Gerçekten anlamıyorum 😞

Şimdi okudum sana yazdıklarını, biliyorum haklı olarak sinirlenmişsin de yani, bana da kızmazsan itiraf edeyim ki diyaloglarınızı okurken, (senin kalibreni de bildiğim için) sanki Tarantinoyla Hülya Avşar'ın sinema, Wagner le İbrahim Tatlıses'in müzik, Ahmed Arif le şeyma subaşının şiir üzerine canlı canlı tartişmalarini okur gibi keyif aldim :-) ilahi konu sahibi, sen bizi güldürdün, Allah da seni güldürsün, kocan başını okşasın inşallah...Başka ne diyelim?
Güldüysen ne mutlu hemşire. :KK19:

Hayır burda yapılan bazı yorumlara bakarak öyle söyledim şimdi gelirler :ayyy senin kocan nasıl senin saç kestirmene böyle diyebiliyor eşin nasıl senin kararlarına saygı duymaz nasıl sana evet güzel olmuş demez sen ezik misin nasıl sana güzel söz söylemez delikanlı der sen bu adamla nasıl evlisin derler 😂😂
Yavrucum senin durumunla zerre ilgisi yok ama bunların...Onların ki "evlilik " cunkü...

Konu sahibi hesabını kapatmış ama yazmadan geçemiyorum çok üzüldüm yazdıklarını okurken. 18 yaşında bir genç kızın hayali evlilik ve annelik olmamalıydı ama bunun sorumlusu da sen değilsin ki... Seni böyle yetiştiren, saatli bir bombaymışsın gibi gününün gelmesini bekleyen, dogmatik fikirleriyle seni başka ve daha özgür yaşamlara düşman eden ailen...
Lütfen çocuk yapma...

Benim mi üslubum sorunlu?
Bana terbiyesiz ve şizofren dedi.
Yanlı bakmaktan vazgeçin bence.
Dinimle, mesleğimle her yerden çekiştirildim. Yine de hakaret etmedim görüldüğü üzere.
Şizofren gibi bir hastalıkla hakaret ettiğini düşünüyor. Yazıklar olsun kendisine.
Çocuk mocuk da değil ayrıca. Yetişkin olmaya çok hevesli malum. Ekstra hassasiyet gerektirecek bir durum göremiyorum.
Bunlar da evlenmeye gelince çocuk değil ama başka durumlarda çocuk oluyorlar.

Severek evlenmedik görücü usulü oldu nişanlıken ara ara görüşüyorduk o zamanlarda tartışmalarımız oluyordu ama bu kadar kendimi değersiz sevgisiz görmüyordum evliliğimizin ilk ayı gayet güzeldi arada sıradada olsa ağzından güzel birkaç kelime duyar gibiydim ondan sonra tartışmalar peş peşe geldi çok sorun yaşıyoruz gitmeden önce aramız fena değildi tartışmamıştık benim beklentim beni özlemesi falandı aksine böyle bir muamele gördüm yani bir erkek eşine ondan uzaktayken hiç mi güzel söz kullanmaz hiç mi özledim seni falan demez çok kötüyüm şu anda :KK43:

3 günde kim kimi özlüyor? Zaten eşiniz başından beri böyle biriymiş siz kabul edip evlenmişsiniz. Beklentinizi düşürün bence aksi halde mutsuz oluşunu

Ne alakaa ya ne alakaaa:KK70::KK70::KK70:
Mantıklı bir cevap verecek veremiyor, beddua edecek edemiyor.. çünkü ne diyecek? benim gibi olursunuz inşallah dese olmaz (çok memnun! ya halinden, yol göstermeye calışan üyelere bile, "çok şukür ,sizin gibi olmadım" filan diye saldiriyor sürekli ) diyecek bişey bulamayınca, karşidaki aşırı haklı olunca normal yani, anaokulu tepkileri kaçınılmaz oluyor....

Bir insan çocukluktan ergenlikten yeni çıkmış biri
Derse geç kaldım deyip apar topar evden kaçarak çıkıcak yasta biri neden evlenir ki
Cidden anlamıyorum
Koca ömür var o koca da olur evlilikte olur nasılsa
Ama giden gençlik o yaşın verdiği heyecan çocukluk enerji bir daha geri gelmez
Kapıdan derse geç kaldım diye kaçmak yerine aman koca buldum kaçırmayın diye
Bu cahil yaşlarda kaçarsan böylede boynundan büyük sorunların olur

Canım benim, bizim durum senden farklı ama, biz eşimle şakalaşırız, yoksa bu devirde hayat geçmez. Bizim evlilikler oturdu. Muhtemelen Berrfeelinda Berrfeelinda de öyledir. Eş ile arkadaş olmak, şaka olduğunu bilir güler eğleniriz. Alınganlık yaparsak da gönül alırız. Senin eş başka bir boyut. Yorumda yazdıklarımı, bana ciddi manada söyleyecek sıkar o biraz. Mıhlarım vallahi.
Cok doğru söyledin canım. Bende yukarda belirttim zaten konu sahibine. O başka bu başka

Zaten severek evlenmemissiniz, özlememesi normal.
İnsan 3 günde özlenir mi🙄🙄🙄 bilemedim. ben yurtdışına gittiğimde anamı,babami, bacımi, dostumu özlemiyorum mesela ,ne yalan söyleyeyim :)) Gitmişim başka bir yere,heyecan verici bir sürec,zaten günler de hızlı geçer ... Ama şimdi düşünüyorum, daha birkaç ay önce merak ettiğim ülkede gezerken gözümde yaş, sevgilime 'yalniz gezmeyi ne çok sevdiğimi biliyorsun,ama keşke sen de olaydın,bir bankta tüm gün geleni geçeni izleseydik' diye mektup yazmıştım 🙈🙈🙈 özlemiştim yani, hatta hediye falan almıştım ona
O yüzden ne desem bilemedim.
Seviyorsan özlenir, sevmiyorsan özlenmez. Ayrıca babayla abiyle nasıl bir iş gezisi hiç anlamadım. Moldovaya gitmemislerdir insallah

X