Gezdiğim istanbul gelinlikçileri ve edindiğim bilgiler :)

mavilim86_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2013
60
1
34
Merhaba hanımlar... Ne zamandır gezdiğim yerleri paylaşmak istiyorum ancak yeni üyelerden olduğum için mesaj sayımı bi süredir doldurmaya çalışıyordum ve sonunda mutlu son :KK16:. Allah kısmet ederse haziran ayı gelinlerinden olucam inşallah. bir süredir çalışmadıgım için arastırmalara erkenden koyuldum. çalıştıgım süre de de bazı semtleri gezmiştim açıkçası. yazacagım bilgiler son 3 ay içerisinde hem internette kaliteli blogları olan bayanlardan hemde gezdiğim yerlerden aldıgım bilgiler olacak :). bütçeyi çok yormayan ama kaliteli güzel gelinliklere sıralama yapmaya calıştım ;

1) Son bıkac gundur avcılar semtını karıs karıs gezdim. merkezde yaklasık 15-20 civarı moda evi bulunmakta. bunlardan bır kac tanesi kampanyalı gelinlik kıralama yada satısı yapıyo. kampanyanın ıcınde fotograf cekımı, arac susleme, bindal, gelin başı vb. bazı kucuk detaylar dahil. kampanyalı olanlar 2500-2000 tl satıs fıyatı veriyo ( 400 tl dusurerek kıralayabılıyormusuz )
Yine avcılarda gezdiğim yerlerde ( hemen hemen hepsine gittim diyebilirim :) ) kalite olarak gözüme carpan 5-6 moda evi oldu. açıkçası ellerinde fazla dıkım modellerın olması tek tıp degıl cesıt bol olması ve konusmalarındakı bılgı benı etkıleyen yanlarıydı. satıs yapmak için insanın uzerıne atlamıyolardı :) . Fiyat olarak ise geneli 1700-2300 satış fiyatı verdiler ( yine dediğim gibi kira düşünüyorsanız yaklaşık 300-400 tl verdiğim fiyattan düşebilirsiniz )

2) Yaklaşık 2 ay önce kadar nişan kıyafetimi bakmaya gezmek için kadıkoye gitmiştim. İnsan onca moda evini ve gelinlikleri görünce içeriye girmeden edemiyo tabi :KK1:. bi kere sunu soyleyebilirim tek kelimeyle kalite yerler. moda evinin sahipleri içerinin görünümü gelinliklerin duruşu ee tabi kalite kadar fiyatta kendini gösteriyo. o zaman bana yeni sezona gırmeden ındırımdeyız demıslerdı ocaktan sonra fıyatlara ekstra 400-500 tl eklenıcek demıslerdı. yanı ordakı fıyatlarda da indirim isteyince oydu buydu derken 2500-2000 arası fıyat vermişlerdi. yani şimdi diceksiniz ki hiç mi 3000-5000 tl ye bişe yok tabiki var ama en basta da dediğim gibi butceyı cok yormayan ama kalıteden de ödün vermeyen yerlerden bahsetmek istedim.

3) Ümraniye gidilmesi gereken yerlerdenmiş çok duydum. ama duyduğum kadarıyla kalite acısından kadıkoy kadar degilmiş yanı kadıkoyun bir tık altı diyebiliriz. yani gezip görmeden duydugum bu sekilde. fıyat olarakda 1500-2000 tl oldugunu biliyorum . dediğim gibi gezıp bakmadıgım için çok yorum yapamıyorum.

