsunuz ve hoş değil. Ev satıldığında da şayet KONTRATINIZ varsa yeni Ev sahibi kontrattaki süre bitene kadar sizi çıkaramaz, olmadığı için de hukuken de yasal olarak da istediği an çıkarabilir. Zira kirayı ödeseniz dahi ne yazık ki bir hakkınız yok :KK43: bu tür durumlarda kontratı 1yıl değil 6 aylığına uzatmanız gerekirdi.

Ama ev satışı 1 2 yıl sürebiliyor ha deyince satamiyorsun ki. Kolay mı ev satmak konut satışları yüzde 60 düştü. 2 yıl neden kira gelirinden olsun bu çok ciddi bir miktar. Siz de satış niyeti olduğunu biliyordunuz başka ev bulsaydiniz o zaman
satış niyetinden aralıkta haberdar olduk 5 aylıktı bebeğim havalar soğuk çocuklar hasta olur diye taşınmadım keşkede taşınsaymişim en fazla grip olurlardı salgın yoktu hastanelere gidilebiliyordu böyle olacağını tahmin edemedim

Kontratınız yoksa (bitmişse ve yenilenmemişse) hiçbir hak iddia edemezsiniz. Hatta polis çağırıp evimi işgal ediyorlar diye bile sizi atabilir. Korona’da haklar kiracıdan yana diyorsunuz ama bu haklar yasal olarak kontratı bulunan kiracılardan yana... Ayrıca ev sahibinin evi satmak amacıyla kiracıya haber verdikten sonra evi gezdirme hakkı da mevcut. Siz sadece maske galoş ve eldiven ile girmelerini hiçbir yere dokunmamalarını rica edebilirsiniz. Başka bir konunuzda yazmışsınız zaten ev sahibini oyalamıssınız resmen vs. ben sizi haksız buldum. Zira hak iddia edebilecek konumda değilsiniz. Evde oturacaksanız kontrat yapsaydınız yahut biteni uzatsaydınız. Konuya tek taraflı bakıyorsunuz ve hoş değil. Ev satıldığında da şayet KONTRATINIZ varsa yeni Ev sahibi kontrattaki süre bitene kadar sizi çıkaramaz, olmadığı için de hukuken de yasal olarak da istediği an çıkarabilir. Zira kirayı ödeseniz dahi ne yazık ki bir hakkınız yok :KK43: bu tür durumlarda kontratı 1yıl değil 6 aylığına uzatmanız gerekirdi.
bakın daha önce başka bir üyeyede yazdım sizede yazayim babam ev madem satılık ben alıyım dedi ev sahibiyle anlaştılar babam kredi için bankaya başvurdu exper parası verdi tam tapuya gideceklerdi ki evin üzerindeki icralar nedeniyle satış yapılamadı ev sahibinin evi temize çekmesi bir ayı buldu bekleyen taraf babam oldu e korona patlak verdi adam işsiz kaldı vazgecti almaktan oyalayan taraf kesinlikle babam değil
KONRATımız 4 ay önce doldu ama kira almaya devam ettiği için süresiz uzadı yani beni keyfi durumda çıkaramazdı ama evi satma durumunda böyle bir hakki varmiş
ben istanbulda salgının en yoğun olduğu yerde ev sahibinin eve müşteri getirmesine kabul etmek zorundaymişim tamam anladım zaten

Saçma olur mu bilmem ama. Nasıl olsa daha önce gelmişler. O yüzden evin fotograflarını yollasanız yada videoya çekseniz. Yada görüntülü arama yapsamız.
gelenler evin fotoğraflarını çektiler ama yeterli olmamiş demekki görmek istiyorlar bir daha bende kabul ettim artık gelecekler

Canım az önce bir bayanada yazdım bu tür şiddet vakalarında KADES diye bir uygulama var Applestor ve Googleplayden indiriyorsun, bilgilerini girip herhangi bir şiddete maruz kaldığında bir numara verip oraya tuşladığın vakit sana en yakın polis karakolundan polis memuru gelip işlem yapıyor

Çok yanlış bilgiler bunlar
Kontrat bitince otomatik olarak aynı süre dahilince yenilenir zaten. Konu sahibininki de 1 sene daha yenilenmiş oldu. Polis molis çağıramaz, ev işgal edilmiş değil çünkü.
Ayrıca ev satılırsa kontrat süresi yeni ev sahibini bağlamaz. Burada da yanlış bilgi vermişsiniz. Noterden çık diye ihtar gönderir veya dava açar. Bu da yaklaşık 6 ay daha oturabilir demektir.

Sizin de ama tavrınız çirkin.
Mülk sahibi o,kiralarken on yıl oturmayı mı düşünüyordunuz?
Ben ev sahibinizin yerinde olsam size şimdiden kontratı bir yıl daha uzatmayacağıma dair ihtar çekerdim.
Sarma hakkı var ve evi de göstermek durumundasınız .

