Çocuk Hastalıkları Geniz eti derdi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Bir fikrim var

Ne olur Allah rızası için bı Ferrari🤑
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2019
879
566
34
Merhaba arkadaslar 3 buçuk yaşında ki kızım burnu tıkalı gibi konusuyo 3 farklı KBB Dr gittik birisi alerji bir diğeri bademcileri ve geniz eti çok büyük dedi son gittiğimiz ise yeni kreşe basladigi için çok grip olduysa ondan büyümüştür temmuz gibi bakalım daha iyi sonuç alırız dedi. Kızımın konuşmasını çoğu insan anlamiyo anliyolarda çok dikkat etmek gerekiyo ev halkı biz anlıyoruz tabi.. başından geniz eti ameliyatı olupta konuşmasında düzelen yaşayan var mı ya da çevresinde ? Nolur yardımcı olun ona göre binkac Dr a daha gidip ameliyat olmasına karar vercez

Çok teşekkür ederim benim kafamı karıştıran her Dr un başka bişey demesi hepsi geniz eti ameliyatı dese hemen olurduk geçen sene başka bı Dr gitmiştik oda hiç biseyi yok demişti ama o zamnlar kelime konuşuyordu anlamiyoduk burnu kapalı konuştuğunu şimdi çok daha konuştuğu için daha belli hele grip falan olduğunda iyice tikaniyo burnu o zaamman daha da anlayamiyo yabancilar

Yeğenimde vardı geniz eti bademcik ve burun eti. Sanırım 5 yaş civarı ameliyat oldu. Sesi bile değişmişti çocuğun.
Bunu bı kaç üyeden daha okudum konuşmayi daha kaliteli hale getirdiğini ama işte ameliyat söz konusu olunca bi kaç Dr görüşü daha almam gerekecek

Bunu bı kaç üyeden daha okudum konuşmayi daha kaliteli hale getirdiğini ama işte ameliyat söz konusu olunca bi kaç Dr görüşü daha almam gerekecek
Siz yine görüşün tabi ki başka hekimlerle içiniz rahat etsin. Ama hem çok basit bir ameliyat hem sonradan siz de çocuk da rahat edeceksiniz.

çok basit çok kısa bir operasyon.bende vardı, uykuda ağızdan nefes alma ve horlama başlayınca doktora götürmüşlerdi öyle öğrenmiştik.bazısı kendi kendine eriyormuş, benimki yok oldu mesela.ameliyat olmama gerek kalmadı.kardeşimde de vardı, kulağına tüp takılıcaktı o ameliyat sırasında onu da alırız dediler, toplam yarım saat mi ne sürmüştü hem tüp takıldı kulağa hem geniz eti alındı.
nefes almasında bir problem yoksa yani yaza kadar bekleyebilecekse bekleyin isterseniz, bi araştırma hastanesine , üniversite hastanesine götürür gösterirsiniz.
sesi ve konuşması baya fark edenler var , kardeşiminki değişmedi mesela ama değişen gördüm.

çok basit çok kısa bir operasyon.bende vardı, uykuda ağızdan nefes alma ve horlama başlayınca doktora götürmüşlerdi öyle öğrenmiştik.bazısı kendi kendine eriyormuş, benimki yok oldu mesela.ameliyat olmama gerek kalmadı.kardeşimde de vardı, kulağına tüp takılıcaktı o ameliyat sırasında onu da alırız dediler, toplam yarım saat mi ne sürmüştü hem tüp takıldı kulağa hem geniz eti alındı.
nefes almasında bir problem yoksa yani yaza kadar bekleyebilecekse bekleyin isterseniz, bi araştırma hastanesine , üniversite hastanesine götürür gösterirsiniz.
sesi ve konuşması baya fark edenler var , kardeşiminki değişmedi mesela ama değişen gördüm.
Biz de horlama sadece gripken burnu çok daha tıkandığı için oluyo. Ama gece uyurken uykuda nefes alış verişi çok kaliteli değil ara sıra uyku apnesi yasayabiliyo. Dr larin hepsi aynı fikir de olsa ameliyat için daha çabuk karar verebilirdik.