4) Fatihe gelince. Yine nişan kıyafetime bakmak için gittiğimde ne çok moda evi varmıs dediğim bir yer. kaynıyo resmen yok böle bi ilçe. açıkçası gezip fiyat almadım ama 2 sene once ablamn gelinliğini 1000 lıraya almıstık.Ordan bi model begenmıstı ve tek provayla duzeltılıp verilmişti. Bildiğim kadarıyla fatih fiyat konusunda çok uçmuş yani öle diyenlerin yalancısıyım :). Ama bugun internette dolasırken bı modaevındeki gelinliği çok begendim hemen arayıp fıyat aldım ilgileri alakaları bi kere cok hosuma gitti genelde fatıhı ilgi alaka olarak cok ovmuyolar. neyse begendiğim model balık modeldi üstü full işleme dantel altı kabarık az kuyruklu yine dantel bi modeldi fiyat olarak 1800 tl oldugunu soyledıler. Genel olarak fatıh içinde 1500 den basladıgını soyleyebilirim

5) İnternette gezinirken gördüğüm bir siteden bahsetmek isterim adını tam vermiyim belki yasaktır :KK1:.( dressfi..t diyim kaçamak olsun :) ). bu sitede inanılmaz ucuz gelinlikler ve kalite olarak görüntüler muhteşem. tabi insan kumasına dokunmak ıstıyo o yuzden ben çok ilgilenmedim. 1000e yakın model var. Aslında istediginiz modeli söyleyince kumasını gonderiyolarmıs ve ona gore beden olculerınızı verip dikimini yapıyolarmıs. fiyatları 100-400 dolar arası. gelin çiçegi, duvagı, kargosu derken ben begendiklerimle bi hesap yaptım 400 doları buluyo. Dilerseniz oraya da bi göz atarsınız.

Verdiğim fiyatlar tamamen görüşüp bana soylenen yada telefondan aldıgım bilgiler. Belki sizler daha indirimli yada daha pahalı fiyatlar almıs olabilirsiniz yada alabilirsiniz. Ben naçizane bu koşuşturmacada az çok kendim kadar size de katkısı olur diye düşündüm . Bir not daha düşmek isterim verilen fiyatlarda emin olun tam detaylı gorusmeler yaptıgınızda kesinlikle indirim alabilirsiniz o havayı da veriyo bazı moda evleri :KK34: çünkü ben ayak ustu konusup genel fiyat almaya calıstım yani pazarlık payınız muhakkak var ve yanınızda kesın bır aıle buyugunuzle gidin etkisi oluyo. bugun ilk kez annemle gezince indirim yaparız havasını veren moda evlerı oldu cunku :KK1:.
Ben iki üç yer arasında kaldım muhtemelen avcılarda yaptırıcam kesin karar verdiğimde sizinle tekrar paylasırım :KK34:

güzel bi konu olmuş öncelikle :)

ben de hem kalite hem uygun bir yer olsun istiyorum, söylediklerinin çoğuna katılıyorum,
Fatih'te ki gelinlikçiler hem çok pahalı hem de inanın Kadıköy'de gördüğünüz ilginin yarısını göremiyorsunuz,
bir hafta sonu gitmiştim de, çoğu sözde randevulu müşteri bekliyor, içeri girip denemek istediğimde hayır lütfen randevu alıp gelin demişlerdi, o gün hiçbir mağaza gelinlik denetmemişti,
Söz de randevulu müşterilerine zaman ayırmak için denetmiyorlarmış, fakat çoğunda 3-5 çalışan vardı ve boş boş oturuyorlardı ona rağmen denetmediler, kendileri kaybetti
o günden sonra fatih'e adım atmadım..

Kadıköy evet biraz pahalı ama uygun dönemde gittiğiniz takdirde en kaliteli gelinlikleri uygun fiyata alacağınız bir yer
ve gördüğünüz ilgi alaka da cabası..

