Gerçekten Zor Durumdayım. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Kuzunaz

bebeğim umuduna gebeyim
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2007
5.966
65
39
herkese merhabalar arkadaşlar nasıl anlatacağımı bilemiyorum ve nasıl başlayacağımıda çünki çok zor geliyor bunu açıklamak ben polikistikover hastasıyım çalışıyordum 6 ay kadar bi iş yerinde çalıştım ama ayrıldım eşim de abilerinin yanında çok küçük çapta bi iş yerinde çok az bir maaşla sigortasız çalışmakta benim sigortam vardı fakat yeni kanuna göre işten ayrıldıktan sonra 3 ay geçerliymiş nerdeyse 3 ayı tamamladım 2 kere dr a gidebildim birincisinde klomen verdi yumurtalarım büyümedi ikincisinde gittiğimde kistim oluşmuş ve doğum kontrol hapı verdi bu ay doğum kontrol hapı kullanıyorum ve regl olunca dr a gideceğim sanırım göbekten yapılan iğne verecek miş iş arıyorum bir türlü bulamadım sanırım krizden dolayı da bulmam çok zor evliyim diye beni tercihte etmiyorlar belki çocuğum olur ayrılırım diye şu an yaşamımın zorluklarını tek tek anlatmak duygu sömürüsü gibi olabilir ama gerçekten tedavi için hatta ilaç için bile ayıracak tek kuruşumuz kalmadı eşimle çok zor durumdayız regl olup dr a gittiğimde ssk süremin dolması gibi bir sürprizle karşılaşabilirim ben bu konuda ne yapabilirim devlet hastanesinede gittim muhakkak bazı testlerden geçmek gerekiyor illede rahim filmi vs isteniyor ama 2 aydır rahim filmi için bile randevu veremediler maddi sıkıntılardan hep korktuğum için çocuk isteyemiyordum bir türlü ama bende 1 kerede olsa anne olmak istiyorum artık... ne olur bir fikir verin bu durumumda ne yapabilirim

Son düzenleyen: Moderatör:
polikistikover hastasıyım

abla bu hastaligin ne oldugunu tam olarak aciklayabilirmisin?

Allah büyükütür Allahtan ümit kesilmez.. insallah size bir yardim eli uzatan olur..
korkmayin gelecekten umudumuzu kaybetmemeiz gerekiyor..
insallah sifaa bulursunuz.. gecmis olsun insallah.

Gecmis olsun :KK43: yardim edemicem sanirim ama duam insALLAH sifa bulursun...

canım çok zor allah sana kolaylık ve sabır versin.
ablamda pkolu ve tedavi görüyor.ilaçları iğneleri vs gerçekten çok pahalı.haftanın 2 günü doktorda ve doktor ücreti cabası.devlette hepsini karşılamıyor.
dualarımızdan başka elimizden ne gelir bilmiyorum.ama forumu iyice takip edersen birçok bayan bitkisel çözümler öneriyor pkolular için.benim ablamda bir yandan onları uyguluyor.soğan kürü,keçiboynuzu incir kürü..allah kimsenin kucağını boş bırakmasın...
iş konusunda çok kötü bir dönem.işsiz sayısı çok arttı dolayısıyla iş bulmak çok daha zor.ama emin ol ki allah herkese bi yerden nasibini verir.seninde imtihanındır bu.allah her sıkıntının arkasından bir ferahlık verir..
dualarımız seninle arkadaşım :)

canım allah kolaylık versin hep dua et allaha bende senin çin dua edicem söz

profil bilginiz dogru ise daha 24 yasindasiniz. bana kalirsa bu maddi sikintilari yasarken bebegi biraz erteleyebilirsiniz... tedavi masraflidir tamamen kendiniz öderseniz cok zorlar... defalarca kendi cebinden ödeyerek tedavi olmus biri olarak söylüyorum ki cook zor. ama bebek de cok masraflidir bunu da unutmamak lazim. biraz calissaniz, maddi durumunuzu düzeltseniz, tedavi icin gerekli maddi imkani hazirladiginizda zaten ssk konusu da hallolmus olur...

polikistik over o kadar korkulacak ve gözde büyütülecek bir problem degil... zamani gelince meleginizi doya doya koklarsiniz... isin basi morali düzgün tutmak her konuda oldugu gibi a.s.

canım benimmm rabbim yardım etsin sana yaşın daha küçük çocuk için acele etme

Bence önce Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne bi başvurmalısın,

Olmuyorsa yesil kartı denersin..

çok üzüldüm canım senin için dua et bol bol...etrafına haber ver iş için olmadı sütlü kahvenin dediği gibi yeşil kart çıkart...Allah yardımcın olsun...

canım hem maddi zorluklar var diyorsun hem bebek, tamam anne olmak istiyorsun çok güzel bu, ama bi süre ertele bence, çok gençsin daha, bi işe gir bebek de zamanı gelince olur, Allah nasip etsin inşallah

bu kadar maddi sorunun ortasına getirme bebişini yazık, bişeyler yoluna girsin, o da mutluluğunuza mutluluk katsın

Polikistik Over Sendromu yaklaşık %5 kadında görülen ve etkili bir şekilde tedavi edilebilen bir durumdur.

canım ya keske elımızden bır yardım gelsede caresızlıgıne yetışsek ...
ama duacın olabılırım....allah yar ve yardımcınız olsun...
rahatsızlıgının ytam olarak bılemıyorum amam yeşil kartla kontrollerını olsan...acaba bır yararı olmazmı...
allah sıgın ...kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş...allah elbette yardım ellerını uzatır canım...
sabret...dua et..

