Gerçekten sinirlerim bozuldu artık ya insanlar yalancı ya bizde sorun var ! !

meriyf

Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2016
38
6
Kızlar ben 4.5 aylım evliyim eşimin soğuk dengesiz ailesi yüzünden eski cıvıl cıvıl halimden eser kalmadı. Üstelik kendileride kabul ediyolar soğuk insanlarmışta yapıları oymuşta. Laf sokmakta üstlerine yok. Hanfendiliğimi hiç bozmadım eşim sende cevap ver üzüldüğünde desede yapımda yok cevap veremiyorum. Bütün bunlar sonucu psikoloji kalmadı . Üstelik işim gereği nişanlıykende evlerimiz çok yakındı yani aylardır çekiyorum aslında bu insanları.
Durum böyle olunca psikiyatrik ilaç kullanmaya başlıycam bugün verdi doktor. Devamlı eşimle kavga ediyorum etrafı dağıtması vs sebeblerden.Konuyu uzattım ama neyse.. Bi arkadaşımla konuştum bugün okadar yakınız bide, yok canım cicim ayındasınız daha çok erkenden başladınız demez mi . Dedim çoğu kişi yalan söylüyo evliliğin ilk zamanı herkes kavga ediyo diyorum . Yok biz öyle değildik bilmem ne dedi sinirlerim bozuldu . Biz eşimle 1 sene nişanlı kaldık o süre içinde zaten mutlu günümüzde oldu elbet mutsuzda. Sorun bizde mi yani arkadaşım haklı mı sizce ?

Ben direk msj yazıp cevap görmek istedim ama anket gibi bişeyde çıktı onu cevaplamanıza gerek yok

Kişiden kişiye göre değişir bence bunlar, genellenemez yani. Sonuçta siz ve eşiniz farklı insanlarsınız onlar farklı insanlar. Koşullarınız farklı, ruh halleriniz farklı, aileleriniz farklı. Her ilişkinin dinamiği farklıdır, kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Üstelik şuan ekstrem bir durumunuz da varmış psikolojiniz iyi değil ve bu doğal olarak evliliğinize de yansıyordur. İlaçlarınızı düzenli kullanmaya çalışın, siz iyi hissettikçe birşeyler daha yoluna girecektir bence.

Çok sağol canım mesajın çok iyi geldi gerçekten. Eşimde sinirli birisi tanıdığımda da öyleydi . Anında parlar geçer ama bu seferde ben fena olurum. Bile bile evlendim tek kötü huyu sinir kontrolü yok okadar . Buda çok önemli ama sevdim ayrılmak istemedim. Bende aşırı mükemmeliyetçi olunca iyice zorlaştı. Eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşamadan öncede böyleydik 2 senedir hayatımda eşim arkadaşlık dahil ama kavga etmeden geçirdiğimiz 1 ay olmamıştır çok seviyoruz birbirimizi ben onu çocuk gibi sever yaklaşırım ama korkuyorum işte gerçi eşim 24 yaşında ben 25 onun kendi olgunlaşmamışlığıda var belki

Demek bende de bi terslik var,bizde eşimle ilk zamanlar aşırı kavga ederdik, çoğu da kıskançlık kaynaklı olurdu,yıllar içinde yatıştık çok şükür, sizin de öyle olacağını düsünüyorum. Çünkü birbirine alışma süreci geçince kavgalara azalıyor bence.

Demek bende de bi terslik var,bizde eşimle ilk zamanlar aşırı kavga ederdik, çoğu da kıskançlık kaynaklı olurdu,yıllar içinde yatıştık çok şükür, sizin de öyle olacağını düsünüyorum. Çünkü birbirine alışma süreci geçince kavgalara azalıyor bence.

Allah razı olsun cidden arkadaşlar çok sağol canım ya demekki canım cicim ayı çokta denildiği gibi olmuyor. Yorumun okadar iyi geldi ki cidden. İnşallah düzelir korkuyorum ayrılmaktan. Özgürlüğe rahatlığa düşkündüm ben şimdi herşey zor geliyor

Biz hep kavgaliydik sadece bi gun guzel gecti baska da yoktu.Sen de ailesine mesafeli ol sen de laf vur rahatlarsin

İki zor kişilik doğrusu, ikinizin de törpülemesi gereken yanları var. Siz bir adım atmışsınız ilaç kullanmaya başlamışsınız, eşiniz de öfke kontrolü konusunda birşeyler yapmalı bence. Yani yıpranmadan önlem almakta da fayda var tabi.