Eminönünü söylemek istemiyorum bile, boşa zaman kaybı oldu benim için...
çünkü pek güzel modeller bulamadım ve kaliteyi göremedim malesef..

bu arada web adresini özelden yazar mısınız merak ettim:))

güzel bi konu olmuş öncelikle :)

ben de hem kalite hem uygun bir yer olsun istiyorum, söylediklerinin çoğuna katılıyorum,
Fatih'te ki gelinlikçiler hem çok pahalı hem de inanın Kadıköy'de gördüğünüz ilginin yarısını göremiyorsunuz,
bir hafta sonu gitmiştim de, çoğu sözde randevulu müşteri bekliyor, içeri girip denemek istediğimde hayır lütfen randevu alıp gelin demişlerdi, o gün hiçbir mağaza gelinlik denetmemişti,
Söz de randevulu müşterilerine zaman ayırmak için denetmiyorlarmış, fakat çoğunda 3-5 çalışan vardı ve boş boş oturuyorlardı ona rağmen denetmediler, kendileri kaybetti
o günden sonra fatih'e adım atmadım..

Kadıköy evet biraz pahalı ama uygun dönemde gittiğiniz takdirde en kaliteli gelinlikleri uygun fiyata alacağınız bir yer
ve gördüğünüz ilgi alaka da cabası..

Eminönünü söylemek istemiyorum bile, boşa zaman kaybı oldu benim için...
çünkü pek güzel modeller bulamadım ve kaliteyi göremedim malesef..

bu arada web adresini özelden yazar mısınız merak ettim:))

şikayet.com a girdiğimde en çok fatih moda evlerinde şikayet var özellikle bir tanesi var ki aman allah şikayet yağıyo :) aslında ilçe büyük bir ilçe moda evi de fazla olunca belki doğru orantı olarak şikayet fazla olabilir ama son zamanlarda uzak durduğum yer dıyebilirim . çünkü insan duyduklarından etkileniyo açıkçası, hele de birden fazla kişiden duyunca ee bunca insan karalama yapıcak degıl bi bildikleri vardır diyorum. özelden yazıyorum canım gönderirim adresi :KK66:. almam diyorum siteden gelinlik ama modeller gercekten yol gösterici, muhtesem abıyeler var yuzde doksan kına elbisemı ordan alıcam şahane seyler gördüm bakmanı tavsiye ederim :)

Ben gelinliğimi ümraniyede diktirdim. Komple fransız danteli imiş söylenene göre ve üzeri minik boncuklarla süslü.
Kadıköye de baktım çoğu yer ilgili falandı ama gelinlikler hep aynı model. Çok nadir aradan bir kaç farklı bir şey bulabildim. Ben bu herkeste olanlardan istemiyorum dediğimde ama herkes bunlardan istediği için her yerde bunlardan var diyorlar.

Bahsettiğiniz siteden ben de alışveriş yaptım, nişan elbisemi almıştım kumaşlar öyle göründüğü gibi değil zaten çinden geliyor elbiseler kargo ile...Ama sitenin ilgili o kadar güzel ki, bir şekilde her türlü problemi halletmeye çalışıyorlar.

Ben gelinliğimi ümraniyede diktirdim. Komple fransız danteli imiş söylenene göre ve üzeri minik boncuklarla süslü.
Kadıköye de baktım çoğu yer ilgili falandı ama gelinlikler hep aynı model. Çok nadir aradan bir kaç farklı bir şey bulabildim. Ben bu herkeste olanlardan istemiyorum dediğimde ama herkes bunlardan istediği için her yerde bunlardan var diyorlar.

Bahsettiğiniz siteden ben de alışveriş yaptım, nişan elbisemi almıştım kumaşlar öyle göründüğü gibi değil zaten çinden geliyor elbiseler kargo ile...Ama sitenin ilgili o kadar güzel ki, bir şekilde her türlü problemi halletmeye çalışıyorlar.