ya yeni bir kanuna göre anne babanın sigortası yoksa devlet çocuk 18 yaşına gelinceye kadar herşeyini karşılıyor ama senin çocuğun yok onun için tedavi göreceksin zor durumdasın Allah yardımcın olsun kayınpeder falan desteklemiyomu yada babanız falan destek olamazlarmı....

arkadaşlar baştan aşağıya hepiniz çok haklısınız sevgi okyanusu arkadaşım kayınvalidemle birlikte oturyorduk anlaşamadık ayrıldık şu an birlikte oturabilseydik kirada oturmuyo olacaktık ama o günler kabus gibiydi şimdi en azından huzurum var o huzursuzlukla sıkıntıyla tedavide olsam olmazdı bebeğim eminim çünki birlikte otururken çok sıkıntılar yaşadık aileme gelince onlar o kadar zor durumdalarki çalışırken bile onlara destek olamadım maalesef şimdi belimi büken işsizlik oluyor artı eşimin işleride berbat abisinin dolandırılmasıyla aşırı borçlandı işyerleri neyse yani dediğiniz gibi allah büyüktür buda benim sınanmamdır yeşil karta gelince ssk bitince olmadı ona başvuracağım başka çaremmi var ama devlet hastaneleri mecburen pko dan dolayı hipoglisemi hastalığımda oldu hastaneye gidiyorum sabah 8 de akşam 4 te filan çıkabiliyorum devlet hastanesinden hipoglisemi yani düşük şeker hastalığı da olunca bayılayorum neyse yinede çok karamsar değilim dualarınız için çok teşekkür ederim soğan kürünüde denedim ayrıca her ay hormon ilacı kullanmaktan habire kilo aldım bana tek kazandırdığı şey ilaçların tedavilerin vs. kilo oldu ya çok sıktım sizi dertlerimle özür dilerim umarım iş bulurum tedavimide sağlarım allah herkesin kalbine göre versin

amin canım biz neden sıkılalım Rabbim sana en büyük kapısını açsın elimizden bişe gelsede yapsak bizler sadece okuyup yorum yazabiliyoruz anca Rabbim sabır versin haklısın herkes bir şeyle sınanıyor bu da senin sınanma şeklindir Rabbim taşıyamayacağımız yükler vermesin...

geçmiş olsun canım dualarımız seninle

polikistikover hastasıyım

abla bu hastaligin ne oldugunu tam olarak aciklayabilirmisin?

Allah büyükütür Allahtan ümit kesilmez.. insallah size bir yardim eli uzatan olur..
korkmayin gelecekten umudumuzu kaybetmemeiz gerekiyor..
insallah sifaa bulursunuz.. gecmis olsun insallah.

canım pko yumurtalıklarda olan mmlik kistlerdir.tamamen büyümeden kalan yumurtalar adetle atılmadımı yumurtalıklara yerleşiyor..haliyle buda adet düzensizliği yapıyor..ve yumurtlamayı engelliyor bebk sahibi olmak zorlaşıyor biraz..ama pkolu olup hamile kaln çok kişide var..

herkese merhabalar arkadaşlar nasıl anlatacağımı bilemiyorum ve nasıl başlayacağımıda çünki çok zor geliyor bunu açıklamak ben polikistikover hastasıyım çalışıyordum 6 ay kadar bi iş yerinde çalıştım ama ayrıldım eşim de abilerinin yanında çok küçük çapta bi iş yerinde çok az bir maaşla sigortasız çalışmakta benim sigortam vardı fakat yeni kanuna göre işten ayrıldıktan sonra 3 ay geçerliymiş nerdeyse 3 ayı tamamladım 2 kere dr a gidebildim birincisinde klomen verdi yumurtalarım büyümedi ikincisinde gittiğimde kistim oluşmuş ve doğum kontrol hapı verdi bu ay doğum kontrol hapı kullanıyorum ve regl olunca dr a gideceğim sanırım göbekten yapılan iğne verecek miş iş arıyorum bir türlü bulamadım sanırım krizden dolayı da bulmam çok zor evliyim diye beni tercihte etmiyorlar belki çocuğum olur ayrılırım diye şu an yaşamımın zorluklarını tek tek anlatmak duygu sömürüsü gibi olabilir ama gerçekten tedavi için hatta ilaç için bile ayıracak tek kuruşumuz kalmadı eşimle çok zor durumdayız regl olup dr a gittiğimde ssk süremin dolması gibi bir sürprizle karşılaşabilirim ben bu konuda ne yapabilirim devlet hastanesinede gittim muhakkak bazı testlerden geçmek gerekiyor illede rahim filmi vs isteniyor ama 2 aydır rahim filmi için bile randevu veremediler maddi sıkıntılardan hep korktuğum için çocuk isteyemiyordum bir türlü ama bende 1 kerede olsa anne olmak istiyorum artık... ne olur bir fikir verin bu durumumda ne yapabilirim
sana hem ucuz hemde kolay bi tarif vercem bir cok kisi faydasini gordu bende deniyorum suan belki duymussundur prof dr ibrahim sarac oglunun onerdigi bir kur var sogan kuru tarifi 1 orta boy sogani 4 e bol 5 dk klorsuz suda kaynat oglen ve aksam yemeklerinden once gunde 2 defa ic taze hazirliycaksin her yapista 15 gun sonra birak kistlerin erimesini sagliyormus ins yardimci olmusumdur

niye sıkılalım canım burada hepimiz dertlerimizi sorunlarımızı paylaşıyoruz.allah yardımcın olsun keşke sana yardımcı olabilseydik.

X