Sizin de ama tavrınız çirkin.
Mülk sahibi o,kiralarken on yıl oturmayı mı düşünüyordunuz?
Ben ev sahibinizin yerinde olsam size şimdiden kontratı bir yıl daha uzatmayacağıma dair ihtar çekerdim.
Sarma hakkı var ve evi de göstermek durumundasınız .
hangi tavrım çirkin müşterilerin yanında evden 4 aya kadar çıkamayacağımı söylemem mi çirkin eşim esnaf işleri durdu ekonomik olarakta sıkışmışken satın alacak kişi bana hemen çık derse diye endişe etmem suç mu veya salgın durumunda kimseye gitmeyin eve kimseyi almayın diye herkes uyarırken eve sürekli müşteri gelmesinden endişe etmem mi çirkin
biz buraya taşınırken söyledik 3 yıl kadar otururz ev sahibi tamam dedi ama sözleşme 1 yıldı tabi. sözleşme dolduğundada çıkmamiz yönünde bişey söylemedi eve alıcı bulamadı o sıra .kışada denk gelince yazı bekleriz dedim ama umulmadık bir salgınla karşı karşıya gelince şartlar benide zorladı bu durum olmasa ev bulup çıkardım hemen çok meraklı değilim bende adamın evine kirami 1 kere bile aksatmadım hiç zora koymak ister miyim ev sahibini ama şuan aniden çıkarılmaktan ve eve gelenlerin hastalık bulaştırmasından korktum çirkeflik yapıp adamın evine yapışmaya niyetim yok burdaki hanımlara işin olurunu danıştım ve gelenleri maskeli eldivenli eve almaya karar verdim vaziyet bundan ibaret ilk mesajlardaki öksürmek espiriydi ayrıca belirtiyim

Çok yanlış bilgiler bunlar
Kontrat bitince otomatik olarak aynı süre dahilince yenilenir zaten. Konu sahibininki de 1 sene daha yenilenmiş oldu. Polis molis çağıramaz, ev işgal edilmiş değil çünkü.
Ayrıca ev satılırsa kontrat süresi yeni ev sahibini bağlamaz. Burada da yanlış bilgi vermişsiniz. Noterden çık diye ihtar gönderir veya dava açar. Bu da yaklaşık 6 ay daha oturabilir demektir.
Neye binaen bunları yazıp üstüne üstlük yanlış bilgi Diyorsunuz? Buyurun ekliyorum resimlerden bakın. Kontrat bittiyse yeni bir kontrat da yapılmadıysa öyle keyfiyetten UZADI denilemez. Resmen yok öyle bir şey :) ve evet ev işgal edilmiş olur. Yani çok yanlış bilgi dedikleriniz doğru, sizin söyledikleriniz yanlış bir de üstüne üstlük bilmiş bilmiş yazıyorsunuz pes :KK70:

Eklentiler

• AC335C21-D9E8-42B2-AE04-5C9F7071096F.jpeg
    AC335C21-D9E8-42B2-AE04-5C9F7071096F.jpeg
    93,4 KB · Görüntüleme: 25
  • 269B06AB-7599-4746-8126-4D5FDC2C12E2.jpeg
    269B06AB-7599-4746-8126-4D5FDC2C12E2.jpeg
    165,6 KB · Görüntüleme: 30
Neye binaen bunları yazıp üstüne üstlük yanlış bilgi Diyorsunuz? Buyurun ekliyorum resimlerden bakın. Kontrat bittiyse yeni bir kontrat da yapılmadıysa öyle keyfiyetten UZADI denilemez. Resmen yok öyle bir şey :) ve evet ev işgal edilmiş olur. Yani çok yanlış bilgi dedikleriniz doğru, sizin söyledikleriniz yanlış bir de üstüne üstlük bilmiş bilmiş yazıyorsunuz pes :KK70:
Eklediğiniz resinler benim söylediklerimi doğruluyor yalnız.
İlk resimde “gayrimenkulün teslim süresi belirtilmiş ise” diyor. Konu sahibinin böyle bir maddesi yok kontratta. İkinci resimde ise en erken 6 ay sonra tahliye davası açabiliyor. Tahliye edebiliyor demiyor bakın. Dava açıyor. Artık kaç ay sürerse. Ya da önceki kontratın sonunda çık diyebiliyor ki zaten 4 ay önce yenilenmiş. Yani daha 8 ayı var.
Kontrat süresinin bitimine 2 ay kala ev sahibi çık diye ihtarname gönderecek ya da kiracı ben 2 ay sonra çıkacağım diyecek ki sözleşme yenilenmesin. Bunlar yapılmazsa OTOMATİK yenileniyor kontrat.
Gugıl amcaya biraz daha danışın. Yarım yamalak iş yapmayın.