Biz de horlama sadece gripken burnu çok daha tıkandığı için oluyo. Ama gece uyurken uykuda nefes alış verişi çok kaliteli değil ara sıra uyku apnesi yasayabiliyo. Dr larin hepsi aynı fikir de olsa ameliyat için daha çabuk karar verebilirdik.
alerji tedavisi gördü mü? Teşhis ne tam olarak?

alerji tedavisi gördü mü? Teşhis ne tam olarak?
Hayır işte tam bı teşhis yok 3 farklı Dr başka şeyler söyledi. Ama bir tanesi alerji olabilir dedi o da tam kesin konusmadi alerjide kullanılan çiğneme tableti verdi bı ay kullanın dedi ama hiç bı degisiklik olmadi

Bi kaç Dr görüşü alin derim almadiysaniz tabi. Sizde de bizim gibi burnu tıkalı konuşma varmı kaç yaşında oglunuz
Suan oglum 5 yasinda. Fakat bize tani 3.5 yasindayken konuldu. 4 doktor muayene etti. Bir tane doktor biraz bekleyin kendiliginden eriyebilir dedi. Fakat erimedi gecen ay tekrar kontrolde alinmasi gerektigi soylendi. Oglum burundan konusmuyor konusmasi guzel . Fakat geceleri cok horluyor malesef ve nefes almakta zorlaniyor, agzi acik uyuyor.

Merhaba arkadaslar 3 buçuk yaşında ki kızım burnu tıkalı gibi konusuyo 3 farklı KBB Dr gittik birisi alerji bir diğeri bademcileri ve geniz eti çok büyük dedi son gittiğimiz ise yeni kreşe basladigi için çok grip olduysa ondan büyümüştür temmuz gibi bakalım daha iyi sonuç alırız dedi. Kızımın konuşmasını çoğu insan anlamiyo anliyolarda çok dikkat etmek gerekiyo ev halkı biz anlıyoruz tabi.. başından geniz eti ameliyatı olupta konuşmasında düzelen yaşayan var mı ya da çevresinde ? Nolur yardımcı olun ona göre binkac Dr a daha gidip ameliyat olmasına karar vercez
Çocuklar da geniz eti büyümesi genelde oluyor. Ve bir kısım ameliyat olduğu halde tekrar sorun yaşıyor. Size zaten net ameliyat denilmemis. Benim araştırdığım kadarıyla beslenme ile özellikle süt ve süt ürünleri ile oldukça ilgili geniz eti. İsterseniz araştırın aklıniza yatarsa beslenmesinden çıkarırsınız

Suan oglum 5 yasinda. Fakat bize tani 3.5 yasindayken konuldu. 4 doktor muayene etti. Bir tane doktor biraz bekleyin kendiliginden eriyebilir dedi. Fakat erimedi gecen ay tekrar kontrolde alinmasi gerektigi soylendi. Oglum burundan konusmuyor konusmasi guzel . Fakat geceleri cok horluyor malesef ve nefes almakta zorlaniyor, agzi acik uyuyor.
Anladım çok geçmiş olsun biz de belirtileri tam karşılamadığı için galiba teşhis koymadılar

Benim oğlumun da baya büyük geniz eti var. Önce özele götürdüm, alınmasını tavsiye ettiler ama kesin alınmalı demediler. Sonra marmara üni. hastanesine götürdüm, onlar ilk aşamada ameliyatı önermediklerini, 6 aylık bir tedavi ile gerileme olasılığının yüksek olduğunu söylediler.
ancak oğlum ilaca çok tepkili, aylarca kullanmaya ikna edemedim. Daha iki haftadır kullanıyor, umarım fayda eder.
kendiliğinden geçme ihtimali de varmış, genelde 6-7 yaş civarı geçebiliyormuş.
Bir de ameliyat için garantisinin olmadığını söyledi doktor. Alındıktan sonra tekrarlayabiliyormuş. Tekrarlama olasılığı olmasa belki ameliyat fikri daha ağır basardı ama yani ne kadar ufak bir ameliyat da olsa ameliyat neticede, tekrarlayacaksa olmasını istemem
Allah evlatlarımıza şifalar versin

Arkadaşlar peki bu burnudan konuşmanın sebebi başka bişey olabilir mi. Hep burnu tıkalı gibi konusuyo zaten devamlı da her hastalıkta muhakkak burnu iyice tikaniyo

Çocuklar da geniz eti büyümesi genelde oluyor. Ve bir kısım ameliyat olduğu halde tekrar sorun yaşıyor. Size zaten net ameliyat denilmemis. Benim araştırdığım kadarıyla beslenme ile özellikle süt ve süt ürünleri ile oldukça ilgili geniz eti. İsterseniz araştırın aklıniza yatarsa beslenmesinden çıkarırsınız
Teşekkürler bunu bende duymuştum ama zaten çok az tüketiyor bilmiyorum az olsa da tetikler mi

X