avrupa yakasında olduğum için provalar olsun falan ümraniye gözümde çok büyüyo aslında lazere de oraya gidiyorum evi oraya tasısam daha iyi olcak gibi :)
o sitede bazı elbiseler var ki kalıplı sert görünümlü ben pek uçuş uçuş sevmiyorum tahminimden sönük bişe elime geçsin istemem. kınam için belki alırım diyodum. fiyatlar şaşırtıcı derecede ucuz bi kere olsun almayı denerim ordan

ben fatih e bakmıştım gelinlik için
çok fazla boş zamanım yoktu kendi kafamda bütçede azdı
bu yüzden kadıköy e bakmadım hiç
fatih te bütün gün gezdik eşimle
dediğiniz gibi çoğu hemen al diye üstüne atlıyor insanın
kimi deneme yok alacaksan dene dedi
kimi çok uçuk fiyatlar verdi
en son 5 saat süren yorgunlukla attım kendimi birine
kadın çok ilgilendi sağolsun
ve bence kesinlikle işinin ehliydi
o kadar saat o kadar yer gezdim kimse bana onun gibi yaklaşmadı
ve kimse o kadar bilgili değildi
dikim hiç düşünmemiştim ama bu kadın tasarlayarak üzerime dikti çok beğendim
benim bütçem 2bin di ama eşim illa da istediğin olacak isterse 10 bin olsun dedi 2750 e diktirmiştik
3500 den indirmişti
gelinliğimi çok beğenmiştim gelinliğimi diken havva ablayı da çok sevdim sağolsun

ben fatih e bakmıştım gelinlik için
çok fazla boş zamanım yoktu kendi kafamda bütçede azdı
bu yüzden kadıköy e bakmadım hiç
fatih te bütün gün gezdik eşimle
dediğiniz gibi çoğu hemen al diye üstüne atlıyor insanın
kimi deneme yok alacaksan dene dedi
kimi çok uçuk fiyatlar verdi
en son 5 saat süren yorgunlukla attım kendimi birine
kadın çok ilgilendi sağolsun
ve bence kesinlikle işinin ehliydi
o kadar saat o kadar yer gezdim kimse bana onun gibi yaklaşmadı
ve kimse o kadar bilgili değildi
dikim hiç düşünmemiştim ama bu kadın tasarlayarak üzerime dikti çok beğendim
benim bütçem 2bin di ama eşim illa da istediğin olacak isterse 10 bin olsun dedi 2750 e diktirmiştik
3500 den indirmişti
gelinliğimi çok beğenmiştim gelinliğimi diken havva ablayı da çok sevdim sağolsun

moral bozucu tiplerle karşılaşmak hele hele böle anlamlı özel günlerde insanın moralini gerçekten cok bozuyolar. bende gittiğim bi moda evinde kadın tenezzül edipte bi ayaga kalkmadı oturdugu yerden eliyle gösteriyo anlatıyo sinir olup çıkmıştım:KK47: o kadar öz güven tavan yapmış ki bazı magazalarda sen gelsen nolur gelmesen nolur modundalar. ama aldıkları ahla kötü yorumla acaba daha ne kadar bereketli çalısırlar allah kerim :KK19: . sen ne güzel atlatmışsın memnun kalmıssın darısı bizim başımıza inşallah, gönlümüze göre bi dikim olur bizimde umarım :)

Mrb Kızlar bende bostancıda bir moda evinde begendigim bir gelinlik var 3500tl indirimli hali moda evinin ismini kullanmak yasak mı?

ben gelinliğimi aldım darısı sizin başınıza kızlarrrr çok yorucu bi dönemdi benim için, ama sonunda alıp büyük bi yükten kurtuldum :)

mart 22 de düğünüm var gelinliğimi kadıköyde diktiriyorum son provam kaldı.fatih te diktiren arkadaşlarım da oldu ancak gecen sene bir arkadaşım benim gelinlikçi de diktirmişti ve insanı çok rahatlatan ve istediğini diken bir şahıs olduğu için gelinlikçim,bu sene ben de gönül rahatlığıyla onu tercih ettim.şimdilik her şeyden memnundum.
gelinlik haricinde bir sorum olacak size,gelin saçımı yaptıracak kuaför tavsiyesinde bulunacak var mı?istanbul içi her yer olabilir çünkü saç konusunda biraz takıntılı davranıyorum.sade bir model yapabilecek,abartıya kaçmayacak,işinin gerçekten ehli bir kuaför.. :/

X