Eklediğiniz resinler benim söylediklerimi doğruluyor yalnız.
İlk resimde “gayrimenkulün teslim süresi belirtilmiş ise” diyor. Konu sahibinin böyle bir maddesi yok kontratta. İkinci resimde ise en erken 6 ay sonra tahliye davası açabiliyor. Tahliye edebiliyor demiyor bakın. Dava açıyor. Artık kaç ay sürerse. Ya da önceki kontratın sonunda çık diyebiliyor ki zaten 4 ay önce yenilenmiş. Yani daha 8 ayı var.
Kontrat süresinin bitimine 2 ay kala ev sahibi çık diye ihtarname gönderecek ya da kiracı ben 2 ay sonra çıkacağım diyecek ki sözleşme yenilenmesin. Bunlar yapılmazsa OTOMATİK yenileniyor kontrat.
Gugıl amcaya biraz daha danışın. Yarım yamalak iş yapmayın.
Teslim süresi kontrat süresinin bitişidir hanımefendi :) satılan evde yeni ev sahibi istediği zaman çıkartır diyen sizsiniz hatırlatırım :KK70: hala devam ediyorsunuz kaldı ki ben aynı duruma maruz kaldım hukuken ve haklı çıktım. Zira benim kiracım sözleşmeyi yenilemedi (kendi isteği ile uyardığım halde yok yaaa o yenileniyor dedi) 3 ay sonra ihtarname çektirttim, dava açacağını bir şey yapamayacağımı söyledi, danıştığı avukat haklı olduğumu söyleyince arayıp ara bulmaya çalıştı. Sonuç olarak evi boşalttırdım. Bence siz bir avukata danışın zira konuyu yaşamasam buraya yazmam değil mi? Siz de lütfen googlelayıp kontratın kendi kendine yenilendiğine dair dayanaklarınızı gösterin de bilgilenelim :)

Teslim süresi kontrat süresinin bitişidir hanımefendi :) satılan evde yeni ev sahibi istediği zaman çıkartır diyen sizsiniz hatırlatırım :KK70: hala devam ediyorsunuz kaldı ki ben aynı duruma maruz kaldım hukuken ve haklı çıktım. Zira benim kiracım sözleşmeyi yenilemedi (kendi isteği ile uyardığım halde yok yaaa o yenileniyor dedi) 3 ay sonra ihtarname çektirttim, dava açacağını bir şey yapamayacağımı söyledi, danıştığı avukat haklı olduğumu söyleyince arayıp ara bulmaya çalıştı. Sonuç olarak evi boşalttırdım. Bence siz bir avukata danışın zira konuyu yaşamasam buraya yazmam değil mi? Siz de lütfen googlelayıp kontratın kendi kendine yenilendiğine dair dayanaklarınızı gösterin de bilgilenelim :)
149AAB01-EED0-4D1D-904F-901DE29135EA.png
149AAB01-EED0-4D1D-904F-901DE29135EA.png

Ne uyuz ev sahipleri var ya daha Aralık ayında da evi satacağım dediğine göre evi satma niyeti çok öncedir varmış o zaman niye evini kiraya verip bu insanları mağdur ediyorsun. Salgın var diye insanlar ana babasını almıyor evine tanımadığınız insanları ne diye habire evinize alacaksınız ya sinir oldum. Evin kredisini ödeyemiyor olabilir anlarım ama kiraya vermeden satsaymış o zaman. Hem kiram gelsin hem evi de o arada satayım diye düşünüp kurnazlık yapmış bence. Ben de olsam istemem evime sürekli girsinler çıksınlar.

Şimdi biz de ev aldık 2 hafta evvel ve aldığımız evde kiracı vardı fakat kendisi bizi eve sokmamak için sorun çıkartmadı sonuçta siz de ev alacaksanız bakacaksınız eve yapacak bir şey yok hakkınız dedi ve sağ olsunlar biz de maskelerimizi taktık hiçbir yere dokunmadan sosyal mesafe çerçevesinde 4 kişi gitmiştik 2 ye bölündük (2 kişi önce, 2 kişi sonra olarak) ve gezdik evi sonrasında anlaştık ev sahibi ile kiracı da durumunu izah etti şu an malum ortam böyleyken ev bakamıyorum, bir yere çıkamıyorum bana süre verebilir misiniz 4-5 ay kadar dedi biz de tölerans sağladık tabii ki dedik.

Yani bana çok fevri ve gereksiz sinirli karşılamışsınız olayı gibi geldi. Sonuçta bir ilan varsa o ilana başvuran insanlar tabii ki evi gezip-görmek ister bu onların en doğal hakkı adam evi alacaksa 2 kere de bakar 3 kerede bakar burada sorun ev sahibiniz de sizinle anlaşmadan, görüşmeden ilan koyup size emrivaki yapması size haksızlık olmuş biraz. Gelecek olanlar için maske,eldiven, hiçbir yere dokunmamaları ve sosyal mesafe zorunluluğunu belirterek evinize çok uzun sürmemesi şartı ile alabilirsiniz yapacak bir şey yok sonuçta mülk sahibi o evi satacaksa siz eve almasanız da satar alsanız da satar boşuna ters düşüp moralinizi bozmayın.

X