Biz hep kavgaliydik sadece bi gun guzel gecti baska da yoktu.Sen de ailesine mesafeli ol sen de laf vur rahatlarsin
Keşke yapabilsem canım artık mesafe koydum hepside farketti zaten hiç bişey diyemiyorlar ama onları görmek dahi istemiyorum mecbur aynı ortama giriyosun sonrası çok kötü oluyorum

Genellikle evliliğin ilk yılları daha çok olur kavgalar.iki yabancı insanın aynı çatı altında birbirlerini tanımaya çalışmaları ve bu süreç içinde yaşanan fikir ayrılıkları,karakter çatışmaları tabiki tartışmalara neden oluyor.Birde içine aileler girince herşey daha da zorlaşıyor.
Yaşadığınız bu zorlu süreç gayet normal yani..

Alışma sürecinde oluyor öyle şeyler evliliğin ilk dönemlerinde özellikle sıkma canını arkadaşım hepimiz bir değiliz herkesin evliligide aynı model olacak değil. Ben cicim ayı yasamadim hiç açıkçası öyle kavga falan da etmedik pek alisana kadar idare ettik birbirimizi hala da öyle değişen bişey yok ilk gün ki gibi güzel gidiyor Allah bozmasın iki insan bir çatının altında yaşıyor birakalimd a olsun ufak tefek pürüzler önemli olan aşkı sevgiyi diri tutmak saygıyı yitirmemek. Sen boşver arkadaşını kapat kulaklarını insanların sözlerini duyma ..

Kızlar ben 4.5 aylım evliyim eşimin soğuk dengesiz ailesi yüzünden eski cıvıl cıvıl halimden eser kalmadı. Üstelik kendileride kabul ediyolar soğuk insanlarmışta yapıları oymuşta. Laf sokmakta üstlerine yok. Hanfendiliğimi hiç bozmadım eşim sende cevap ver üzüldüğünde desede yapımda yok cevap veremiyorum. Bütün bunlar sonucu psikoloji kalmadı . Üstelik işim gereği nişanlıykende evlerimiz çok yakındı yani aylardır çekiyorum aslında bu insanları.
Durum böyle olunca psikiyatrik ilaç kullanmaya başlıycam bugün verdi doktor. Devamlı eşimle kavga ediyorum etrafı dağıtması vs sebeblerden.Konuyu uzattım ama neyse.. Bi arkadaşımla konuştum bugün okadar yakınız bide, yok canım cicim ayındasınız daha çok erkenden başladınız demez mi . Dedim çoğu kişi yalan söylüyo evliliğin ilk zamanı herkes kavga ediyo diyorum . Yok biz öyle değildik bilmem ne dedi sinirlerim bozuldu . Biz eşimle 1 sene nişanlı kaldık o süre içinde zaten mutlu günümüzde oldu elbet mutsuzda. Sorun bizde mi yani arkadaşım haklı mı sizce ?
Kişiden kişiye değişir bu durum ama büyük çoğunluk ilk aylar tartışmayla başlar evliliğe ve eşe alışma sürecidir bu bende Yen'i evliyim başlarda iyi gibiydi bir evrede tartışmalar yaşadık birbirimizin huylarını öğrenmeye başlayınca da kabullenme ve alttan almaya başladık sorunu hallettik evlilik belli bir süre sonra rayına oturunca herşey güzel oluyor merak etmeyin

5 ayda sizi ilaç kullanmaya yönlendirecek kadar ne yaptı ailesi? Soğuk olabilirler bu sorun değil ama dengesiz olmaları kabul edilemez? Eşiniz de cevabını ver demek yerine aranızdaki dengeyi ayarlamalıydı. Eşinizin etrafı dağıtmasından tabiki de kavga etmeyin ama bunun sonucunda siz ilaç kullanıyorsanız o da biraz toplu olsun.
Arkadaşınız ne niyetle böyle saçmaladı bilmiyorum ama gereksiz olmuş. Evet 5 ayda ilaç kullanmaya kadar üzecek şeyler yaşamamanız lazım ama gene de ilk aylar daha çetrefilli geçiyor.

Arkadaşının da açıkçası yalan söylediğini falan düşünmüyorum ben bizde oyleyiz etrafınızdaki insanlar sizin cicim ayı bitmez diyorlar sürekli ama ben cicim ağı diye bir ay oldugunu da düşünmüyorum çünkü etrafımdaki yeni evilerin çoğu ilk yıllarda sorun yaşıyor . Biz pek yaşamadık cunki çocukluk arkadasiyiz komsuyuz akrabayiz falan filan. Yasanmisliklada alakalı herhes bir değil. Kendini boşuna kıyaslama canım. Zamanla oturur sizin de taşlar elbet yerine önemli olan o zamanda kadar sakin kalıp saygılı olabilmek

Herkes bir degil. Soyle dusunun eviniz esyalariniz karakterleriniz hersey farkli.
Esin ailesiyle problem var aslinda ailesiyle degil esinle problem var. Cunki sen onun ailesinin bisey demememesini dediginde esinin tepki vermesini istiyosun problem bu.
Borcunuz varsa buda bi problem gezmek varken oturuyoruz diyebilirsin ararsan bulursun.

5 ayda sizi ilaç kullanmaya yönlendirecek kadar ne yaptı ailesi? Soğuk olabilirler bu sorun değil ama dengesiz olmaları kabul edilemez? Eşiniz de cevabını ver demek yerine aranızdaki dengeyi ayarlamalıydı. Eşinizin etrafı dağıtmasından tabiki de kavga etmeyin ama bunun sonucunda siz ilaç kullanıyorsanız o da biraz toplu olsun.
Arkadaşınız ne niyetle böyle saçmaladı bilmiyorum ama gereksiz olmuş. Evet 5 ayda ilaç kullanmaya kadar üzecek şeyler yaşamamanız lazım ama gene de ilk aylar daha çetrefilli geçiyor.
5 ay olmadı dikkat etmediniz sanırım 1 senedir içlerindeyim öncesini saymıyorum bile. Ayrıca 2 senedirde eşimin sinir kontrolü olmamasını çekiyorum biz nişanlıykende sık görüşürdük o yüzden evlilik 5 ay sadece

Canım o bi kıstas değil ki, yani başkalarının da sorunlu olması sizi normalleştirmez ki. Ya da herkes iyi diye sizinki anormal olmaz. Arkadaşın sorun yaşamıyor olabilir. Genelde çoğunluk yaşar hatta belki senden daha kötü ama herkes ilaçlık duruma gelmez daha rahat yansıtır kendini kolay atlatır. O bunu sorunumuz yoktu gibi algılayabilir.

Sana göre sorun olan onlara göre olmayabilir yani. Çok güvenmediğin, senin sıkıntına kıs kıs güldüğünü düşündüğün insanlara sen de çok bişry anlatma paylaşma. Atlatmaya bak kolay gelsin evliliğinde :anneadayı:

5 ay olmadı dikkat etmediniz sanırım 1 senedir içlerindeyim öncesini saymıyorum bile. Ayrıca 2 senedirde eşimin sinir kontrolü olmamasını çekiyorum biz nişanlıykende sık görüşürdük o yüzden evlilik 5 ay sadece

Aylardır çekiyorum bu insanları dediğiniz için dedim. Ben sizin tarafınızdayım hanımefendi. 1 yıl da insanı bu kadar yıldırmak için kısa bir süre ki eğer nişanlılık döneminden başladılarsa, önlemini almadan evlenmek de ayrı bir olay. Bu arada ne yaşadınız bilmiyorum ama ruhunuzu bu kadar daralttıkları için söylüyorum bunları. Eşiniz 2 senedir öfke kontrolü için tedavi görüyor mu? Neden bütün sorunlular dururken siz ilaç kullanıyorsunuz cidden anlamadım. Allah sabır versin ne diyim.

Alışma sürecinde oluyor öyle şeyler evliliğin ilk dönemlerinde özellikle sıkma canını arkadaşım hepimiz bir değiliz herkesin evliligide aynı model olacak değil. Ben cicim ayı yasamadim hiç açıkçası öyle kavga falan da etmedik pek alisana kadar idare ettik birbirimizi hala da öyle değişen bişey yok ilk gün ki gibi güzel gidiyor Allah bozmasın iki insan bir çatının altında yaşıyor birakalimd a olsun ufak tefek pürüzler önemli olan aşkı sevgiyi diri tutmak saygıyı yitirmemek. Sen boşver arkadaşını kapat kulaklarını insanların sözlerini duyma ..
Çok sağol canım Allah razı olsun tabiki öylede biz malesef çok kırdık birbirimizi saygımızı bile yitirecek şeyler yaptık okdar çok severken bilmiyorum nasıl oturacak herşey. Ayrıca soğukluk sorun değil diyen olmuş eyvallah ama şöyle bişey bana göre soğuklukları; ailemle beraber çok ince düşünerek bişeyler yaptık aramak sormak olsun hediye vs. onlar eşimi arar selam söle derse derler okdar beni aramak yok. Bide durduk yere laf sokma huyları var özellikle en başlarda eşimi çok kıskandılar benden. İnsan haliyle üzülüyo böyle olunca eşim denge kursa ne fayda huyları belli ben ki ibadetinde Allahtan korkan kin tutmayan biriyken ben bile görmek istemez oldum onları

X